خرید رنگ قرمز طبیعی خوراکی کارمین

خرید رنگ قرمز طبیعی خوراکی کارمین

رنگ قرمز کارمین، به عنوان یکی از مهمترین رنگ‌های خوراکی در صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها، و یک رنگ طبیعی و قابل اعتماد شناخته می‌شود. ما به عنوان واردکننده رنگ قرمز کارمین، از کیفیت بالای مواد اولیه و استانداردهای بهداشتی برای تولید و تامین این رنگ خوراکی استفاده می‌کنیم. با توجه به ویژگی‌های طبیعی و خوراکی بودن این رنگ، استفاده از رنگ خوراکی کارمین در تولید محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، باعث ایجاد رنگی طبیعی، جذاب و مطمئن برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

با توجه به اینکه مصرف رنگ‌های خوراکی شیمیایی ممکن است برای سلامتی مصرف‌کنندگان مضر باشد، استفاده از رنگ قرمز کارمین به عنوان یک رنگ طبیعی و خوراکی، به عنوان یک گزینه سالم و مناسب برای صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها پیشنهاد می‌شود.

رنگ قرمز کارمین چیست

این رنگ با نام های E 120; کوشین، اسید کارمینیک، کارمین ها شناخته می شود. رنگ کارمین پودری در برخی از محصولات غذایی یافت می شود و رنگ قرمز ایجاد می کند. رنگ خوراکی را عصاره کوشین نیز می نامند که از گونه حشره Dactylopius coccus Costa می آید. این حشرات کوشین که برای برداشت کارمین استفاده می‌شوند، عمدتاً در پرو و جزایر قناری، جایی که حشرات روی کاکتوس‌های گلابی خاردار زندگی می‌کنند، برداشت می‌شوند.

استفاده از رنگ طبیعی کارمین به دهه 1500 برمی گردد، زمانی که آزتک ها از این حشرات برای رنگ کردن پارچه ها استفاده می کردند. 

تولید رنگ کارمین

برخلاف سایر رنگ‌های غذایی طبیعی، مانند آناتو – که از دانه‌های درخت آچیوت به دست می‌آید، کارمین با حشرات خرد شده ساخته می‌شود. درست است – حشراتی که خشک می شوند، آسیاب می شوند و برای ساختن ماده رنگی استفاده می شوند. حشرات برداشت شده، در آفتاب خشک و خرد می شوند. سپس آنها را در محلول اسیدی قرار می دهند که اسید کارمینیک تولید می کند. این یک رنگ قرمز بسیار روشن ایجاد می کند که می تواند با استفاده از بوراکس یا محلول های دیگر تغییر یابد.

رنگدانه ای که حاصل می شود عصاره کارمین است و به عنوان یک “رنگ طبیعی” قرمز در طیف وسیعی از غذاها و محصولات بدن استفاده می شود. این یکی از قدیمی ترین استفاده های بشر از یک حشره برای رنگ طبیعی است. گزارش‌هایی وجود دارد که برای تولید تنها یک پوند رنگ به حدود 70000 حشره نیاز است، و می‌دانیم که حتی پس از ترکیب رنگ با محلول‌ها، پروتئین‌های حشرات همچنان در غذاهای رنگ‌شده یا محصولات بدن وجود دارند.

کاربردهای رنگ غذایی کارمین

از کارمین و کوشین می توان برای رنگ آمیزی مواد غذایی، داروها و لوازم آرایشی در نظر گرفته شده برای ناحیه چشم استفاده کرد، از جمله محصولات گوشتی، غذاهای دریایی، شیرینی ها، نوشیدنی های الکلی و نوشابه، سیب، سرکه، ماست، محصولات پخته شده، مربا، ژله، محصولات لبنی، میان وعده، غذاها، آماده سازی میوه ها و چاشنی ها. کارمین در مواد غذایی در طیف وسیعی از محصولات غذایی و آرایشی استفاده می شود، از جمله:

 • آب نبات
 • بستنی
 • تنقلات
 • کیک
 • آبمیوه ها
 • برگر
 • سوسیس
 • ماست
 • رژ لب
 • سایه چشم
 • شامپوها
 • لوسیون ها
 • پوشش های قرص

موارد ایمنی

رنگ خوراکی کارمین ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شدید شود، به همین دلیل است که باید به طور خاص به عنوان عصاره کارمین یا کوشین بر روی برچسب مواد تشکیل دهنده برچسب گذاری شود.

کارمین ها (INS No. 120) به غذاها و نوشیدنی ها با غلظت حداکثر تا حد مجاز (MPL) که توسط کمیسیون سازمان غذا و دارو تصویب شده است، اضافه می شوند. بیش از 70 دسته غذایی وجود دارد که MPL برای کارمین ها در استاندارد عمومی افزودنی های غذایی (GSFA) به تصویب رسیده است.

فروش رنگ کارمین پودری

ما به عنوان واردکننده رنگ کارمین، از کیفیت بالای مواد اولیه و استانداردهای بهداشتی برای تولید و تامین این رنگ خوراکی استفاده می‌کنیم. ما تلاش می‌کنیم تا با توجه به ویژگی‌های طبیعی و خوراکی بودن این رنگ، بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهیم تا بتوانند بهترین محصولات خود را با استفاده از این رنگ تولید کنند.

فروش رنگ کارمین به عنوان یک رنگ خوراکی طبیعی، به صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها کمک می‌کند تا محصولات خود را با رنگی طبیعی، جذاب و مطمئن برای مصرف‌کنندگان عرضه کنند. با توجه به اینکه مصرف رنگ‌های خوراکی شیمیایی ممکن است برای سلامتی مصرف‌کنندگان مضر باشد، استفاده از رنگ کارمین به عنوان یک رنگ خوراکی طبیعی، به عنوان یک گزینه سالم و مناسب برای صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها پیشنهاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست