خرید آنزیم بتا گلوکاناز

خرید آنزیم بتاگلوکاناز

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع آنزیم‌ها بخصوص آنزیم بتاگلوکاناز و آنزیم گلوکز اکسیداز را از کشور آلمان وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع آنزیم ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آنزیم بتاگلوکاناز چیست؟

آنزیم بتاگلوکاناز، آنزیمی است که βگلوکان‌ها را هیدرولیز می‌کند. مهم‌ترین βگلوکانازها برای تولید آن‌هایی هستند که βگلوکان‌های واقع در دیواره سلول‌های آندوسپرم جو را تجزیه می‌کنند. آنزیم بتاگلوکاناز نشان‌دهنده گروهی از آنزیم‌های کربوهیدرات است که پیوندهای گلیکوزیدی را در بتا گلوکان تجزیه می‌کند. این گلوکان‌ها همچنین تا 60٪ دیواره سلولی انواع مختلف ارگانیسم‌های قارچی مانند کاندیدا آلبیکانس و بیوفیلم کاندیدا را ایجاد می‌کنند.

خرید آنزیم بتا گلوکاناز
خرید آنزیم بتاگلوکاناز

آنزیم بتاگلوکاناز و پلی ساکارید‌های بتا گلوکان‌ها

گلوکان‌های بتا یک پلی ساکارید ساخته شده از مولکول‌های گلوکز است که به یکدیگر متصل شده و به زنجیره‌های بلندی متصل شده است که انسان نمی‌تواند به راحتی آن را هضم کند. در اصطلاح آشنا‌تر، آن‌ها فیبرهای سلولزی گیاهی، فیبر سبوس غلات و بخش‌هایی از انواع خاصی از قارچ‌ها، مخمرها و باکتری‌ها هستند.

به عنوان نوعی فیبر هضم نشده، ممکن است در مجاری روده چسبناک شده و باعث کندی حرکات روده (انقباضات روده) شوند. بتا گلوکان‌ها از این نظر باعث سلامتی می‌شوند که به عنوان فیبر روده عمل می‌کنند و ممکن است به کاهش سطح کلسترول سرم و ایجاد نظم از طریق تشکیل فله کمک کند. فیبرهای محلول در آب همچنین ممکن است به تنظیم قند خون و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های مرتبط با روده بزرگ کمک کنند.

خرید آنزیم بتا گلوکاناز
خرید آنزیم بتا گلوکاناز

5 مزایای سلامتی بتاگلوکان‌ها

 1. سرطان

مطالعات نشان داده‌اند که فیبر موجود در بتا گلوکان به افزایش پاسخ سیتوکین‌ها کمک می‌کند که پاسخ سیستم ایمنی بدن را در سرطان‌های پستان، معده و روده بزرگ تنظیم می‌کند. این مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که برخی از اشکال بتا گلوکان ممکن است در کمک به کاهش اندازه تومورهای سرطانی و همچنین جلوگیری از رشد و نمو آن‌ها مفید باشد.

 1. سلامتی قلب

فواید خوردن جو دوسر در سلامت قلب به دلیل میزان بتا گلوکان موجود در جو دوسر است. مطالعات نشان داده است که مصرف منظم روزانه حداقل سه گرم از منابع بتا گلوکان می‌تواند به میزان هفت درصد کلسترول LDL بالا کمک کند. حتی با مصرف دوزهای پایین‌تر عصاره، مردان و زنانی که در این مطالعات شرکت کردند پس از پنج هفته سطح کلسترول کل بسیار پایین‌تری را نشان دادند.

 1. ایمنی

برای بیش از یک قرن، منابع بتا گلوکان به دلیل توانایی آن‌ها در تنظیم سیستم ایمنی بدن مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. نشان داده شده است که آن‌ها فعالیت سلول‌های ایمنی بدن را که به عنوان ماکروفاژ مبارزه می‌کنند، افزایش می‌دهند.

گلوکان‌ها با این سلول‌ها ارتباط برقرار می‌کنند که منجر به افزایش تعداد و اندازه سلول‌هایی می‌شَوند که کنترل ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها را کنترل می‌کنند. همچنین شواهدی وجود دارد که گلوکان‌ها لنفوسیت‌ها را فعال می‌کنند و این باعث افزایش سلول‌هایی می‌شود که ویروس‌ها و سلول‌های توموری را از بین می‌برند.

 1. عفونت‌ها

آنتی بیوتیک‌های بیش از حد تجویز شده منجر به افزایش ویروس‌ها و باکتری‌های مقاوم به درمان‌های سنتی می‌شوند. طبق مطالعه‌ای که در نیجریه انجام شد، فواید بتا گلوکان تأثیر قابل توجهی در عفونت‌های باکتریایی مانند اشرشیاکلی دارد.

 1. پوست

به طور معمول به شکل کپسول، مکمل‌های بتا گلوکان توسط دستگاه روده جذب می‌شوند و در صورت لزوم در سراسر بدن استفاده می‌شوند. به نظر می‌رسد این ماده فاقد هیچ گونه فایده‌ای برای پوست باشد، اما به یاد داشته باشید که بدن به عنوان یک واحد عمل می‌کند، بنابراین سلامتی بدن در داخل بدن بر روی پوست منعکس می‌شود درست همانطور که پوست سموم بدن را فیلتر می‌کند.

استقرار مجدد بافت پوست در محل زخم بخشی از روند ترمیم زخم است. با داشتن چندین لایه و انواع سلول‌ها، پوست فراتر از چیزی است که می‌بینیم. با بهبود زخم، لایه‌ها دوباره ساخته می‌شوند، از جمله الیاف کلاژن رشته‌هایی هستند که به پوست درخشان کمک می‌کنند تا قابلیت ارتجاعی خود را حفظ‌ کند.

محققان گیرنده های گلوکان را در این قسمت از پوست پیدا کرده اند که نشان می‌دهد بتا گلوکان می‌تواند بر بازسازی کلاژن بعد از زخم تأثیر بگذارد. علاوه بر این مشخص شده است که گلوکان‌ها در بهبود شرایط پوستی از جمله درماتیت، زخم‌های دیابتی، اگزما، زخم‌ها، سوختگی‌های ناشی از اشعه و حتی چین و چروک نیز بسیار موثر هستند.

علت اهمیت آنزیم بتاگلوکاناز

با توجه به این مزایای مهم، قرار دادن غذاهایی با بتا گلوکان در رژیم غذایی دارای اهمیت است، اما کافی بودن آنزیم بتاگلوکاناز نیز مهم است. زیرا آنزیم بتاگلوکاناز این گلوکان‌ها را هیدرولیز می‌کند، ویسکوزیته را کاهش می‌دهد و به احیای حرکات طبیعی روده کمک می‌کند. این روند هضم را افزایش می‌دهد و ارزش کلی غذایی شما را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، اثرات مشترک سوء هاضمه، نفخ شکم، ناراحتی شکمی و گاز تا حد زیادی برطرف می‌شود. همچنین ممکن است نیاز شما به آنتی اسیدها به میزان قابل توجهی کاهش یابد. از همه مهمتر، در رابطه با آنزیم بتاگلوکاناز، شما قادر خواهید بود دانه‌های غلات سنگین مانند گندم، جو و چاودار را بهتر هضم کنید.

عملکرد آنزیم بتاگلوکاناز

آنزیم بتاگلوکاناز یک همی سلولز خوراکی است که توسط تخمیر غوطه ور مایع و تکنیک پیشرفته پس از درمان تولید می‌شود. آنزیم بتاگلوکاناز در هیدرولیز پیوندهای گلیکوزیدی 1، 3 و 1، 4 نقش دارد. این ماده می‌تواند بتا گلوکان را در دیواره سلول‌های جو و آندوسپرم غلات تجزیه کند، اثر عوامل ضد تغذیه‌ای را کاهش داده و جذب مواد مغذی، بازده تبدیل خوراک و عملکرد رشد دام را بهبود بخشد.

خرید آنزیم بتا گلوکاناز
خرید آنزیم بتاگلوکاناز

خواص عملکردی:

pH: 3.5 – 5.5

دما: 55-70 درجه سانتی‌گراد

مزایای سلامتی آنزیم بتاگلوکاناز

افرادی که از رشد بیش از حد قارچ کاندیدا رنج می‌برند (بیماری که به آن کاندیدیازیس نیز می‌گویند) ممکن است از مصرف آنزیم بتاگلوکاناز بهره‌مند شوند. اگرچه این یک عفونت قارچی یا مخمری است، اما به دلیل توانایی ذاتی آن در مقاومت در برابر عوامل ضد میکروبی دشوار است.

متأسفانه، بسیاری از افراد نگرانی‌ها و عفونت‌های گوارشی را با آنتی بیوتیک‌های طولانی مدت و دوز بالا درمان می‌کنند. این در واقع می‌تواند توانایی کاندیدا را برای مقاومت در برابر آنتی بیوتیک بیشتر کند. مشخص شده است که آنزیم بتاگلوکاناز، در کاهش پوشش یا بیوفیلم کاندیدا که می‌تواند در دستگاه گوارش رشد کند بسیار مفید باشد.

هنگامی که مقدار زیادی بتاگلوکان توسط باکتری‌های روده یا سلول‌های کاندیدی ترشح شود، تجمع بیوفیلم‌ها در ارگانیسم وجود دارد. علم در حال حاضر به دنبال پیوند بین این بیوفیلم‌ها، رشد بیش از حد موجودات قارچی و همچنین افزایش مقاومت قارچی به دارو درمانی است. تجمع بیش از حد بتا گلوکان‌ها نیز با افزایش مقاومت به آنتی‌بیوتیک در ارتباط است.

کاربرد آنزیم بتاگلوکاناز

 • تخریب ساختار دیواره سلولی، آزاد سازی مواد مغذی و از بین بردن ترکیب بتا گلوکان و آنزیم‌های گوارشی، بهبود فعالیت آنزیم‌های گوارشی درون زا و بهبود میزان استفاده از مواد مغذی خوراک.
 • تخریب بتا گلوکان، کاهش ویسکوزیته کیموس، کاهش بروز اسهال
 • کاهش انتشار میکرو فلورای مضر ناشی از تجمع مواد مغذی چسبناک در روده، بهبود میکرو فلور روده و تقویت ایمنی.
 • در صنعت تولید آبجو برای افزایش عملکرد محصولات تخمیر شده استفاده می‌شود.
 • در مواد افزودنی خوراک و مکمل‌های غذایی برای بهبود ارزش غذایی خوراک و غذا استفاده می‌شود.
 • به عنوان عامل کنترل آفات در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا با تخریب دیواره سلول آن‌ها به راحتی آفت را از بین می‌برند.
 • همچنین در کشاورزی برای افزایش خواص جوانه زنی بذرها استفاده می‌شود.
خرید آنزیم بتا گلوکاناز
خرید آنزیم بتاگلوکاناز

ذخیره‌سازی آنزیم بتاگلوکاناز

 • در مکان خشک، تهویه، خنک و عاری از آلودگی نگهداری شود، از نگهداری در دمای بالا خودداری کنید. اگر بعد از باز شدن به مصرف نرسید، حتماً آن را ظرف در بسته نگه دارید.
 • ماندگاری: ماندگاری 12 ماه تحت بسته‌بندی اصلی است.

استفاده ایمن از آنزیم بتاگلوکاناز

آنزیم‌ها پروتئین‌هایی هستند که حساسیت خاصی نسبت به جمعیت‌های خاص دارند. برخی از آنزیم‌ها ممکن است اثرات تحریک‌کنندگی روی پوست، چشم‌ها و غشاهای مخاطی داشته باشند. از استنشاق یا قرار گرفتن در معرض گرد و غبار آنزیم خودداری شود. هنگام کار از لباس کار، دستکش و عینک مناسب استفاده کنید تا از پاشیده شدن و هم زدن شدید جلوگیری کنید تا از تولید گرد و غبار آنزیمی و غبار آنزیم جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست