فروش لیتیوم کربنات

لیتیوم کربنات چیست؟

پودر لیتیوم کربنات (Lithium Carbonate) یک ترکیب معدنی است. نمک لیتیوم کربنات با فرمول Li2CO3 به طور گسترده‌ای در پردازش اکسیدهای فلزی و در داروسازی برای درمان اختلالات خلقی و اختلالات دوقطبی استفاده می‌شود.

جهت استعلام قیمت لیتیوم کربنات صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خواص لیتیوم کربنات

لیتیوم کربنات یک ترکیب شیمیایی با فرمول Li2CO3 است که در صنعت به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متعددی است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

۱- خواص الکتروشیمیایی: پودر لیتیوم کربنات به عنوان یکی از مهمترین مواد اولیه در تولید باتری‌های لیتیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب دارای خواص الکتروشیمیایی مناسبی است که می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه در تولید باتری‌های لیتیومی مورد استفاده قرار گیرد.

۲- خواص فیزیکی: لیتیم کربنات یک ترکیب بی‌رنگ، بی‌بو و بی‌طعم است. این ترکیب در دمای اتاق به صورت جامد و در دمای بالاتر به صورت مایع در می‌آید.

۳- خواص شیمیایی: پودر لیتیوم کربنات به سادگی در آب حل می‌شود و در حالت جامد قابل انحلال در الکل و اسیدهای ضعیف است. همچنین، این ترکیب دارای خواص آلکالینی است و می‌تواند برای تنظیم pH در صنایع مختلف استفاده شود.

۴- خواص پزشکی: لیتیوم کربنات خوراکی به عنوان یکی از داروهایی که در درمان اختلالات عصبی مانند افسردگی و بیماری دو قطبی استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب به عنوان یکی از مواد مغذی برای برخی از گیاهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد مصرف و کاربرد لیتیوم کربنات:

کربنات لیتیوم صنعتی ماده شیمیایی مهم صنعتی است. با سیلیس و مواد دیگر مخلوط و از شیشه‌ های به‌دست آمده از لیتیوم کربنات در ساخت وسایل آشپزخانه استفاده می‌ شود. این یک ماده رایج در لعاب سرامیکی است. خواص قلیایی آن منجر به تغییر وضعیت رنگ‌‌های اکسید فلزات موجود در لعاب بویژه اکسید آهن قرمز (Fe2O3) می‌‌شود. هنگامی که کربنات لیتیوم به تری فلوئورید آلومینیوم اضافه شود، LiF را تشکیل می‌دهد. LiF یک سوپر الکترولیت برای پردازش آلومینیوم می‌باشد. همچنین از لیتیوم کربنات در ساخت اکثر کاتدهای باتری یون لیتیوم استفاده می‌شود.

  • کاربردهای پزشکی لیتیوم کربنات

در سال 1843، این ماده به عنوان یک حلال جدید برای سنگ مثانه مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1859، برخی از پزشکان برای تعدادی از بیماری‌ها از جمله نقرس، احتباس ادراری، روماتیسم، شیدایی، افسردگی و سردرد، درمانی را با نمک لیتیم توصیه کردند. در سال 1948، جان کید اثر ضد میکروبی یون‌های لیتیوم را کشف کرد. این یافته باعث شد لیتیوم، به طور خاص لیتیم کربنات، برای درمان شیدایی مرتبط با اختلال دو قطبی استفاده شود.

شیدایی با افزایش نامنظم فعالیت پروتئین کیناز PKC) C) در مغز همراه است. کربنات لیتیوم و سدیم والپروات، با مهار فعالیت PKC در مغز عمل می‌کنند و همچنین به تولید ترکیبات دیگری که PKC را مهار می‌کنند نیز کمک می‌کنند.

  • واکنش‌های جانبی لیتیوم کربنات

مصرف نمک لیتیوم خطرات و عوارض جانبی دارد. استفاده گسترده از لیتیم برای درمان اختلالات مختلف روانی شناخته شده است و منجر به دیابت نفروژنیک می‌شود. مسمومیت با لیتیوم می‌تواند بر سیستم عصبی مرکزی و سیستم کلیوی تأثیر بگذارد و حتی می‌تواند کشنده باشد.

خواص و واکنش‌‌‌پذیری لیتیوم کربنات:

بر خلاف سدیم کربنات، که حداقل ترکیبات سه هیدراته را تشکیل می‌‌دهد، لیتیوم کربنات فقط به شکل بدون آب وجود دارد. حلالیت آن در آب نسبت به سایر نمک‌های لیتیوم کم است. جداسازی لیتیوم از محلول  آبی سنگ معدن لیتیوم بر این حلالیت ضعیف تأثیر می‌گذارد. حلالیت ظاهری آن تحت فشار ضعیف دی‌اکسید کربن 10 برابر افزایش می‌یابد. این حلالیت به دلیل شکل‌ گیری بی‌ کربنات پایدار است که محلول تر از لیتیوم کربنات است.

   2Li2O2 + 2 CO2 → 2 Li2CO3 + O

Lithium Carbonate همچنین با بهره‌گیری از حلالیت کاهش یافته آن در آب داغ می‌تواند خالص سازی شود. بنابراین، گرم کردن محلول آبی اشباع باعث تبلور Li2CO3  می‌شود. این ماده و سایر کربنات‌های گروه 1، به آسانی دکربوکسیلات نمی‌شوند. Li2CO3 در دمای حدود 1300 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شود.

تولید لیتیوم کربنات

لیتیم از دو منبع اصلی استخراج می‌شود: بلورهای پگماتیت و نمک لیتیوم از استخرهای آب نمک (این استخرها مناطقی از آب هستند که شوری سه تا هشت برابر بیشتر از آب اقیانوس اطراف دارند). در سال 1989 حدود 30،000 تن تولید شد. لیتیوم کربنات از ترکیب لیتیوم پراکسید با دی‌اکسید کربن تولید می‌شود. این واکنش اساس عملکرد تصفیه‌کننده‌های خاص هوا است، به عنوان مثال، در فضاپیما‌ها برای جذب دی‌اکسید کربن از این روش استفاده می‌شود:

 2Li2O2 + 2 CO2 → 2 Li2CO3 + O

فروش لیتیوم کربنات صنعتی

این ماده در حال حاضر از کشور چین و آلمان وارد می‌شود. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌ پودر کربنات لیتیوم عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

خرید پودر لیتیوم کربنات

پیشگامان شیمی یک شرکت وارد کننده و عرضه کننده محصولات شیمیایی است که در زمینه واردات لیتیوم کربنات صنعتی نیز فعالیت می‌کند. لیتیوم کربنات صنعتی یکی از مهمترین ترکیبات شیمیایی است که در صنایع مختلف، از جمله صنایع باتری‌سازی، سرامیک، شیشه، پلاستیک و فلزات استفاده می‌شود. این ترکیب، به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه در تولید باتری‌های لیتیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشگامان شیمی با توجه به تجربه و تخصص خود در زمینه واردات و عرضه محصولات شیمیایی، توانسته است به عنوان یکی از اصلی‌ترین واردکنندگان لیتیوم کربنات صنعتی در بازار به شمار آید. این شرکت، با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب کند و در بازار رقابتی صنعت شیمیایی موفقیت‌آمیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست