فروش اسانس بادام تلخ

اسانس بادام تلخ از نوعی بادام آجیلی به‌دست می‌آید. بسته به نوع درختی که تولید می‌کند، می‌توانند شیرین یا تلخ باشند. بادام شیرین از یک نوع درخت بادام (Prunus amygdalus var. dulcis) تولید می‌شود و حاوی مواد شیمیایی سمی نیست. بادام تلخ از نوع دیگری از درخت بادام (Prunus amygdalus var. amara) حاصل می‌شود و حاوی مواد شیمیایی سمی است.

مردم برای شرایطی مانند علائم کشش عضلانی، اسپاسم، درد و سرفه از بادام تلخ استفاده می‌کنند، اما هیچ مدرک علمی معتبری برای حمایت از این موارد استفاده وجود ندارد. حتی استفاده از بادام تلخ نیز می‌تواند نا امن باشد. اسانس فرار “بادام تلخ” همچنین از سایر هسته‌های میوه‌ای مرتبط از جمله زرد آلو، هلو و آلو تولید می‌شود. مشابه اسانس بادام تلخ، این اسانس فرار و سمی تلقی می‌شوند.

نحوه‌ی عملکرد اسانس بادام تلخ

اطلاعات علمی کافی درباره چگونگی عملکرد بادام تلخ برای شرایط مختلف پزشکی در دسترس نیست.بادام تلخ حاوی یک ماده شیمیایی سمی به نام اسید هیدروسیانیک (HCN) است که می‌تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند.

عوارض جانبی استغاده از اسانس بادام تلخ

هنگامی که به صورت خوراکی مصرف می‌شود:

  • بادام تلخ را به صورت خوراکی مصرف نکنید.
  • بادام تلخ به احتمال زیاد نا امن و مضر است.
  • این ماده حاوی یک ماده شیمیایی سمی به نام اسید هیدروسیانیک (HCN) است، که می‌تواند عوارض جانبی جدی مانند کاهش سرعت سیستم عصبی، مشکلات تنفسی و مرگ ایجاد کند.

هنگامی که روی پوست مالیده شود:اطلاعات کافی برای دانستن اینکه آیا بادام تلخ بی‌خطر است یا عوارض جانبی آن چیست، وجود ندارد.

اقدامات احتیاطی و هشدارهای ویژه

به نظر خیلی بی‌عیب و نقص است که هر کسی از اسانس بادام تلخ استفاده کند، اما برخی از افراد دلایل دیگری برای استفاده از آن ندارند:

جراحی

بادام تلخ می‌تواند سیستم عصبی را کند کند. بی‌هوشی و سایر داروهای مورد استفاده در حین عمل نیز این کار را انجام می‌دهند. استفاده از بادام تلخ به همراه این داروها ممکن است باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی مرکزی شود.حداقل 2 هفته قبل از جراحی برنامه‌ریزی شده، استفاده از بادام تلخ را متوقف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست