فروش ناتامایسین

خرید ناتامایسین

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشور آلمان و اسپانیا وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز جهت خرید ناتامایسین 50% و 100% با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت ناتامایسین 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

به طور سنتی، از یک ماده موضعی ناتامایسین برای افزایش ماندگاری برخی پنیرها و سوسیس خشک استفاده می‌شده است. در ایالات متحده، استفاده از آن به موارد زیر گسترش یافته است: ماست، دوغ، پنیر، خامه ترش، پنیر خامه‌ای، سس سالاد.

ناتامایسین چیست؟

ناتامایسین یک ماده‌ی ضد میکروبی است. طبقه‌بندی شیمیایی ناتامیسین، پلی ان است. به عنوان یک افزودنی مواد غذایی، دارای شماره E235 است. برخلاف برخی از اسیدهای آلی، بدون از بین بردن جمعیت قارچ‌ها از رشد قارچ جلوگیری می‌کند. این ترکیب یک آنتی‌بیوتیک ماکرولیوتیک با خواص ضد قارچی است که حلالیت آن در آب بسیار کم است. این ماده برای انواع عفونت‌های قارچی، عمدتاً به صورت موضعی استفاده می‌شود.

ناتامایسین در صنایع غذایی

زباله‌های غذایی نگرانی فزآینده‌ای برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مواد غذایی است. تقریباً یک سوم مواد غذایی که هر ساله در جهان برای مصرف انسان تولید می‌شود، تقریباً 1.3 میلیارد تن، از بین می‌رود یا هدر می‌رود که این میزان 940 میلیارد دلار ارزش هدر رفته برای اقتصاد و صنایع غذایی است. فساد یکی از دلایل اصلی هدر رفتن مواد غذایی است و می‌توان با افزودن محلول‌های بیو محافظ، ایمن و مؤثر، موارد دیگر را به تأخیر انداخت و یا از آن جلوگیری کرد. یکی از این راه‌حل‌ها ترکیبات نگهدارنده مبتنی بر ناتامایسین است.

این ترکیب به طور طبیعی در خاک به علت تخمیر باکتریایی ساخته می‌شود. این ماده به عنوان یک افزودنی مواد غذایی برای کنترل رشد مخمرها و قالب‌ها بر روی سطح پنیر و دیگر محصولات غیر استریل مانند گوشت و سوسیس استفاده می‌شود. به عنوان یک سوسپانسیون آب بر روی محصول اسپری می‌شود و یا محصول در آن غوطه‌ور شده است و یا به صورت پودری (همراه با یک ماده ضد باکتری مانند سلولز) در محصول مخلوط شده است.

بعضی از کشورها اجازه می‌دهند که ناتامایسین به سطح سوسیس‌های خشک و تخمیر شده برای جلوگیری از رشد کپک در پوشش استفاده شود. همچنین، برای محصولات مختلف لبنیاتی در ایالات متحده تایید شده است. به طور خاص، این ماده در محصولات زیر استفاده می‌شود:

 • پنیر خامه‌ای
 • خامه‌ترش
 • ماست
 • پنیر خرد شده
 • مخلوط سالاد بسته‌بندی‌شده

یکی از دلایل تولید کنندگان مواد غذایی برای استفاده از ناتامایسین، جایگزین کردن اسید سوربیک، به عنوان نگه‌دارنده مصنوعی است.

فروش ناتامایسینساختار فیزیکی و شیمیایی 

 • فرمول مولکولی: C33H47O13N یا C33H47NO13
 • مترادف‌های: پیماریسین 7681-93-8 ناتامایسین (پیماریسین) تنکنتین
 • وزن مولکولی: 665.7 گرم در مول
 • ناتامایسین حلالیت بسیار کمی در آب دارد. با این حال، در سطوح بسیار پایین موثر است. حداقل غلظت بازدارندگی آن برای بیشتر کپک‌ها کمتر از ppm 10 است.

تاریخچه ناتامایسین

این ماده در نتیجه تخمیر باکتریایی بیولوژیکی طبیعی در خاک تولید می شود. 65 سال پیش، در سال 1954، ناتامایسین توسط دانشمندان DSM در یک نمونه خاک از ایالت ناتال، آفریقای جنوبی کشف شد، از این رو نام آن ناتامایسین است. دانشمندان مشاهده کردند که این ماده ضد قارچ با مکانیزم منحصر به فردی که مانع از جذب مواد مغذی می‌شود از رشد مخمرها و کپک‌ها جلوگیری می‌کند. پس از تحقیقات کامل و کار برنامه‌های DSM، در سال 1967 به عنوان یک نگهدارنده زیستی برای چندین کاربرد غذایی استفاده شد و به بازار عرضه گردید.

ناتامایسین توسط یک سری خالص از باکتری ها تولید می‌شود که پس از فرآیند تخلیه شدیداً کنترل می‌شود. پس از استخراج، ناتامایسیـن، برای اطمینان از خلوص و کیفیت محصول نهایی، سانتریفیوژ و فیلتر شده و سپس شسته می‌شود. این ماده در فرمول‌های مایع و پودر در دسترس است ناتامایسیـن از طریق مکانیسم منحصر به فردی که ارگسترول را در دیواره سلولی هدف قرار می‌دهد محافظت می‌کند. تقریباً 50 سال است که در سراسر جهان برای محافظت از طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌های فاسد شدنی، از جمله:

 • محصولات لبنی
 • گوشت
 • محصولات پخته‌شده
 • آب‌میوه

استفاده شده است.

 تولید ناتامایسین

ناتامایسین به دنبال یک فرآیند تخمیر کاملاً کنترل شده توسط یک گروه خالص از باکتری‌های natalensis تولید می‌شود. پس از استخراج، برای اطمینان از خلوص و کیفیت محصول نهایی، ناتامایسین سانتریفیوژ، فیلتر و شسته می‌شود.

کاربردهای ناتامایسین

ناتامایسین برای درمان عفونت‌های قارچی از جمله کاندیدا، آسپرژیلوس، سفالوسپوریم، فوزاریوم و پنی‌سیلیوم استفاده می‌شود. به صورت موضعی به عنوان یک کرم، در قطره‌های چشمی یا (برای عفونت‌های دهان) استفاده می‌شود.

Natamycin برای دهه‌ها در صنایع غذایی به عنوان مانعی برای رشد قارچ‌ها در محصولات لبنی و سایر غذاها مورد استفاده قرار گرفته است.

مزایای بالقوه برای استفاده از ناتامایسین ممکن است شامل جایگزینی مواد نگهدارنده شیمیایی سنتی، تأثیر عطر و طعم خنثی و وابستگی کمتر به pH برای اثر بخشی باشد، همانطور که در مواد نگهدارنده شیمیایی معمول است. این ماده در حالی که برای استفاده در گوشت در ایالات متحده تأیید نشده است، برخی از کشورها اجازه می‌دهند که از ناتامایسیـن روی سطح کالباس‌های خشک و تخمیر شده استفاده شود تا از رشد قالب روی بدنه جلوگیری شود. همچنین، ناتامایسیـن برای برنامه‌های مختلف لبنیات در ایالات متحده تأیید شده است.

به طور خاص، ناتامایسین معمولاً در محصولاتی مانند پنیر خامه‌ای، پنیر کلوچه، خامه ترش، ماست، پنیر خرد شده، برش پنیر و مخلوط سالاد بسته‌بندی شده استفاده می‌شود. یكی از دلایل تولیدكنندگان مواد غذایی برای استفاده از ناتامایسین، جایگزینی اسید نگهدارنده مصنوعی سوربیك است. به عنوان یک افزودنی غذایی، دارای  شماره E235 است. در سرتاسر اتحادیه اروپا، این ماده فقط به عنوان ماده نگهدارنده سطح برای برخی پنیرها و کالباس‌های خشک شده تصویب می‌شود.

چگونگی عملکرد ناتامایسین؟

ناتامایسین از طریق مکانیزم منحصر به فردی که ارگسترول موجود در دیواره سلول را هدف قرار می‌دهد از مواد غذایی محافظت می‌کند. ارگسترول یک عنصر سازنده از مخمرها و کپک‌ها است که عامل انتقال مواد مغذی داخل سلول است و  برای بقای آن‌ها حیاتی است.

از آن‌جا که ارگوسترول در غشای خارجی باکتری‌ها وجود ندارد، این مواد بی‌تأثیر می‌مانند. برخی از گونه‌های کپک که می‌توانند روی پنیر نیز رشد کنند در شرایط استرس می‌توانند سموم تولید کنند. این‌ها مایکوتوکسین نامیده می‌شوند و برای سلامتی انسان خطرناک هستند. این ترکیب باعث مهار کپک‌ها از جمله این سویه‌های تولید کننده سم می‌شود. از آن‌جا که ناتامایسین در برابر باکتری‌ها فعال نیست، در روند تخمیر باکتریایی مانند فرآورده‌های پنیر، فرآورده‌های شیر تخمیر شده، یا سوسیس و کالباس تداخل نخواهد داشت.

آیا ناتامایسین یک آنتی‌بیوتیک است؟

طبق برخی تعاریف، این ترکیب یک آنتی بیوتیک است و در برخی تعاریف دیگر چنین نیست. از نظر فنی در حفظ مواد غذایی آنتی‌بیوتیک نامیده می‌شود زیرا می‌تواند از رشد مخمرها و کپک‌ها که موجوداتی زنده هستند جلوگیری کند (به معنای آنتی‌بیوتیک لاتین در برابر زنده بودن). با این حال، به عنوان یک مهار کننده طبیعی کپک هیچ تأثیری بر روی باکتری‌ها ندارد و هیچ ارتباطی با آنتی‌بیوتیک‌های دارویی منظم که برای عفونت‌های باکتریایی تجویز می‌شوند، ندارد. بنابراین ناتامایسین طبق تعریف WHO آنتی‌بیوتیک نیست. 

یک ماده نگهدارنده طبیعی و بدون خطر ایمنی است

ناتامایسین یک ماده نگهدارنده طبیعی است که به طور گسترده آزمایش شده است. سطح آزمون در مطالعات سمیت به خوبی تعیین شده است. در مقادیری که برای محصولات غذایی اعمال می‌شود، هیچ خطری برای سلامتی وجود ندارد. این مورد توسط کمیته‌های اصلی متخصص افزودنی‌های غذایی توسط JECFA ارزیابی و تأیید شده و توسط EFSA و FDA نیز تأیید شده است. تمام تحقیقات موجود نشان می دهد که ایمن است و جذب سیستمیک بسیار کمی دارد. جالب توجه است که FDA ناتامایسین را در گروه دسته C ذکر می‌کند، “فقط در مواردی که فواید آن بیشتر از خطر احتمالی برای جنین باشد، این ترکیب را در دوران بارداری مصرف کنید”

فروش ناتامایسین

فروش ناتامایسین:

ناتامایسین در بسته‌بندی‌های 1 کیلوگرمی، 500 گرمی و 100 گرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت ناتامایسین

Natamycin به طور گسترده‌ای برای جلوگیری از فساد مواد غذایی در محصولاتی مانند پنیر و سوسیس و کالباس کاربرد دارد و برای جلوگیری از رشد کپک‌ها و مخمرها و افزایش طبیعی ماندگاری و کاهش ضایعات مواد غذایی استفاده می‌شود. در بعضی از کشورها، بسته به تأییدیه‌های نظارتی، از ناتامایسین در سایر محصولات مانند نان، کیک، نوشیدنی و ماست نیز استفاده می‌شود. قیمت ناتامایـسین ارایه شده در فروشگاه پیشگامان شیمی به دلیل واردات مستقیم همواره پایین‌ترین قیمت بازار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست