فروش سیانور سدیم

فروش سیانور سدیم صنعتی

فروش سیانور سدیم که یک ترکیب غیر آلی بسیار سمی است که به طور گسترده‌ای در صنایع شیمیایی و معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید سیانید سدیم 98 درصد به دو صورت کریستالی و پودری در بشکه های 50 کیلوگرمی موجود می باشد.

سیانور سدیم (NaCN) دارای وزن مولکولی 49.008 گرم در مول و نقطه ذوب 563.888 درجه فارنهایت است. این نمک بسیار سمی معمولاً به صورت یک جامد سفید ظاهر می‌شود. NaCN محلول در آب، آمونیاک، متانول و اتانول است. شرکت پیشگامان شیمی سالهاست در زمینه فروش سیانور سدیم چینی و کره فعالیت دارد. برای خرید این محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت سیانور سدیم چینی و کره

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید سیانور سدیم

شرکت پیشگامان شیمی فروشنده سیانور سدیم و وارد کننده آن از کشورهای کره ، چین و آلمان با خلوص 98% می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت فروش عمده سیانور سدیم کره ای و دریافت بهترین قیمت جهت خرید سیانور سدیم با ما تماس بگیرید.

سیانور سدیم برای انسان سمی است و باید با احتیاط زیادی با آن برخورد شود. فروش سیانور سدیم در حوزه‌های صنعتی با کاربرد محدود مصرف‌کننده، کاربردهای عملی بسیاری را ارائه می‌دهد.از سیانور سدیم بصورت صنعتی در سرتاسر جهان به ویژه در در استخراج طلا استفاده می‌شود.

برای جداسازی و تصفیه طلا از سایر مواد به استخراج صنعتی نیاز داریم. پس از استخراج و آسیاب کردن، مخلوط سنگ خام به یک پودر ریز تبدیل شده و به محلول سیانور سدیم اضافه می‌شود. این طلا پیوندهای محکمی با مولکول‌های سیانید تشکیل داده و سپس می‌تواند از بقیه مواد معدنی جدا شود زیرا در آب قابل حل است. سپس با روی واکنش داده و دوباره به ماده جامد تبدیل می‌شود و سرانجام ذوب و طلا جدامی‌شود.

سیانور سدیم چیست؟

سیانور سدیم (NaCN) یک ماده معدنی جامد سفید با خواص کشنده است که 5٪ از قاشق چای‌خوری می‌تواند موجب مرگ و میر شود. سیانور سدیم یک نمک سیانید و حاوی مقادیر کاتیون سدیم و آنیون‌های سیانید است که نقش مهمی را برای یک مهار کننده EC (سوپراکسید دیسموتاز) ایفا می‌کند.
 
سیانور سدیم
سیانور سدیم فروش
 
نمک سیانور، ترکیب یک کربن و یک نمک سدیم است. اصطلاح سیانید به وضوح در آگاهی عمومی قابل درک است که تقریباً مترادف با سم است. این امر عمدتاً به دلیل استفاده از آن به عنوان قرص مرگ‌بار (L-pill) در جنگ‌جهانی دوم، به ویژه در رابطه با خودکشی ارفین رمل، افسر ارتش نازی است. 

فرمول و ساختار سیانید سدیم

فرمول شیمیایی سیانید سدیم NaCN است و جرم مولی آن 49/01 گرم بر مول است. یک ترکیب یونی است که از کاتیون سدیم (+Na) و آنیون سیانید (-CN) تشکیل شده است و در آن کربن پیوند سه‌گانه با اتم نیتروژن دارد. NaCN ماده ای جامد است که ساختار بلوری مشابه با ساختار سدیم کلرید (NaCl) را دارد.

روش تولید سیانور سدیم

در گذشته، NaCN با فرآیند Castner-Kellner که یک روش الکترولیتی شامل واکنش سدیم آمید با کربن در دماهای بالا تهیه می‌شده است.

NaNH22+ C → NaCN + H2

با این حال، این روند به دلیل پایین بودن میزان تولید و طولانی بودن زمان تولید، اکنون منسوخ شده است. سیانید سدیم به صورت صنعتی با واکنش سیانید هیدروژن با هیدروکسید سدیم تهیه می‌شود.

HCN + NaOH → NaCN + H2O

انحلال‌پذیری سیانید سدیم

این ماده در آب سرد بسیار محلول و در اتانول به مقدار کمی محلول است. حلالیت این ترکیب معمولاً 48 گرم در 100 میلی‌لیتر در 10 درجه سانتی‌گراد و 82 گرم در 100 میلی‌لیتر در 34.7 درجه سانتی‌گراد است.

ضریب شکست سیانید سدیم

NaCN دارای ضریب شکست (تعداد) 1.452 است.

نقطه اشتعال سیانید سدیم

این ماده یک ترکیب فرار نیست و معمولاً به عنوان ماده غیر قابل اشتعال شناخته می‌شود.

خصوصیات فیزیکی

سیانید سدیم یک جامد کریستالی سفید با بوی ضعیف بادام است که معمولاً در شرایط خشک بی‌بو است. چگالی آن 1.595 گرم بر سانتی‌متر مکعب، نقطه جوش 1496 درجه سانتی‌گراد و نقطه ذوب 563.7 درجه سانتی‌گراد است. بلورهای NaCN بسیار محلول در آب و آب شونده هستند به این معنی که می‌توانند مقدار زیادی آب را از جو جذب کنند و به مایع تبدیل شوند.

خواص شیمیایی سیانید سدیم

سیانید سدیم نمک یک اسید ضعیف است (هیدروژن سیانید، HCN)، و به راحتی توسط آب هیدرولیز می‌شود تا گاز HCN که بسیار سمی است تشکیل شود. حتی بلورهای جامد NaCN می‌توانند آب موجود در جو را جذب کنند و شروع به انتشار گاز سیانید هیدروژن کنند که این امر بسیار خطرناک است. همچنین به راحتی با اسیدها واکنش نشان می‌دهد تا گاز HCN آزاد شود.

NaCN + H2SO4 → HCN + NaHSO4

سیانید سدیم را می توان توسط تیمار آن با آب اکسیژنه (H2O2) ایمن یا سم‌زدایی کرد، که سیانات سدیم با سمیت بسیار کمتر (NaOCN) را به عنوان محصول می‌دهد.

NaCN + H2O2 → NaOCN + H2O

کاربرد سیانور سدیم

 • سیانور سدیم از مواد اولیه و مهم شیمیایی است. عملکرد اصلی آن در ماشین‌آلات به عنوان محرک برای فولادهای مختلف است. این بخش اصلی از مایع برای مس، طلا، نقره، کادمیوم، روی و غیره است.
 • در معدن برای استخراج فلزات گران‌بها مانند طلا، نقره و غیره استفاده می‌شود.
 • در صنایع شیمیایی، این مواد اولیه برای تولید شیشه‌های عددی، مختلف آبی سایانوریت و اسید هیدرو سانییک، لاستیک آکریلونیتریل بوتادین، فیبر مصنوعی به‌کار می‌رود.
 • در صنایع رنگ‌دانه، برای تولید کلرید سایانوریک (ماده فعال رنگ‌دانه و مواد خام ماده روشن‌کننده) استفاده می‌شود.
 • در صنایع داروسازی، برای تولید ویتامین، اسید لاکتیک، کافئین، تئوفیلین، مونوسدیم گلوتامات  (MSG)، سدیم سیاناتیک اسید متیل استر، اسید مالونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در خوراک، آن را برای تولید مواد افزودنی خوراک آمونوفنول استفاده می‌شود. سیانور سدیم به طور مستقیم برای تولید فری‌سسیانید سدیم، سیانید پتاسیم، سیانید روی، سیانید باریم، سیانید فسفر، تری‌سیتان‌سدیم، تیتانیان‌پتاسیم، فروسیانید پتاسیم، آهن آبی، متیونین و غیره استفاده می‌شود.

سنتز و خواص شیمیایی سیانور سدیم

از ترکیب سیانور هیدروژن با هیدروکسید سدیم سیانور سدیم تولید می‌شود.

HCN + NaOH → NaCN + H2O

ساختار NaCN جامد شبیه ساختار کلرید سدیم می‌باشد. آنیون‌ها و کاتیون‌ها دارای کئوردیناسیون شش می‌باشند. سیانور پتاسیم – KCN ساختار مشابهی را اتخاذ می‌کند. از آنجا که نمک از یک اسید ضعیف به دست می‌آید، سیانور سدیم به راحتی با هیدرولیز به HCN برمی‌گردد. ماده جامد مرطوب مقادیر کمی از سیانور هیدروژن ساطع می‌کند، که بوی بادام تلخ می‌دهد (البته همه افراد نمی‌توانند آن را بو کنند و توانایی آن به دلیل یک ویژگی ژنتیکی است).

سیانور سدیم به سرعت با اسیدهای قوی واکنش نشان می‌دهد تا سیانور هیدروژن آزاد کند.این فرآیند خطرناک و یک خطر قابل توجه در ارتباط با نمک سیانور را نشان می‌دهد. با استفاده از پراکسید هیدروژن H2O2 برای تولید سیانات سدیم (NaOCN) و آب به طور مؤثر سیانور سدیم سم‌زدایی می‌شود:

NaCN + H2O2 → NaOCN + H2O

خطر و سمیت سانید سدیم

سیانور سدیم کشنده است؟ همانند سیانید پتاسیم، شکل سدیم آن برای انسان بسیار سمی است. اگرچه خطرات مربوط به جذب پوست وجود دارد، اما بیشترین خطر مصرف خوراکی آن است. استنشاق یا بلعیدن سیانید سدیم مانع از انتقال اکسیژن می‌شود که باعث بروز مشکلات جدی پزشکی و در نهایت مرگ می‌شود.

این ماده، مانند سایر نمک‌های محلول سیانور، در بین سریع‌ترین سموم شناخته شده قرار دارد. NaCN یک مهار کننده قوی است که بر روی سیتوکروم اکسیداز میتوکندری اثر گذاشته و از این رو حمل و نقل الکترونی را مسدود می‌کند. از این رو منجر به کاهش متابولیسم اکسیداتیو و استفاده از اکسیژن می‌شود. لاکتیک اسید در نتیجه متابولیسم بی‌هوازی تشکیل می‌شود و 200-300 میلی‌گرم دوز خوراکی  آن می‌تواند کشنده باشد.

بسته‌بندی سیانور سدیم:

بسته‌بندی این ماده به شکل زیر است.

 1. 50 کیلوگرمی با کیسه‌های پلی‌اتیلن. به طور معمول در رنگ سیاه و آبی، همچنین می‌تواند بر اساس درخواست مشتری رنگ‌آمیزی شود.
 2. در جعبه‌های چوبی 1000 کیلوگرمی، با کیسه‌های داخلی بافته شده و کیسه‌های پلی‌اتیلن.

قیمت سیانور سدیم صنعتی

کاربرد اصلی این ترکیب سمی در صنعت معدن است، جایی که برای استخراج طلا و سایر فلزات گران‌بها از سنگ معادن آن‌ها استفاده می‌شود. همچنین برای آبکاری آب و به عنوان پیش ماده مهمی برای بسیاری از مواد شیمیایی مفید آلی و غیر آلی از جمله داروهای دارویی استفاده می‌شود.

به دلیل سمی بودن از آن به عنوان حشره‌کش برای از بین بردن حشرات و آفات استفاده می‌شود. یکی دیگر از موارد مهم استفاده از NaCN در آزمایش تحلیلی است. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما شما مشتریان عزیز، قیمت سیانور سدیم کره ای  بهترین تولیدکنندگان را با کمترین حاشیه سود ارائه داده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

در شرکت پیشگامان شیمی، سیانید سدیم، معرف ACS، گرانول، NaCN را به دو صورت تحقیق و مقادیر فله بیشتری ارائه می‌دهیم. برای مقادیر قابل تنظیم ما از درخواست شما استقبال می‌کنیم  و همواره مشتاق پاسخگویی به درخواستهای سفارشی و پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

در صورت تمایل به اطلاع‌رسانی به فهرست سوالات متداول ما در مورد واردات سیانور سدیم، حمل و نقل، ساختار قیمت‌گذاری، در دسترس بودن مواد شیمیایی و سفارش آنلاین و خرید اینترنتی سیانور سدیم کره ای و چینی مراجعه کنید.

سدیم سیانید را از کجا به صورت عمده بخریم؟

ممکن است بتوانید مقادیر کمی سیانید سدیم را در شهر خود پیدا کنید. اما برای خرید مقادیر زیاد سیانید سدیم، ترجیحاً خرید از واردکننده یا واردات مستقیم از تولیدکنندگان بهترین گزینه است. ما می‌توانیم محصول را با قیمت مناسب و با ارائه تمام مدارک در اختیار شما قرار داده که بهتر از خرید مواد شیمیایی در مقادیر کم در محل یا از یک توزیع کننده خرد است.

اگر به مقادیر عمده این ماده شیمیایی نیاز دارید، می‌توانید سیانید سدیم را در وب سایت ما خریداری کنید یا برای جزئیات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرکت های تولید کننده سیانید سدیم

تعداد زیادی تأمین‌کننده NaCN در سراسر جهان وجود دارد:

 • JinanGreat Chemical Co.Ltd
 • Alchemist Worldwide Ltd
 • Nkemchi Petroleum
 • Danny Cronje

کدام کشورها سیانید سدیم را به صورت فله تولید می کنند؟

تولید کنندگان اصلی سیانور سدیم عبارتند از:

 • چین
 • ایالات متحده آمریکا
 • مالزی
 • آفریقای جنوبی
 • هندوستان
 • مجارستان

آزمایشگاه‌های تحقیقاتی مواد شیمیایی

سیانید سدیم NaCN 98٪: از سیانور، به صورت محلول سیانید سدیم بسیار رقیق، برای حل و جدا سازی طلا از سنگ معدن استفاده می‌شود.

سوالات متداول

آخرین قیمت سیانور سدیم چقدر است؟

از آنجایی که سیانید سدیم یک محصول وارداتی است قیمت آن معمولا بسته به قیمت ارز، قیمت جهانی، تعرفه حمل و نقل و سایر نهاده های صنعتی مرتبط مانند انبارداری و مالیات تغییر می کند. به منظور دریافت آخرین قیمت سیانید سدیم، لطفا با ما تماس بگیرید. ما قیمت روز را به شما ارائه خواهیم داد.

سدیم سیانید را از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده این محصول بوده و در زمینه فروش سیانید سدیم ایرانی، چینی و کره ای دارای سابقه ای درخشان می‌باشد. ما واردات مواد شیمیایی را از سراسر جهان انجام می‌دهیم، بنابراین می توانید برای دریافت قیمت از طریق فرم ثبت سفارش اقدام کنید و یا برای دریافت پاسخ سریع با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

سدیم سیانید اسید است یا باز

محلول سیانید سدیم در آب یک باز قوی است. به شدت با اسید واکنش نشان می دهد و خورنده است. سیانید سدیم با اکسیدان های قوی ناسازگار است.

کدام میوه بیشترین سیانید را دارد؟

میوه ها و سبزیجاتی که سیانید تولید می کنند، این میوه ها شامل زردآلو، گیلاس، هلو، گلابی، آلو و آلو است. گوشت میوه به خودی خود سمی نیست. به طور معمول، وجود گلیکوزید سیانوژنیک به تنهایی خطرناک نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست