خرید آنزیم فسفولیپاز

خرید فسفولیپاز

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع آنزیم‌ها بخصوص آنزیم فسفولیپاز را از کشور آلمان وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید آنزیم فسفولیپاز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت آنزیم فسفولیپاز

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فسفولیپازها

فسفولیپیدها (PLs) اجزای اصلی غشاهای بیولوژیکی موجودات زنده هستند. فسفولیپازها آنزیم‌هایی هستند که PLS را با فعالیت آسیل هیدرولاز یا فسفودی استراز هیدرولیز می‌کنند. فسفولیپازها در طبیعت گسترده هستند و نقش‌های بسیار متنوعی را با اهمیت فیزیولوژیکی مهم بازی می‌کنند. در یوکاریوت‌ها، فسفولیپازها در متابولیسم لیپیدها، پویایی غشا، سیگنالینگ سلولی، مهاجرت، رشد و مرگ سلول نقش دارند.

در میکروب‌ها، آن‌ها در جذب مواد مغذی نقش دارند. فسفولیپازها را می‌توان بصورت ترشح شده، مرتبط با غشا یا فرم‌های درون سلولی بیان کرد. فسفولیپازها مشابه لیپازها با وجود یک رابط بین یک فاز آبی و آلی فعال می‌شوند.

انواع فسفو لیپاز‌

این آنزیم‌ها بر اساس محل شکاف بستر طبقه بندی می‌شوند. فسفولیپاز A1 (PLA1)، فسفولیپازA2  (PLA2) و فسفولیپاز B (PLB) آسیل هیدرولازها را تشکیل می‌دهند، در حالی که فسفودی استرازها توسط فسفولیپاز C (PLC) و فسفولیپاز  D (PLD) نشان داده می‌شوند.

PLA1 و PLA2 هیدرولیز اسیدهای چرب (FAs) را در موقعیت sn-1 یا sn-2  فسفولیپیدها کاتالیز می‌کنند، به ترتیب اسیدهای چرب آزاد (FFA) و 2-آسیل یا 1-آسیل لیزوفسفولیپیدها تولید می‌کنند. PLB‌ها می‌توانند هر دو فاکتور تخلیه شده را در موقعیت sn-1 یا sn-2  فسفولیپیدها هیدرولیز کنند. PLC پیوند گلیسروفسفات را می‌شکافد و دی آسیل گلیسرول (DAG) و گروه سر فسفریله را آزاد می‌کند.

خرید آنزیم فسفولیپاز
خرید آنزیم فسفولیپاز

مصارف صنعتی فسفولیپازها

استفاده از آنزیم‌ها به عنوان جایگزینی برای فرآیندهای شیمیایی یک روند کلی است زیرا آنزیم‌ها خاصیت، شرایط واکنش ملایم و اغلب یک محلول تمیزتر برای فرآیندهای صنعتی را ارائه می‌دهند. در دهه‌های گذشته، تحولات ایجاد شده در زیست شناسی مولکولی، تعیین توالی ژنوم، سنتز ژن، بیوانفورماتیک و مدل‌سازی رایانه‌ای تأثیر مهمی در بیوتکنولوژی و حوزه تجزیه بیولوژیک داشته است.

فناوری‌های جدید با کاوش، به عنوان مثال، میکروارگانیسم‌های غیر قابل کشت از متاژنوم‌ها، کشف فعالیت‌های آنزیمی جدید را آسان‌تر کرده‌اند. علاوه بر این، توانایی بهینه‌سازی آنزیم‌ها توسط مهندسی پروتئین و امکان تولید مقادیر زیاد آنزیم‌های نوترکیب با هزینه‌های مقرون به صرفه منجر به افزایش استفاده از آنزیم‌ها در صنعت شده است.

فسفولیپازها علاقه زیادی به صنایع غذایی و دارویی ایجاد کرده‌اند. از فسفولیپازها معمولاً در صنایع غذایی مانند پخت، زرده تخم‌مرغ و صنایع لبنی استفاده می‌شود تا با تأثیر بر روی فسفولیپیدهای موجود در مواد تشکیل دهنده، خواص امولسیونی این محصولات غذایی را بهبود بخشد. رطوبت‌زدایی روغن نباتی یکی دیگر از کاربردهای بزرگ فسفولیپازها است. در این حالت، فسفولیپازها در حال بهبود عملکرد صنعتی روغن نباتی تولید شده در بازار هستند.

خرید آنزیم فسفولیپاز
خرید آنزیم فسفولیپاز

استفاده از فسفولیپازها در صنعت تصفیه روغن

روغن‌های گیاهی خام که با فشار دادن یا استخراج حلال بدست می‌آیند، مخلوط پیچیده‌تری از اسیل گلیسرول‌ها TAG)، (PLها، استرول‌ها، توکوفرول‌ها، FFA‌ها، اثرات فلزی و سایر ترکیبات جزئی هستند. روغن‌های نباتی قبل از اینکه برای غذاهای مصرفی یا برای کاربردهایی مانند تولید بیودیزل مناسب باشند باید تصفیه شوند.

طی تصفیه روغن، PLS، FFA و آثار فلزی حذف می‌شود. مقدار بالای PL می‌تواند به دلیل تشکیل رسوبات و تجمع آب باعث ایجاد مشکل در هنگام ذخیره‌سازی شود. رطوبت‌زدایی روغن یا حذف PL اولین مرحله در فرآیند تصفیه روغن صنعتی است و فرآیندی است که بیشترین حذف روغن مربوط به تصفیه روغن را ایجاد می‌کند.

محتوای کل PL‌ها و ترکیب گونه‌های  (PC, PE, PI, and PA) در روغن خام با توجه به منشا (سویا، آفتابگردان، کلزا و غیره) روغن گیاهی متفاوت است. علاوه بر این، سایر پارامترها مانند کیفیت لوبیا، آماده‌سازی بذر و فرآیند استخراج روغن نیز بر غلظت‌های نسبی گونه‌های مختلف PL تأثیر می‌گذارد.

امولسیون‌کننده‌های صنایع غذایی

به دلیل تقاضای مصرف کننده برای محصولات طبیعی، امولسیون‌کننده‌های طبیعی اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند. لسیتین سویا و آفتابگردان و زرده تخم‌مرغ نمونه‌هایی از امولسیفایرهای طبیعی عالی هستند که در بسیاری از محصولات غذایی استفاده می‌شوند. فسفولیپید‌ها موجود در این امولسیون کننده‌های طبیعی را می‌توان به صورت آنزیمی با فسفولیپازها اصلاح کرد تا خواص امولسیون کننده‌گی آن‌ها بهبود یابد.

لسیتین اصلاح شده آنزیمی

لسیتین اصلاح شده آنزیمی حاوی ایزو- فسفولیپیدها دارای تعادل چربی دوست- آب دوست (HLB) بالاتری نسبت به لسیتین دارد. روغن در امولسیون‌های آب (o / w) (مانند سس مایونز، شیرخشک‌های مخصوص شیرخواران و لوسیون‌های آرایشی) اغلب به سورفاکتانت‌های با HLB بالاتر نیاز دارد و لسیتین اصلاح شده را برای این کاربردها مناسب‌تر می‌کند.

بعلاوه، لسیتین اصلاح شده هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا مقاومت حرارتی بهتری را ایجاد می‌کند. لسیتین‌های هیدرولیز شده حاصل از هیدرولیز آنزیمی با PLA در بازار موجود است. نشان داده شد که لسیتین کانولا تولید شده از رطوبت زدایی آنزیمی با استفاده از PLA1 امولسیون پایدارتر از لسیتین کلزا حاصل از رطوبت زدایی آب تشکیل می‌دهد.

خرید آنزیم فسفولیپاز
خرید آنزیم فسفولیپاز

فرآوری تخم‌مرغ با استفاده از فسفولیپاز

از زرده تخم‌مرغ در صنایع غذایی به عنوان ماده امولسیون‌کننده مؤثر استفاده می‌شود. PL‌ها 28٪ از کسر چربی زرده تخم‌مرغ را نشان می‌دهند، اجزای اصلی PC (73٪) و PE (15٪) هستند. تیمار PLA برای هیدرولیز نسبی PL‌ها به lyso-PL‌ها باعث بهبود خواص امولسیون کننده زرده تخم‌مرغ و به ویژه قابلیت تشکیل امولسیون‌های پایدار در برابر حرارت می‌شود.

نمونه‌هایی از زرده تخم‌مرغ اصلاح شده با آنزیم هستند که به صورت تجاری در دسترس هستند. با استفاده از زرده تخم‌مرغ اصلاح شده با آنزیم در سس‌ها و سس مایونز، می‌توان خامه و احساس دهان محصولات را نیز تقویت کرد.

استفاده از فسفولیپازها در محصولات لبنی

شیر یک مایع بیولوژیکی پیچیده است که از آب همراه با پروتئین‌ها، لیپیدها، نمک‌ها، هیدروکربن‌ها، آنزیم‌ها و ویتامین‌ها تشکیل شده است. لیپیدهای موجود در شیر، قطرات پراکنده، به ویژه گلوله‌های چربی شیر تولید می‌کنند. این گویچه‌ها عمدتاً حاوی  TAG (95–98% w/w) و مقادیر کمی مونوآسیل گلیسیرید (MAG) و DAG در هسته کروی هستند این PLها چربی شیر را در برابر انسجام تثبیت می‌کنند.

اصلاح بیوکاتالیزه چربی شیر به دلیل افزایش تدریجی تعداد آنزیم‌های لیپولیتیک تجاری کارآمد و خاص امکان‌پذیر است.

لیپازها و فسفولیپازها در فرآوری محصولات لبنی بی‌شماری مانند پنیر، کره، شیر و بستنی استفاده می‌شوند، باعث افزایش ثبات چربی و عملکرد این فرآیند‌ها می‌شوند.

خرید آنزیم فسفولیپاز
خرید آنزیم فسفولیپاز

استفاده از آنزیم فسفولیپاز در پخت

پخت نام متداول در تولید کالاهای پخته شده مانند نان، کیک، شیرینی، بیسکویت، کراکر و کلوچه است. فرآیند اساسی شامل مخلوط کردن مواد (آرد، آب، نمک، مخمر و مواد افزودنی) تا زمانی که آرد به خمیر تبدیل شود. خمیر پراکندگی نیمه جامد حباب‌های گاز در یک فاز مایع پیوسته است که پس از پخت به اسفنج‌های سلولی جامد تبدیل می‌شود.

ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد خمیر مطلوب می‌شود: کشش و قابلیت انعطاف‌پذیری، قدرت برای نگهداری گازهای تولید شده هنگام ور آمدن و پایداری برای نگه داشتن شکل و ساختار سلول خمیر. آرد گندم هم ماده اساسی و هم منبع اصلی بسترهای آنزیمی برای پخت محصولات است. آرد حاوی بیشتر نشاسته (70-75٪) است. با این حال، سایر اجزای موجود در آرد نیز به وضوح خصوصیات خمیر را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

اینها پروتئین‌ها (9-14٪)، لیپیدها (1-3٪)، کربوهیدرات‌های غیر نشاسته‌ای (1-2٪)، خاکستر (حدود 0.5٪) و رطوبت (13-14٪) هستند.طی دهه‌های گذشته، از چندین ماده (امولسیون کننده، کوتاه کننده و آنزیم) برای تأثیر بر خصوصیات ساختاری و فیزیکوشیمیایی ترکیبات آرد و بهینه سازی عملکرد این ترکیبات استفاده شده است. در مورد آنزیم ها، صنعت پخت از اکسیدازها، پروتئازها، آمیلازها، لیپازها و فسفولیپازهای مختلف استفاده می‌کند.

خرید آنزیم فسفولیپاز
قیمت آنزیم فسفولیپاز

مواد افزودنی خوراک

مواد افزودنی خوراک بر پایه امولسیون‌کننده‌ها برای بهبود هضم و جذب مواد مغذی در حیوانات به بازار عرضه شده است. امولسیفایرها می‌توانند مصنوعی (ریکینولات‌های اتوکسیله، پلی سوربات‌ها و استرهای سوربیتان) یا طبیعی (مانند لسیتین) باشند. غلظت‌های بحرانی میسل Lyso-PL در مقایسه با PL‌ها کمتر است. بنابراین، آن‌ها می‌توانند در دستگاه روده حیوانات میسل‌های کوچکتری تشکیل دهند، که باعث ایجاد سطوح بیشتری از قطرات چربی برای تعامل با لیپازهای پانکراس می‌شود و باعث جذب می‌شود.

بعلاوه، نشان داده شده است که lyso-PLs با استفاده از روش‌های مختلف، از جمله تغییر نسبی ساختار غشا، تحریک کانال‌های پروتئینی و تعدیل سیالیت غشا، بر جذب عناصر غذایی تأثیر می‌گذارد. لسیتین سویا اصلاح شده به روش آنزیمی (PLA)، اعمال شده در رژیم‌های غذایی جوجه‌های گوشتی، باعث رشد بازدهی، استفاده از مواد مغذی، سلامت روده، ضد التهاب و عملکرد عضلانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست