جایگزین کره کاکائو (CBS)
 • خرید جایگزین کره کاکائو (CBS)

  پیشگامان شیمی روغن جایگزین کره کاکائو (CBS) روکشی و شکلات قالبی قابل استفاده در صنایع شیرینی و شکلات را از کشورهای مالزی، آلمان و چین وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید روغن جانشین کره کاکائو (CBS) با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بگیرید.

  جایگزین کره کاکائو (CBS) چیست؟

  کره کاکائو، ممکن است یادآور دسرهای فریبنده مانند شکلات، کیک لایه‌ای و بستنی با تراشه شکلاتی باشد. کره کاکائو، شکلات را چرب و به آن ظاهری براق می‌دهد.کره کاکائو (چربی کاکائو) به طور طبیعی در لوبیای کاکائو وجود دارد. کره کاکائو به دلیل مقادیر زیاد توکوفرول‌های طبیعی و ترکیب اسیدهای چرب در برابر اکسیداسیون مقاوم است.

   ترکیب اسیدهای چرب (٪) کره کاکائو:

  اسید استئاریک (C18:0 (34.5%

  اسید اولئیک (C18:1 (34.5%

  اسید پالمیتیک (C16:0 (26.0%

  اسید لینولئیک (C18:2 (3.2%

  آراکیدیک اسید (C20:0 (1.0%

  پالمیتولیک (C16:1 (0.3%

  سایر اسیدهای چرب 0.5%

  موارد استفاده از کره کاکائو:

  کره کاکائو یک ماده اصلی در شکلات‌های مختلف (شکلات سفید، شکلات شیر و شکلات تیره) است. شرکت‌های داروسازی از خواص فیزیکی کره کاکائو به طور گسترده استفاده می‌کنند. به عنوان یک جامد غیر سمی در دمای اتاق که در دمای بدن ذوب می‌شود، یک پایه ایده آل برای شیاف‌های دارویی محسوب می‌شود.

  مشخصات فیزیکی:

  کره کاکائو به طور معمول دارای نقطه ذوب در حدود 34-38 درجه سانتی‌گراد (93-101 درجه فارنهایت) است. شکلات در دمای اتاق جامد است اما به راحتی با قرار گرفتن درون دهان ذوب می‌شود. کره کاکائو پلی مورفیسم را نشان می‌دهد و دارای اشکال بلوری مختلف با نقاط ذوب مختلف است.

  ذوب کره کاکائو در شکلات و سپس خنک شدن آن، به شکل گیری چند شکل ناپایدار کره کاکائو منجر می‌شود. این امر وقتی میله‌های شکلات در یک اتاق گرم ذوب شوند به راحتی می‌تواند اتفاق بیفتد و منجر به تشکیل لکه‌های سفید روی سطح شکلات بنام چربی شکوفه یا شکوفه شکلات شود.

  جایگزین‌های کره کاکائو:

  اغلب اجزای مورد استفاده برای جایگزینی کره کاکائو مراحل پردازش دیگری دارند که باعث افزایش قیمت می‌شوند. اما با افزایش تقاضای کره کاکائو و دشواری در دستیابی به محصول بالا، قیمت این گزینه‌ها مطابق با بهره وری آن‌ها خواهد بود.

  افزایش هزینه کره کاکائو و تمایل به غذاهای سالم و همچنین ناسازگاری کره کاکائو با سایر سیستم‌های چربی و مشخصات ذوب محدود آن باعث شده است که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال جایگزینی برای کره کاکائو باشند.علاوه براین جایگزین‌های کره کاکائو می‌توانند برخی از انعطاف پذیری‌ها را در محصولات شکلاتی ایجاد کنند.

  “با استفاده از این جایگزین‌های مختلف کره کاکائو، می‌توانید پوشش‌هایی با نقاط ذوب بالاتر ایجاد کنید.”در وهله اول باید بدانیم جایگزین‌های کره کاکائو یا CBA‌ها چه ترکیباتی هستند؟جایگزین‌های کره کاکائو موادی هستند که مشابه کره کاکائو عمل می‌کنند اما از منابع دیگر استخراج می‌شوند. قوام یا طعم مشابه این محصولات آن‌ها را جایگزین عالی برای کره کاکائو می‌کند.

  جایگزین‌های کره کاکائو (CBA) یک عنوان کلی شامل موارد زیر است:

  • جایگزین‌های کره کاکائو (CBS)
  • جانشین‌های کره کاکائو (CBR)
  • معادل‌های کره کاکائو (CBE)
  • بهبود دهنده‌های کره کاکائو (CBI)

  خواص جایگزین کره کاکائو (CBS)

  ” جایگزین‌های کره کاکائو به طور معمول ترکیبات چربی لوریک هستند که به طور جزئی هیدروژنه شده است.”  جایگزین‌های کره کاکائو می‌توانند طعم و بافت مشابه کره کاکائو را در دهان ایجاد کنند. اما طبق مطالعات انجام شده، این ترکیبات با کره کاکائو سازگار نیستند.به طور کلی این ترکیبات جایگزینی برای کره کاکائو در شکلات‌های قالبی و روکشی می‌باشد.مواد اولیه برای تهیه‌ی CBS‌ها معمولاً از محصولات لوریک مانند هسته خرما و روغن نارگیل تشکیل شده است.

  مزایا:

  فواید جایگزین‌های کره کاکائو این است که ذوب شدن آن‌ها، باعث آزاد شدن طعمی برابر با کره کاکائو خالص می‌شوند. آن‌ها در برابر اکسیداسیون دارای پایداری نسبتاً مناسبی هستند و همچنین بسیار آسان عمل می‌کنند، به این معنی که آن‌ها به سرعت در فرم پایدار متبلور می‌شوند، براقیت و پایداری خوبی دارند. مهم‌ترین ویژگی‌های جایگزین کره کاکائو (CBS) شکنندگی خوب، قابلیت قالب‌گیری بالا و مقاومت حرارتی آن‌هاست که این فاکتور، به مراحل به‌کار رفته در فرایند تولید بستگی دارد.

  معایب:

  مشکلی که در استفاده از پوشش‌های مبتنی بر CBS وجود دارد، این است که آنها حداکثر 5٪ از چربی‌های دیگر را  تحمل می‌کنند(شامل چربی شیر است، که شما از پودر شیر دریافت می‌کنید. کره کاکائو، که از پودر کاکائو دریافت می کنید یا هر نوع چربی دیگری که می‌خواهید آن را وارد محصول کنید.)استفاده بیش از 5٪ چربی ممکن است یک ماده‌ای در پوشش ایجاد کند، که  منجر به کاهش نقطه ذوب شکلات گردد.

  جانشین‌های کره کاکائو (CBR)

  مشابه CBS‌ها، جانشین‌های کره کاکائو فاقد هر گونه کره کاکائو اضافه‌ای هستند، با این حال، تحمل آن‌ها نسبت به سایر چربی‌ها 20٪ است. این امر امکان تهیه‌ی نوشیدنی‌های شکلاتی به عنوان ماده تشکیل دهنده‌ی حاوی کره کاکائو بیشتر از پودر کاکائو را فراهم می‌کند. مواد اولیه CBRs معمولاً از محصولات غیر لوریک مانند روغن سویا، روغن پنبه دانه و روغن نخل تشکیل شده است.

  معادل‌های کره کاکائو (CBE)

  در مشخصات غذایی معادل‌های کره کاکائو (CBE) نزدیکترین نوع (CBA) به کره کاکائو است.“آن‌ها معمولاً ترکیبی از روغن نخل و کره درخت روغن قلم هستند و مشخصات اسیدهای چرب مشابه کره کاکائو  را دارند.” در مورد CBE، هیچ محدودیتی در میزان چربی‌های استفاده شده وجود ندارد.

  بهبود دهنده‌های کره کاکائو (CBI)

  بهبود دهنده‌های کره کاکائو (CBI) یکی از جایگزین‌های کره کاکائو (CBA) است. شباهت زیادی به معادل‌های کره کاکائو (CBE) دارد. افزودن CBI به کره کاکائو سبب افزايش نقطه ذوب محصول و افزایش مقاومت آن بدون اینکه بر روی طعم فراورده نهايي تاثير نامطلوبي به جا گذارد.

  کره کاکائو از این نظر منحصر به فرد است که به سرعت در دمای 34 درجه سانتی‌گراد (93 درجه فارنهایت) ذوب می‌شود، که دقیقاً زیر دمای بدن قرار دارد. این نقطه ذوب، بافت صاف و خامه‌ای در دهان ایجاد می‌کند و باعث افزایش رطوبت می‌شود. هنگام استفاده از جایگزین های دیگر برای کره کاکائو، چربی‌هایی که به دمای بدن نزدیک تر می‌شوند، تجربه مشابهی را ارائه می‌دهند.

  ترکیباتی که نقطه ذوب بالاتری دارند، حالت مومی را به شکلات می‌دهند. با توجه به دماب ذوب ترکیب جایگزین، انتشار طعم متفاوتی خواهد شد.به طور کلی، علاوه بر هزینه، دلایل اصلی استفاده از CBA در مقابل کره کاکائو سهولت پردازش، سازگاری بیشتر با چربی و تنوع در دمای ذوب است.

  جایگزین‌های کره کاکائو (CBS) به طور مستقیم در چربی‌های شکلات و شیرینی‌سازی استفاده می‌شود. جایگزین کره کاکائو به طور گسترده‌ای در شیرینی پزی، روکش نانوایی، شکلات ترکیبی، پرکننده و مغز بیسکویت، کارامل، نوگات و لبنیات با چربی‌های جایگزین در پنیر و آنالوگ‌ها استفاده می‌شود.

  برای اینکه یک محصول بتواند عنوان شکلات را به خود بگیرد: در ایالات متحده باید از 100٪ کره کاکائو استفاده شود و در اتحادیه اروپا هم چربی‌های جایگزین نباید از 5 ٪ کل چربی تجاوز کند.

  برنامه‌های کاربردی برای جایگزین کره کاکائو (CBS):

  • برای تولید شکلات تخته‌ای
  • پر كردن
  • خامه
  • پوشش

  شرایط ذخیره‌سازی جایگزین کره کاکائو (CBS):

  ترجیحا در بسته بندی اصلی در یک محیط خنک، خشک و بدون بو با دمای محیط پایین تر از 20 درجه سانتی‌گراد (68 درجه فارنهایت) و کمتر از 60٪ رطوبت نسبی نگهداری می‌شود.

  ماندگاری:

  ماندگاری محصول 12 ماه بعد از تاریخ تولید، به شرط آنکه محصول در بسته‌بندی اصلی باز نشده باشد و در یک منطقه خنک و خشک و بدون بو با دمای محیط پاین تر از 20 درجه سانتی‌گراد (68 درجه فارنهایت) و کمتر از 60٪ رطوبت نسبی ذخیره شود.

  آنالیز جایگزین کره کاکائو (CBS):

  آنالیز جایگزین کره کاکائو (CBS)

  جهت دریافت آنالیز جدیدتر جایگزین کره کاکائو (CBS) با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

  فروش جایگزین کره کاکائو (CBS):

  شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول جایگزین کره کاکائو (CBS) مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست