یدید پتاسیم

خرید یدید پتاسیم

فروش یدید پتاسیم خوراکی و صنعتی با بهترین کیفیت در مجموعه ما صورت میگیرد. جهت خرید یدید پتاسیم صنعتی با ضمانت اصالات کالا و تضمین بهترین قیمت یدید پتاسیم با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت یدید پتاسیم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت یدید پتاسیم

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و تأمین‌کننده برتر یدید پتاسیم 99% گرید دارویی، خوراکی و صنعتی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آنالیز و MSDS با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به انگلیسی Potassium Iodide
شناسه محصول 7681-11-0
شکل ظاهری پودر سفید
گرید صنعتی، غذایی، دارویی، دامی
کاربرد  امولسیفایر عکاسی، افزودنی غذایی،  افزودنی دارویی 
حلالیت محلول در آب
⭐ خلوص 99%
⭐ تولیدکننده چین، آلمان
⭐ بسته بندی درام 25 کیلویی
⭐ قیمت لطفا تماس بگیرید 💯

یدید پتاسیم از کجا بخریم؟

قیمت خرید و فروش یدید پتاسیم بستگی به گرید آن که شامل صنعتی و آزمایشگاهی بودن آن است دارد. جهت اطلاع از قیمت یدید پتاسیم خوراکی و صنعتی با کارشناسان فروش ما در این محموعه تماس بگیرید.

یدید پتاسیم چیست

یدید پتاسیم صنعتی که یکی از رایج‌ترین ترکیبات مورد استفاده در شیمی است. این ترکیب معدنی نمک بلوری سفید است که در بسیاری از زمینه‌ها مانند پزشکی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. این یک ترکیب یونی است که با درمان هیدروکسید پتاسیم (KOH) با ید تولید می‌شود. در آب محلول است. به عنوان مکمل غذایی در غذای حیوانات و در رژیم غذایی انسان استفاده می‌شود. فرمول شیمیایی یدید پتاسیم KI است و در چندین واکنش شیمیایی مهم شرکت می‌کند.

فرمول شیمیایی یدید پتاسیم

یدید پتاسیم یک هالید فلزی است که از پتاسیم و ید تشکیل شده است. (فرمول پتاسیم و ید به ترتیب K و I هستند. پیوند بین آن‌ها یونی است. پتاسیم دارای عدد اکسیداسیون +1 و یدید دارای عدد اکسیداسیون -1 است، بنابراین، فرمول یدید پتاسیم KI است.

فرمول شیمیایی یدید پتاسیم

KI

جرم مولی

166.0028 g/mol

چگالی

3.12 g/cm³

نقطه ذوب

681 ⁰C

نقطه جوش

1330 ⁰C

انحلال‌پذیری

قابل حل در آب

موارد مصرف یدید پتاسیم

یدید پتاسیم جهت مصارف زیر صورت می‌گیرد.

  • این یک مکمل طبیعی برای رژیم غذایی انسان و حیوان است.
  • به نمک‌های خاصی اضافه می‌شود تا محتوای ید در طی فرآیند اکسیداسیون از بین نرود.
  • همچنین برای محافظت از غده تیروئید بدن در گردن مفید است.
  • همچنین در عکاسی، در تهیه یدید نقره استفاده می‌شود.

فواید سلامتی یدید پتاسیم

یدید پتاسیم (KI) بر تولید هورمون تیروئید تأثیر می‌گذارد و در درمان بیماری‌های مربوط به هورمون تیروئید، به ویژه موارد شدید تیروتوکسیکوز مفید است. همچنین، یدید پتاسیم نمکی است که می‌تواند از تیروئید در مواقع قرار گرفتن در معرض تابش زیاد محافظت کند. یدید پتاسیم به عنوان یک عامل مسدود کننده تیروئید در موارد اضطراری هسته‌ای توسط انجمن تیروئید آمریکا در نظر گرفته می‌شود.در ادامه به بررسی کاربرد و موارد استفاده گرید دارویی آن می‌پردازیم:

موارد مصرف دارویی یدید پتاسیم (KI)

یدید پتاسیم خوراکی یک دارو و مکمل غذایی است. به عنوان یک مکمل غذایی، در بیماران با مصرف ید کم مفید است، که در کشورهای در حال توسعه بیشتر اتفاق می‌افتد. به عنوان داروی تجویز شده، برای درمان پرکاری شدید تیروئید، درماتوزهای التهابی پوستی، اورژانس‌های هسته‌ای و محافظت از غده تیروئید هنگام استفاده از داروهای رادیو دارویی استفاده می‌شود.

یدید پتاسیم
پتاسیم یدید از کجا بخریم

پرکاری شدید تیروئید

در پرکاری تیروئید شدید یا پرکاری تیروئید مقاوم، بیماران در موارد زیر یدید پتاسیم را برای استفاده کوتاه مدت دریافت می‌کنند:

  • در آماده سازی قبل از عمل تیروئیدکتومی در بیماری گریوز
  • طوفان تیروئید زیرا ید باعث آزاد شدن T4 و T3 از غده در عرض چند ساعت می‌شود.
  • به عنوان درمان کمکی برای بیماری گریوز، که در درمان ترکیبی با داروهای ضد تیروئید و یدید پتاسیم استفاده می‌شود، کنترل کوتاه مدت پرکاری تیروئید گریوز را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، پس از تجویز ید رادیواکتیو در بیماری گریوز، به ویژه در بیمارانی که مایل به اجتناب از مصرف یا حساسیت به تیونامیدها هستند، مفید است.

اورژانس‌های هسته‌ای

در مورد تشعشعات اضطراری، کمیسیون تنظیم هسته‌ای ایالات متحده (NRC) و انجمن تیروئید آمریکا (ATA) ایالت‌ها را ملزم می‌کنند که Potassium iodide را به عنوان یک اقدام حفاظتی در نظر بگیرند. استفاده از آن در شعاع 10 مایلی هسته‌ای، همراه با روش های پیشگیری مناسب مانند تخلیه، سرپناه و اجتناب از غذاهای آلوده در صورت حادثه هسته‌ای ضروری است.

علاوه بر این، آن‌ها اظهار می‌دارند که یدید پتاسیم باید در دسترس دولت‌های ایالتی و محلی باشد.دستورالعمل “یدید پتاسیم به عنوان عامل مسدود کننده تیروئید در مواقع اضطراری” از سوی سازمان غذا و دارو (FDA) ایالات متحده، سن را اولویت‌بندی می‌کند، که عامل اصلی تعیین‌کننده خطر سرطان تیروئید ناشی از ید رادیواکتیو پس از قرار گرفتن در معرض اشعه است.

برای نوزادان، کودکان و زنان باردار و شیرده بیشترین خطر را دارند. توصیه می‌شود این جمعیت را در پایین‌ترین آستانه از دوز رادیواکتیو پیش‌بینی شده برای تیروئید درمان کنید.

هر فرد بالای 18 سال و تا 40 سال باید در محدوده کمی بالاتر تحت درمان قرار گیرد. سرانجام، افراد بالای 40 سال باید در صورتی که سطح مواجهه پیش‌بینی شده به اندازه کافی بالا باشد که تیروئید را از بین ببرد و باعث کم‌کاری تیروئید مادام‌العمر شود، تحت درمان Potassium iodide قرار گیرند.

اگر در عرض 3 تا 4 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض استفاده شود، یدید پتاسیم بهتر کار می‌کند. در صورت تصادف هسته‌ای، قرص‌های یدید پتاسیم، که یک بار در روز مصرف می‌شوند، جذب ید رادیواکتیو از تیروئید را کاهش می‌دهند. اگر در عرض 12 ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض ید رادیواکتیو تجویز شود، تقریباً از تیروئید به طور کامل محافظت می‌کند.

پس از قرار گرفتن در معرض، درجه حفاظت کاهش می‌یابد (به ترتیب 80، 40 و 7 درصد پس از 2، 8 و 24 ساعت).

درماتوزهای التهابی پوستی 

در مورد بیماران مبتلا به درماتوز، دو نشانه در این گروه درماتوز نوتروفیل و پانیکولیت است. به ویژه برای اسپوروتریکوز لنفاوی و پوستی، ایتراکونازول داروی انتخابی برای درمان است. با این حال، بیمارانی که با 200 میلی‌گرم در روز به ایتراکونازول پاسخ نمی‌دهند، می‌توانند Potassium iodide را به همراه داروهای ضد قارچ دیگر به عنوان جایگزین دریافت کنند.

همچنین برای سایر درماتوزهای التهابی با موفقیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مکانیسم عمل یدید پتاسیم در بدن

یدید پتاسیم مکانیسم های مختلفی برای عملکرد تیروئید دارد.

بیماران یوتیروئیدی

در بیماران یوتیروئیدی، ید دو اثر در دو زمان متفاوت دارد.

 

یدید پتاسیم
خرید پتاسیم یدید آزمایشگاهی

موارد منع مصرف یدید پتاسیم

Potassium iodide در بیمارانی که بیماری تیروئید دارند یا از دارویی استفاده می‌کنند که می‌تواند عملکرد تیروئید را تغییر دهد، منع مصرف دارد. موارد منع مصرف همچنین شامل بیماران مبتلا به آلرژی به ید است. به دلیل وجود پتاسیم، پزشکان باید از دادن آن به بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی خودداری کنند.علاوه بر این، در بیماران مبتلا به دیورتیک‌های محافظ پتاسیم یا مهار کننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین برای جلوگیری از هایپرکالمی، باید از مصرف آن خودداری کرد.

بیماران مبتلا به نقص ایمنی مانند بیماران مبتلا به سرطان، سیروز، ایدز، بیماری‌های خود ایمنی یا بیماران دیابتی ضعیف، بیماران پیوندی و کسانی که از کورتیکواستروئیدها استفاده می‌کنند نباید از KI استفاده کنند زیرا بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.نباید در زنان باردار یا شیرده تجویز شود زیرا باعث کم‌کاری تیروئید نوزادان، تیرومگالی، انسداد راه هوایی جنین و زایمان طولانی مدت می‌شود. همچنین، این یک داروی دسته D بارداری است.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست