• غذایی
  خرید عمده روغن آفتابگردان

  روغن آفتابگردان

  خرید عمده روغن آفتابگردان شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده روغن آفتابگردان گرید دارویی و آرایشی بهداشتی را از کشور اسپانیا…

 • غذایی
  خرید روغن گلرنگ عمده

  روغن گلرنگ

  خرید روغن گلرنگ خرید روغن گلرنگ یکی دیگر از روغن‌های پیشگامان شیمی است که کاربردهای گسترده‌‌ای از نظردر صنعت آرایشی…

 • غذایی
  روغن کاملینا

  روغن کاملینا

  معرفی روغن کاملینا کاملنا نام یک گیاه عالی برای تهیه روغن‌های خوراکی می‌باشد. ایران یکی از بهترین تولید کنندگان این…

 • غذایی
  خرید کراتین هیدرولیز شده

  کراتین هیدرولیز شده

  خرید کراتین هیدرولیز شده خرید کراتین هیدرولیز شده یکی از اصلی‌ترین موادی است که می‌تواند ساختار پوست و موی شما…

 • غذایی
  خرید ال کارنیتین تارتارات خالص

  ال کارنیتین تارتارات

  خرید ال کارنیتین تارتارات خرید ال کارنیتین تارتارات یکی از بهترین اسید آمینه‌ها و از کشورهای چین، هند و آلمان…

 • غذایی
  فروش ال آرژنین هیدروکلراید خالص

  ال آرژنین هیدروکلراید

  فروش ال آرژنین هیدروکلراید شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه واردات و فروش و فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد.…

 • غذایی
  فروش ال گلوتامین

  ال گلوتامین

  خرید ال گلوتامین شرکت پیشگامان شیمی از شرکت‌های فعال در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی و انواع اسید…

 • غذایی
  خرید ال لیزین هیدروکلراید

  ال لیزین هیدروکلراید

  خرید ال لیزین هیدروکلراید شرکت پیشگامان شیمی از شرکت‌های فعال در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی و انواع…

 • غذایی
  فروش بتا آلانين

  بتا آلانین

  خرید بتا آلانین خالص شرکت پیشگامان شیمی از تأمین‌کنندگان برتر و فعال در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی…

 • غذایی
  خرید کلاژن هیدرولیز شده

  کلاژن هیدرولیز شده

  خرید کلاژن هیدرولیز شده شرکت پیشگامان شیمی واردکننده پروتئین‌های هیدرولیز شده و فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی…

 • غذایی
  فروش کیتوسان لاکتات

  کیتوسان لاکتات

  خرید کیتوسان لاکتات شرکت پیشگامان شیمی واردکننده برتر و فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی کیتوسان و مشتقات…

 • غذایی
  اسید آلژنیک

  اسید آلژنیک

  خرید اسید آلژنیک اسید آلژنیک را بصورت آنلاین از ما در مقادیر کم و عمده از یک کیلوگرم تا 25…

 • غذایی
  فروش اسید تانیک

  اسید تانیک

  خرید اسید تانیک آیا می‌دانید اسید تانیک را از کجا بخریم؟ لطفاً توجه داشته باشید که پیشگامان شیمی از مهم‌ترین…

 • غذایی
  خرید پودر شیر خشک شتر عمده

  پودر شیر خشک شتر

  خرید پودر شیر خشک شتر شرکت پیشگامان شیمی با بیش از دو دهه تجربه در واردات و فروش مواد اولیه…

 • غذایی
  پروتئین آب پنیر (WPC)

  پروتئین آب پنیر (WPC)

  خرید پودر WPC پیشگامان شیمی واردکننده انواع کنسانتره پودر پروتئین یا همان WPC حاوی 80 درصد پروتئین حهت مصارف غذایی،…

 • غذایی
  خرید آنزیم آمیلاز

  آنزیم آلفا آمیلاز

  خرید آنزیم آلفا آمیلاز شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع…

 • غذایی
  خرید آنزیم زایلاناز

  آنزیم زایلاناز

  خرید آنزیم زایلاناز شرکت پیشگامان شیمی با بهره گیری از سالها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع…

 • غذایی
  خرید پودر آگار آگار

  خرید آگار آگار

  خرید آگار آگار خوراکی آگار آگار – همچنین به نام‌های کانتن، ژلاتین ژاپنی، ژلاتین گیاهی، ایزینگ لاس چینی و دای…

خرید عمده مواد اولیه غذایی

با توجه به نیاز قابل توجه کارخانه‌های تولید و بسته‌بندی مواد غذایی، زمینه گسترده‌ای در خصوص خرید عمده مواد اولیه غذایی وجود دارد و در بسیاری از موارد، به دلیل نقص کیفیت این مواد اولیه، مشکلاتی در خطوط تولید و خروجی محصولات به وجود خواهد آمد. از این روز اهمیت زیادی دارد که حتما خرید عمده مواد اولیه غذایی مختلف، با تضمین کیفیت و موجودی بالا انجام بپذیرد تا در مراحل بعدی تأمین دچار مشکلی نباشیم.

برای خرید عمده مواد اولیه غذایی، نکات و اصول زیر اهمیت زیادی دارد:

اصالت و کیفیت مواد اولیه غذایی:

یکی از مهم‌ترین نکات و در واقع باید گفت که اصلی‌ترین نکات در خرید عمده مواد اولیه غذایی به این مربوط می‌شود که این مواد از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده و اصالت داشته باشند. با توجه به ارتباط مستقیم محصولات و فرآورده‌های غذایی با سلامت اشخاص و ریسک‌های بزرگی که در صورت هر گونه مشکل در ایمنی و سلامت این محصولات به وجود خواهد آمد، در زمان خرید عمده چنین مواد اولیه، باید حتماً اصالت و کیفیت مواد اولیه غذایی، مورد توجه قرار گیرد. در غیر این صورت یک خط تولید با مشکل روبرو شده و تمامی محصولات خروجی آن، غیر قابل استفاده خواهند بود.

از آن جایی که خرید در این فاز به صورت عمده صورت می‌گیرد، باید حتما اطمینان خاطر از تأمین‌کننده وجود داشته و مشتری‌های خرید عمده مواد اولیه غذایی، از سلامت و ایمنی مواد اولیه، اطمینان داشته باشند. برای این منظور معمولاً کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مواد غذایی، با یک جستجوی حرفه‌ای، تأمین‌کننده‌های مناسب و قابل اطمینان در حوزه مواد اولیه را یافته و در صورت همکاری ابتدایی مؤثر و مناسب، همیشه خرید خود را از همین تأمین‌کننده‌ها انجام می‌دهند. به واقع می‌توان گفت که هر گونه نقص در سلامت مواد اولیه و مشکلات آن‌ها، می‌تواند به طور کلی تأمین‌کننده را از خط همکاری با کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مواد غذایی، خارج کند.

حمل و نقل بهداشتی و اصولی:

حمل و نقل بهداشتی و اصولی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. با توجه به حساسیت‌های مربوط به مواد اولیه غذایی، در صورتی که حمل و نقل آن‌ها خارج از قاعده و استاندارد لازم صورت بگیرد، ریسک فاسد شدن این مواد اولیه یا به هر ترتیب غیر قابل استفاده شدن آن‌ها، وجود خواهد داشت. چنین چیزی به طور کلی هزینه خرید مواد اولیه را به هدر داده و احتمالا دیگر امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. از این روی در خصوص حمل و نقل مواد اولیه غذایی به صورت عمده، باید کاملاً از ماشین‌های یخچال‌دار (در صورت نیاز) استفاده شده یا هر اصول لازم دیگری رعایت گردد. فارغ از این که مسافت بین واحد تأمین‌کننده و واحد تولیدکننده مواد غذایی تا چه اندازه باشد (حتی کوتاه‌ترین مسافت)، باز لازم است که تمام قوانین و استانداردهای حمل و نقل با توجه به ماهیت مواد اولیه، رعایت گردد. همین طور انبار و نگهداری این محصولات در میانه راه یا در انبار کارخانه‌های تولیدی، حائز اهمیت است.

نکته: لازم به ذکر است که پس از تحویل مواد اولیه غذایی به واحدهای تولیدی محصولات غذایی، مسئولیت نگهداری و حفظ سلامت آن‌ها، بر عهده خریدار خواهد بود.

ضمانت سلامت مواد اولیه غذایی: به جز اصالات و کیفیت مواد اولیه غذایی که در بالا به آن پرداختیم، نوعی ضمانت سلامت مواد اولیه غذایی باید وجود داشته باشد. این چیزی است که کمک می‌کند تا خریدار از کیفیت و سلامت محصولات خود که بر پایه این مواد اولیه تولید شده است، اطمینان داشته و بتواند این محصولات را البته پس از انجام آزمایش‌های کنترل کیفیت لازم، به بازار مشتریان هدف خود، ارائه کند.

می‌توان تاکید داشت که ضمانت سلامت مواد اولیه غذایی از سوی تأمین‌کننده‌های این حوزه، از رقابتی‌ترین فاکتورهایی است که باعث می‌شود برخی از تأمین‌کننده‌ها همیشه در صدر قرار داشته و برخی دیگر به سرعت اعتبار خود را از دست بدهند.

موجودی قابل توجه مواد اولیه:

بازار مواد غذایی پیوسته در جریان بوده و می توان گفت که حتی در شرایط افت وضعیت اقتصادی جامعه، همچنان خرید محصولات و فرآورده‌های غذایی، رونق خود را داشته و نمی‌توان این بازار را از چرخه خارج ساخت. از این جهت لازم است که تأمین‌کننده‌های محصولات و مواد اولیه غذایی، همیشه نسبت به تکمیل و تامین موجودی خود اقدام کرده و برای تامین و رساندن این مواد اولیه به واحدهای تولیدی مشتریان، تاخیر نداشته باشند. تصورش را بکنید که خط تولید دوغ یا خط تولید نوشابه یک کارخانه به دلیل نبود مواد اولیه متوقف شود. بازار کمتر مدتی چنین شرایطی را برتابیده و خیلی زود برندهای دیگر محبوبیت خود را در بازار جایگزین خواهند کرد. از این روی به هیچ وجه عدم موجودی از سوی تامین کننده های مواد اولیه غذایی پذیرفته نیست و واحدهای تأمین‌کننده حرفه‌ای، همیشه مواد اولیه را به اندازه کافی و نیاز بازار، موجود دارند.

قیمت مناسب:

در نهایت و شاید بتوان گفت آخرین چیزی که در این میان اهمیت دارد، قیمت مناسب است. کارخانه‌های معتبر و برندهای شناخته شده محصولات غذایی، به منظور بالا نگه داشتن کیفیت محصولات خود، به سراغ مواد اولیه مرغوب و مطمئن رفته و احتمالاً آخرین چیزی که در این میان برایشان حائز اهمیت است، قیمت محصولات خواهد بود. اگر چه پایین آوردن نرخ نهایی یک آورده غذایی، برای رقابت مثبت و مؤثر در جامعه اهمیت دارد، اما این چیزی نیست که بتوان با پایین آوردن کیفیت مواد اولیه، تعویض کرد.

کلام آخر

برای خرید عمده مواد اولیه غذایی می‌توانید به وب‌سایت پیشگامان شیمی مراجعه کرده و مواد اولیه مورد نیاز خود را از میان موجودی تکمیل و به روز آن، دنبال نمایید. همین طور در صورت نیاز، می‌توانید مشاوره پیش از خرید را از کارشناسان irchem داشته باشید.