قیمت آلومینیوم هیدروکسید

 آلومینیوم هیدروکسید چیست؟

آلومینیوم هیدروکسید (Aluminium hydroxide) پودر معدنی سفید رنگ، نامحلول در آب و محلول در اسیدهای معدنی از جمله سولفوریک اسید می‌باشد. آلومینیوم هیدروکسید از نظر طبیعت آمفوتر است، یعنی دارای خواص بازی و اسیدی است. دو ترکیب هیدروکسید اکسید آلومینیوم، AlO)OH) و آلومینیوم اکسید یا آلومینا (Al2O3)  بسیار شبیه به هم هستند که آلومینیوم اکسید نیز آمفوتر است. این ترکیبات در کنار هم مؤلفه‌های اصلی بوکسیت یعنی سنگ آلومینیوم هستند.

پلی‌مورفیسم‌های آلومینیوم هیدروکسید:

چهار پلی‌مورف هیدروکسید آلومینیوم وجود دارد که همه از ترکیب مشترک یک اتم آلومینیوم و سه مولکول هیدروکسید تشکیل شده اند. ترتیب‌ مختلف بلوری آنها تعیین‌کننده ظاهر و خواص ترکیب آنهاست.

چهار ترکیب عبارت‌اند از:

  • Gibbsite
  • Bayerite
  • Nordstrandite
  • Doyleite

تمام پلی‌مورف‌های هیدروکسید آلومینیوم از لایه‌هایی از واحدهای هیدروکسید آلومینیومی هشت‌ضلعی با اتم آلومینیوم در مرکز و گروه‌های هیدروکسیل در طرفین تشکیل شده است. پیوندهای هیدروژنی لایه‌ها را کنار هم نگه می‌دارد. در اکثر شرایط، gibbsite پایدارترین ماده شیمیایی هیدروکسید آلومینیوم است. تمام اشکال بلورهای Al (OH) 3 شش‌ضلعی هستند.

خواص آلومینیوم هیدروکسید

این ماده ساختار هیدروکسید فلزی با پیوندهای هیدروژنی دارد. این گروه از لایه‌های دوتایی از گروه‌های هیدروکسیل با یون‌های آلومینیومی ساخته شده است که دو سوم سوراخ‌های هشت‌ضلعی بین دو لایه را اشغال می‌کنند. هیدروکسید آلومینیوم آمفوتر است. در اسید، با چیدن یون‌های هیدروژن به عنوان اسید برونستد-لوری عمل می‌کند و اسید را خنثی و نمک تشکیل می‌دهد.

HCl + Al (OH) 3 → AlCl3 + 3 H2O 3

در باز‌ها، با گرفتن یک جفت الکترون از یون‌های هیدروکسید به صورت یک اسید لوئیس عمل می‌کند:

Al(OH)3 + OH → Al(OH)4

سنتز آلومینیوم هیدروکسید:

تقریباً تمام موارد استفاده تجاری این ماده توسط فرآیند Bayer تولید می‌شود که شامل حل‌شدن بوکسیت در هیدروکسید سدیم در دمای حداکثر 270 درجه سانتی‌گراد (518 درجه فارنهایت) است. بوکسیت مهم‌ترین سنگ معدن آلومینیم شامل 60-30 درصد اکسید آلومینیم است و باقی‌مانده مخلوطی از سیلیکا، اکسیدهای مختلف آهن و تیتانیوم دی‌اکسید می‌باشد.

موارد مصرف:

مواد اولیه برای تولید سایر ترکیبات آلومینیوم:

یکی از کاربردهای عمده آلومینیوم هیدروکسید به عنوان مواد اولیه برای تولید سایر ترکیبات آلومینیوم است. مانند: آلومینای تخصصی کلسیم، سولفات آلومینیوم، کلرید پلی‌آلومینیوم، کلرید آلومینیوم، زئولیت، آلومینات‌سدیم، آلومینای فعال و نیترات آلومینیوم.

آلومینیوم هیدروکسید تازه رسوب شده ژل‌هایی را تشکیل می‌دهد، که پایه‌ای برای استفاده از نمک‌های آلومینیوم به عنوان فلوکولنت‌ها در تصفیه آب است. این ژل با گذشت زمان متبلور می‌شود. ژل‌های هیدروکسید آلومینیوم را می‌توان ازطریق از دست دادن آب ترکیب (به عنوان مثال با استفاده از حلال‌های غیر آبی قابل پخش در آب مانند اتانول استفاده می‌شود) برای ساخت یک پودر هیدروکسید آلومینیوم آمورف، که به آسانی در اسیدها محلول هستند، به‌دست آورد.

پودر هیدروکسید آلومینیوم صنعتی که در دمای بالا تحت شرایط کنترل شده گرم شده است، به عنوان آلومینای فعال شناخته می‌شود و در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  •  به عنوان ماده خشک کن
  • به عنوان جاذب در تصفیه گاز
  • به عنوان یک پشتیبانی‌کننده کاتالیزور Claus
  • برای تصفیه آب و به عنوان جاذب کاتالیزور

بازدارنده آتش:

آلومینیوم هیدروکسید صنعتی در دمای 180 درجه سانتی‌گراد (356 درجه فارنهایت) تجزیه می‌شود، مقدار قابل توجهی گرما را در این فرآیند جذب می‌کند. علاوه بر رفتار مهار کننده آتش، به عنوان مهار کننده دود در طیف گسترده‌ای از پلیمرها، به ویژه در پلی‌استرها، آکریلیک‌ها، اتیلن‌وینیل‌استات، اپوکسی‌ها، PVC و لاستیک بسیار مؤثر است.

آلومینیوم هیدروکسید در زمینه دارویی و آزمایشگاهی

هیدروکسید آلومینیوم به عنوان یک آنتی‌اسید در انسان و حیوانات (عمدتاً گربه‌ها و سگ‌ها) استفاده می‌شود. این ماده نسبت به سایر گزینه‌های دیگر مانند بی‌کربنات‌سدیم ارجحیت دارد زیرا Al (OH) 3 که نا‌محلول است، pH معده را بالاتر از 7 نمی‌کند و از این رو باعث ترشح اسید اضافی توسط معده نمی‌شود.

با اسید اضافی موجود در معده واکنش نشان می‌دهد، میزان اسیدیته معده را کاهش می‌دهد و ممکن است علائم زخم‌ها، سوزش یا سوء هاضمه را تسکین دهد. این ترکیب همچنین برای کنترل هیپرفسفاتمی (افزایش فسفات یا فسفر، سطح خون) در افراد و حیواناتی که از نارسایی کلیه رنج می‌برند نیز استفاده می‌شود. به طور معمول، کلیه‌ها فسفات اضافی را از خون فیلتر می‌کنند، اما نارسایی کلیه می‌تواند باعث تجمع فسفات شود. نمک آلومینیوم، در هنگام مصرف، به فسفات موجود در روده می‌چسبد و میزان فسفر قابل جذب را کاهش می‌دهد.

عوارض جانبی مصرف دارویی آلومنیوم هیدرواکسید:

عارضه جانبی مهم آن یبوست است. در صورت مصرف طولاني مدت اين دارو در بيماران با نارسايي مزمن كليه ممكن است باعث ايجاد تغييرات خلقي و رواني شود. با مصرف طولاني مدت ممكن است عوارضی مانند يبوست، درد استخواني ناشي از تخليه فسفات، كاهش اشتها، كاهش غير عادي وزن و سفيد شدن مدفوع مشاهده شود.

خرید آلومنیوم هیدرواکسید صنعتی

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

فروش هیدروکسید آلومینیوم چینی

هیدروکسید آلومینیوم یکی از مواد شیمیایی است که در بسیاری از صنایع به کار می‌رود. شرکت‌هایی که به واردات این محصول از چین می‌پردازند، معمولاً با شرکت‌هایی در چین همکاری می‌کنند که این محصول را تولید می‌کنند و آن را با قیمت مناسبی به فروش می‌رسانند. یکی از شرکت‌هایی که به واردات هیدروکسید آلومینیوم از چین می‌پردازد، شرکت پیشگامان شیمی است. این شرکت با بهره‌گیری از توانایی‌های فنی و تجربی خود، سعی در تأمین نیاز مشتریان خود به این محصول دارد. بنابراین، اگر شما به دنبال خرید هیدروکسید آلومینیوم چینی هستید، می‌توانید با شرکت پیشگامان شیمی تماس بگیرید و از طریق آنها این محصول را خریداری کنید. البته باید توجه داشته باشید که قیمت و کیفیت محصولات هیدروکسید آلومینیوم تولیدی در چین، با توجه به شرایط بازار، متفاوت و متغیر است و بهتر است در مورد مشخصات و قیمت محصولات با واردکننده مورد نظرتان مشورت کنید.

قیمت پودر هیدروکسید آلومینیوم

در صورتی که شما قصد خرید پودر هیدروکسید آلومینیوم را دارید، باید با شرایط بازار آشنا شوید و با توجه به شرایط فعلی، قیمت مناسبی برای برای خرید پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پودر هیدروکسید آلومینیوم، می‌توانید با شرکت‌های واردکننده و تولید کننده این محصول تماس بگیرید و از طریق آنها اطلاعات بیشتری درباره قیمت محصول و شرایط خرید و فروش کسب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست