مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

مونو پتاسیم فسفات

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید مونو پتاسیم فسفات

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و تأمین‌کننده مونو پتاسیم فسفات گرید صنعتی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید مونو پتاسیم فسفات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

خصوصیات و ویژگی‌های مونو پتاسیم فسفات

خرید مونو پتاسیم فسفات، MKP (همچنین دی هیدروژن فسفات پتاسیم، KDP یا فسفات پتاسیم یک‌ساله)، KH۲PO۴، یک نمک محلول پتاسیم و یون فسفات دی هیدروژن است که به عنوان کود، افزودنی مواد غذایی و قارچ‌کش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ترکیب یک منبع فسفر و پتاسیم است. این یک عامل بافر است. هنگامی که در مخلوط‌های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می‌شود، فرار از آمونیاک را با حفظ اسیدی در سطح نسبتاً پایین به حداقل می‌رساند. کریستال‌های تک در دمای اتاق پارا اکسیژن هستند. در دماهای زیر ۱۵۰- درجه سانتی‌گراد (۲۳۸- درجه فارنهایت) آن‌ها تبدیل به فاز الکتریکی می‌شوند.

پودر این ماده می‌تواند در مخلوط‌های کود مورد استفاده قرار گیرد تا فرار آمونیاک را با حفظ pH پایین کاهش دهد. اغلب به عنوان یک منبع مواد مغذی در تجارت گلخانه‌ای و هیدروپونیک استفاده می‌شود. این پودر بهترین منبع جهت تأمین فسفر و پتاسیم گیاهان در مراحل رشد بوده، و از این رو می‌تواند در زمانی که گیاه هم‌زمان به عنصرهای پتاسیم و فسفر نیاز دارد، بسیار مفید واقع شود. یک‌نواختی شکوفه‌ها، رشد رویشی، افزایش مقاومت گیاه، بهبود کیفیت رنگ و طعم میوه به شکل موثری از مونو پتاسیم فسفات تأثیر پذیر است.

به عنوان یک کریستال، برای خواص اپتیکی غیر خطی آن ذکر شده است. در مدولاتورهای نوری و برای اپتیک‌های غیر خطی مانند نسل دوم هارمونیک (SHG) مورد استفاده قرار می‌گیرد. مونو پتاسیم فسفات منظم دارای جذب در این طول موج تقریباً ۴.۷-۶.۳٪ در هر سانتی‌متر ضخامت است، در حالی که KDP بسیار جوش‌دار دارای جذب به طور معمول کمتر از ۰.۸٪ در هر سانتی‌متر است.

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

فرمول مولکولی: KH۲PO۴

ظاهر: کریستال سفید یا پودر سفید بی‌بو
نقطه‌ذوب: ۲۵۲.۶ درجه سانتی‌گراد
نقطه‌جوش: در دسترس نیست
حلالیت: کمی محلول در آب است. در الکل غیر قابل حل است.

روش تولید مونوپتاسیم فسفات

چندین فرآیند تولید وجود دارد که می‌تواند برای سنتز این ماده از جمله خنثی سازی، استخراج، تبادل یونی، تبلور و روش مستقیم مورد استفاده قرار گیرد.

در میان آن‌ها، روش خنثی‌سازی (خنثی سازی اسید فسفریک با کربنات پتاسیم یا هیدروکسید پتاسیم) بیشتر در تولید تجاری استفاده می‌شود.

در زیر معادله شیمیایی آمده است:

  • H۳PO۴+KOH=KH۲PO۴+H۲O
  • ۲H۳PO۴+K۲CO۳=۲KH۲PO۴+H۲O+CO۲

  پس از حل شدن HPO۴۲ و +H  در آب جدا می‌شود. در همین حال، همانطور که معادله شیمیایی زیر نشان می‌دهد، با آب واکنش می‌دهد و فسفریک اسید و هیدروکسید پتاسیم تشکیل می‌دهد:

  • H۲PO۴ = HPO۴۲- + H+
  • H۲PO۴ + H۲O → H۳PO۴ + OH

کاربردهای مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات پتاسیم دی هیدروژن فسفات نمک محلول که منبع فسفر و پتاسیم است. هنگامی که در مخلوط‌های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می‌شود، فرار آمونیاک را با نگه‌داشتن pH در سطح نسبتاً پایین به حداقل می‌رساند.

سایر اسامی شناخته شده: پتاسیم فسفات یک‌ساله، اسید فسفریک، نمک مونوکالس

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

برنامه‌های کاربردی:

  • کود
  • افزودنی مواد غذایی
  • قارچ‌کش
  • عامل بافر

 MKP دارای معادل ۵۲٪ P۲O۵ و ۳۴٪ K۲O است و دارای برچسب ۰-۵۲-۳۴ می‌باشد. MKP اغلب به عنوان منبع تغذیه‌ای در تجارت گلخانه‌ای و هیدروپونیک استفاده می‌شود.

مونو پتاسیم فسفات (MKP) یا دی هیدروژن فسفات پتاسیم (KDP) یک اسید فسفریک اسید پتاسیم محلول با فرمول شیمیایی KH۲PO۴ است.

کود

به عنوان کود کشاورزی محلول در آب، از فسفات منو پتاسیم به طور گسترده‌ای در خیساندن بذر، خیساندن ریشه و محلول پاشی گیاهان استفاده می‌شود.

می‌تواند همراه با اوره و فسفات آمونیوم مورد استفاده قرار گیرد و معمولاً در گندم، ذرت، نیشکر، لوبیای سویا، پنبه، میوه ها، سبزیجات و سایر محصولات استفاده می شود، خصوصاً برای مرکبات مناسب است.

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

کاربرد مونو پتاسیم فسفات در غذا

مونوپتاسیم فسفات از فسفات پتاسیم که نمکی حلال است و غالباً به عنوان کود، افزودنی غذایی و قارچ کش استفاده می شود، بدست می‌آید. محصول به صورت گرانول یا پودر کریستالی سفید / بی رنگ است. بسیاری از تأمین کنندگان مونوپتاسیم فسفات اظهار دارند که این ماده عمدتا به عنوان ماده سازنده نمک‌های امولسیون برای محصولات پنیر فرآوری شده و به عنوان یک جز a در محصولات گوشتی و گیترید استفاده می‌شود.

مونوپتاسیم فسفات از مواد معدنی رژیم غذایی پتاسیم و فسفر به شکل فسفات تشکیل شده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مونوپتاسیم فسفات را به عنوان “به طور کلی ایمن شناخته می‌شود” (GRAS) به عنوان یک افزودنی غذایی طبقه بندی می‌کند.

مونوپتاسیم فسفات به عنوان منبع پتاسیم (که الکترولیت است) و به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می‌شود. این ترکیب می‌تواند باعث عدم تعادل فسفر و کلسیم در بدن شود که یکی از مشکلات فسفات است. اگر مقدار زیادی فسفر در بدن وجود داشته باشد، کلسیم می‌تواند از خون خارج شود و در بیشتر موارد در استخوان‌های ما اتفاق می‌افتد. این ممکن است در طولانی مدت باعث ضعیف شدن استخوان‌ها و افزایش حساسیت به شکستگی شود.

منو پتاسیم فسفات در صنایع غذایی به عنوان مواد افزودنی غذایی برای تثبیت و کنترل اسیدیته و رطوبت مواد غذایی استفاده می‌شود. خصوصیات بافر آن باعث می‌شود که مقدار pH تثبیت شود، قدرت یونی غذا بهبود یابد و چسبندگی آب به توانایی نگهداری مواد غذایی افزایش یابد.

این ماده همچنین به طور گسترده‌ای در ساخت مواد طعم دهنده، مواد افزودنی تخمیر، کالاهای پخته شده، مواد غذایی مخمر و تقویت کننده‌های غذایی استفاده می‌شود.

مواد افزودنی غذایی ماده شیمیایی هستند که به حفظ طعم یا مزه، ظاهر یا سایر کیفیت مواد غذایی کمک می‌کنند.

 برای قرن‌ها، برخی افزودنی‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال، نگهداری غذا با ترشی، بیکن، نمک زدن و نگهداری شیرینی یا استفاده از دی اکسید گوگرد مانند شراب‌ها. در نیمه دوم قرن ۲۰، با معرفی غذاهای فرآوری شده، بسیاری از مواد افزودنی طبیعی و مصنوعی کشف شد. تأمین کنندگان منو پتاسیم فسفات می‌گویند که در طی فرآیند تولید، مواد افزودنی غذایی نیز به طور غیرمستقیم از طریق بسته بندی یا حمل و نقل به مواد غذایی وارد شده‌اند.

مونو پتاسیم فسفات به طور موثری ماندگاری غذاهای فرآوری شده را حفظ و بهبود می‌بخشد. این ماده افزودنی است که معمولاً در محصولات لبنی، وعده‌های غذایی منجمد، آب میوه‌ها، کنسرو ماهی، غلات، سوپ و سبزیجات یافت می‌شود. به طور کلی هر ماده غذایی فرآوری شده از جمله فست فود ممکن است حاوی یک ماده افزودنی فسفات مانند مونو پتاسیم فسفات باشد.

در زیر انواع مختلفی از غذاها وجود دارد که از منو پتاسیم فسفات به عنوان مواد افزودنی غذایی استفاده می‌کنند:

محصولات لبنی – استفاده از فسفات منو پتاسیم در محصولات لبنی در مناطق مختلف قاره متفاوت است. استفاده از مواد افزودنی در فرآورده‌های لبنی مانند شیر ساده، آب پنیر، خامه و ماست بیشتر دیده می‌شود.

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

وعده‌های غذایی منجمد:

وعده‌های غذایی منجمد محصولات غذایی را از زمان پخت تا زمان مصرف نهایی حفظ می‌کنند. استفاده از مونوپتاسیم فسفات در وعده‌های غذایی منجمد برای جلوگیری از تخریب مواد غذایی مورد نیاز است.

میوه‌ها و سبزیجات:

مواد افزودنی غذایی برای اطمینان از کیفیت و ایمنی محصول نقش مهمی در فرآوری میوه و سبزی دارند. در طی فرآوری میوه، تعدادی مواد افزودنی غذایی برای حفظ و تقویت طعم میوه‌ها اضافه شد.

غلات:

نقش مواد افزودنی غذایی غنی‌سازی غذاها با مواد مغذی در مقادیر بالاتر از آنچه در غذا قبل از فرآوری یافت می‌شود، مواد مغذی اضافه می‌شود. غذاهای غلات نمونه‌ای عالی از مواد غذایی غنی شده برای نگهداری هستند.

نوشیدنی:

در نوشیدنی‌های کوکاکولا، هدف از منو پتاسیم فسفات منبع پتاسیم (الکترولیت) است، ماده مغذی ضروری برای بدن، همچنین برای حفظ فشار خون سالم استفاده می‌شود. ما می‌توانیم این ماده را در برچسب آب ویتامین کوکاکولا پیدا کنیم.

این ماده را می‌توان در نوشیدنی‌های ورزشی (به عنوان مثال Gatorade) به عنوان منبع مغذی فسفر و پتاسیم یافت.

آیا مونوپتاسیم فسفات برای خوردن بی‌خطر است؟

ایمنی آن به عنوان یک افزودنی غذایی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA) و همچنین کمیته مشترک مواد افزودنی های غذایی FAO / WHO (JECFA) تأیید شده است.

مونوپتاسیم فسفات با گرید غذایی معمولاً هنگام استفاده در غذا به عنوان بی‌خطر (GRAS) در نظر گرفته می‌شود.

قیمت مونو پتاسیم فسفات

انتظار می‌رود اندازه قیمت مونو پتاسیم فسفات به دلیل مفید بودن در چندین زمینه، رشد چشمگیری داشته باشد زیرا تعداد مشتریان و همچنین تأمین کنندگان مونو پتاسیم فسفات در آینده افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، تامین کنندگان منو پتاسیم فسفات برای ارائه بهترین کیفیت و بهترین محصول با یکدیگر رقابت می‌کنند.

دیگر محصولات: مونو آمونیوم فسفات

فروش مونو پتاسیم فسفات
فروش مونو پتاسیم فسفات

فروش مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مونو پتاسیم فسفات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

این محتوا رو هم بخون...
PEG 7 گلیسیریل کوکوات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید