ایزوتیازولین

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده ایزوتیازولین 14% و 1.5% می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای خرید و استعلام قیمت فروش ایزوتیازولین و نیز جهت اطلاع از نحوه دریافت نمونه و آنالیز و چگونگی ثبت سفارش با کارشناسان ما در این شرکت در ارتباط باشید.

در ادامه با خواندن این مطلب در مورد این نگهدارنده ی مهم، با خصوصیات و کاربردهای آن بیشتر آشنا خواهید می‌شوید.

ایزوتیازولین چیست؟

ایزوتیازولین (Isothiazolinone) که با نام ایزوتیازولون نیز شناخته می‌شود دارای رنگ سبز روشن هست خود عملاً هیچ کاربردی ندارد اما مشتقات آن به طور گسترده‌ای به عنوان بیوسید استفاده می‌شود و به عنوان نگه‌دارنده ضد میکروبی از آن‌ها استفاده می‌شود.

جالب است بدانید که ایزوتیازولین‌ها معمولاً در محلول‌های حاوی آب استفاده می‌شوند. ایزوتیازولین محلول در آب است و دارای سمیت کم است.

مخلوط ایزوتیازولین بیشتر به عنوان محصول نگه‌دارنده با نام تجاری Kathon معروف است.

اثر ضد باکتری ایزوتیازولینون از طریق شکستن پیوند بین باکتری‌ها و پروتئین جلبک‌ها انجام می‌شود.

در صورت تماس با میکروب‌ها، ایزوتیازازولینون می‌تواند به سرعت رشد آنها را مهار کنند، بنابراین منجر به مرگ این میکروب‌ها می‌شود.

ایزوتیازولین چیست
ایزوتیازولین چیست؟

جدول مشخصات شیمیایی و فیزیکی

ردیف ویژگی‌ها حدود قابل قبول
۱ شکل ظاهری در ۲۵ درجه سانتی‌گراد مایع شفاف بی‌رنگ
۲ ضریب شکست در ۲۰ درجه سانتی‌گراد ۱٫۳۷۳۰-۱٫۳۸۱۰
۳ دانیسته در ۲۰ درجه سانتی‌گراد (g/ml) ۱٫۱۷۰-۱٫۲۳۰
۴ دانیسته در ۲۵ درجه سانتی‌گراد (g/ml) ۱٫۱۶۶-۱٫۲۲۶
۵ pH ۱٫۵-۳
۶ pH در ۲۵ درجه سانتی‌گراد ۱٫۵۰-۳٫۰۰
۷ % MIT ۰٫۳۵-۰٫۴۵
۸ % CIT ۱٫۰۸-۱٫۲
۹ درصد آب ۷۳٫۰۰۰-۷۷٫۰۰۰
۱۰ درصد منیزیم نیترات ۲۱-۲۵

اگرچه ایزوتیازولون‌ها کاربرد مستقیمی ندارند، اما مشتقات آنها مانند 5-کلرو-2-متیل-4-ایزوتیازولین-3-و 2-متیل-4-ایزوتیازولول -3 که به عنوان نگهدارنده در محصولات آرایشی استفاده می‌شوند، هستند.

نکته قابل توجه، محصولات مختلفی که از ایزوتیازولون‌ها استفاده می‌کنند از جمله شامپو، ضدعفونی‌کننده دست و لوسیون‌ها در بازار هستند. ایزوتیازولین در این محصولات به عنوان مهارکننده فعالیت میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید ایزوتیازولین 14%
خرید ایزوتیازولین 14%

خصوصیات و کاربردهای ایزوتیازولین

ترکیبات و مشتقات ایزوتیازولین از رشد قارچ‌ها، باکتری‌ها و مخمرها در محصولاتی که دارای پایه آبی هستند جلوگیری می‌کند، زیرا این محیط‌ها زمینه‌ی رشد باکتری‌ها را دارند. در کل معمولاً برای کنترل باکتری‌ها، قارچ‌ها و جلبک‌ها از این محصول استفاده می‌شوند.

امروزه محصولات بسیاری مانند کرم ضد آفتاب، ضدعفونی‌کننده دست، شامپو، لوازم آرایشی، لوسیون و بسیاری دیگر که در آن‌ها ایزوتیازولین مورد مصرف قرار می‌گیرد.

این ماده دارای خصوصیاتی نیز می‌باشد که می‌توان به مؤثر بودن آن در غلظت‌های پایین، دست‌کاری آسان آن در قالب مایع، مقاوم بودن آن در ترکیبات آلی و معدنی و… اشاره کرد.

به طور کلی از این ماده در صنایع تصفیه آب، شوینده‌ها، صنایع آرایشی و بهداشتی، فلزکاری، چسب‌سازی و ضدعفونی‌سازی لوازم پزشکی مورد استفاده قرار می‌دهند.

در کل هدف از استفاده‌ی ایزوتیازولین و مشتقات آن این است که محصول را تا قبل از رسیدن به تاریخ انقضای آن سالم و فاقد هیچ‌گونه باکتری و میکروب نگه‌دارد.

حداکثر سطح توصیه‌شده برای مواد نگه‌دارنده 0.1٪ از وزن محصول (15 عدد در میلیون ماده فعال) در محصولات شست و شو و 0.05٪ (7.5 قسمت در میلیون ماده فعال) است در سایر محصولات هست.

هنگامی که به عنوان لجن زدایی استفاده می‌شود، میزان مصرف 150-300mg / L ارجحیت دارد.

در صورت استفاده از آن به عنوان بوکسید، مقدار 80-100mg / L ارجحیت دارد و هر 3-7 روز شارژ می‌شود. از قارچ‌کش‌های اکسیداتیو مانند کلر استفاده نمی‌شود و در سیستم خنک‌کننده آب حاوی گوگرد استفاده نمی‌شود.

نکته: بهتر است در سیستم‌های آب آشامیدنی از این ماده استفاده نشود.

قیمت فروش ایزوتیازولین

فروش ایزوتیازولین

این محصول در درصدهای 14% و 1.5 % در بشکه‌های ۲۵ و 200 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ایزوتیازولین مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

این ماده به عنوان نگهدارنده برای پوشش‌ها، رنگ‌ها، امولسیون‌های رزین، امولسیون‌های روغنی، آب، محلول نشاسته و آب تزریقی در میدان نفت و همچنین به عنوان ضدباکتری‌ها و جلبک‌ها برای تصفیه آب صنعتی و همچنین به عنوان ماده نگهدارنده کپک برای تولید کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
قیمت خرید ایزوتیازولین

خرید ایزوتیازولین

این ماده دارای اثرات ضد ویروس قوی بر باکتری‌های معمولی، قارچ‌ها و جلبک‌ها است و از مزایای بسیاری از جمله کارآیی زیاد زیستی، تخریب خوب، ایمنی در هنگام کار، سازگاری خوب، تثبیت خوب، کم‌هزینه در بهره‌برداری برخوردار است.

ایزوتیازولین می‌تواند با کلر و بیشتر کاتیون‌ها، آنیون‌ها و سورفاکتانت‌های غیر یونی مخلوط شود. هنگامی که در دوز بالا استفاده می‌شود، اثر سلب‌کنندگی بیوسولیدی بسیار عالی دارد.

شما مشتریان عزیز جهت خرید اسید اسکوربیک، خرید سدیم لوریل سولفات (SLS)، خرید بوتیل هیدروکسی تولوئن BHT، خرید گلیسیرین مونو استئارات GMS90، خرید ستیل الکل، خرید میکروکریستالین سلولز، خرید آویسل MCC، خرید استئاریل الکل، خرید اسید استئاریک، خرید متیل پارابن، خرید پروپیلن کربنات (PC)، خرید صمغ عربی، خرید ادتا 2 سدیم با ما تماس بگیرید.

این نوعی ماده نگهدارنده به طور گسترده استریلیزه است، می‌تواند جلبک‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را به طور مؤثری از بین ببرد.

جهت استعلام قیمت خرید این ماده با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید