بنزیل الکل قیمت

خرید بنزیل الکل

فروش بنزیل الکل دارویی و صنعتی را با بهترین قیمت و کیفیت عالی در مجموعه ما تجربه کنید. شرکت پیشگامان شیمی واردکننده بنزیل الکل 99.8% در گریدهای صنعتی و دارویی از کشورهای آلمان و چین می‌باشد. پیش‌بینی می‌شود به عنوان یک ماده مهم در چندین بخش مهم، از جمله رنگ، پوشش‌ها و صنایع مراقبت شخصی،  بازار جهانی این ماده در دهه آینده رو به افزایش باشد.

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت بنزیل الکل دارویی و صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

بنزیل الکل قیمت

فروش بنزیل الکل دارویی
به انگلیسی ⚡ Benzyl alcohol
نام های دیگر ⚡ فنیل کاربینول، بنزن متانول
شناسه محصول 100-51-6
فرمول شیمیایی ⚡ C6h5CH2oh
جرم مولی 108.14 g/mol
دانسیته (چگالی) 1.04 g/cm³
دمای جوش 205 °C
نقطه ذوب 15- °C
شکل ظاهری  مایع بی رنگ
کاربرد حلال‌ در صنایع دارو سازی و آرایشی، با غلظت 10٪ می تواند به عنوان بی‌حس‌کننده موضعی و همچنین به عنوان ماده ضد میکروبی، تثبیت کننده سخت کننده اپوکسی، جوهر
گرید  ⚡ دارویی، آرایشی، صنعتی
خلوص  99.7%
بسته بندی  بشکه 210 کیلویی
کشور تولید کننده  چین ، آلمان
محل تحویل  شورآباد تهران – امیرکبیر اصفهان
قیمت ⚡ تماس بگیرید 📞

بنزیل الکل چیست؟

بنزیل الکل یا Benzyl alcohol با فرمول مولکولی C7H8O و جرم مولی 108.14 گرم بر مول، مایعی بی‌رنگ با بوی ملایم است که نام دیگر آن نیز فنیل کربونیل (Phenylcarbinol) است. بنزیل الکل یک الکل آروماتیک کاملاً بی‌رنگ و شفاف و با بوی ملایم و خوشبو می‌باشد. دمای ذوب این مایع 258 درجه کلوین و دمای جوش آن 478 درجه کلوین است و خاصیت اسیدی (pKa) آن برابر 15.4 است که جزو مواد با خاصیت اسیدی کم است.

این ماده را می توان هم به صورت صنعتی ساخته و هم به صورت طبیعی در میوه‌هایی همچون زردآلو می‌توان یافت. این ماده شیمیایی محلول در آب می‌باشد و حلال بسیار خوبی برای رنگ و مرکب است. این ترکیب در آب خیلی محلول نیست. با این حال، مخلوط‌های قابل پخش با دی اتیل اتر و سایر الکل‌ها را تشکیل می‌دهد. بسیاری از گیاهان به طور طبیعی بنزیل الکل با فرمول شیمیایی C6H5CH2OH تولید می‌کنند. بنزیل الکل بیشتر به صورت آزاد یا استر در روغن‌های ضروری مانند روغن یاسمن، روغن یلانگ یلانگ، روغن زیتون، روغن کنجد موجود است.

مترادف ها

  • فنیل متانول 6. فنیل کاربینول
  • بنزن متانول 7. بنزن متانول
  • الکل بنزال 8. آلفا-تولوئنول
  • الکل بنزوئیل 9. الکل معطر
  • هیدروکسیتولوئن 10. بنزیلیکوم

ساختار بنزیل الکل

این ترکیب از یک گروه هیدروکسیل متصل به یک گروه متیل تشکیل شده است که به نوبه خود به یک حلقه معطر وصل شده است. ساختار یک مولکول C6H5CH2OH در زیر نشان داده شده است. الکترون های پی در حلقه بنزن به دلیل رزونانس جابجایی می شوند. در واقع ساختار یک مولکول بنزیل الکل ساختار یک مولکول تولوئن است که در آن یکی از اتم های هیدروژن توسط گروه هیدروکسیل جایگزین شده است.

بنزیل الکل

تولید بنزیل الکل

استفاده از سدیم هیدروکسید در هیدرولیز بنزیل کلراید محصولاتی مانند بنزیل الکل و کلرید سدیم را تولید می کند. معادله شیمیایی برای این واکنش توسط:

NaOH + C6H5CH2Cl → NaCl + C6H5CH2OH

یک روش جایگزین برای تهیه این ترکیب شامل واکنش Grignard بین فرمالدئید (H-CHO) و برمید فنل منیزیم (Ph-Mg-Br) است.

خواص بنزیل الکل

Benzyl Alcohol C6H5CH2OH
جرم 108.14 grams per mole
چگالی 1.044 grams per cubic centimetre
نقطه ذوب 257.9 K (-15.2oC)
نقطه جوش 478.4 K (205.3oC)


در شرایط استاندارد، بنزیل الکل یک مایع بی‌رنگ و کمی معطر است.
حلالیت آن در آب به 3.5 گرم در 100 میلی‌لیتر در 20 درجه سانتیگراد و 4.29 گرم در 100 میلی‌لیتر در 25 درجه مطابقت دارد. این ترکیب در چندین حلال آلی مانند بنزن، متانول، استون و اتر قابل حل است.

کاربرد بنزیل الکل

بنزیل الکل به دلیل خاصیت تشکیل استر با اسیدهای مختلف ماده به عنوان مواد اولیه صنعتی استفاده می شود. این ماده مناسب برای حلالیت در رنگ‌هاست و یکی از محبوب‌ترین حلال‌ها برای رنگ‌های نیمه دائمی مو است! در صنایع دارو سازی، محلول بنزیل الکل دارویی با غلظت 10٪ می تواند به عنوان بی‌حس‌کننده موضعی و همچنین به عنوان ماده ضد میکروبی مورد استفاده قرار گیرد. همین‌طور می‌توان از آن به عنوان نگه‌دارنده محلول در داروهای عروقی  بهره برد. در غذا و نوشیدنی به عنوان یک ماده طعم دهنده استفاده می شود.

این ماده ماندگاری محصولات غذایی را افزایش می دهد و به همین دلیل معمولاً در صنایع غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. بنزیل الکل به دلیل داشتن قطب و فشار بخار به عنوان یک حلال عمومی برای تولید جوهر، رنگ، لاک و پوشش رزین اپوکسی استفاده می شود و بنابراین اگر با تقویت کننده های سازگار ویسکوزیته ترکیب شود می تواند در مواد پاک کننده رنگ استفاده شود. همچنین معمولاً در ساخت قلم (جوهر توپ) استفاده می شود. همچنین بخشی از مایعات مورد استفاده در سیگارهای الکترونیکی برای بهبود طعم دهنده ها است. 

بنزیل الکل برای پوست

این ماده به دلیل خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی در ساخت صابون‌ها، شامپوها و لوسیون‌های پوستی کاربرد دارد. در محصولات آرایشی مخصوصاً رنگ‌مو، به عنوان حلال برای کف‌پوش‌های اپوکسی، حلال‌جوهر و رنگ، صنایع طعم‌دهندگی و ساخت سیگار و در صنعت شراب‌سازی نیز مورد استفاده مستقیم قرار می‌گیرد.

همچنین ماده تشکیل‌دهنده انواع مختلف استرهاست. از فنیل کربونیل در صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین ساخت کرم‌ها به عنوان عامل تنظیم‌کننده pH کرم و همین‌طور ماده نگه‌دارنده طبیعی استفاده می کنند. از محلول های 5٪ این ترکیب برای درمان شپش سر استفاده می‌شود. غلظت 10٪ محلول بنزیل الکل می تواند به عنوان بی حس کننده موضعی استفاده شود. در زیر به ساختار بنزیل الکل توجه کنید.

عوارض بنزیل الکل

این ماده سمیت کمی دارد اما باید طبق دستورالعمل استفاده شود، زیرا مقدار زیاد آن باعث تحریک پوست و آسیب به چشم می شود. لوسیون بنزیل الکل برای درمان شپش سر (حشرات کوچک که خود را به پوست وصل می‌کنند) در بزرگسالان و کودکان 6 ماهه و بالاتر استفاده می‌شود.

کودکان زیر شش ماه نباید از الکل بنزیل استفاده کنند زیرا می تواند عوارض جانبی جدی از جمله مشکلات جدی تنفسی و مرگ ایجاد کند. الکل بنزیل در کلاس داروهای موسوم به پدیکولیسیدها قرار دارد و برای کشتن شپش‌ها استفاده می شود. لوسیون بنزیل الکل تخم‌های شپش را از بین نمی‌برد، بنابراین برای از بین بردن شپش‌هایی که از این تخم‌ها گرفته می‌شود باید دو بار استفاده شود.

به عنوان دارو چگونه باید استفاده شود؟

الکل موضعی بنزیل به عنوان لوسیون برای  پوست سر و مو کاربرد دارد. معمولاً در دو یا سه دوره درمانی روی پوست سر و مو اعمال می‌شود. درمان دوم لوسیون الکل بنزیل الکل باید حدود یک هفته پس از اولین‌بار اعمال شود. بعضی اوقات ممکن است یک سوم درمان لوسیون بنزیل الکل ضروری باشد. دستورالعمل های موجود در برچسب تجویز خود را با دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید قسمت‌هایی را که متوجه نمی شوید برایتان توضیح دهد. 

بنزیل الکل در شامپو

 بیشتر یا کمتر از حد تجویز پزشک از آن استفاده نکنید. پزشک شما بر اساس طول مو، مقدار مشخصی از لوسیون بنزیل الکل را تجویز می‌کند. حتما از لوسیون کافی برای پوشاندن تمام ناحیه پوست سر و موهای خود استفاده کنید. از داروساز یا پزشک خود بخواهید نسخه‌ای از اطلاعات تولید کننده را برای بیمار در اختیار شما قرار دهد.

این دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید. لوسیون بنزین الکل فقط باید روی مو و پوست سر استفاده شود. از تماس لوسیون الکل بنزیل با چشم خودداری کنید. اگر لوسیون بنزیل الکل در چشمان شما قرار گرفت، سریعاً آنها را با آب بشویید. اگر چشمان شما بعد از شستشو با آب هنوز تحریک شده است، با پزشک خود تماس بگیرید یا فوراً به پزشک مراجمعه نمایید.

فروش بنزیل الکل صنعتی

تیم بازرگانی پیشگامان شیمی واردکننده مستقیم انواع مواد شیمیایی و مواد اولیه کارخانه‌جات به صورت مستقیم از برندهای معتبر در سراسر جهان با بهترین کیفیت است! با خرید از ما بهترین کیفیت و کم‌ترین قیمت را دریافت کنید و مشتری همیشگی ما باشید! بنزیل الکل در بسته‌بندی‌های (بشکه) 220 لیتری در دو گرید صنعتی و دارویی و خلوص 99% آماده فروش است.

قیمت بنزیل الکل

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید بنزیل الکل و سایر ترکیبات مهم معطر (مانند اسید استیک)، در سایت ما ثبت نام کنید و برنامه تلفن همراه را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنید.

آنالیز بنزیل الکل دارویی

Molecular Formula            : C6H5CH2OH
CAS No.                                : 100-51-6
Molecular Weight               : 108.1
Boiling Point                        : 205°C
Melting Point                       : -15°C
Flash Point                           : 93°C (Closed cup)
Vapor Pressure                   : 13.2 (Pa at 20 °C)
Relative vapour density     : 3.7 (air = 1)
Autoignition temperature : 436°C
Explosive limits                   : 1.3-13%
Solubility in water               : 4 g/100ml
Density                                 : 1.04 (water = 1)
Appearance                         : Clear liquid
Odor                                     : Mild pleasant aromatic odor

نکات مهم هنگام خرید بنزیل الکل

بنزیل الکل ایرانی برای خرید در مکان های مختلف در دسترس است. خریدار باید مطمئن باشد که تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال می کند و مطمئن باشد که از یک فروشنده معتبر خرید می کند. بنزیل الکل از طریق تعدادی از وب سایت ها از جمله تأمین کنندگان آزمایشگاه های پزشکی ، سایت های شیمیایی تحقیقاتی و از طریق فروشندگان سایت  به صورت آنلاین در دسترس است. قبل از خرید بنزیل الکل ، دستورالعمل های خاصی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید.

اولین توصیه این است که از مکانهایی که در داخل کشور قرار دارند خرید کنید. دلیل این امر این است که اگرچه ممکن است این ماده از تعدادی از کشورها با قیمت های رقابتی در دسترس باشد، اما کشور ما استانداردهای خلوص بالاتری نسبت به بسیاری از نقاط دیگر جهان دارد. شما می خواهید مطمئن باشید که روی آن درجه USP نوشته شده است که مخفف Pharmacopoeia ایالات متحده است و استانداردهای دارویی و شیمیایی را تعیین می کند.

چه بخواهید آن را برای درمان شپش بخرید یا به عنوان یک حلال برای اهداف تحقیقاتی، حتما قبل از خرید در مورد الکل بنزیل از فروشنده سوال کنید. به عنوان مثال، نمایندگی های فروش در سراسر کشور مکان هایی را دارند که می توانید مثلاً درباره خلوص محصول سوال کنید. فروشنده مکانی برای پاسخگویی و مشتریان برای خواندن قبل از خرید دارد. هر سایت معتبر، مکانی برای ارسال سوالات از طریق ایمیل یا شماره تلفن خواهد داشت. اگر قادر به دریافت هیچ پاسخی نیستید ، بهتر است به سراغ فروشنده دیگری بروید.

هرگز از مکانی که مشکوک به فروش آن برای اهداف غیرقانونی هستید خرید نکنید. وب سایتی را برای خرید و فروش بنزیل الکل دارویی انتخاب کنید که دارای صفحه ای برای بررسی مشکلات مشتری باشد که می توانید پیش از موعد آن را بخوانید. این یکی دیگر از ویژگی های جالب در irchem.ir است. همچنین می تواند در تعدادی از سایت های لوازم پزشکی یافت شود. بررسی ها و توصیفات مشتریان قبلی راهی عالی برای درک کیفیت الکل بنزیلی است که می خرید.

همچنین می توانید پس از خرید در سایت انتخابی ، نظر خود را بگذارید. برای مشتریانی که خرید آنلاین بنزیل الکل از یک وب سایت ناشناخته راحت نیستند، می توانید یک شیمی دان محلی پیدا کنید تا به شما کمک کند. این فرد باید دارای اعتبار باشد و توانایی پاسخگویی به هر گونه سوال در مورد بنزیل الکل و همچنین محصول با درجه USP را برای شما فراهم کند. همچنین می توانید در مورد بهترین روش خرید الکل بنزیل از داروساز محلی سوال کنید.

در صورت نیاز به بنزیل الکل به شکل شامپو برای درمان شپش می توانید آن را از فروشگاه های محلی مانند دیجی کالا یا سایر فروشگاه های داروسازی خریداری کنید. مهم نیست که آن را از کجا خریداری می کنید ولی مطمئن باشید که قبل از شروع هر نوع درمان یا آزمایش با آن ، در مورد روش مناسب استفاده از آن کاملاً مطلع هستید.

آنالیز بنزیل الکل

آنالیز بنزیل الکل

بنزیل الکل از کجا بخریم؟

منابع بسیاری در دنیا اقدام به تولید و خرید و فروش این محصول می‌کنند. اما همانطور که حتماً شما هم تجربه آن را داشته‌‌اید بسیاری از آن‌ها کیفیت مطلوبی نداشته اند. از این رو بهتر است به توزیع کننده محبوب بنزیل الکل، پیشگامان شیمی اعتماد کنید. روند خرید از این شرکت ساده است. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا بنزیل الکل برای پوست مفید است؟

مطالعات اخیر نشان داده‌اند که مصرف موضعی بنزیل الکل ممکن است با ترویج تولید کلاژن به بهبود زخم کمک کند، اما این کار اصلی آن در محصولات آرایشی نیست. عملکرد اصلی آن در لوازم آرایشی به عنوان یک نگهدارنده است و در میان کم حساسیت ترین مواد نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرد.

نام دیگر بنزیل الکل چیست؟

بنزیل الکل (مترادف: هیدروکسی تولوئول، فنیل کاربینول، فنیل متانول) عموماً به عنوان حلال در تولید عطر، رنگ و چسب و غیره استفاده می شود.

آیا بنزیل الکل یک ماده طبیعی است؟

بنزیل الکل یک ماده معطر و طعم دهنده است که دارای خواص نگهدارنده نیز می باشد. هم به طور طبیعی در گیاهان وجود دارد و هم می توان آن را به صورت مصنوعی تهیه کرد.

چه محصولاتی حاوی بنزیل الکل هستند؟

لوازم آرایشی. • رژ لب. • ریمل. ...
دئودورانت.
خوراکی ها. • زردآلو. • کاکائو. ...
مراقبت از مو. • حالت دهنده. • رنگ/رنگ مو. ...
محصولات صنعتی. • آستر بتن. • پرکننده ترک. ...
بهداشت دهان. • ژل سرماخوردگی. • بی حس کننده خوراکی.
کرم ها و ژل های اصلاح.
محصولات مراقبت از پوست. • لوسیون کودک.

چرا از بنزیل الکل در عطر استفاده می شود؟

بنزیل الکل علاوه بر طبیعی بودن، ممکن است به صورت شیمیایی از منابع پتروشیمی نیز تولید شود. به طور کلی به عنوان یک تثبیت کننده در بسیاری از عطرها استفاده می شود.

حلالیت بنزیل الکل

بنزیل الکل مایعی بی رنگ با بوی معطر ملایم و مطبوع است. به دلیل قطبیت، سمیت کم و فشار بخار کم، حلال مفیدی است. بنزیل الکل حلالیت متوسطی در آب (4 گرم در 100 میلی لیتر) دارد و در الکل ها و دی اتیل اتر قابل اختلاط است.

چرا به آن بنزیل الکل می گویند؟

بنزیل الکل با فرمول C6H5CH2OH یک الکل معطر است. گروه بنزیل نیز به اختصار "Bn" خوانده می شود (با "Bz" که برای بنزوئیل استفاده می شود اشتباه نشود)، بنابراین BnOH به عنوان بنزیل الکل شناخته می شود. بنزیل الکل مایعی بی رنگ با رایحه گلی خوب و ملایم است.

بنزیل الکل قطبی است یا غیرقطبی؟

بنزیل الکل و بنزآلدئید دارای گروه های عملکردی قطبی هستند بنابراین مقادیر Rf کمتری نسبت به اتیل بنزن دارند که کاملاً غیرقطبی است.

آیا بنزیل الکل همان بنزوئیک اسید است؟

بنزیل الکل یک الکل معطر است که در طیف گسترده ای از فرمولاسیون های آرایشی به عنوان یک جزء معطر، نگهدارنده، حلال و عامل کاهش دهنده ویسکوزیته استفاده می شود. بنزوئیک اسید یک اسید معطر است که در طیف گسترده ای از لوازم آرایشی به عنوان تنظیم کننده pH و نگهدارنده استفاده می شود.

بنزیل الکل برای پوست مضر است

بنزیل الکل و الکل های چرب به طور کلی برای پوست بسیار ایمن در نظر گرفته می شوند. هنگامی که در غلظت ایمن استفاده می شود، برخی از الکل ها نگهدارنده های ضروری هستند که برای ایجاد محصولات با کیفیت بالا و ماندگاری بالا و جلوگیری از خراب شدن فرمولاسیون استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست