خرید جایگزین کره کاکائو (CBS)

فروش روغن جانشین کره کاکائو (CBS)

فروش روغن جانشین کره کاکائو روکشی و قالبی محصول کشور مالزی گرید خوراکی با بهترین قیمت و کیفیت در این مجموعه صورت می گیرد. پیشگامان شیمی روغن جانشین کره کاکائو (CBS) روکشی و شکلات قالبی قابل استفاده در صنایع شیرینی و شکلات را از کشورهای مالزی، آلمان و چین وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید روغن جانشین کره کاکائو (CBS) با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بگیرید.

جهت استعلام

قیمت سی بی اس

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

جانشین کره کاکائو (CBS) چیست؟

کره کاکائو، ممکن است یادآور دسرهای فریبنده مانند شکلات، کیک لایه‌ای و بستنی با تراشه شکلاتی باشد. کره کاکائو، شکلات را چرب و به آن ظاهری براق می‌دهد. کره کاکائو (چربی کاکائو) به طور طبیعی در لوبیای کاکائو وجود دارد و به دلیل مقادیر زیاد توکوفرول‌های طبیعی و ترکیب اسیدهای چرب در برابر اکسیداسیون مقاوم است.

 ترکیب اسیدهای چرب (٪) کره کاکائو:

اسید استئاریک (C18:0 (34.5%

اسید اولئیک (C18:1 (34.5%

اسید پالمیتیک (C16:0 (26.0%

اسید لینولئیک (C18:2 (3.2%

آراکیدیک اسید (C20:0 (1.0%

پالمیتولیک (C16:1 (0.3%

سایر اسیدهای چرب 0.5%

موارد استفاده از کره کاکائو:

کره کاکائو ماده اصلی در شکلات‌های مختلف (شکلات سفید، شکلات شیر و شکلات تیره) است. شرکت‌های داروسازی از خواص فیزیکی کره کاکائو به طور گسترده استفاده می‌کنند. به عنوان یک جامد غیر سمی در دمای بدن ذوب می‌شود و یک پایه ایده آل برای شیاف‌های دارویی محسوب می‌شود.

مشخصات فیزیکی:

کره کاکائو به طور معمول دارای نقطه ذوب 34-38 درجه سانتی‌گراد (93-101 درجه فارنهایت) است. شکلات در دمای اتاق جامد است اما به راحتی با قرار گرفتن درون دهان ذوب می‌شود. کره کاکائو پلی مورفیسم را نشان می‌دهد و دارای اشکال بلوری مختلف با نقاط ذوب مختلف است.

ذوب کره کاکائو در شکلات و سپس خنک شدن آن، به شکل گیری چند شکل ناپایدار کره کاکائو منجر می‌شود. این امر وقتی میله‌های شکلات در یک اتاق گرم ذوب شوند به راحتی می‌تواند اتفاق بیفتد و منجر به تشکیل لکه‌های سفید روی سطح شکلات بنام چربی شکوفه یا شکوفه شکلات شود. به دلیل اینکه قیمت هر کیلو کره کاکائو در بازار بالا است و تقاضا برای جایگزین های آن به شدت افزایش پیدا کرده است.

جانشین‌های کره کاکائو:

اغلب اجزای مورد استفاده برای جانشینی کره کاکائو مراحل پردازش دیگری دارند که باعث افزایش قیمت می‌شوند. اما با افزایش تقاضای کره کاکائو و دشواری در دستیابی به محصول بالا، قیمت این گزینه‌ها مطابق با بهره وری آن‌ها خواهد بود.

افزایش هزینه کره کاکائو و تمایل به غذاهای سالم و همچنین ناسازگاری کره کاکائو با سایر سیستم‌های چربی و مشخصات ذوب محدود آن باعث شده است که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال جانشینی برای کره کاکائو باشند. علاوه براین جانشین‌های کره کاکائو می‌توانند برخی از انعطاف پذیری‌ها را در محصولات شکلاتی ایجاد کنند.

“با استفاده از این جانشین‌های مختلف کره کاکائو، می‌توانید پوشش‌هایی با نقاط ذوب بالاتر ایجاد کنید.” در وهله اول باید بدانیم جانشین‌های کره کاکائو یا CBA‌ها چه ترکیباتی هستند؟ جانشین‌های کره کاکائو موادی هستند که مشابه کره کاکائو عمل می‌کنند اما از منابع دیگر استخراج می‌شوند. قوام یا طعم مشابه این محصولات آن‌ها را جانشین عالی برای کره کاکائو می‌کند.

جانشین‌های کره کاکائو (CBA) یک عنوان کلی شامل موارد زیر است:

  • جانشین‌های کره کاکائو (CBS)
  • معادل‌های کره کاکائو (CBE)
  • بهبود دهنده‌های کره کاکائو (CBI)

روغن سی بی اس همان روغن جانشین کره کاکائو در صنایع تولید شکلات می باشد و محصولی با انعطاف پذیری بالا بوده که طعم و عطری دلپذیر در ذائقه مصرف کننده بوجود می آورد. روغن سی بی اس سفید رنگ بوده و از روغن پالم کرنل اختصاصاً استحصال می شود. این ماده در گرید با خلوص بالا، به عنوان یک افزودنی مجاز در فرمولاسیون تولید محصولات غذایی مختلف بصورت مخلوط شده با پودر کاکائو با چربی کم (% 12-10) مورد استفاده قرار می گیرد. تولید این ماده به پردازش خاصی نیاز ندارد. هم چنین سازگاری این ماده با کره کاکائو خالص پایین بوده و فقط در نسبت های کم می تواند با آن مخلوط گردد. این ماده به طور خاص در فرمولاسیون تولید شکلات، کیک شکلاتی و سایر مشتقات حاوی شکلات کاربرد دارد.

” جانشین‌های کره کاکائو به طور معمول ترکیبات چربی لوریک هستند که به طور جزئی هیدروژنه شده است.” جانشین‌های کره کاکائو می‌توانند طعم و بافت مشابه کره کاکائو را در دهان ایجاد کنند. اما طبق مطالعات انجام شده، این ترکیبات با کره کاکائو سازگار نیستند. به طور کلی این ترکیبات جانشینی برای کره کاکائو در شکلات‌های قالبی و روکشی می‌باشد. مواد اولیه برای تهیه‌ی CBS‌ها معمولاً از محصولات لوریک مانند هسته خرما و روغن نارگیل تشکیل شده است.

مزایا:

فواید جانشین‌های کره کاکائو این است که ذوب شدن آن‌ها باعث آزاد شدن طعمی مشابه کره کاکائو خالص می‌شوند. آن‌ها در برابر اکسیداسیون دارای پایداری نسبتاً مناسبی هستند و همچنین بسیار آسان عمل می‌کنند، به این معنی که آن‌ها به سرعت در فرم پایدار متبلور می‌شوند و براقیت و پایداری خوبی دارند. مهم‌ترین ویژگی‌های جانشین کره کاکائو (CBS) شکنندگی خوب، قابلیت قالب‌گیری بالا و مقاومت حرارتی آن‌هاست که این فاکتور، به مراحل به‌کار رفته در فرایند تولید بستگی دارد.

مضرات روغن CBS

مشکل استفاده از پوشش‌های مبتنی بر CBS این است که آنها حداکثر 5٪ از چربی‌های دیگر را تحمل می‌کنند (شامل چربی شیر است، که شما از پودر شیر دریافت می‌کنید. کره کاکائو، که از پودر کاکائو دریافت می کنید یا هر نوع چربی دیگری که می‌خواهید آن را وارد محصول کنید.) استفاده بیش از 5٪ چربی ممکن است ماده‌ای در پوشش ایجاد کند که  منجر به کاهش نقطه ذوب شکلات گردد.

جانشین‌های کره کاکائو (CBR)

مشابه CBS‌ها، جانشین‌های کره کاکائو فاقد هر گونه کره کاکائو اضافه‌ای هستند. با این حال، تحمل آن‌ها نسبت به سایر چربی‌ها 20٪ است. این امر امکان تهیه‌ی نوشیدنی‌های شکلاتی به عنوان ماده تشکیل دهنده‌ی حاوی کره کاکائو بیشتر از پودر کاکائو را فراهم می‌کند. مواد اولیه CBRs معمولاً از محصولات غیر لوریک مانند روغن سویا، روغن پنبه دانه و روغن نخل تشکیل شده است.

معادل‌های کره کاکائو (CBE)

در مشخصات غذایی معادل‌های کره کاکائو (CBE) نزدیکترین نوع (CBA) به کره کاکائو است. “آن‌ها معمولاً ترکیبی از روغن نخل و کره درخت روغن قلم هستند و مشخصات اسیدهای چرب مشابه کره کاکائو  را دارند.” در مورد CBE، هیچ محدودیتی در میزان چربی‌های استفاده شده وجود ندارد.

بهبود دهنده‌های کره کاکائو (CBI)

بهبود دهنده‌های کره کاکائو (CBI) یکی از جانشین‌های کره کاکائو (CBA) است. شباهت زیادی به معادل‌های کره کاکائو (CBE) دارد. افزودن CBI به کره کاکائو سبب افزايش نقطه ذوب محصول و  مقاومت آن می شود، بدون اینکه بر روی طعم فراورده نهايي تاثير نامطلوبي به جا گذارد.

کره کاکائو از این نظر منحصر به فرد است که به سرعت در دمای 34 درجه سانتی‌گراد (93 درجه فارنهایت) ذوب می‌شود. این نقطه ذوب، بافت صاف و خامه‌ای در دهان ایجاد می‌کند و باعث افزایش رطوبت می‌شود. هنگام استفاده از جانشین های دیگر برای کره کاکائو، چربی‌هایی که به دمای بدن نزدیک تر می‌شوند، تجربه مشابهی را ارائه می‌دهند.

ترکیباتی که نقطه ذوب بالاتری دارند، حالت مومی را به شکلات می‌دهند. با توجه به دماب ذوب ترکیب جانشین، سبب طعم متفاوتی خواهد شد. به طور کلی، علاوه بر هزینه، دلایل اصلی استفاده از CBA در مقابل کره کاکائو سهولت پردازش، سازگاری بیشتر با چربی و تنوع در دمای ذوب است.

جانشین‌های کره کاکائو (CBS) به طور مستقیم در چربی‌های شکلات و شیرینی‌سازی استفاده می‌شود. جانشین کره کاکائو به طور گسترده‌ای در شیرینی پزی، روکش نانوایی، شکلات ترکیبی، پرکننده و مغز بیسکویت، کارامل، نوگات و لبنیات با چربی‌های جانشین در پنیر و آنالوگ‌ها استفاده می‌شود.

برای اینکه یک محصول بتواند عنوان شکلات را به خود بگیرد: در ایالات متحده باید از 100٪ کره کاکائو استفاده شود و در اتحادیه اروپا هم چربی‌های جانشین نباید از 5 ٪ کل چربی تجاوز کند.

برنامه‌های کاربردی برای جانشین کره کاکائو (CBS):

  • برای تولید شکلات تخته‌ای
  • پر كننده
  • خامه
  • پوشش

شرایط ذخیره‌سازی جانشین کره کاکائو (CBS):

ترجیحا در بسته بندی اصلی در یک محیط خنک، خشک و بدون بو با دمای محیط پایین تر از 20 درجه سانتی‌گراد (68 درجه فارنهایت) و کمتر از 60٪ رطوبت نسبی نگهداری می‌شود.

ماندگاری:

ماندگاری محصول 12 ماه بعد از تاریخ تولید است. به شرط آنکه محصول در بسته‌بندی اصلی باز نشده باشد و در یک منطقه خنک و خشک و بدون بو با دمای محیط پاین تر از 20 درجه سانتی‌گراد (68 درجه فارنهایت) و کمتر از 60٪ رطوبت نسبی نگهداری شود.

آنالیز جانشین کره کاکائو (CBS):

آنالیز جایگزین کره کاکائو (CBS)

جهت دریافت آنالیز جدیدتر جانشین کره کاکائو (CBS) با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش جانشین کره کاکائو (CBS):

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، امکان خرید جانشین کره کاکائو (CBS) مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت فراهم کند. این محصولات توسط شرکت ما، در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می شود. قیمت cbs عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

فروش CBS

فروش روغن CBS مالزی در کارتن های 25 کیلویی برند کارگیل صورت می گیرد. به طور خلاصه این ماده در شیرینی پزی و انواع شیرینی و کیک کاربرد فراوانی دارد و در تولید انواع شکلات و مشتقات آن بسیار موثر است. CBS در شکلات ها، ویفرها، کوکی ها و برخی آجیل ها به دلیل خاصیت درخشندگی آن استفاده می شود. همچنین از این روغن می توان به عنوان روغن حیوانی در انواع غذاها استفاده کرد. جایگزین کره کاکائو نیازی به تمپر ندارد و باعث درخشندگی، سختی و شکنندگی شکلات می شود. در حالت مذاب می توان از این روغن برای پوشش دادن یا ساخت اشکال مختلف استفاده کرد.

خرید روغن cbs

خرید و فروش روغن CBS یا جایگزین کره کاکائو از جمله معاملاتی است که در حجم بالا انجام می شود. این روغن ارزان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و یک ماده اولیه وارداتی است. واردات جایگزین کره کاکائو از کشور مالزی می باشد. این کشور آسیایی یکی از بهترین تولیدکنندگان سی بی اس محسوب می شود و محصولات آن از کیفیت خوبی برخوردار است.

فعالیت شرکت سیم داربی مالزی که تولید کننده روغن های ارزان قیمت CBS است بازار جهانی را تضمین کرد. این روغن در ترکیب مواد غذایی بیشماری مورد استفاده و تایید قرار گرفته است.

انواع CBS

سازندگان CBS این محصول را در دو مدل روکش دار و قالبی تولید می کنند. CBS قالبی نگهدارنده ای است که در محصولات مختلف استفاده می شود و CBS روکشِ نیز برای بهبود بافت انواع شکلات ها و شیرینی ها و برای داشتن سطحی براق استفاده می شود. پس در هنگام سفارش به مدل آن دقت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست