جایگزین مناسب برای قند و شکر
 • شکر محصول زندگی مدرن است. از این رو بسیاری برای بازگشت به یک زندگی سالم به دنبال جایگزین مناسب برای قند و شکر هستند. حتی تولید کنندگان بسیاری ترجیح می‌دهند در محصولات خود از این مواد استفاده کنند. شکر با بیماری‌های بسیاری همراه است. برای مثال دلیل اصلی بیماری دیابت را می‌توان افزایش قند خون دانست که شکر یکی از عوامل اصلی آن است. حتی بیماری‌های قلبی، کلسترول و… نیز با مصرف شکر مرتبط هستند.

  پیشگامان شیمی یکی از توزیع‌کنندگان برتر این مواد در ایران به شمار می‌رود. این شرکت سالیان سال است که در این زمینه به فعالیت می‌پردازد. شما عزیزان تولید کننده می‌توانید تنها با یک تماس مقادیر عمده این محصولات را سفارش دهید. سپس با استفاده از آن‌ها محصول سالم‌تری به جامعه ارائه دهید. البته پیش از این باید بدانید این محصولات کدام‌‌اند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

  انتخاب جایگزین مناسب برای قند

  شیرین کننده استویا

  یکی از اولین محصولاتی که می‌توان به عنوان قند و شکر طبیعی از آن‌ها نام برد، استویا می‌باشد. این ماده از درختچه‌‌ای گرفته می‌شود که در آمریکای جنوبی رشد می‌کند. این گیاه از خانواده گل داوودی می‌باشد.

  مزیت مهم استفاده از استویا این است که این ماده بدون هیچ کالری است. از این رو برای افرادی که قصد دارند کمی لاغر شوند، بهترین انتخاب به شمار می‌رود. استویا سطح انسولین و گلوکز خون را پایین می‌آورد. از این رو افراد پس از مصرف این ماده ابراز سیری می‌کنند. پس کمتر نیز از محصولات غذایی دیگر استفاده می‌کنند.

  استویا
  بهترین جایگزین مناسب برای قند و شکر

  استویا یک جایگزین مناسب برای قند و شکر است. چرا که می‌تواند سطح کلسترول بد خون را کاهش داده و همینطور مقدار‌تری گلیسیرید خون را تنظیم کند. البته هنوز مشخص نیست که این ماده توانایی افزایش سطح کلسترول خوب خون را نیز دارد یا خیر.

  با این وجود پودرهای استویایی که در بازار یافت می‌شوند کاملاً خالص نیستند. این پودر‌ها در بسیاری از موارد شامل اریتریتول، نوعی الکل قند و برخی طعم‌دهنده‌های طبیعی می‌شوند.

  از سوی دیگر این ماده حدود ۲۰۰ برابر شیرین‌تر از قند می‌باشد. بنابراین هنگام استفاده از آن در دستور تهیه‌ها باید دقت بسیاری به خرج دهید. در واقع استویا ماده‌‌ای نیست که بتواند به صورت شکر کاراملی شود. آن را می‌توان به وانیل تشبیه نمود.

  زایلیتول جایگزین مناسب برای قند

  این ماده یک الکل قند نیمه طبیعی به شمار می‌رود. دقت داشته باشید که این مواد به خودی خود شیرین نیستند. بلکه آن‌ها از نظر شیمیایی گیرنده‌های زبان را برای دریافت طعم شیرین تحریک می‌کنند. این ماده طبیعی است. چرا که در مقادیر بسیار کم در میوه‌ها یافت می‌شود. حتی انسان‌ها نیز قادرند مقادیر بسیار کمی از این ماده را طی فرآیند‌های خود تولید کنند.

  زایلیتول

  میزان شیرینی این ماده تقریباً با شکر برابر است اما میزان کالری آن ۴۰ درصد کمتر می‌باشد. به همین دلیل یک جایگزین مناسب برای قند و شکر در برخی محصولات به شمار می‌رود. این ماده برعکس شکر که برای دهان و دندان مضر است، برای دندان‌ها بسیار مفید است. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که این ماده می‌تواند از پوسیدگی دهان و دندان پیشگیری کند.

  برخی از باکتری‌های درون دهان که موجب پوسیدگی دهان و دندان می‌شوند از این ماده تغذیه می‌کنند. البته این ماده را نمی‌توانند در روند سوخت و ساز خود دخیل کنند. چرا که زایلیتول جلوی جذب گلوکز را در این باکتری‌ها می‌گیرد. در نهایت به مرگ باکتری منجر می‌شود.

  دهان، بینی و گوش اتصال مناسبی دارند. از این رو باکتری‌هایی که در دهان شما را آزار می‌دهند می‌توانند موجب درد گوش نیز بشوند که مشکلی شایع در میان کودکان است. یک جایگزین مناسب برای قند و شکر باید بتواند به بهبود بیماری‌های این حوزه نیز کمک کند. این ماده همچنین به کاهش میزان قارچ‌های مضر در این سه ناحیه نیز کمک می‌کند.

  شیرین کننده میوه‌‌ای راهب

  شاید باور نکنید اما بیش از یک میلیون نفر در دنیا به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند. این افراد باید تلاش کنند قند کمتری مصرف کنند. از این رو به جایگزین مناسب برای قند و شکر نیاز خواهند داشت. میوه راهب یکی از این شیرین‌کننده‌ها است.

  میوه راهب
  بهترین جایگزین مناسب برای قند و شکر

  این شیرین‌کننده از میوه نوعی درخت گرفته می‌شود بنابراین کاملاً طبیعی می‌باشد. میزان شیرین‌کنندگی آن تقریباً ۱۰۰ تا ۲۵۰ برابر شکر است. از این رو محصولات تولید شده با آن حتی از محصولات شیرین شده با قند نیز بهتر هستند. این میوه در ابتدا یک گلوله سبز رنگ زیبا است. اما زمانی که برسد رنگ آن به قهوه‌‌ای تغییر می‌کند. آن را می‌چینند و خشک می‌کنند. سپس از آن شرین‌کننده میوه‌‌ای راهب را استخراج می‌کنند.

  باورها بر این است که این ماده آنتی اکسیدان‌های بسیاری دارد. از این رو می‌تواند با فعالیت رادیکال‌های آزاد نیز مبارزه کند. این میوه که در جنوب شرقی آسیا رشد می‌کند، حدود صفر کالری دارد. از این رو برای لاغری نیز گزینه خوبی به شمار می‌رود. نتایج مطالعات نشان می‌دهد افرادی که از جایگزین مناسب برای قند و شکر استفاده می‌کنند، کمتر تمایل به استفاده بیشتر از کالری دارند. از این رو در مدت طولانی لاغر‌تر می‌شوند.

  این محصول همچنین کربوهیدرات‌های کمی نیز دارد. کربوهیدرات نزدیک به صفر در کنار کالری صفر موجب شده تا این محصول سطح قند طبیعی خون را افزایش ندهد. بنابراین انتخاب خوبی برای افراد دیابتی به شمار می‌رود.

  توجه داشته باشید که این میوه می‌تواند آلرژی‌زا نیز باشد. افرادی که به کدوتنبل حساسیت دارند، ممکن است به این میوه نیز حساسیت داشته باشند. اما احتمال حساسیت‌زایی آن بسیار کم است.

  شربت یاکون جایگزین مناسب برای قند

  شربت یاکون از گیاهی به همین نام گرفته می‌شود که در کوه‌های آندر رشد می‌کند. کوه‌های آندر در آمریکای جنوبی قرار دارند. شاید به همین دلیل است که کمتر کسی نام این گیاه‌ها را شنیده است.

  اما جالب است بدانید که این گیاه صدها سال است که توسط مردم بومی این منطقه برای اهداف پزشکی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مردم بومی معتقدند این گیاه به درمان دیابت و بیماری‌های کلیوی و گوارشی کمک می‌کند.

  شربت یاکون
  بهترین جایگزین مناسب برای قند و شکر

  این شربت در هر قاشق غذاخوری ۲۰ کالری دارد. این یعنی کالری آن بسیار کمتر از شکر می‌باشد. اما اگر به فکر لاغری هستید، جایگزین مناسب برای قند و شکر دیگری را که در این مقاله آورده‌‌ایم استفاده کنید. این شربت فراکتان بالایی دارد. از این رو علاوه بر اینکه برای باکتری‌های روده بزرگ مفید به نظر می‌رسند، برای یبوست و بیماری‌های این چنینی نیز مفید به نظر می‌رسند.

  به همه این‌ها اضافه کنید هورمون احساس سیری را که با استفاده از این ماده سریعتر به مغز می‌رسد. کالری و کربوهیدرات کمتر در کنار این ویژگی موجب شده تا این شربت لاغر کننده باشد.

  ملاس یک جایگزین مناسب برای قند

  این ماده ترکیبی از نی‌شکر و آب چغندر قند است. زمانی که این دو ماده را در کنار هم و در مدت زیاد بجوشانند، ملاس به دست می‌آید. ملاس مقادیر زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی در خود دارد که بسیار مفید هستند. ملاس همچنین آنتی‌اکسیدان‌های بسیاری را در خود جای داده است. به همه این‌ها اضافه کنید مواد مغذی بسیاری را که در جاهای دیگر سخت گیر می‌آیند. از جمله این مواد مغذی می‌توان به آهن، پتاسیم و کلسیم اشاره کرد.

  ملاس نیز نوعی قند به شمار می‌رود. از این رو مصرف آن باید کنترل شده و در مقادیر مناسب باشد. اما خبر خوب اینکه ملاس تاثیر به سزایی روی ظاهر شیرینی‌های شما ندارد. پس با خیال راحت از آن استفاده کنید.

  ملاس
  بهترین جایگزین مناسب برای قند و شکر

  پیشگامان شیمی یکی از پیشگامان در عرضه جایگزین مناسب برای قند و شکر معرفی کردن است. شما عزیزان می‌توانید این مواد را تنها با یک تماس از ما خریداری کنید.

  منابع:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست