اسانس محلول در الکل

اسانس محلول در الکل یکی دیگر از انواع اسانس‌هایی است که توسط پیشگامان شیمی به فروش می‌رسد. این اسانس کاربردهای گسترده‌‌ای در صنایع گوناگون دارند.حل شدن مواد و میزان این حل شدن وابسته به خواص شیمیایی اصلی دو ماده می‌باشد. از سوی دیگر شرایط مخلوط شدن مواد بسیار مهم است.

جهت استعلام قیمت انواع اسانس محلول در الکل

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

در ادامه این مقاله شما را با مهم‌ترین کاربردهای اسانس‌هایی که در الکل محلول هستند آشنا می‌کنیم. همچنین خواهید دانست که چگونه یک اسانس گیاهی در الکل حل می‌شود. پس با پیشگامان شیمی تا انتهای این مقاله همراه باشید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از انواع اسانس‌های محلول در الکل این شرکت استفاده کنید.

Artemisia essential oil
خرید اسانس درمنه

این اسانس‌ها دارای انواع مجوزهای موردنیاز از سازمان‌های مختلف می‌باشند. همچنین با بهترین قیمت و ساده‌ترین روند خرید به شما عزیزان ارائه می‌شوند.

اسانس محلول در الکل چیست؟

پاسخ ساده است. بله می‌توان اسانس‌های گیاهی را در الکل حل کرد. اما برای این کار باید شرایط مناسب این انحلال را فراهم کنید. برای مثال باید مقدار کافی از هر دو ماده را در یک دمای مناسب در اختیار داشته باشید. در اصل میزان حلالیت اسانس‌های گیاهی در الکل بسته به میزان خلوص الکل و دمای سیستم شما دارد.

طبیعی است که الکل خالص‌تر سریعتر حل می‌شود. اما استفاده از الکل خالص‌تر می‌تواند معایبی را نیز در پی داشته باشد.برای مثال استفاده از الکل با خلوص زیاد می‌تواند سخت باشد. چرا که میزان فرار بودن الکل در بیشترین حالت خود می‌شود. از این رو روند تولید اسانس محلول در الکل بسیار سخت می‌شود.

با این حال در دمای معمولی حتی الکلی که صد درصد خالص باشد نیز یک حلال خوب نیست. چرا که میزان انحلال پذیری آن کمتر از ده گرم خواهد بود.جالب است بدانید تمام اسانس‌های شناخته شده را می‌توان در الکل ترکیب کرد. اما این تنها زمانی است که الکل را در دمای بیشتر از نقطه جوش استفاده کنید.

با این وجود برخی از اسانس‌ها تمایل بیشتری به حل شدن در الکل از خود نشان می‌دهند. از جمله این اسانس‌ها می‌توان به اسانس مورا، اسانس گل رنگ و اسانس بادام زمینی اشاره کرد.صد گرم از این روغن‌ها را می‌توان در الکل مطلق با دمای ۷۰ درجه سانتی‌گراد ترکیب کرد. البته در نظر داشته باشید هیچ‌گاه نمی‌توان الکل مطلق را به کار گرفت.

به همین دلیل معمولاً برای تهیه اسانس محلول در روغن از یک افزودنی دیگر در کنار الکل استفاده می‌کنند. از جمله رایج‌ترین افزودنی‌ها می‌توان به هگزان اشاره کرد.به یاد داشته باشید اگر هگزان به این محلول‌ها اضافه شود، دمای انحلال‌پذیری نیز کاهش می‌یابد. البته تنها در صورتی که هگزان با خلوص بالا استفاده کنید.

از کدام الکل‌ها در تهیه اسانس محلول در الکل استفاده می‌شود؟

اصلی‌ترین الکل مورد استفاده، اتانول است. اتانول زمانی که به صورت (C۲H۶O) یافت شود، بهترین الکل برای تهیه این اسانس‌ها به شمار می‌رود.از جمله اصلی‌ترین مکان‌هایی که می‌توان اتانول مناسب تهیه این اسانس‌ها را یافت، مواد گیاهی نشاسته دار هستند. البته در بسیاری از میوه‌ها و قندها نیز می‌توان ردپای این الکل را یافت.

Alcohol-soluble-essential-oil1
Alcohol-soluble-essential-oil1

در نظر داشته باشید که اتانول ماده‌‌ای فرار و قابل اشتعال است. بنابراین در صورتی که می‌خواهید این ماده را به محصولات خود اضافه کنید، موارد احتیاطی را در نظر بگیرید.

کاربردهای اسانس محلول در الکل

الکل‌های مختلفی هستند که در اسانس‌های مختلف حل می‌شوند. بنابراین نمی‌توان یک کاربرد کلی را برای تمام اسانس‌های این چنینی منظور کرد. با این حال در نظر داشته باشید که از این اسانس‌ها بیشتر در فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود.

خواص ضد میکروبی

بسیاری از این اسانس‌ها را با اتانول ترکیب می‌کنند. اتانول ماده‌‌ای است که در طبیعت به نام سیدال شناخته می‌شود. به این دلیل که برای از بین بردن بسیاری از میکروارگانیسم‌های مضر مفید است.

در اکثر میکروب‌ها و باکتری‌ها یک لایه به عنوان محافظ خارجی و یک لایه به عنوان سیتوپلاسم وجود دارد. اتانول زمانی که به این باکتری‌ها می‌رسد، سیتوپلاسم و لایه محافظ را از یکدیگر جدا می‌کند. اصلی‌ترین چیزی که باعث خواص ضد میکروبی اسانس محلول در الکل می‌شود، ساختار این ماده است. اکثر الکل‌ها یک سر آب دوست و یک سر چربی دوست دارند.

در باکتری‌ها نیز لایه خارجی تمایل به دست دادن با سر آب دوست دارد. زمانی که این عمل صورت می‌گیرد، سر روغن دوست نیز با سر دیگر باکتری ارتباط می‌گیرد. این یعنی حمله‌‌ای دو جانبه علیه یک باکتری بیماری زا!

ضد اسپورم ضد قارچی می‌خواهید؟در بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی یا درمانی نیاز به موادی است که خواصیت ضد قارچی یا ضد اسپورم داشته باشند. این محصولات می‌توانند حاوی اسانس محلول در الکل باشند. فرآیند عملکرد ضد اسپورم و ضد قارچی در این اسانس‌ها شباهت بسیاری به فعالیتی دارد که درباره باکتری‌ها رخ می‌دهد. به همین دلیل از گفتن دوباره آن خودداری می‌کنیم.

اسانس محلول در الکل در کشاورزی

اسانس‌های بسیاری را می‌توان در علم کشاورزی به کار گرفت. با این حال این کار هنوز جدید است و تولید کنندگان محصولات آفت کش خیلی از آن استفاده نکرده‌اند.

Water soluble essential oil
اسانس محلول در آب

همانطور که اشاره کردیم اتانول موجود در این اسانس‌ها می‌تواند باعث دفع بسیاری از آفت‌ها شود. از این محصول در تولید انواع آفت کش‌ها استفاده می‌شود. فراموش نکنید این اسانس‌ها به دلیل اینکه از طبیعت سرچشمه می‌گیرند، انتخاب بهتری برای آفت کش‌ها هستند. آن‌ها سریعتر نیز روند بازگشت به طبیعت را طی می‌کنند.

از این محصول در صنایع پاک‌کننده‌ها، داروها، بسیاری از محصولات غذایی پر کاربرد، بسیاری از عطر‌ها و محصولات صنعتی استفاده می‌شود. با این حال در این مقاله مجال پرداختن به تمام این کاربردها نداریم.

اسانس محلول در آب با الکل بسازید!

همانطور که همه ما در علوم دبستان آموخته‌‌ایم، روغن و آب با یکدیگر ترکیب نمی‌شوند. اما در بسیاری از محصولات لازم است این دو را با یکدیگر ترکیب کنیم. بسته به نوع محصولی که تولید می‌کنید، با استفاده از موادمتفاوتی می‌توان این کار را انجام داد. از جمله این مواد می‌توان به امولسیفایرها، الکل‌ها و سورفکتانت‌ها و… اشاره کرد.

با این حال باید به یاد داشته باشید که اگر از الکل استفاده می‌کنید، الکل شما باید حداقل ۴۰ درصد اتانول درون خود داشته باشد. با این تعاریف می‌توان گفت اتاننول است که اسانس محلول در الکل برای ما می‌سازد. اسانس محلول در آب را می‌توان با استفاده از اسانس محلول در الکل تهیه کرد. به یاد داشته باشید که اسانس‌ها به خودی خود در روغن محلول شده اند.

Essential oils and reduce facial wrinkles

این اسانس‌ها خواص بسیاری دارند که باعث شده است تولید کنندگان محصولات مختلف به فکر استفاده از آن‌ها باشند. اما به یاد داشته باشید که اسانس با کیفیت اسانس با خلوص بالا است.

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های توزیع‌کننده است که این محصول را با کیفیت بالا به شما عزیزان ارائه می‌کند. نه تنها ارائه این محصول بلکه اطلاعات مفید بسیاری هم از طریق این مقاله و هم از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

پیشگامان شیمی پیشگام در ارائه محصولاتی همچون انواع اسانس محلول در الکل می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید به سادگی و تنها با یک تماس خرید اسانس صنعتی را سفارش دهید. کارشناسان ما آماده ارائه انواع مشاوره و خدمات به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست