فروش ماندلیک اسید

ماندلیک اسید چیست؟

ماندلیک اسید (Mandelic acid) یک اسید آلفا هیدروکسی آروماتیک با فرمول مولکولی C6H5CH(OH)CO2H است. احتمالاً نام گلیکولیک اسید، لاکتیک اسید را شنیده‌اید و حتی ممکن است برای مراقبت از پوست با اسید هیالورونیک نیز آشنا باشید. ماندلیک اسید حتی در صنعت زیبایی به عنوان ماده سازنده محصولات مراقبت از پوست شناخته شده نیست.

جهت استعلام

قیمت ماندلیک اسید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

امروزه مارک‌های بیشتری ازمحصولات مراقبت از پوست آن را به خط تولید خود اضافه می‌کنند. ماندلیک اسید به خودی خود یک ماده مفید برای مراقبت از پوست است. این ماده جامد کریستالی سفید رنگ که در آب و حلال‌های آلی قطبی محلول است. ماندلیک اسید، پیش ماده‌ای مفید برای داروهای مختلف است. این ماده دارای مولکول کایرال است. مخلوط راسمیک آن به پاراماندلیک اسید معروف است.

خرید ماندلیک اسید
خرید ماندلیک اسید

سنتز ماندلیک اسید

این ماده در سال 1831 توسط داروساز آلمانی فردیناند لودویگ وینکلر (1868-1801) در حالی که آمیگدالین، عصاره بادام تلخ را با اسید هیدروکلریک رقیق شده گرم می‌کرد، کشف شد. این نام ماندلیک اسید از کلمه آلمانی “Mandel” که برای “بادام” به کار می‌رود، گرفته شده است. مشتقات آن در نتیجه متابولیسم آدرنالین و نورآدرنالین توسط مونوآمین اکسیداز و کاتکول-O-متیل ترانسفراز تشکیل می‌شود.

ماندلیک اسید معمولاً توسط هیدرولیز اسید کاتالیز شده مندلونیتریل تهیه می‌شود که یک سیانوهیدرین از بنزالدئید است. ماندلونیتریل همچنین می‌تواند با واکنش بنزالدئید با سدیم بیسولفیت برای دادن ترکیب اضافی مربوطه، تشکیل ماندولونیتریل با سیانید سدیم، که هیدرولیز می‌شود، تهیه شود.

ماندلیک اسید

از طرف دیگر، می‌توان این اسید را با هیدرولیز پایه از فنیل کلرواستیک استیک و دی‌بروم‌استوفنون تهیه کرد. همچنین با گرم‌کردن فنیل گلیکوسال با قلیاها نیز به‌وجود می‌آید.

خرید ماندلیک اسید
خرید ماندلیک اسید

فواید ماندلیک اسید

روی پوست ملایم است.

یکی از مزایای اصلی اسید ماندلیک این است که ممکن است در مقایسه با سایر AHA ها روی پوست لطیف‌تر باشد. این امر آن را برای افرادی که پوست حساس دارند به گزینه‌ای ایده آل تبدیل می‌کند. به نظر می‌رسد این لطافت به دلیل این است که ماندلیک اسید یکی از بزرگترین AHA ها است و در نتیجه با سرعت کمتری به پوست نفوذ می‌کند. این باعث تحریک کمتر پوست می‌شود.

سرعت چرخه سلول را تسریع می‌کند.

ماندلیک اسید چرخه سلول را تسریع می‌کند و به عنوان یک لایه بردار قدرتمند برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست عمل می‌کند. به همین دلیل، اسید ماندلیک در برخی از لایه‌بردارهای شیمیایی یافت می‌شود.

تولید کلاژن را تقویت می کند.

اسید ماندلیک همچنین باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود زیرا تولید کلاژن را که پروتئین اصلی موجود در پوست و بافت همبند است، تقویت می‌کند. نتایج حاصل از استفاده از ماندلیک اسید در افراد مختلف متفاوت است، اما برخی از افراد پس از گذشت دو هفته، در ظاهر خود تفاوت را مشاهده می‌کنند.

پوست کدر را روشن می‌کند.

پوست مرده با گذشت زمان جمع شده و منافذ پوست را مسدود می‌کند و باعث می شود پوست مات و خاکستری به نظر برسد. ماندلیک اسید به حل شدن چسبی که سلول های مرده پوست را به هم نگه می‌دارد، کمک می‌کند. با ریختن سلول‌های مرده، سلول‌های جدید پوست جای آن‌ها را می گیرند و باعث می‌شوند پوست روشن‌تر و یکدست‌تر شود.

خرید ماندلیک اسید
خرید ماندلیک اسید

کاربردهای ماندلیک اسید:

ماندلیک اسید دارای سابقه طولانی استفاده در جامعه پزشکی به عنوان یک ضد باکتری به ویژه در درمان عفونت‌های دستگاه ادراری است. همچنین از آن به عنوان یک آنتی‌بیوتیک خوراکی استفاده شده است و به عنوان یک جزء در لایه‌بردارهای شیمیایی صورت مشابه سایر اسیدهای هیدروکسی آلفا عمل می‌کند.

هیپرپیگمانتاسیون و تغییر رنگ

مالاسما یک بیماری شایع پوستی است که در آن رنگدانه‌های قهوه‌ای تیره یا مایل به خاکستری در صورت ایجاد می‌شود. نشان داده شده است که اسید ماندلیک در طی چهار هفته تا 50٪ ملاسما را کاهش می‌دهد، در نتیجه رنگ یکنواخت تری ایجاد می‌شود.

آکنه

خواص ضد باکتری اسید ماندلیک در درمان آکنه بسیار مفید است. همچنین به تنظیم تولید سبوم کمک می‌کند و به نوبه خود باعث کاهش وقوع شکستگی می‌شود. ثابت شده است که اسید ماندلیک به نفع کسانی است که از آکنه کیستیک رنج می‌برند.

چین و چروک و خطوط ریز:

مندلیک اسید یک ماده ضد پیری برای مراقبت از پوست است. این کار برای تسریع در چرخه سلول با حل‌کردن پیوندهای ریز که سلول‌های پوست را در کنار هم نگه می‌دارند انجام می‌شود و کمک می‌کند تا پوست مرده که می‌تواند منجر به لک‌های کسل‌کننده و همچنین خطوط ریز شود از بین برود.

همچنین باعث تقویت کلاژن، یکی از بلوک‌های ساختمان شبکه پشتیبانی پوست می‌شود که به آن استحکام و جوانی می‌بخشد. این افزایش سرعت ضخیم‌شدن بیرونی‌ترین لایه از پوست به نام stratum corneum را کند می‌کند. ماندلیک اسید و سایر اسیدهای هیدروکسی آلفا به طور کلی ظاهر خطوط و چین و چروک‌های نرم را بهبود بخشیده و باعث بهبود بافت پوست می‌شوند. داروهای سیکلندالات و هماتروپین از استرهای اسید مندلیک هستند.

ماندلیک اسید در مقایسه با اسید گلیکولیک

گلیکولیک اسید یکی دیگر از AHA است که به طور گسترده در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌شود. این ماده از نیشکر گرفته شده و در لایه برداری پوست، کاهش خطوط ریز و جلوگیری از آکنه مؤثر است، طبق یک مطالعه در سال 2009 گلیکولیک کمترین وزن مولکولی را در بین AHA‌ها دارد و بنابراین به راحتی در پوست نفوذ می‌کند. به همین دلیل، اسید گلیکولیک ممکن است بیشتر از ماندلیک اسید برای پوست تحریک کننده باشد.

به دلیل ساختار مولکولی بزرگتر، اسید ماندلیک به اندازه گلیکولیک اسید به پوست نفوذ نمی‌کند، بنابراین روی پوست لطیف‌تر است. مشخص شده است که ماندلیک اسید برای آکنه‌های التهابی و برخی از انواع هایپرپیگمنتیشن و همچنین در معالجه آسیب‌های خورشید و رنگدانه‌های تیره مؤثر است.

عوارض جانبی احتمالی ماندلیک اسید

فرآورده‌ها و محصولات پوست اسید ماندلیک در مقایسه با سایر روش‌های AHA خفیف است و به احتمال زیاد عوارض جانبی ندارد. هنوز هم، تمام محصولات و درمان‌های آلفا هیدروکسی اسید می‌توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. رایج‌ترین موارد عبارتند از:

  • پوست خشک و پوسته پوسته شده
  • لایه‌برداری
  • تحریک یا قرمزی

اگر با درصد بالایی از محصول اسید ماندلیک شروع کنید، این عوارض جانبی بیشتر اتفاق می‌افتد. اگر مستعد مبتلا به تبخال باشید، اسید ماندلیک می‌تواند باعث ایجاد تبخال شود. (این فقط اسید ماندلیک نیست؛ بسیاری از لایه‌برداری‌های شیمیایی می توانند باعث شیوع تبخال شوند، همانند میکرودرم ابریژن.)

اگر حساسیت خاصی به تبخال دارید، در نظر داشته باشید که به جای استفاده از استفاده از یک لایه بردار در خانه، پاکسازی پوست خود را توسط یک متخصص پوست انجام دهید. یک متخصص پوست می تواند داروهای ضد ویروسی را برای کمک به جلوگیری از تبخال تجویز کند. این نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید. به خصوص اگر برای آماده سازی یک رویداد بزرگ، مانند عروسی، لایه برداری انجام می‌شود. ماندلیک اسید را با داروهای موضعی تجویز شده ترکیب نکنید، مگر اینکه پزشک گفته باشد.

خرید ماندلیک اسید
خرید ماندلیک اسید

لایه‌برداری حرفه‌ای

از لایه‌بردارهای قوی‌تر اسید ماندلیک می‌توان برای درمان ملاسما و موارد جدی تر از هایپرپیگمانتاسیون و همچنین موارد فعال آکنه استفاده کرد. لایه برداری سطحی اسید ماندلیک را می‌توان در سالن یا مرکز آبگرم توسط متخصص زیبایی انجام داد. لایه‌برداری عمیق‌تر توسط یک متخصص پوست انجام می‌شود. برای درمان آکنه، اسید ماندلیک به طور معمول با اسید سالیسیلیک برای پوست ترکیب می‌شود.

در طول لایه برداری، محلول اسید ماندلیک به صورت شما زده می‌شود و برای مدت زمان بسیار مشخصی، با توجه به نوع پوست، روی آن باقی می‌ماند. این دردناک نیست، اما ممکن است در حین روشن شدن پوست احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش کنید. با لایه برداری سطحی، ممکن است هیچ عارضه جانبی مشاهده نکنید. با لایه برداری عمیق‌تر، پوست شما طی چند روز پوسته پوسته می‌شود و پوست روشن‌تری در زیر آن ظاهر می‌شود.

لایه‌بردارهای اسید ماندلیک نسبت به لایه‌بردارهای اسید گلیکولیک پتانسیل کمتری برای ایجاد عوارض جانبی دارند و برای افرادی که مستعد هیپرپیگمانتاسیون هستند ترجیح داده می‌شود. در بیشتر مواقع، لایه‌بردارهای حرفه‌ای هفته‌ای یک بار و طی یک دوره شش تا هشت هفته‌ای انجام می‌شوند (اما برنامه دقیق درمان شما به پوست و نتایج دلخواه شما بستگی دارد).

بعد از اولین لایه‌برداری، متوجه خواهید شد که پوست شما نرم، روشن و صاف است. اما انتظار نداشته باشید که پس از لایه‌برداری اولیه، تغییر رنگ و خطوط ریز به طور محسوسی بهبود یابد. ماندلیک اسید ممکن است در عرض 2 هفته باعث تغییر شکل پوست شما شود. این یک انتخاب عالی برای پوست‌های حساس است، زیرا کمتر از سایر AHA تحریک‌کننده می‌باشد و عوارض جانبی کمی دارد.

قبل از استفاده از هر نوع لایه‌برداری شیمیایی بهتر است که با یک متخصص پوست مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند محصولات و بهترین روش استفاده را برای نوع پوست شما پیشنهاد دهند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با ما تماس بگیرید.

خرید ماندلیک اسید

اسید ماندلیک پودر خالص می باشد. جهت خرید ماندلیک اسید با تضمین اصالت کالا و ضمانت بهترین قیمت ماندلیک اسید از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل info@irchem.ir یا درج پیغام در سایت irchem با ما در ارتباط باشید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید مواد اولیه آرایشی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست