خرید متیل متاکریلات

خرید متیل متا آکریلات

متیل متا آکریلات (MMA) نوعی رزین یا مواد آلی به شکل پلیمریزه است که در تولید پلاستیک‌های اکریلیک پلی متیل متاکریلات (PMMA) و متیل کریلات – بوتادین-استایرن بکار می‌رود. همچنین بعداً به عنوان اصلاح‌کننده PVC مورد استفاده قرار گرفت. MMA یک مایع فرار، قابل اشتعال و بی‌رنگ است و در آب گرم قابل حل است. بوی ترش دارد.بسته به نوع مونومر اصلی که از آن پلیمر ساخته شده است، آکریلیک ها در دو دسته قرار می‌گیرند: آکریلات‌ها و متاکریلات‌ها.

در MMA، یک گروه متیل به زنجیره کربن کربن مولکول پلیمر متاکریلات متصل است، در حالی که یک اتم هیدروژن در زنجیره کربن-کربن در اکریلات یافت می‌شود. کوپلیمر شدن MMA مانند پلی (متیل متا آکریلات) در برابر صابون‌سازی یا تجزیه قلیایی مقاوم است. در نتیجه، این یک پلیمر بسیار مطلوب برای پوشش دادن بسترهای روی یا هر سطحی است که در آن شرایط قلیایی ایجاد شود.

برای ساختن یک رنگ مناسب از MMA، نیاز به تغییر در کوپلیمر است. توجه داشته باشید که کشیدگی متیل متاکریلات خالص برای هر دو پوشش منتخب از حلال و همچنین در آب بسیار کم است. بنابراین، در فرمولاسیون‌های منتقل شده در آب از پلیمرهای امولسیون متیل متا آکریلات، باید مقدار زیادی پلاستیک‌ساز، حلال‌های جمع شده یا هر دو مخلوط شود تا فیلم‌ها در دمای اتاق تشکیل شود.از طرف دیگر، پلیمرهای امولسیون اکریلیک باید با مونومرهای آکریلات برای فرمول‌های رنگی کوپلیمر شوند.

متیل متا آکریلات (MMA) به چه معنی است

متیل متا آکریلات (MMA) به یک ترکیب آلی اطلاق می‌شود که حاوی یک متیل استر اسید متاکریلیک است. فرمول شیمیایی آن C5H8O2 است. متیل متا آکریلات یک رزین واکنشی است و شکل پلیمریزه آن کاربردهای مفیدی دارد، مانند:

  • چسب‌ها و درزگیرها
  • پوشش محافظ
  • رنگ‌های صنعتی
  • مواد افزودنی پلاستیکی
  • پلاستیک اکریلیک پلی متیل متاکریلات
  • سنگ مرمر مصنوعی
  • سیمان باندینگ

متیل متاکریلات مزایای زیر را برای محصول نهایی ارائه می‌دهد:

  • پایداری و دوام
  • سختی و تأثیر
  • مقاومت درخشان و درخشش

کاربردها و ویژگی‌های متیل متا آکریلات

متیل متاکریلات (MMA) یک استر غیر اشباع است که کاربردهای زیادی در ساخت پلیمر دارد. این یک مایع روشن با بوی استر است. چندین مسیر مصنوعی به MMA وجود دارد.بیشترین کاربرد آن یک دنباله سه مرحله‌ای است که با استون و HCN آغاز می‌شود و از طریق استون سیانوهیدرین ادامه می‌یابد. و یک فرآیند دو مرحله‌ای که با واکنش اتیلن و متانول برای تولید متیل پروپیونات آغاز می‌شود.

بیشترین میزان MMA تاکنون در پلیمرهای هموپلیمر (متیل متاکریلات) (PMMA) پلیمریزه شده است. این پلیمر پلاستیکی شفاف است که با نام‌های تجاری معروف Lucite و Plexiglas شناخته می‌شود. MMA همچنین با استایرن و بوتادین به صورت کوپلیمر در می‌آید تا یک افزودنی به پلی وینیل کلرید (PVC) ایجاد کند که باعث بهبود خاصیت آن می‌شود.

MMA نیز برای ساختن مونومرهای متاکریلات ویژه ترانزیست شده است. متیل متا آکریلات (MMA) یک محصول شیمیایی مهم است.متیل متا آکریلات در ساخت رزین‌های متا آکریلات و پلاستیک‌ها (به عنوان مثال، پلکسی گلاس) استفاده می‌شود. 

کاربردهای اصلی متیل متاکریلات عبارت‌اند از

ورق ریخته‌گری و سایر علائم (علائم و نمایش‌های تبلیغاتی، وسایل روشنایی، لعاب و چراغ‌های جلویی، تابلوهای ساختمانی و حاشیه، لوله‌کشی و لوازم حمام)، پودر قالب‌گیری / اکستروژن، و روکش (رنگ‌های لاتکس، لاک و رزین‌های مینای دندان).از متیل متا آکریلات در اشباع بتن برای ساختن آن از آب استفاده می‌شود و همچنین دارای کاربردهایی است در زمینه‌های پزشکی و دندانپزشکی برای ساخت دستگاه‌های پروتز و به عنوان پرکننده سرامیک یا سیمان. 

فروش متیل متا آکریلات

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

wikipedia

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی

نام و نام خانوادگی(Required)

مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست