مواد نگهدارنده طبیعی

فروش مواد نگهدارنده طبیعی

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

دلیل استفاده از مواد نگهدارنده طبیعی:

نگه‌دارنده‌ها یک موضوع تکراری در بحث‌های عمومی هستند و هر زمان که رشد می‌کنند، بسیاری از مصرف‌کنندگان آن‌ها را با مواد شیمیایی مضر و مدرن در مواد غذایی مرتبط می‌کند. اما، به عنوان یک نگاه کوتاه به گذشته، نشان می‌دهد که حفظ غذا از فاسد شدن از چند صد سال پیش انجام می‌شد، زمانی که انسان برای اولین‌بار از نمک (شور) و دود (درمان) برای متوقف‌کردن گوشت و ماهی از فاسد شدن و خراب‌شدن جلوگیری کرد. با وجود تعدادی از مشکلات، نگه‌دارنده‌ها امروزه بخشی ضروری از غذای ما هستند.

یک دلیل برای این افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای انتخاب بیشتر، سهولت و راحتی غذا و استانداردهای بالای ایمنی غذا است. تمام محصولات غذایی حاوی مواد نگه‌دارنده غذا هستند. هدف این است که به طور کلی برای جلوگیری از فاسد شدن در طول زمان حمل و نقل جلوگیری کند. نگه‌دارنده‌ها در مواد غذایی برای مبارزه با فساد ناشی از باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها اضافه می‌شوند. نگهدارنده‌ها می‌توانند مواد غذایی تازه را برای دوره‌های طولانی‌تر نگه دارند و عمر مفید آن را افزایش دهند. نگه‌دارنده‌های مواد غذایی نیز برای کاهش و یا جلوگیری از تغییر رنگ، طعم و یا بافت استفاده می‌شود.

نگه‌دارنده‌های طبیعی:

نگه‌دارنده‌ها می‌توانند از مواد طبیعی مانند نمک یا الکل تهیه شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند ساخته شده از مواد شیمیایی مصنوعی باشند. مواد شیمیایی “طبیعی” یا “آلی” لزوماً سالم‌تر از مواد شیمیایی مصنوعی یا شیمیایی هستند. در حقیقت، مواد نگه‌دارنده مصنوعی مانند نیتریت‌سدیم، بنزوات‌سدیم، پروپیونات‌سدیم، پروپیونات‌کلسیم و سوربات‌پتاسیم در تهیه غذا به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، زیرا آن‌ها در جلوگیری از فساد مواد غذایی بسیار موثر هستند.

نگه‌دارنده‌ها به مواد غذایی اضافه می‌شوند تا مانع از رشد میکرو ارگانیسم‌ها مانند مخمر و باکتری در غذا شود. نگه‌دارنده‌ها می‌توانند فرآیند تخمیر، اسیدی شدن غذا را مهار، تحمل یا توقف دهند.

نگه‌دارنده‌ها می‌توانند به علت اکسیداسیون، مواد غذایی را از بدتر شدن و یا تضعیف یا جلوگیری کنند. نگه‌دارنده مواد غذایی برای مدت زمان زیادی استفاده می‌شود.

حفظ مواد غذایی اساساً به سه دلیل انجام می‌شود:

  • اول برای حفظ ویژگی‌های طبیعی غذا
  • دوم برای حفظ ظاهر غذاب
  • سوم برای افزایش ارزش ذخیره مواد غذایی.

انواع نگه‌دارنده‌ مواد غذایی:

در دسته مواد نگهدارنده مواد غذایی طبیعی نمک، شکر، الکل، سرکه و غیره وجود دارد. این مواد نگه‌دارنده سنتی در مواد غذایی هستند که در هنگام تهیه ترشی، ترشک، آب و غیره نیز استفاده می‌شود. همچنین انجماد و جوشیدن به عنوان راه‌های طبیعی حفظ مواد غذایی مورد توجه قرار گرفته است.

پودر قهوه و سوپ برای نگه‌داری خشک می‌شوند. در این بخش مواد نگهدارنده مواد غذایی مرکبات مانند اسید سیتریک و اسید اسکوربیک بر روی آنزیم‌ها کار می‌کنند و متابولیسم آن‌ها را منجر به حفظ آن می‌شود. شکر و نمک اولین مواد نگهدارنده مواد غذایی طبیعی هستند که رشد مایع باکتری‌ها را در مواد غذایی بسیار کم می‌کنند. برای حفظ گوشت و ماهی، نمک هنوز به عنوان نگهدارنده مواد غذایی طبیعی استفاده می‌شود.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا مواد غذایی و مواد نگهدارنده استفاده می‌شود. یکی از دلایل آن این است که آن‌ها می‌توانند به حفظ و بهبود عملکرد  کمک کنند و باعث کاهش تولید فساد ناشی از بسته‌بندی، هوا، باکتری، قارچ و یا مخمر می‌شوند، در حالی که به کاهش خطر آلودگی نیز کمک می‌کند. در بعضی موارد، افزودنی‌ها و مواد نگهدارنده می‌توانند به بهبود یا حفظ مزایای تغذیه کمک کنند. علاوه بر این، آن‌ها ممکن است برای بهبود طعم، بافت و ظاهر مورد استفاده قرار گیرند. به طور معمول، افزودنی‌ها و مواد نگهدارنده برای ایجاد یک طعم خوشمزه و کاهش میزان چربی استفاده می‌شود.

ایمنی مواد نگه‌دارنده‌ غذایی:

اداره غذا و دارو مسئول نظارت بر نگهدارنده‌ها می‌باشد، تا اطمینان حاصل کنند که آن‌ها به بدن شما آسیب نمی‌رسانند. نه تنها مواد نگه‌دارنده در غذای انسان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، بلکه در غذای حیوانات نظارت می‌شود. در حالی که نام برخی از مواد نگهدارنده خیلی جالب به نظر نمی‌آید، آن‌ها معمولاً ترکیباتی هستند که شما معمولاً در بسیاری از غذاهایی که شما میل می‌کنید وجود دارند. اجازه ندهید که نام‌های طولانی شما را فریب دهد. هر چه بیشتر در مورد نگه‌دارنده‌ها یاد بگیرید، ایمن‌تر می‌شوید.

همه این مواد شیمیایی به عنوان ضد میکروبی یا آنتی‌اکسیدان‌ها یا هر دو مورد عمل می‌کنند. آن‌ها فعالیت باکتری‌ها، قالب‌ها، حشرات و سایر میکروارگانیسم‌ها را مهار می‌کنند. جلوگیری از رشد قالب‌ها، مخمرها و باکتری‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها باعث می‌شود که غذاها از لکه‌های سیاه و سفید و یا در حال رشد بیفتند. آن‌ها هنگامی که مواد غذایی با اکسیژن، گرما و برخی فلزات تماس می‌گیرند، واکنش را سرکوب می‌کنند. آن‌ها همچنین از دست دادن تعدادی از آمینو اسیدهای ضروری برخی از ویتامین‌ها جلوگیری می‌کنند.

فروش مواد نگهدارنده طبیعی:

شرکت پیشگامان شیمی با داشتن نیروهای متخصص آمادگی دارد ضمن آگاهی دادن به شما در خصوص انواع مواد نگه‌دارنده، سفارش‌های مشتریان عزیز را دریافت کند. این مجموعه آمادگی دارد مواد نگهدارنده طبیعی مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید