بنزیل الکل

خرید بنزیل الکل دارویی

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده بنزیل الکل 99.8% را در گریدهای صنعتی و دارویی از کشورهای آلمان و چین و فعال در فروش مواد شیمیایی می‌باشد. به عنوان یک ماده مهم در چندین بخش، از جمله مهم‌ترین آن‌ها رنگ، پوشش‌ها و صنایع مراقبت شخصی، پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی این ماده در دهه آینده رو به افزایش باشد.

بنزیل الکل چیست

بنزیل الکل یا Benzyl alcohol با فرمول مولکولی C7H8O و جرم مولی 108.14 گرم بر مول ماده‌ای مایع بی‌رنگ با بوی ملایم که نام دیگر آن نیز فنیل کربونیل (Phenylcarbinol) است.مشخصات ظاهری بنزیل الکل یک الکل آروماتیک مایع کاملاً بی‌رنگ و شفاف و با بوی ملایم و خوشبو می‌باشد. دمای ذوب این مایع 258 درجه کلوین و دمای جوش آن 478 درجه کلوین است و خاصیت اسیدی (pKa) آن برابر 15.4 است که جزو مواد با خاصیت اسیدی کم است.

این ماده هم به صورت صنعتی ساخته و هم به صورت طبیعی در میوه‌هایی همچون زردآلو می‌توان یافت. این ماده شیمیایی محلول در آب می‌باشد و حلال بسیار خوبی برای رنگ و مرکب است.این ترکیب در آب خیلی محلول نیست. با این حال، مخلوط‌های قابل پخش با دی اتیل اتر و سایر الکل‌ها را تشکیل می‌دهد. بسیاری از گیاهان به طور طبیعی بنزیل الکل با فرمول شیمیایی C6H5CH2OH تولید می‌کنند.بنزیل الکل بیشتر به صورت آزاد یا استر در روغن‌های ضروری مانند روغن یاسمن، روغن یلانگ یلانگ، روغن زیتون، روغن کنجد موجود است.

مترادف ها

  • فنیل متانول 6. فنیل کاربینول
  • بنزن متانول 7. بنزن متانول
  • الکل بنزال 8. آلفا-تولوئنول
  • الکل بنزوئیل 9. الکل معطر
  • هیدروکسیتولوئن 10. بنزیلیکوم

ساختار بنزیل الکل

این ترکیب از یک گروه هیدروکسیل متصل به یک گروه متیل تشکیل شده است، که به نوبه خود به یک حلقه معطر وصل شده است. ساختار یک مولکول C6H5CH2OH در زیر نشان داده شده است.الکترون های پی در حلقه بنزن به دلیل رزونانس جابجایی می شوند. در اصل ، ساختار یک مولکول بنزیل الکل ساختار یک مولکول تولوئن است که در آن یکی از اتم های هیدروژن توسط گروه هیدروکسیل جایگزین شده است.

تولید بنزیل الکل

استفاده از سدیم هیدروکسید در هیدرولیز بنزیل کلراید محصولاتی مانند بنزیل الکل و کلرید سدیم را تولید می کند. معادله شیمیایی برای این واکنش توسط:

NaOH + C6H5CH2Cl → NaCl + C6H5CH2OH

یک روش جایگزین برای تهیه این ترکیب شامل واکنش Grignard بین فرمالدئید (H-CHO) و برمید فنل منیزیم (Ph-Mg-Br) است.

خواص بنزیل الکل

Benzyl Alcohol C6H5CH2OH
Molar Mass 108.14 grams per mole
Density 1.044 grams per cubic centimetre
Melting Point 257.9 K (-15.2oC)
Boiling Point 478.4 K (205.3oC)


در شرایط استاندارد، بنزیل الکل یک مایع بی‌رنگ و کمی معطر است.
حلالیت آن در آب به 3.5 گرم در 100 میلی‌لیتر در 20 درجه سانتیگراد و 4.29 گرم در 100 میلی‌لیتر در 25 درجه مطابقت دارد. این ترکیب در چندین حلال آلی مانند بنزن، متانول، استون و اتر قابل حل است.

کاربرد بنزیل الکل

بنزیل الکل به دلیل خاصیت تشکیل استر با اسیدهای مختلف ماده به عنوان مواد اولیه صنعتی استفاده میشود. این ماده مناسب برای حلالیت در رنگ‌هاست و یکی از محبوب‌ترین حلال‌ها برای رنگ‌های نیمه دائمی مو است!در صنایع دارو سازی از محلول بنزیل الکل با غلظت 10٪ می تواند به عنوان بی‌حس‌کننده موضعی و همچنین به عنوان ماده ضد میکروبی مورد استفاده قرار گیرد. همین‌طور به عنوان نگه‌دارنده محلول در داروهای عروقی می‌توان بهره برد.در غذا و نوشیدنی به عنوان یک ماده طعم دهنده استفاده می شود.

این ماده ماندگاری محصولات غذایی را افزایش می دهد و به همین دلیل معمولاً در صنایع غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.بنزیل الکل به دلیل داشتن قطب و فشار بخار به عنوان یک حلال عمومی برای تولید جوهر ، رنگ ، لاک ، پوشش رزین اپوکسی استفاده می شود و بنابراین اگر با تقویت کننده های سازگار ویسکوزیته ترکیب شود می تواند در مواد پاک کننده رنگ استفاده شود. همچنین معمولاً در ساخت قلم (جوهر توپ) استفاده می شود. رنگ آمیزی رشته نایلون و میانی برای تهیه بنزیل استر.همچنین بخشی از مخلوط مایعات مورد استفاده در سیگارهای الکترونیکی برای بهبود طعم دهنده ها است. 

بنزیل الکل برای پوست

از این ماده در صنایع مختلف به دلیل خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی در ساخت صابون‌ها، شامپوها و لوسیون‌های پوستی کاربرد دارد. در محصولات آرایشی مخصوصاً رنگ‌مو، به عنوان حلال برای کف‌پوش‌های اپوکسی، حلال‌جوهر و رنگ، صنایع طعم‌دهندگی و ساخت سیگار و در صنعت شراب‌سازی مورد استفاده مستقیم قرار می‌گیرد.

همچنین ماده تشکیل‌دهنده انواع مختلف استرهاست. از فنیل کربونیل در صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین ساخت کرم‌ها به عنوان عامل تنظیم‌کننده pH کرم و همین‌طور ماده نگه‌دارنده طبیعی مورد استفاده است.از محلول های 5٪ این ترکیب برای درمان شپش سر استفاده می‌شود. غلظت 10٪ محلول بنزیل الکل می تواند به عنوان بی حس کننده موضعی استفاده شود.

بنزیل الکل

عوارض بنزیل الکل

این ماده سمیت کمی دارد اما باید طبق دستورالعمل استفاده شود ، زیرا مقدار زیاد باعث تحریک پوست و آسیب به چشم می شود. لوسیون بنزیل الکل برای درمان شپش سر (حشرات کوچک که خود را به پوست وصل می‌کنند) در بزرگسالان و کودکان 6 ماهه و بالاتر استفاده می‌شود. نباید در کودکانی کمتر از 6 ماه استفاده شود.

کودکان زیر شش ماه نباید از الکل بنزیل استفاده کنند زیرا می تواند عوارض جانبی جدی از جمله مشکلات جدی تنفسی و مرگ ایجاد کند. الکل بنزیل در کلاس داروهای موسوم به پدیکولیسیدها قرار دارد. با کشتن شپش‌ها کار می‌کند. لوسیون بنزیل الکل تخم‌های شپش را از بین نمی‌برد، بنابراین برای از بین بردن شپش‌هایی که از این تخم‌ها گرفته می‌شود باید بار دوم استفاده شود.

به عنوان دارو چگونه باید استفاده شود

الکل موضعی بنزیل به عنوان لوسیون برای اعمال پوست سر و مو به وجود می‌آید. معمولاً در دو یا سه درمان روی پوست سر و مو اعمال می‌شود. درمان دوم لوسیون الکل بنزیل الکل باید حدود یک هفته پس از اولین‌بار اعمال شود. بعضی اوقات ممکن است یک سومین درمان لوسیون الکل بنزیل الکل ضروری باشد.دستورالعمل های موجود در برچسب تجویز خود را با دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید قسمت‌هایی را که نمی‌فهمید توضیح دهید. از لوسیون بنزیل الکل دقیقاً به همان صورت که استفاده می‌شود استفاده کنید.

بیشتر یا کمتر از آن استفاده نکنید و یا بیشتر از حد تجویز پزشک از آن استفاده کنید.پزشک شما بر اساس طول مو، مقدار مشخصی از لوسیون بنزیل الکل را تجویز می‌کند. حتما از لوسیون کافی برای پوشاندن تمام ناحیه پوست سر و موهای خود استفاده کنید. از داروساز یا پزشک خود بخواهید نسخه‌ای از اطلاعات تولید کننده را برای بیمار در اختیار شما قرار دهد.

این دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید.لوسیون بنزین الکل فقط باید روی مو و پوست سر استفاده شود. از گرفتن لوسیون الکل بنزیل در چشم خودداری کنید. اگر لوسیون بنزیل الکل در چشمان شما قرار گرفت، سریعاً آنها را با آب بشویید. اگر چشمان شما بعد از شستشو با آب هنوز تحریک شده است، با پزشک خود تماس بگیرید یا فوراً به کمک پزشکی بروید.

فروش بنزیل الکل صنعتی

تیم بازرگانی پیشگامان شیمی واردکننده مستقیم انواع مواد شیمیایی و مواد اولیه کارخانه‌جات به صورت مستقیم از برندهای معتبر در سراسر جهان با بهترین کیفیت است! با خرید از ما بهترین کیفیت و کم‌ترین قیمت را دریافت کنید و مشتری همیشگی ما باشید! بنزیل الکل در بسته‌بندی‌های (بشکه) 220 لیتری در دو گرید صنعتی و دارویی و خلوص 99% آماده فروش است.

قیمت بنزیل الکل

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید بنزیل الکل و سایر ترکیبات مهم معطر (مانند اسید استیک)، در سایت ما ثبت نام کنید و برنامه تلفن همراه را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنید.

آنالیز بنزیل الکل دارویی

Molecular Formula            : C6H5CH2OH
CAS No.                                : 100-51-6
Molecular Weight               : 108.1
Boiling Point                        : 205°C
Melting Point                       : -15°C
Flash Point                           : 93°C (Closed cup)
Vapor Pressure                   : 13.2 (Pa at 20 °C)
Relative vapour density     : 3.7 (air = 1)
Autoignition temperature : 436°C
Explosive limits                   : 1.3-13%
Solubility in water               : 4 g/100ml
Density                                 : 1.04 (water = 1)
Appearance                         : Clear liquid
Odor                                     : Mild pleasant aromatic odor

نکات مهم هنگام خرید بنزیل الکل

بنزیل الکل برای خرید از مکان های مختلف در دسترس است. خریدار باید مطمئن باشد که تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال می کند و مطمئن باشد که از یک فروشنده معتبر خرید می کنید. الکل بنزیل از طریق تعدادی از وب سایت ها از جمله تأمین کنندگان آزمایشگاه های پزشکی ، سایت های شیمیایی تحقیقاتی و از طریق فروشندگان سایت  به صورت آنلاین در دسترس است. قبل از خرید بنزیل الکل ، دستورالعمل های خاصی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید.

اولین توصیه این است که از مکانهایی که در داخل کشور قرار دارند خرید کنید. دلیل این امر این است که اگرچه ممکن است این ماده از تعدادی از کشورها با قیمت های رقابتی در دسترس باشد، اما کشور ما استانداردهای خلوص بالاتری نسبت به بسیاری از نقاط دیگر جهان دارد. شما می خواهید مطمئن باشید که روی آن درجه USP نوشته شده است که مخفف Pharmacopoeia ایالات متحده است و استانداردهای دارویی و شیمیایی را تعیین می کند.

چه بخواهید آن را برای درمان شپش بخرید یا به عنوان یک حلال یا برای اهداف تحقیقاتی ، حتما قبل از خرید الکل بنزیل این موضوع را از فروشنده سوال کنید. به عنوان مثال ، نمایندگی های فروش در سراسر کشور مکانهایی را دارند که می توانید مثلاً درباره خلوص محصول سوال کنید. فروشنده مکانی برای پاسخگویی و مشتریان برای خواندن قبل از خرید دارد. هر سایت معتبری مکانی برای ارسال سوالات از طریق ایمیل یا شماره تلفن خواهد داشت. اگر قادر به دریافت هیچ پاسخی نیستید ، بهتر است به سراغ فروشنده دیگری بروید.

هرگز از مکانی که مشکوک به فروش آن برای اهداف غیرقانونی هستید خرید نکنید. اگر از یک وب سایت معتبر بنزیل الکل خریداری می کنید، یکی را انتخاب کنید که دارای صفحه ای برای بررسی مشکلات مشتری باشد که می توانید پیش از موعد آن را بخوانید. این یکی دیگر از ویژگی های جالب در irchem.ir است ، اما همچنین می تواند در تعدادی از سایت های لوازم پزشکی یافت شود. بررسی ها و توصیفات مشتریان قبلی راهی عالی برای درک کیفیت الکل بنزیلی است که می خرید.

همچنین می توانید پس از خرید در سایت انتخابی ، نظر خود را بگذارید. برای مشتریانی که خرید آنلاین بنزیل الکل از یک وب سایت ناشناخته راحت نیستند ، می توانید یک شیمی دان محلی پیدا کنید تا به شما کمک کند. شیمیدان همچنین باید معتبر باشد و توانایی پاسخگویی به هر گونه سوال در مورد بنزیل الکل و همچنین محصول با درجه USP را برای شما فراهم کند. همچنین می توانید در مورد بهترین روش خرید الکل بنزیل از داروساز محلی سوال کنید.

در صورت نیاز به بنزیل الکل به شکل شامپو برای درمان شپش ، این یک خرید بسیار ساده است. پس از اطمینان از اینکه مورد نیاز شماست ، می توانید این شامپوها را با بنزیل الکل  به عنوان یک ماده فعال در فروشگاه های محلی مانند، دیجی کالا یا سایر فروشگاه های داروسازی خریداری کنید. مهم نیست که آن را از کجا خریداری می کنید ، مطمئن باشید که قبل از شروع هر نوع درمان یا آزمایش با آن ، در مورد روش مناسب استفاده از آن کاملاً مطلع هستید.

آنالیز بنزیل الکل

آنالیز بنزیل الکل

بنزیل الکل از کجا بخریم؟

منابع بسیاری در دنیا اقدام به تولید و خرید و فروش این محصول می‌کنند. اما همانطور که حتماً شما هم تجربه آن را داشته‌‌اید؛ بسیاری از آن‌ها کیفیت مطلوبی نداشته اند.  از این رو بهتر است به توزیع کننده بنزیل الکل محبوب، پیشگامان شیمی اعتماد کنید. روند خرید از این شرکت ساده است. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست