سی ام سی

خرید سی ام سی

خرید سی ام سی که یک افزودنی غذایی است که به عنوان یک اصلاح‌کننده ویسکوزیته یا ضخیم‌کننده و امولسیفایر به‌کار برده می‌شود. اکثر سی ام سی ها به سرعت در آب سرد حل می‌شوند. آن‌ها به طور عمده برای کنترل ویسکوزیته بدون ژل شدن استفاده می‌شوند (فروش سی ام سی، در غلظت‌های معمول استفاده می‌شود، حتی در حضور یون‌های کلسیم ژل نمی‌کند).

فروش سی ام سی

به انگلیسی Carboxymethyl cellulose
CAS NUMBER 9000-11-7
مشخصات ظاهری پودر سفید رنگ
خلوص 99.5%
ویسکوزیته 50-8000
گرید صنعتی – غذایی
برند شاندونگ ، سانروز ، فودکم ، fic
محل تحویل تهران – انبار شورآباد
بسته‌بندی کیسه‌های 25 کیلوگرمی
کشور تولید کننده  چین
فرمول شیمیایی C8H15NaO8
کاربرد صنایع دارویی و غذایی به عنوان غلظت‌دهنده
شرایط نگهداری جای خشک و خنک

از آن‌جایی که گرمای ویسکوزیته در طی گرمایش افت می‌کند، می‌تواند با افزایش تشعشع حباب گاز برای بهبود عملکرد حجم در طی پخت استفاده شود. کنترل ویسکوزیته آن را به عنوان یک تثبیت‌كننده فاز و امولسیون (به عنوان مثال با كازئینات سدیم) و عامل تعلیق می‌توان استفاده كرد. فروش سی ام سی که به عنوان یک اصلاح‌کننده یا ضخیم‌کننده ویسکوزیته و برای تثبیت امولسیون‌ها در محصولات مختلف از جمله بستنی استفاده می‌شود.

خرید سی ام سی
خرید سی ام سی

انحلال پذیری سی ام سی

کربوکسیل متیل سلولز به عنوان ماده‌ای که به راحتی جاذب رطوبت است، می‌تواند به خوبی در آب سرد یا گرم با محلول صمغی حل شود. این در حلال آلی مانند متانول، اتانول، استون، کلروفرم، بنزول و غیره محلول نیست.

ویسکوزیته مشترک محلول کربوکسیل متیل سلولز (محلول در 1٪ آب) 5mPa.s-8000mPa.s است.وقتی درجه جایگزین (به طور خلاصه D.S) در حدود 0.3 باشد، محلول قلیایی است. و با افزایش D.S شفافیت نیز افزایش می‌یابد.

همانند سایر دی الکتریک‌های مولکولی بالا، وقتی کربوکسیل متیل سلولز حل شود، ابتدا منبسط می‌شود و سپس کمی حل می‌شود. بنابراین فقط با مخلوط شدن کامل و مرطوب ساختن هر ذره می‌توان به سرعت انحلال را انجام داد. در غیر این صورت انبساط باعث جمع شدن ذرات برای تشکیل گروه یا فیلم می‌شود، که باعث می‌شود پراکندگی آن‌ها دشوار باشد، بنابراین باعث حلالیت سخت می‌شود.

قیمت سی ام سی خوراکی

قیمت سی ام سی خوراکی در حال حاضر از طریق تماس تلفنی اعلام می شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت سی ام سی خوراکی با ما به شماره 09129008862 تماس بگیرید.

محصولات سی ام سی انواع مختلف عملکردها را در زمینه های مختلف کاربردی انجام می‌دهند. قابلیت‌های آن‌ها عبارتند از:

 • احتباس آب
 • ژلینگ
 • امولسیون سازی
 • تعلیق کردن
 • جاذب
 • تثبیت کننده
 • پیوند دادن
 • شکل گیری فیلم‌ها

کاربرد سی ام سی

خرید سی ام سی صنعتی در بسیاری از ترکیبات سیمان و مصالح ساختمانی استفاده می‌شود زیرا به عنوان یک عامل تثبیت‌کننده و هیدروفیل عمل می‌کند. این پراکندگی شن و ماسه در سیمان را بهبود می‌بخشد و عمل چسبندگی آن را افزایش می‌دهد. همچنین به عنوان چسب در اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می‌شود. 

صنعت مواد شوینده بزرگترین مصرف‌کننده سی ام سی صنعتی را داراست. ترکیبات CMC درجه‌بندی فنی اغلب برای صابون و مواد شوینده استفاده می‌شود. سی ام سی صنعتی به عنوان یک مهار کننده جایگزینی روغن در پارچه به‌کار برده می‌شود.

پوشش سی ام سی صنعتی باعث کاهش مصرف موم در کاغذ و مقوا شده و موجب کاهش نفوذ موم به کاغذ می‌شود. به همین ترتیب، مصرف جوهر چاپی به دلیل درخشندگی سطحی آن، کاهش می‌یابد. علاوه بر این، چون سطح را مسطح می‌کند، سی ام سی صنعتی باعث می‌شود که کاغذ با مقاومت بیشتر در برابر روغن و بهبود بینایی بین الیاف و در نتیجه رنگ کاغذ را بهبود می‌بخشد. همچنین به عنوان یک ماده اسپری‌کننده در اکستروژن فیبر از پالپ و برای جلوگیری از انفجار آن‌ها استفاده می‌شود.

خرید سی ام سی صنعتی به ترکیبات مختلفی از چسب‌ها اضافه می‌شود که برای تقریباً هر ماده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این به طور گسترده‌ای در صنعت چرم استفاده می‌شود. چسبنده‌های که چوب را به چوب دیگر می‌چسباند، به طور مؤثر با ترکیب CMC با نشاسته و فنل فرمالدئید ساخته شده است.

کاربردهای دارویی

سدیم کربوکسی متیل سلولز در فرمولاسیون‌های دارویی خوراکی و موضعی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، در درجه اول برای خواص افزایش ویسکوزیته آن می‌باشد.

محلول های آبی ویسکوز برای تعلیق پودرهایی که برای استفاده موضعی یا تجویز خوراکی و تزریقی استفاده می‌شوند، استفاده می‌شود. سی ام سی همچنین ممکن است به عنوان یک اتصال دهنده قرص و تجزیه کننده، و برای تثبیت امولسیون‌ها استفاده شود.

غلظت‌های بالاتر، معمولاً 3-6٪ درجه گرانروی متوسط ​​برای تولید ژل‌هایی استفاده می‌شود که می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای خمیرها استفاده شود. گلیکول‌ها اغلب در چنین ژل‌هایی گنجانده می‌شوند تا از خشک شدن آن‌ها جلوگیری کنند.

سی ام سی دارویی همچنین در استومی چسب، مراقبت از زخم و لکه‌های پوستی به عنوان چسب مخاطی و جذب اگزودای زخم یا آب و عرق ترانس اپیدرمال استفاده می‌شود.

این خاصیت چسب مخاطی در محصولاتی استفاده می‌شود که برای جلوگیری از چسبندگی بافت و برای بومی سازی و اصلاح سینتیک انتشار مواد فعال موجود در غشای مخاطی پس از جراحی طراحی شده‌اند. برای ترمیم استخوان کپسوله شدن با سدیم کربوکسی متیل سلولز می‌تواند بر محافظت و تحویل دارو تأثیر بگذارد.

همچنین گزارشاتی مبنی بر استفاده از آن به عنوان یک عامل محافظت کننده از سلول‌های سیتو گزارش شده است.

سی ام سی آرایشی در محصولات آرایشی، بهداشتی، پروتزهای جراحی، بهداشت شخصی و محصولات غذایی نیز استفاده می‌شود.

خرید سی ام سی
خرید سی ام سی خوراکی

کاربرد سی ام سی خوراکی

خرید سی ام سی خوراکی به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی، با:

 • ضخیم‌شدن
 • تعلیق
 • امولسیون
 • تثبیت
 • تشکیل فیلم
 • مقاومت اسیدی
 • دیگر توابع

استفاده می‌شود.

این می‌تواند نقش صمغ گوارگام، ژلاتین، آگار، آلژینات سدیم و پکتین را در تولید مواد غذایی جایگزین کند و به طور گسترده‌ای در صنعت مواد غذایی مدرن مانند:

 • محصولات سرد
 • نوشابه‌های جامد
 • آب‌میوه
 • مربا
 • نوشیدنی‌های ماست
 • ادویه‌جات ترشی‌جات
 • نان فوری
 • محصولات پخته‌شده
 • محصولات گوشتی

استفاده شود.

روش‌های خالص سازی

آن را به مدت 48 ساعت در برابر آب مقطر دیالیز کنید و در صورت نیاز به ماده جامد، آن را خشک کنید.

ناسازگاری

کربوکسی متیل سلولز سدیم با محلول‌های کاملاً اسیدی و نمک‌های محلول آهن و برخی دیگر از فلزات مانند آلومینیوم، جیوه و روی ناسازگار است. همچنین با صمغ زانتان سازگار نیست. ترسیب ممکن است در pH <2 و همچنین هنگامی که با اتانول مخلوط شود (95٪) رخ دهد.

کربوکسی متیل سلولز سدیم تشکیل کمپلکس کواسروات با ژلاتین و پکتین را می‌دهد. همچنین یک مجموعه با کلاژن تشکیل می‌دهد و قادر به رسوب پروتئین‌های دارای بار مثبت است.

فروش سی ام سی
فروش سی ام سی صنعتی

ایمنی

س ام س خوراکی در فرمولاسیون خوراکی، موضعی و برخی از فرم‌های تزریقی استفاده می‌شود. این ماده همچنین به طور گسترده‌ای در لوازم آرایشی، محصولات بهداشتی و محصولات غذایی استفاده می‌شود و به طور کلی به عنوان یک ماده غیر سمی و غیر تحریک کننده در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، مصرف خوراکی مقادیر زیادی کربوکسی متیل سلولز سدیم می‌تواند اثر ملین داشته باشد. از نظر درمانی، 4-10 گرم در دوزهای تقسیم شده روزانه از درجه‌های ویسکوزیته متوسط ​​و بالا از کربوکسی متیل سلولز سدیم به عنوان ملین‌های فله استفاده شده است.

WHO مصرف روزانه قابل قبول کربوکسی متیل سلولز سدیم را به عنوان یک افزودنی مجاز خوراکی تعیین نکرده است زیرا سطح لازم برای دستیابی به یک اثر مطلوب خطری برای سلامتی در نظر گرفته نشده است. با این حال، در مطالعات حیوانی مشخص شده است که تجویز زیر جلدی کربوکسی متیل سلولز سدیم باعث التهاب می‌شود و در برخی موارد تزریق مکرر فیبروسارکوما در محل تزریق پیدا شده است.

واکنش‌های بیش از حد و آنافیلاکتیک در گاوها و اسب‌ها رخ داده است که در فرمولاسیون‌های تزریقی مانند واکسن‌ها و پنی سیلین‌ها به کربوکسی متیل سلولز سدیم نسبت داده شده‌اند.

LD50 (خوکچه هندی، خوراکی): 16 گرم در کیلوگرم

LD50 (موش، خوراکی): 27 گرم در کیلوگرم

ذخیره سازی

سی ام سی یک ماده پایدار، هر چند رطوبت ساز است. در شرایط رطوبت بالا، کربوکسی متیل سلولز سدیم می‌تواند مقدار زیادی آب (> 50٪) جذب کند. در قرص‌ها، این امر با کاهش سختی قرص و افزایش زمان تجزیه همراه است.

محلول‌های آبی در pH 2-10 پایدار هستند. ترسیب می‌تواند زیر pH 2 رخ دهد، و گرانروی محلول به سرعت بالاتر از pH 10 کاهش می‌یابد. به طور کلی، محلول‌ها حداکثر ویسکوزیته و پایداری را در pH 7-9 نشان می‌دهند.

کربوکسی متیل سلولز سدیم ممکن است در حالت خشک با نگهداری در دمای ℃ 1608 به مدت 1 ساعت استریل شود. با این حال، این فرآیند منجر به کاهش قابل توجهی در ویسکوزیته و زوال در برخی خصوصیات محلول‌های تهیه شده از مواد عقیم شده می‌شود.

محلول‌های آبی ممکن است به طور مشابه با گرم شدن استریل شوند، اگرچه این نیز منجر به کاهش ویسکوزیته می‌شود. پس از اتوکلاو، ویسکوزیته حدود 25٪ کاهش می‌یابد، اما این کاهش نسبت به محلول‌های تهیه شده از مواد استریل شده در حالت خشک کمتر مشخص است.

میزان کاهش به وزن مولکولی و درجه جایگزینی بستگی دارد. گریدهای بالاتر از وزن مولکولی عموماً درصد کاهش بیشتری در ویسکوزیته دارند. عقیم سازی محلول‌ها با تابش گاما همچنین منجر به کاهش ویسکوزیته می‌شود.

محلول‌های آبی که به مدت طولانی ذخیره می‌شوند باید حاوی ماده نگهدارنده ضد‌میکروبی باشند.

مواد فله باید در ظرف دربسته و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

سایر محصولات ما: سدیم اسید پیرو فسفات

فروش سی ام سی
فروش سی ام سی شاندونگ

فروش سی ام سی

فروش سی ام سی خوراکی برند شاندونگ و FIC و گرید صنعتی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. قیمت پودر سی ام سی قنادی را می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما دریافت کنید.

سی ام سی از کجا تهیه کنیم

در پاسخ به اینکه سی ام سی از کجا بخرم باید عرض کنیم که این بستگی به مقدار درخواستی شما دارد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سی ام سی خوراکی و صنعتی مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

کارخانه های سی ام سی در تهران

در حال حاضر کارخانه تولید سی ام سی که همتراز بار با کیفیت شاندونگ باشد متاسفانه در ایران وجود ندارد. با این حال قیمت این ماده تفاوت زیادی با نمونه داخلی ندارد.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست