مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

خاک سیلت

سفارش محصول تماس با کارشناس

خاک سیلت یک رسوب جامد و گرد و غبار است. سیلت از ذرات سنگی و معدنی تشکیل‌شده که بزرگ‌تر از رس اما کوچک‌تر از شن و ماسه است.

سیلت هنگامی ایجاد می‌شود که سنگ از بین رفته و یا با استفاده از آب و یخ پوشیده شده است. به عنوان حامل جریان، قطعات کوچک سنگی را حمل می‌کند، آنها در دو طرف و پایین تخته سنگ‌ها جریان می‌یابند. ذرات بر روی یک‌دیگر متمرکز می‌شوند، تا کوچک‌ و کوچک‌تر شوند تا اندازه‌ی سیلت شوند.

سیلت می‌تواند مناظر را تغییر دهد. بنابراین، رسوبات سیلت به آرامی در مکان‌هایی مانند تالاب‌ها، دریاچه‌ها و بندرها پر می‌شوند. سیلاب‌ها در امتداد رودخانه‌ها و در دشت‌های سیل قرار دارند  تقریباً ۶۰ درصد از دلتای رودخانه می‌سی‌سی‌پی از سیلت ساخته شده است

مشخصات و کاربردهای خاک سیلت:

ذرات رسوبی بین ۰.۰۰۴ تا ۰.۰۶ میلی‌متر (۰.۰۰۰۱۶ تا ۰.۰۰۲۴ اینچ) در هر قطر هست. سیلت به راحتی با جابجایی جریان‌ها منتقل می‌شود اما در آب باقی می‌ماند. این حدود ۶۰ درصد از مواد موجود در دلتای رودخانه می‌سی‌سی‌پی را تشکیل می‌دهد.

خاک سیلت معمولاً بیشتر از سایر انواع خاک حاصل‌خیز است، به این معنی که برای رشد محصول مناسب است. سیلت باعث تضمین حفظ آب و گردش هوا می‌شود. در بسیاری از نقاط جهان، کشاورزی در دلتاهای رودخانه‌ای رشد کرده است، جایی که ذخایر خاک غنی است و در امتداد رودخانه‌هایی که سیلاب‌های سالانه آن را مرطوب می‌کنند. دلتای رود نیل در مصر نمونه‌ای از یک منطقه بسیار پر بار است که کشاورزان هزاران سال برداشت محصول داشته‌اند.

خاک سیلیت در دلتای می‌سی‌سی‌پی:

سیلت خاکی فوق‌العاده خوب است که شما ممکن است در پایین یک دریاچه یا رودخانه ببینید. جایی که رودخانه می‌سی‌سی‌پی به خلیج مکزیک وارد می‌شود، مقدار زیادی از نمک‌ها ذخیره شده است و در طول زمان بخش‌هایی از زمین را به نام دلتا می‌سی‌سی‌پی ساخته است.

در حالت خشکی، سیلت یک ماده پودر خوب است که بسیار شبیه گرد و غبار است. این خاک به راحتی توسط باد حمل می‌شود و ممکن است چندین کیلومتر دورتر حمل شود. این باعث می‌شود که زمین‌های غیر تولیدی به زمین‌های حاصل‌خیز تبدیل شود. این شبیه به گرد و غبار بیابانی است که در آب‌های اقیانوس و رودخانه‌ها قرار دارد که بخشی از اکوسیستم می‌شود. این اقدام آب و زمین‌های کشاورزی را غنی می‌کند، مانند سیلاب سالانه رودخانه نیل و دلتای رودخانه می‌سی‌سی‌پی در ایالات متحده که به نوبه خود از برداشت‌های غنی محصولات کشاورزی حمایت می‌کند. همچنین سنگ‌های سیلت را می‌توان به‌وسیله فشرده‌سازی رسوبات خرد شده تولید کرد. با توجه به وزن کم آن‌ها، سنگ‌های سیلت‌ها در ساختمان و باغ استفاده می‌کنند. همچنین برای ساخت سیمان ملات و طبیعی، و همچنین در تهویه مطبوع خاک استفاده می‌شود.

دیگر محصولات: اکسید منیزیم

فروش خاک سیلت:

خاک سیلت به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول خاک سیلت مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید