فروش غلظت دهنده سلولزی

شرکت پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌های فعال و فروش غلظت دهنده های سلولزی و خرید و فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد. این شرکت واردکننده غلظت دهنده سلولزی گرید غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید خرید انواع غلظت دهنده سلولزی، اشنایی با انواع آن و بهترین نوع آن جهت تولید محصولات خود و همچنین دریافت اطلاعات فنی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. اترهای سلولزی به عنوان غلظت دهنده برای رنگ‌های لاتکس و چسب‌ها برای دهه‌های طولانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

شیمی غلظت دهنده سلولزی

ماده اساسی که از آن غلظت دهنده سلولزی ساخته می‌شود سلولز است. سلولز یک پلی ساکارید است و از واحدهای به اصطلاح آنیدروگلوکز تشکیل شده است که توسط پیوندهای p-1،4′-گلیکوزیدیک به یکدیگر متصل می‌شوند.

فروش غلظت دهنده سلولزی
فروش غلظت دهنده سلولزی

هم منشأ سلولز و هم روش (های) خالص‌سازی آن بر کیفیت و خصوصیات فیزیکی اتر سلولز تولید شده از آن تأثیر می‌گذارد. مهمترین منابع سلولز پرزهای پنبه‌ای و چوب (تفاله) است.پرزهای پنبه‌ای تقریباً 90٪ سلولز دارند، در حالی که خلوص تفاله چوب فقط 50٪ است.لنترهای پنبه‌ای درجه متوسط ​​پلیمریزاسیون بسیار بالاتری نسبت به خمیر چوب دارند و بنابراین مهمترین منبع برای تولید اترهای سلولزی با وزن مولکولی بالاتر هستند.

جهت استعلام قیمت انواع غلظت دهنده سلولزی

هیدروکسی اتیل سلولز (HEC)

متیل هیدروکسی اتیل سلولز (MHEC)

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

اتیل هیدروکسی اتیل سلولز (EHEC)

کربوکسی متیل سلولز (CMC)

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

اصلاح سلولز

هر واحد آنیدروگلوکز شامل سه گروه عاملی هیدروکسیل مناسب برای اصلاح شیمیایی است.اصلاح سلولز معمولاً از طریق استریفیکاسیون یا اتریفیکاسیون حاصل می‌شود و فرآیندی نسبتاً پیچیده است.اگرچه واکنش گروه‌های هیدروکسیل با الکل های آلیفاتیک پایین قابل مقایسه است، اما انجام واکنش‌ها بسیار دشوار است. این به دلیل ماهیت متبلور سلولز است.

زنجیره های پلیمری به دلیل تشکیل پیوندهای هیدروژنی بین زنجیره های مجاور، بسیار مرتب شده‌اند. با تیمار سلولز با هیدروکسید سدیم، بار دافعه منفی روی زنجیره تولید می‌شود. این باعث از بین رفتن تبلور پلیمر می‌شود، بنابراین گروه‌های هیدروکسیل را برای مواد واکنش قابل دسترسی می‌کند.

با استفاده از هیدروکسید سدیم، گروه‌های هیدروکسیل به یون‌های واکنش‌پذیر حتی الكوكسید تبدیل می شوند. این سلولز واکنشی سلولز قلیایی نامیده می‌شود که تولید آن یکی از رازهای تولید محصولات خوب است. استریفیکاسیون می‌تواند توسط سنتز ویلیامسون انجام شود، که شامل واکنش با یک آلکیل هالید یا اپوکسیداسیون است.

فروش غلظت دهنده سلولزی
قیمت فروش غلظت دهنده سلولزی

واکنش سلولز قلیایی با اکسید اتیلن باعث تولید هیدروکسی اتیل سلولز می‌شود، در حالی که با مونوکلرواستیک اسید، کربوکسی متیل سلولز (CMC) تشکیل می‌شود. متیل سلولز از طریق واکنش سلولز با متیل کلراید در حضور هیدروکسید سدیم بدست می‌آید.

معمولاً از متیل سلولز به عنوان غلظت‌دهنده استفاده نمی‌شود، بلکه از اترهای مخلوط متیل هیدروکسی اتیل سلولز و هیدروکسی پروپیل متیل سلولز استفاده می‌شود. برای مشخص کردن این محصولات کافی نیست که بدانید این ماده حاوی کدام ماده جایگزین است، همچنین لازم است بدانید که چه مقدار ماده جانبی روی پلیمر چسبیده شده است. برای این منظور، دو تعریف ارائه شد:

  • درجه جایگزینی (DS) به عنوان میانگین تعداد گروه‌های هیدروکسیل جایگزین شده در هر واحد انیدروگلوکوز تعریف می‌شود.
  • درجه مولی جایگزینی (MS) به عنوان میانگین تعداد مول‌های جایگزین در واحد انیدروگلوکز تعریف شده است.

برای متیل سلولز و کربوکسی متیل سلولز، DS به خودی خود برای توصیف مواد کافی است.در مورد هیدروکسی اتیل سلولز، این مورد صدق نمی‌کند. دلیل این امر این است که پس از واکنش با اکسید اتیلن، دوباره جایگزین حاوی یک گروه هیدروکسیل است که قادر به واکنش بیشتر است، به طوری که پس از واکنش امکان داشتن بیش از یک جایگزین در هر گروه هیدروکسیل وجود دارد.این از فرمول ساختاری هیدروکسی اتیل سلولز (HEC) مشهود است که در شکل زیر نشان داده شده است. از نظر تعاریف ارائه شده در بالا، درجه مولی جایگزینی 2.5 و درجه جایگزینی 1.5 است.

فروش غلظت دهنده سلولزی
فروش غلظت دهنده سلولزی

کاربرد غلظت دهنده سلولزی در تولید رنگ

فروش غلظت دهنده سلولزی که پلیمرهای محلول در آب هستند که از سلولز حاصل می‌شوند و فراوان‌ترین پلیمر طبیعی است. برای بیش از 60 سال، این محصولات در برنامه‌های کاربردی زیادی از محصولات ساختمانی، سرامیک و رنگ گرفته تا مواد غذایی، مواد آرایشی و دارویی نقش بسزایی داشته‌اند.

برای محصولات ساختمانی، اترهای سلولزی به عنوان غلیظکننده‌ها، چسب‌ها، مواد تشکیل‌دهنده فیلم و عوامل نگهدارنده آب عمل می‌کنند. آن‌ها همچنین به عنوان کمک تعلیق، مواد فعال‌کننده سطح، روان‌کننده‌ها، کلوئیدهای محافظ و امولسیون‌کننده‌ها عمل می‌کنند.

از متیل سلولز و هیدروکسی اتیل سلولز می‌توان به عنوان تثبیت‌کننده‌ها، غلظت دهنده سلولزی و مواد نگهدارنده آب در رنگ‌های لاتکس استفاده کرد. علاوه بر این، آن‌ها همچنین می‌توانند به عنوان پخش‌کننده، سازنده و مواد تشکیل‌دهنده فیلم در پوشش‌های سیمان رنگی استفاده شوند.

در رنگ‌های لاتکس، افزودن غلظت دهنده سلولزی با مشخصات و گرانروی مناسب می‌تواند عملکرد ساخت رنگ‌های لاتکس را بهبود بخشد، از پاشش جلوگیری کرده و ثبات ذخیره‌سازی و همچنین قدرت پنهان‌سازی را بهبود بخشد.زمینه اصلی فروش غلظت دهنده سلولزی، رنگ لاتکس است. بنابراین، محصولات سلولز اتر غالباً در مواد لاتکس غلظت‌دهنده تجمعی می‌شوند.

به عنوان مثال، به دلیل خواص جامع خوب، HPMC می‌تواند از غلظت‌دهنده‌های رنگ لاتکس جلوتر باشد. برای مثال دیگر، از آنجا که اترهای سلولزی دارای خصوصیات ژلاسیون حرارتی و خاصیت حلالیت منحصر به فرد، مقاومت خوب در برابر نمک و گرما و فعالیت سطحی مناسب هستند، می‌توان از آن‌ها به عنوان عوامل نگهدارنده آب، مواد تعلیق، مواد امولسیون، مواد تشکیل‌دهنده فیلم، روان‌کننده‌ها، چسب‌ها و اصلاح‌کننده‌های رئولوژیکی استفاده کرد.

خواص و مزایای غلظت دهنده سلولزی

مزایای جزئیات ویژگی
مقاومت سبز* به عنوان اتصال‌دهنده‌های با کارایی بالا برای مواد سیمان الیاف اکسترود شده استفاده می‌شود چسبندگی
ثبات و پایداری با کاهش کشش‌های سطحی و سطح و با ضخیم شدن فاز آبی، امولسیون‌ها را تثبیت کنید امولسیون‌سازی

• موانع عالی در برابر روغن و گریس

• می‌توان فیلم‌ها را از طریق اتصال عرضی در آب نامحلول ساخت

فیلم‌های شفاف، سخت و انعطاف‌پذیر محلول در آب تشکیل دهید شکل‌گیری فیلم

• قابلیت پمپاژ بهتر بتن، دوغاب‌های دستگاه و گچ‌های اسپری

• قابلیت کارایی ملات و خمیرهای ماله شده

کاهش اصطکاک در اکستروژن سیمان؛ قابلیت کار با ابزار دستی را بهبود ببخشید روغن‌کاری

• با نمک‌های فلزی یا سایر گونه‌های یونی ترکیب نمی شود و خصوصیات نامحلول ایجاد می‌کند

• سازگاری فرمول قوی

محصولات فاقد بار یونی هستند غیر یونیک
ترکیبی بی‌نظیر از حلالیت آلی و حلالیت در آب محلول در سیستم‌های دوتایی آلی و حلال / آب برای انواع مختلف و درجه‌های مختلف حلالیت (ارگانیک)

• سهولت در پراکندگی و انحلال

• کنترل میزان محلول سازی

• محصولات دانه ریز شده با سطح را می‌توان مستقیماً به سیستم های آبی اضافه کرد

• ابتدا باید محصولات درمان نشده کاملاً پراکنده شود تا از جمع شدن آن جلوگیری شود

حلالیت (آب)

• پایداری ویسکوزیته

• تطبیق‌پذیری بیشتر

در محدوده pH 2.0-13.0 پایدار است پایداری pH

• امولسیون‌سازی

• اقدام کلوئیدی محافظ

• تثبیت فاز

• به عنوان سورفاکتانت در محلول آبی عمل کنید

• کشش‌های سطحی از 42 تا 64 mN / m است

فعالیت سطح

• ضد اسیدی سنگدانه‌ها یا رنگدانه‌ها

• ثبات درون قوطی

کنترل ته‌نشینی ذرات جامد در سیستم‌های آبی تعلیق

• قابلیت تنظیم سریع تنظیم

• ژل پس از خنک شدن دوباره در محلول قرار می‌گیرد

هنگام حرارت دادن بیش از دمای خاص، در محلول‌های آبی اترهای متیل سلولز اتفاق می‌افتد

ژل شدن حرارتی

 

• طیف وسیعی از مشخصات رئولوژیکی

• رئولوژی نازک‌کننده برش سودوپلاستیک که به نیوتنی نزدیک می‌شود

• تیکسوتروپی

طیف گسترده‌ای از وزن مولکولی برای ضخیم شدن سیستم‌های مبتنی بر آب ضخیم شدن

•بسیار کارآمد

• بهبود کارایی و زمان باز بودن سیستم‌های مبتنی بر پراکندگی مانند ترکیبات اتصال نوار و پوشش‌های آبی و همچنین سیستم های ساختمانی متصل به مواد معدنی مانند ملات‌های برپایه سیمان و پلاسترهای بر پایه گچ

 

عوامل قدرت نگهدارنده آب؛ آب را در سیستم‌های فرموله شده نگه دارید و از اتلاف آب در اتمسفر یا بستر جلوگیری کنید

 

احتباس آب

* مقاومت سبز، یا قدرت دست زدن، می‌تواند به عنوان مقاومت یک ماده در هنگام پردازش برای تشکیل مقاومت نهایی کششی نهایی آن تعریف شود. این مقاومت معمولاً بطور قابل توجهی کمتر از مقاومت نهایی نهایی یک ماده است.

فروش غلظت دهنده سلولزی
فروش غلظت دهنده سلولزی

کاربردهای اتر سلولزی در چسب کاشی

چسب کاشی و سرامیک بر پایه سیمان معمولاً مخلوط پودر شده‌ای است که از مواد سیمانی هیدرولیک، مواد دانه‌ای معدنی و مواد افزودنی آلی تشکیل شده و قبل از استفاده با آب یا مایعات دیگر مخلوط می‌شود. در این حالت، پودر لاتکس قابل تجزیه و اتر سلولز، به عنوان دو ماده افزودنی آلی، نقش مهمی در چسب‌های کاشی و سرامیک بر پایه سیمان دارند.

مقاومت باند کششی

اتر سلولز عمدتاً به عنوان یک ماده غلیظ‌کننده نگهدارنده آب در زمینه ملات پودر خشک استفاده می‌شود، در حالی که ورود غلظت دهنده سلولزی بر روند سخت شدن هیدراتاسیون سیمان تأثیر دارد.

به طور کلی، غلظت دهنده سلولزی می تواند روند دینامیکی هیدراتاسیون سیمان را با یک اثر خاص عقب ماندگی کاهش دهد. در همان زمان، از آنجا که غلظت دهنده سلولزی دارای ویژگی‌های ساختاری سورفکتانت پلیمری است، و آن را نیز با اثر خاص جذب هوا درگیر می‌کند.

از دیدگاه علم مواد، ساختار مواد تعیین کننده خصوصیات مواد است. دو نوع اثر فوق تا حد زیادی خصوصیات ساختاری چسب کاشی را هنگام مخلوط کردن تازه و پس از سخت شدن تعیین می‌کند. این به نوبه خود تا حد زیادی بر عملکرد استحکام باند کششی چسب کاشی نیز تأثیر خواهد گذاشت.

عملکرد ضد لغزش

با پیشرفت روش ساخت لایه نازک کاشی و سرامیک، عملکرد ضد لغزش به تدریج به جهتی برای توسعه چسب کاشی تبدیل می شود. عملکرد ضد لغزش چسب کاشی تا حد زیادی توسط غلظت دهنده سلولزی مورد استفاده تعیین می‌شود. برخی از ترکیبات غلظت دهنده سلولزی با اصلاحات ویژه در عملکرد ضد لغزش به طور قابل توجهی به بهبود عملکرد ضد لغزش چسب کاشی کمک می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست