فروش سولفات منگنز چینی

خرید سولفات منگنز

فروش سولفات منگنز مونوهیدرات 31% که یکی از 9 ماده مغذی ضروری است و گیاهان برای رشد به آن نیاز دارند. بسیاری از فرآیندها از جمله تشکیل کلروپلاست، فتوسنتز، متابولیسم نیتروژن و سنتز آنزیم های خاص به این ماده غذایی بستگی دارد. مصرف سولفات منگنز در سراسر جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه به طور چشمگیری افزایش یافته است. به همین دلیل تقاضای بالای آن باعث جهش تولید شرکت های تولیدی آن شده است. پیشگامان شیمی یکی از معتبرترین تامین کنندگان این ماده شیمیایی در ایران است.

قیمت سولفات منگنز صنعتی

جهت استعلام

قیمت سولفات منگنز مونوهیدرات 31%

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خواص فیزیکی و شیمیایی سولفات منگنز

سولفات منگنز مانند بسیاری از سولفات های فلزی، هیدرات های مختلفی مانند مونوهیدرات، تترا هیدرات، پنتا هیدرات و هپتا هیدرات را تشکیل می دهد. رایج ترین آنها مونوهیدرات است که صورتی کم رنگ به نظر می رسد. برخی از خواص و ویژگی های این ماده در جدول زیر آمده است:

به انگلیسی Manganese sulfate
فرمول شیمیایی MnSO4.H2O
وزن مولکولی (گرم بر مول) 169.02
شکل ظاهری پودری سفید
چگالی (g/cm3) 2.95
نقطه ذوب (درجه سانتیگراد) 400-450
انحلال پذیری

آزادانه در آب حل می شود، بسیار کم محلول در متانول، نامحلول در اتر و اتانول

اسامی مترادف سولفات منگنز (II) مونوهیدرات، سولفات منگنز هیدرات، سولفات منگنز (II)
تولید کننده چین – ایرانی
⭐خلوص 31% و 99%
⭐بسته بندی کیسه 25 کیلویی
⭐قیمت سولفات منگنز چینی لطفا تماس بگیرید💯

فرآیند تولید سولفات منگنز مونوهیدرات

برای تولید سولفات منگنز از کنسانتره دی اکسید منگنز که به شکل پیرولوزیت MnO2 است استفاده می شود. برای تولید این محصول باید دی اکسید منگنز در اسید سولفوریک حل شود. با توجه به اینکه این ماده به راحتی در اسید سولفوریک حل نمی شود، در کوره ای با دمای 900 درجه سانتی گراد توسط گرافیت به عنوان عامل احیا کننده به اکسید منگنز تبدیل می شود و سپس به راحتی در اسید سولفوریک حل می شود. و پس از تصفیه و تبخیر تبدیل به سولفات منگنز می شود.

MnO2 + SO2 + H2O → MnSO4.H2O

موارد مصرف سولفات منگنز

سولفات منگنز صنعتی به دلیل خواص منحصر به فردش در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در این قسمت برخی از کاربردهای این ترکیب شیمیایی را به اختصار شرح می دهیم:
کاربرد سولفات منگنز در صنعت:

به دلیل خاصیت تثبیت کننده گوگرد و اکسیژن زدایی و آلیاژهای سولفات منگنز، استفاده از آن در تولید آهن و فولاد ضروری است. صنعت فولاد به ویژه در تولید آهن بیشترین سهم مصرف این ماده را به خود اختصاص داده است. همچنین به عنوان یکی دیگر از کاربردهای منگنز در صنعت برای استفاده از آن در فرمولاسیون فولاد ضد زنگ و آلیاژهای آلومینیوم استفاده می شود.

سولفات منگنز در کشاورزی

کاربرد اصلی سولفات منگنز کود استفاده از آن به عنوان یک ریز مغذی و کود شیمیایی در کشاورزی است. از آنجایی که منگنز در شاخ و برگ گیاهان ذخیره می شود، کمبود این عنصر در خاک گیاه باعث زرد شدن رنگ سبز برگ ها و توقف رشد شاخه ها می شود. کمبود این عنصر مانند سایر ریز مغذی ها اغلب در خاک های آهکی با مواد آلی کم اتفاق می افتد زیرا گیاهان در خاک های آهکی قادر به جذب این عنصر نیستند. این ماده که نقش اساسی در تنفس گیاه دارد، آنزیم های مختلفی از جمله نیتریت ردوکتاز را فعال می کند که در متابولیسم نیز نقش دارد. این عنصر به مقدار کم توسط گیاهان مصرف می شود و استفاده از آن بیش از حد مجاز سمی است. استفاده از این کود، مانند پرسولفات آمونیوم باعث افزایش فتوسنتز و عملکرد و رشد گیاهان بخصوص گوجه فرنگی و پسته می شود. 

داروسازی:

علاوه بر خواص مهم محصول فوق برای گیاهان، مصرف سولفات منگنز خوراکی برای انسان نیز می تواند در درمان بیماری ها مفید باشد. این عنصر در بدن نقش مهمی در بهبود ساختار استخوانی و پیشگیری از پوکی استخوان دارد. علاوه بر این، به عنوان یک آنزیم عمل می کند و نقش مفیدی در فعالیت های متابولیک بدن ایفا می کند. تنظیم سطح قند، پیشگیری از بیماری و کاهش التهاب، بهبود و درمان سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، جلوگیری از تشنج صرع، کمک به سلامت تیروئید و افزایش جذب ویتامین از جمله عملکردهای منگنز در بدن انسان است.

فروش منگنز سولفات مونوهیدرات

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید سولفات منگنز، استعلام قیمت و ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی مورد استفاده در صنایع می توانید با کارشناسان ما در این شرکت تماس حاصل فرمایید.

اثرات جانبی سولفات منگنز

خوردن این ماده منجر به التهاب دستگاه گوارش و اسهال و استفراغ می شود. استنشاق باعث التهاب مجاری تنفسی و همچنین تماس با چشم باعث سوزش می شود. اقدامات لازم در صورت تماس تصادفی با سولفات منگنز گرانوله و پودری شامل شستشوی کامل پوست و چشم و مراجعه به پزشک است.

حمل و نقل و انبار

سولفات منگنز وارداتی را در کیسه های محکم بسته در مکانی خشک، خنک و دارای تهویه مناسب نگهداری کنید.

قیمت سولفات منگنز صنعتی

منگنز سولفات مونوهیدرات یک منبع منگنز نسبتاً محلول در آب و اسید برای مصارف سازگار با سولفات ها است. ترکیبات سولفات نمک یا استرهای اسید سولفوریک هستند که با جایگزینی یک یا هر دو هیدروژن با یک فلز تشکیل می شوند. سولفات منگنز به طور کلی در اکثر حجم ها بلافاصله در دسترس است. ترکیبات با خلوص فوق العاده بالا و خلوص بالا هر دو کیفیت و سودمندی را به عنوان استانداردهای علمی بهبود می بخشند. ما در بسیاری از گریدهای استاندارد در صورت لزوم وارد می کنیم، از جمله گرید صنعتی؛ کشاورزی و دارویی و از استانداردهای قابل اجرا تست ASTM پیروی می کند. اطلاعات فنی، تحقیقاتی و ایمنی اضافی (MSDS) به عنوان یک مرجع برای تبدیل واحدهای اندازه گیری مربوطه موجود است.

قیمت سولفات منگنز کشاورزی

این ماده به پیشگیری و رفع کمبود منگنز در نخل ها، درختچه ها و سایر گیاهان کمک می کند. کمبود منگنز در گیاهان ممکن است به صورت کلروز بین رگبرگی (زرد شدن برگ در حالی که رگبرگ سبز باقی می ماند) ظاهر شود و رشد گیاه کاهش یافته و متوقف شود. احتیاط کنید، بیش از حد استفاده نکنید. حاوی: منگنز 31 درصد، گوگرد 17 درصد.

سوالات متداول سولفات منگنز

زمان مصرف کود سولفات منگنز

استفاده از سولفات منگنز باید بر اساس تجزیه و تحلیل خاک و بافت باشد. به طور کلی، هنگامی که کمبود منگنز مشهود است، 0.5-1 کیلو در هکتار برای تامین مقدار لازم برای کاهش کمبود در خاک کافی است. می توان آن را هر 14 تا 20 روز یا در صورت نیاز اعمال کرد.

سولفات منگنز در کشاورزی

محلول سولفات منگنز که برای اصلاح و جلوگیری از کمبود منگنز در طیف وسیعی از محصولات کشاورزی و باغی استفاده می شود. محلول سولفات منگنز را می توان در خاک ها یا به عنوان محلول پاشی برای کشاورزی گسترده و تولید باغبانی که ممکن است کمبود منگنز رخ دهد استفاده شود.

سولفات منگنز برای چه مواردی استفاده می شود؟

سولفات منگنز در درجه اول به عنوان کود و به عنوان مکمل دام در جایی که خاک دارای کمبود منگنز است، سپس در برخی لعاب ها، لاک ها، سرامیک ها و قارچ کش ها استفاده می شود.

آیا سولفات منگنز خطرناک است؟

چشم ها باعث تحریک جدی چشم می شود استنشاق ممکن است مضر باشد. ممکن است باعث تحریک دستگاه تنفسی شود. در صورت بلعیدن مضر است. خطر آسیب جدی به سلامتی.

سولفات منگنز از کجا می آید؟

سولفات منگنز چگونه تولید می شود؟ در صنعت، سولفات منگنز از تصفیه دی اکسید منگنز با دی اکسید گوگرد تولید می شود. همچنین می توان آن را با مخلوط کردن پرمنگنات پتاسیم با بی سولفات سدیم و هیدروژن پراکسید تهیه کرد.

کود سولفات منگنز

سولفات منگنز یکی از قوی ترین کودهای موجود در بازار است که بیش از 31 درصد خالص و پودری است، برای گیاهانی مثل گوجه فرنگی، خیر، پسته و کاربردهای هیدروپونیک عالی است.

سولفات منگنز برای گیاهان چه می کند؟

این یک فعال کننده برای بیش از 35 آنزیم مختلف است و بیوسنتز لیگنین را افزایش می دهد که می تواند حملات پاتوژن های موجود در خاک را کاهش دهد. بنابراین، کاربرد سولفات منگنز می‌تواند در بهبود مقاومت بیماری مؤثر باشد و به فعال کردن فرآیندهای آنزیمی مهم برای یک گیاه کلی با عملکرد بالاتر کمک کند.

چگونه سولفات منگنز را باید استفاده کنید؟

سولفات منگنز باید به صورت محلول پاشی با گلایفوسیت و سایر علف کش ها استفاده شود تا کشش محصول کاهش یابد. همچنین اگر کمبودی در تجزیه و تحلیل خاک و/یا بافت نشان داده شد، می‌توان آن را به عنوان بخشی از محلول تغذیه معمولی برگی یا به تنهایی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست