فروکتوز

خرید فروکتوز مایع

فروکتوز یک قند طبیعی است که در بسیاری از غذاها مانند میوه‌ها و عسل یافت می‌شود. زنجیره‌های طولانی از فروکتوز به نام فروکتان در سبزیجات خاص، گندم و سایر غذاها یافت می‌شود. این شیرین‌کننده به صورت شربت در صنایع مختلف دارویی و خوراکی به عنوان بهترین جایگزین ساکارز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت پیشگامان شیمی با سالها تجربه در زمینه فروش فروکتوز (قند طبیعی میوه) ، آماده ارائه هر گونه مشاوره به شما دوستان می‌باشد.

برای استعلام قیمت و خرید فروکتوز

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید فروکتوز

انواع فروکتوز

دو نوع Fructose وجود دارد: طبیعی و HFCS. بدن هر دو را به یک روش مشابه هضم می‌کند. نمونه‌هایی از غذاهای طبیعی که به طور طبیعی سرشار از Fructose هستند عبارتند از:

 • شربت گون
 • آب سیب
 • سیب
 • کارامل
 • انجیر خشک
 • عسل
 • شیرین بیان
 • ملاس
 • گلابی‌ها
 • آلو خشک
 • ذرت خوشه‌ای

بعضی از سبزیجات حاوی Fructose هستند، اما این مقدار معمولاً در مقادیر کمتری از میوه‌ها است. این شامل:

 • مارچوبه
 • ریشه کاسنی
 • کنگر فرنگی اورشلیم
 • تره فرنگی
 • پیازها

کاربرد فروکتوز در صنعت غذا

 • فروکتـوز کریستالی برای افزایش طعم و مزه در صنایع غذایی استفاده می‌شود.
 • این محصول در آب‌میوه‌های طعم‌دار، نوشیدنی‌های انرژی‌زا، محصولات کم‌ کالری و غیره استفاده می‌شود.
 • این شربت جزء شیرین‌کننده‌ها طبیعی است و شیرینی معادل شیرینی شکر را فراهم می‌کند.
 • فروکتـوز یک قند احیا کننده است که باعث تشدید طعم محصول شده و جلوه جالبی برای رنگ غذا ایجاد می‌کند.
 • این محصول باعث ایجاد بافت نرم در شیرینی، نان قندی و دیگر محصولات نانوایی می‌شود.
 • با ثابت نگه داشتن رطوبت باعث جلوگیری از کریستالیزه‌شدن مواد بعد از پخت می‌شود.
 • این ماده باعث ثبات طعم شیرینی در محصولاتی خاص مثل سس‌ها و سالادهای میوه‌ای می‌شود.
 • بیش از 95 درصد از قند موجود در Fructose قابلیت تخمیر دارد و در صنایع نان بسیار پر اهمیت است.
 • با جلوگیری از فساد میکروارکانسیم‌ها و کاهش فعالیت باکتری آب باعث حفظ تازگی محصول می‌شود.

تأثیر و عملکرد فروکتوز در بدن:

بر خلاف فروکتوز، بدن مقدار زیادی از گلوکز را در سلول‌ها فرو می‌برد. روده کوچک معمولا این نوع قند را جذب می‌کند و به انرژی سلول‌های بدن منتقل می‌کند. محققان معمولاً گلوکز را به عنوان منبع کربوهیدرات ترجیحی بدن برای انرژی مورد توجه قرار می‌دهند.

فروکتوز و دیابت:

هنگامی که یک فرد گلوکز مصرف می‌کند، ساختار شیمیایی این ترکیب باعث ایجاد لوزالمعده می‌شود تا انسولین را آزاد کند. (هورمونی که به سلول‌ها اجازه می‌دهد که از گلوکز برای انرژی استفاده کنند.) Fructose باعث آزاد شدن انسولین نمی‌شود، همچنین باعث آزاد شدن هورمون‌هایی نظیر لپتین می‌شود که به مغز می گوید که یک فرد سیر است یا هورمون‌هایی را که بدن انسان را گرسنه می‌گذارد، مهار می‌کند.

آیا فروکتوز برای شما مضر است؟ حقیقت غافلگیرکننده

در کنار گلوکز، فروکتوز یکی از دو جزء اصلی قند اضافه شده است. برخی از کارشناسان بهداشتی معتقدند که Fructose حداقل در صورت مصرف بیش از حد، از این دو بدتر است.

 

چرا فروکتوز برای شما مضر است؟

گلوکز و Fructose توسط بدن بسیار متفاوت متابولیزه می‌شوند. در حالی که هر سلول در بدن می‌تواند از گلوکز استفاده کند، کبد تنها عضوی است که می‌تواند فروکتوز را به مقدار قابل توجهی متابولیزه کند. هنگامی که افراد از رژیم‌های غذایی با کالری زیاد و فروکتوز استفاده می‌کنند، کبد شروع به تبدیل فروکتوز به چربی می‌کند.

بسیاری از دانشمندان معتقدند که مصرف بیش از حد Fructose می‌تواند عامل اصلی بسیاری از جدی‌ترین بیماری های امروزی باشد. این موارد شامل چاقی، دیابت نوع II، بیماری قلبی و حتی سرطان است. با این حال، مدارک انسانی بیشتری لازم است. محققان در مورد میزان Fructose در بروز این اختلالات توافق ندارند.

اثرات مضر فروکتوز اضافی

در حالی که مصرف بیش از حد Fructose بدون شک ناسالم است، اما اثرات آن بر سلامتی بحث برانگیز است.با این وجود، مدارک قابل توجهی وجود دارد که نگرانی‌ها را توجیه می‌کند. خوردن مقدار زیادی فروکتوز به صورت قندهای اضافه شده ممکن است:

 • ترکیب چربی خون را مختل کند. فروکتوز ممکن است سطح کلسترول VLDL را افزایش دهد، که منجر به تجمع چربی در اطراف اندام‌ها و بیماری قلبی بالقوه شود.
 • سطح اسید اوریک خون را افزایش می‌دهد، منجر به نقرس و فشار خون بالا می‌شود.
 • باعث رسوب چربی در کبد می‌شود و به طور بالقوه منجر به بیماری کبد چرب غیر الکلی می‌شود.
 • ایجاد مقاومت به انسولین، که می‌تواند منجر به چاقی و دیابت نوع II شود.
 • فروکتوز به اندازه گلوکز اشتها را سرکوب نمی‌کند. در نتیجه، ممکن است باعث پرخوری شود.
 • مصرف بیش از حد فروکتوز ممکن است باعث مقاومت در برابر لپتین، اختلال در تنظیم چربی بدن و کمک به چاقی شود.

توجه داشته باشید که این موارد در مطالعات کنترل شده اثبات نشده است. با این حال، شواهد هنوز وجود دارد و مطالعات تصویر واضح‌تری را در سال‌ها و دهه‌های آینده ترسیم می‌کنند. فروکتوز حاصل از قندهای اضافه شده برای شما مضر است ولی فروکتوز حاصل از میوه مضر نمی‌باشد. مهم است که بدانیم همه این موارد در میوه کامل صدق نمی‌کند.

میوه‌ها فقط کیسه‌های آبکی فروکتوز نیستند، بلکه غذاهای واقعی با تراکم کالری کم و فیبر زیادی هستند. خوردن بیش از حد آن‌ها سخت است و برای رسیدن به سطوح مضر Fructose مجبورید مقادیر بسیار زیادی بخورید. به طور کلی، میوه در مقایسه با قندهای اضافه شده، منبع جزئی فروکتوز در رژیم غذایی است. اثرات مضر فروکتوز در رژیم غذایی غربی حاوی کالری اضافی و قندهای اضافی اعمال می‌شود. این موارد برای قندهای طبیعی موجود در میوه‌ها و سبزیجات صدق نمی‌کند.

فروش فروکتوز (قند طبیعی میوه)

شواهد مربوط به فروکتوز

اگرچه شواهدی وجود دارد که مصرف بیش از حد Fructose برای سلامتی مضر است، اما جدا کردن اثرات فروکتوز در رژیم غذایی از سایر قندها برای محققان دشوار است. این بدان دلیل است که غذاهایی که حاوی مقادیر بالای فروکتوز اضافه شده هستند، معمولاً حاوی مقادیر زیادی قندهای دیگر مانند گلوکز نیز هستند.

دانشمندان مطالعات زیادی در مورد اثرات Fructose در موش‌ها، با ترکیبی از قندها انجام می‌دهند. در یک بررسی در سال 2014 آمده است که Fructose در مقایسه با خوردن قند از منابع دیگر، اثرات خاصی روی بدن ندارد که می‌تواند باعث افزایش وزن شود. نویسندگان همچنین استدلال می‌کنند که گرچه نوشیدنی‌های شیرین قند حاوی Fructose هستند، اما کالری بالایی نیز دارند. این ممکن است برخی از ارتباطات بین Fructose و چاقی را توضیح دهد.

تا به امروز، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اعلام کرده است که آن‌ها در حال حاضر از هیچ مدرکی مبنی بر ایمن نبودن غذاهای حاوی HFCS نسبت به سایر غذاهای حاوی شیرین کننده‌های مشابه مانند ساکارز و عسل مطلع نیستند. FDA، مواد غذایی حاوی فروکتوز را برای خوردن بی‌خطر عنوان می‌کند. با این حال، افراد باید مصرف کلیه قندهای اضافه شده از جمله HFCS و ساکارز را محدود کنند.

خرید فروکتوز

فروکتوز در مقابل گلوکز

فروکتوز می‌تواند به گلوکز متصل شود. به فروکتوز+ گلوکز، ساکارز یا قند سفره گفته می‌شود. برخلاف فروکتوز، بدن تا حد زیادی گلوکز را در سلول‌ها تجزیه می‌کند. روده کوچک معمولاً این نوع قند را جذب می‌کند و آن را برای انرژی به سلول‌های بدن می‌فرستد. محققان معمولاً گلوکز را به عنوان منبع کربوهیدرات مورد علاقه بدن برای انرژی در نظر می‌گیرند.

هنگامی که فرد گلوکز می‌خورد، ساختار شیمیایی این ترکیب باعث آزاد شدن انسولین در لوزالمعده می‌شود، هورمونی که به سلول‌ها اجازه می‌دهد از گلوکز برای انرژی استفاده کنند. Fructose باعث ترشح انسولین و همچنین باعث ترشح هورمون‌هایی مانند لپتین نمی‌شود.

در نتیجه، محققان پیشنهاد می‌کنند که Fructose برای فرد مضرتر است زیرا احتمال خوردن آن‌ها بیشتر از غذای حاوی گلوکز است. با این حال، فرد باید به یاد داشته باشد که غذاهای حاوی قندهای گلوکز هنوز کالری دارند. دریافت بیش از حد کالری می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

خرید فروکتوز

خلاصه

فروکتوز به طور طبیعی در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد و افراد می‌توانند آن را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل قرار دهند. محققان هنوز در حال بحث هستند که آیا اشکال مختلف Fructose برای سلامتی افراد مضر است یا خیر. FDA بیان می‌کند که فروکتوز ماده‌ای بی‌خطر برای افزودن به غذاها است.

آن‌ها معتقدند که شواهد کافی برای اثبات ایمنی Fructose نسبت به سایر قندهای مشابه مانند ساکارز و عسل وجود ندارد. آن‌ها توصیه می‌کنند تمام قندهای اضافه شده را محدود کنید. وقتی افراد غذاهای حاوی Fructose زیاد مانند نوشیدنی‌های شیرین می‌خورند، کالری اضافی نیز دریافت می‌کنند که می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.  تولید کنندگان فروکتوز را به عنوان یک ماده شیرین کننده به غذاها اضافه می‌کنند، اما ارزش غذایی کمی دارد. پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که غذاهای تازه و کامل بخورند و از خوردن مکرر غذاهایی با قندهای اضافه خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست