اطلاعات داروییمقالات آموزشی

دایمتیکون ۱۰۰

خرید دایمتیکون ۱۰۰

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از چندین سال تجریه در واردات مواد اولیه آرایشی، محصول دایمتیکون ۱۰۰ را از کشورهای آلمان و کره جنوبی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید دایمتیکون ۱۰۰ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت دایمتیکون ۱۰۰ 

قیمت دایمتیکون ۱۰۰ که یک پلی دی متیل سیلوکسان متعلق به گروه گسترده دایمتیکون می‌باشد را از طریق تماس با کارشناسان ما دریافت کنید.

دایمتیکون چیست؟

دایمتیکون یا پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) به عنوان یک پلیمر مصنوعی از سیلیکون (عنصری طبیعی از زمین) و نرم کننده‌ای توصیف می‌شود که با مهر و موم کردن فضاهای بین سلول‌های مرده سطحی لایه شاخی (برای ایجاد نرمی در پوست)، نرمی پوست را بهبود می‌بخشد (لایه بالایی اپیدرم).

دایمتیکون با سبوم (ماده روغنی روی پوست شما) مخلوط نمی‌شود و اغلب در محصولات آرایشی و بهداشتی که برای صورت طراحی شده‌اند مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها، مرطوب‌کننده‌ها و پرایمرها استفاده می‌شود.

خرید دایمتیکون 100
خرید دایمتیکون ۱۰۰

ساختار دایمتیکون ۱۰۰

فرمول شیمیایی PDMS  CH۳[Si(CH۳)۲O]nSi(CH۳)۳ است، جایی که n تعداد تکرار مونومر [SiO (CH۳) ۲] واحد است.

 سنتز صنعتی با واکنش خالص زیر می‌تواند از دی متیل دی کلرو سیلان و آب شروع شود:

خرید دایمتیکون 100
خرید دایمتیکون ۱۰۰

واکنش پلیمریزاسیون اسید کلریدریک را تکامل می‌بخشد. برای کاربردهای پزشکی و خانگی، فرایندی ایجاد شد که در آن اتم‌های کلر در پیش ماده سیلان با گروه‌های استات جایگزین شدند. در این حالت، پلیمریزاسیون اسید استیک تولید م‌ کند که از نظر شیمیایی کمتر از HCl تهاجمی است.

به عنوان یک عارضه جانبی، روند پخت نیز در این مورد بسیار کندتر است. از استات در مصارف مصرف کننده مانند کلسیم سیلیکونی و چسب استفاده می‌شود.

شاخه‌ها در دایمتیکون ۱۰۰ 

هیدرولیز Si (CH۳) ۲Cl۲ پلیمری تولید می‌کند که با گروه های سیلانول (−Si (CH۳) ۲OH) خاتمه می‌یابد. این مراکز واکنشی معمولاً با واکنش با تری متیل سیلیک کلرید “مسدود” می‌شوند:

۲ Si(CH۳)۳Cl + [Si(CH۳)۲O]n−۲[Si(CH۳)۲OH]۲ → [Si(CH۳)۲O]n−۲[Si(CH۳)۲O Si(CH۳)۳]۲ + ۲ HCl

می‌توان از پیش سازهای سیلان با گروه‌های اسید ساز بیشتر و گروه‌های متیلی کمتر مانند متیل تری کلروسیلان برای معرفی شاخه‌ها یا پیوندهای عرضی در زنجیره پلیمر استفاده کرد. در شرایط ایده‌آل، هر مولکول چنین ترکیبی به یک شاخه تبدیل می‌شود.

از این می‌توان برای تولید رزین‌های سیلیکونی سخت استفاده کرد. به روشی مشابه، می‌توان از پیش سازهای دارای سه گروه متیل برای کاهش وزن مولکولی استفاده کرد، زیرا هر یک از این مولکول‌ها فقط یک سایت واکنش پذیر دارد و بنابراین انتهای یک زنجیره سیلوکسان را تشکیل می‌دهد.

PDMS کاملاً مشخص با شاخص چند پراکندگی کم و همگنی بالا توسط پلیمریزاسیون بازشده آنیونی حلقه‌ای از هگزامتیل سیکلوتری سیلوکسان تولید می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان کوپلیمرهای بلوک خطی، کوپلیمرهای بلوک ستاره‌ای شکل هتروارم و بسیاری از ساختارهای ماکرومولکولی دیگر را ترکیب کرد.

این پلیمر در ویسکوزیته‌های متعدد تولید می‌شود، از مایع قابل نازک قابل انعطاف (زمانی که n بسیار کم است)، تا یک نیمه جامد لاستیکی ضخیم (زمانی که n بسیار بالا باشد) تولید می شود.

مولکول های PDMS به دلیل پیوندهای سیلوکسانی دارای ساختار (یا زنجیرهای) پلیمری کاملاً انعطاف‌پذیر هستند، که مشابه پیوندهای اتر استفاده شده برای انتقال لاستیک شدن به پلی اورتان‌ها است. چنین زنجیره‌های انعطاف پذیر هنگامی که وزن مولکولی زیاد است، به راحتی در هم گره می‌خورند، که منجر به سطح فوق‌العاده بالای ویسکوالاستیسیته PDMS می‌شود.

خرید دایمتیکون 100
خرید دایمتیکون ۱۰۰

مزایای استفاده از دایمتیکون ۱۰۰ 

به طور کلی، خرید دایمتیکون ۱۰۰ می‌تواند احساس، طول عمر و اثر بخشی سایر مواد موجود در محصولات مراقبت از پوست شما را بهبود بخشد.

دایمتیکون ۱۰۰ احساس ابریشمی ایجاد می‌کند

دلیل اصلی استفاده از سیلیکون‌ها (از جمله دایمتیکون) در محصولات مراقبت از پوست، خاصیت حسی آن‌هاست. آن‌ها یک پایان صاف و ابریشمی برای کرم‌ها و لوسیون‌های موضعی ایجاد می‌کنند و به یک محصول اجازه می‌دهند بافت سبک و احساس غیر چربی داشته باشد که به سرعت و به راحتی پخش می‌شود.

دایمتیکون ۱۰۰ هیدراتاسیون را مهر و موم می‌کند

دایمتیکون دارای خصوصیات انسداد است، به این معنی که می‌تواند در هیدراتاسیون مهر و موم شده و با تشکیل یک فیلم مقاوم در برابر آب بر روی پوست، رطوبت و مواد تحریک‌کننده خارجی را حفظ کند. دایمتیکون که مانعی بر روی پوست ایجاد می‌کند که در برابر از دست دادن آب ترانسپیدرمال (TEWL) محافظت می‌کند، که می‌تواند منجر به شرایط التهابی شود.

دایمتیکون ۱۰۰ باعث شکستگی نخواهد شد

با وجود انسدادی بودن، دایمتیکون غیر کومدوژنیک و غیر آکنه‌زا است. به دلیل این صفات، معمولاً در فرمولاسیون‌های بدون روغن برای ایجاد رطوبت طولانی مدت بدون گرفتگی منافذ استفاده می‌شود.

دایمتیکون ۱۰۰ درخشش را کنترل می‌کند

این ماده اغلب در محصولات آرایشی که برای صورت طراحی شده استفاده می‌شود زیرا باعث تبخیر عرق می‌شود اما درخشش رنگ روغنی را کنترل می‌کند.

خرید و استفاده از دایمتیکون ۱۰۰ در محصولات مراقبت شخصی از پوست محافظت می کند

به عنوان یک محافظ پوست در برابر رطوبت و مواد تحریک کننده خارج (مانند سایر مواد) که می‌تواند باعث درماتیت شود عمل می‌کند.

ایجاد بافت صاف

این ترکیب می‌تواند به بافت پوست کمک کند تا خطوط یا چین و چروک‌های صورت را پر کند و یک سطح صاف را برای یکدست شدن آرایش ایجاد کند، به همین دلیل است که اغلب در پرایمرها یافت می‌شود.

دارای ویژگی های نرم کننده است

به عنوان نرم کننده، دایمتیکون برای نرم کردن و تسکین پوست کار می‌کند، اما دارای نتیجه سبک‌تر و چربی کمتر از سایر مواد است.

خرید دایمتیکون 100
خرید دایمتیکون ۱۰۰

نظرات استفاده از دایمتیکون ۱۰۰ چیست؟

در مورد اینکه آیا دایمتیکون و سایر سیلیکون‌ها می‌توانند منافذ پوستی را مسدود کرده و پوست مستعد آکنه را بدتر کنند، بحث هایی وجود دارد. در حالی که این ادعاها در مورد تحقیقات منتشر شده فعلی با جزئیات کامل مورد رسیدگی قرار نگرفته اند، اما شواهد حکایتی را نباید نادیده گرفت و برخی از کاربران نیز به سادگی از بافت محصولات مبتنی بر سیلیکون بیزارند.

با گفتن این نکته، دایمتیکون با عملکرد به عنوان یک امولسیون کننده، باعث جلوگیری از جداسازی سایر مواد، پیشرفت‌های چشمگیری در بافت بسیاری از محصولات پوستی ایجاد می‌کند. این ماده همچنین در ایجاد یک لایه مات موثر است، بنابراین در محصولات مراقبت از پوست برای کسانی که پوست چرب یا منافذ باز دارند محبوب است.

از دایمتیکون همچنین در کرم‌ها برای محافظت از تحریکات پوستی خفیف، لکه‌های خشک یا بهبود زخم‌ها استفاده می‌شود و به لطف مولکول‌های بزرگتر در قفل شدن رطوبت موثر است در نهایت این یک انتخاب شخصی است – برخی محصولات بدون سیلیکون را ترجیح می‌دهند در حالی که دیگران برای نیازهای خاص پوست خود به دایمتیکون اعتماد می‌کنند.

عوارض جانبی دایمتیکون ۱۰۰

اینجا جایی است که همه چیز کمی پیچیده می‌شود. از آنجا که دایمتیکون عامل انسداد منافذ پوست است، در مورد اینکه آیا باعث مسدود شدن منافذ و تحریک شده و از جذب سایر مواد در پوست جلوگیری می‌کند، سردرگمی ایجاد می‌شود.

اما طبق گفته محققان، هیچ پایه علمی برای این ادعاها وجود ندارد. آن‌ها توضیح می‌دهند: “سیلیکون‌ها غیر کمدوژنیک و غیر حساس هستند.” “شما حتی می‌توانید بگویید که” تمیزتر “هستند زیرا دایمتیکون‌ها مواد مصنوعی خالص هستند. روغن‌های گیاهی و کره‌ها در اثر فشار از گیاهان کاملاً پیچیده هستند و احتمال بیشتری برای داشتن مواد حساسیت زا دارند.”

“این به عنوان یک انسداد عمل می‌کند، اما این ترکیب در واقع یک عملکرد اساسی در مرطوب کننده‌ها است و اصلاً شبیه قیاس ترسناک” قرار دادن فیلم پلاستیکی بر روی صورت شما “نیست که وبلاگ‌های ترس آور به آن اشاره می‌کنند.”

دایمتیکون در واقع در مونوگرافی FDA برای محصولات دارویی محافظ پوست ذکر شده است. با این حال، از آنجا که دایمتیکون ماده‌ای نیست که شما به خودی خود استفاده کنید، محققان پیشنهاد می‌کنند قبل از استفاده از آن در تمام صورت خود، محصول جدیدی را آزمایش کنید تا ببینید آیا فرمول به طور کلی برای شما مناسب است یا خیر.

خرید دایمتیکون 100
خرید دایمتیکون ۱۰۰

نحوه استفاده از دایمتیکون ۱۰۰

به طور کلی، این ماده برای استفاده روزمره بی‌خطر است، اما تعداد و ترتیب استفاده از فرمول‌های حاوی دایمتیکون به خاصیت محصول بستگی دارد. اگر از آن در چیزی مثل مرطوب کننده یا پرایمر استفاده می‌کنید، بهترین توصیه این است که بعد از استحمام یا دوش گرفتن، آن را روی پوست تمیز و مرطوب بمالید. و از آنجا که انسدادی است، شما ابتدا باید سرم و ژل‌های پایه آبی خود را استفاده کنید، سپس با استفاده از کرم‌ها، روغن‌ها و پمادها کار را تمام کنید تا جذب مواد فعال بهینه شود و آن‌ها را در داخل قفل کنید.

فروش دایمتیکون ۱۰۰

فروش دایمتیکون ۱۰۰، دایمتیکون ۳۵۰ و دایمتیکون ۱۰۰۰ در این شرکت با کیفیت عالی و قیمت رقابتی صورت می گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید