ایزوبوتیل استات

خرید ایزوبوتیل استات

شرکت پیشگامان شیمی این حلال شیمیایی را در گالن‌های ۱۸۰ کیلوگرمی محصول ایران و هند به شما مشتریان عزیز ارائه می‌نماید. لطفاً جهت اطلاع از موجودی و قیمت، دریافت آنالیز و خرید ایزوبوتیل استات می‌توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

ایزوبوتیل استات چیست؟

ایزوبوتیل استات، همچنین به عنوان اتانوات 2-متیل پروپیل با فرمول مولکولی فوق شناخته می‌شود: C6H12O2 و دارای وزن مولکولی: 116.16.

این ترکیب یک حلال رایج است که از استری سازی ایزوبوتانول با اسید استیک تولید می‌شود. در اتانول و اتر بسیار محلول است، در استون محلول است. دارای شماره ثبت CAS 110-19-0 است.

ایزوبوتیل استات دارای سه ایزومر است: n- بوتیل استات، tert- بوتیل استات و sec- بوتیل استات که این ترکیبات نیز حلال‌های رایج هستند. یک روش معمول برای تهیه ایزوبوتیل استات استریفیکاسیون فیشر است، جایی که پیش ماده ایزوبوتیل الکل و اسید استیک در حضور یک اسید قوی گرم می‌شوند.

 این واکنش برگشت‌پذیر است و استات می‌تواند به صورت الکل و اسید استیک در حضور پایه‌های قوی یا اسید قوی، به خصوص در دمای بالا، هیدرولیز می‌شود. اصطلاح استات نیز برای نمک است که یک یا چند اتم هیدروژن اسید استیک با یک یا چند ترکیب کاتدی از پایه جایگزین می‌شود و منجر به تشکیل ترکیب یونی آلی منفی CH3COO می‌شود. یک حلال غیر قطبی به ضخامت قطبی aprotic که برخی از قسمت محلول در آب است.

ایزوبوتیل استات استری است که یک گروه آلی از طریق واکنش با الکل‌ها جایگزین اتم هیدروژن در گروه -OH اسید استیک می‌شود. چگالش واکنشی است که در آن دو مولکول دارای گروه‌های OH با از دست دادن یک مولکول آب از گروه‌های -OH خود به هم پیوسته‌اند.

خرید ایزوبوتیل استات
خرید ایزوبوتیل استات

خواص فیزیکی

فرمول شیمیایی: C6H12O2

نقطه اشتعال: 62 درجه فارنهایت

حد انفجار پایین (: (USCG 2.4 %

حد بالای انفجار (: (USCG 10.5٪

دمای احتراق خودکار: 793 درجه فارنهایت

نقطه ذوب: 142.8- درجه فارنهایت

فشار بخار: 20.68 میلی‌متر جیوه

تراکم بخار (نسبت به هوا): داده در دسترس نیست

وزن مخصوص: 0.871 در 68 درجه فارنهایت

نقطه جوش: 243.1 درجه فارنهایت در 760 میلی‌متر جیوه

وزن مولکولی: 116.16

حلالیت در آب: 0.6٪ در دمای 77 درجه فارنهایت

پتانسیل یونیزاسیون: 9.97 eV

IDLH : 1300 ppm بر اساس 10٪ از حد انفجار پایین.

خرید ایزوبوتیل استات
خرید ایزوبوتیل استات

ویژگی‌های ایزوبوتیل استات:

ویژگی‌های کلیدی

 • فعالیت حلال خوب
 • مقاومت الکتریکی بالا
 • بی‌اثر – استفاده غیرغذایی
 • مقدار MIR کم
 • کشش کم سطح
 • حلالیت کم در آب
 • میزان تبخیر متوسط
 • بوی ملایم
 • غیر HAP
 • به راحتی قابل تجزیه است
 • دارای گرید یورتان

این ماده یک استات استر است که یک گروه آلی جایگزین یک اتم هیدروژن در گروه -OH اسید استیک از طریق واکنش (معمولاً تراکم) با الکل است.

ایزوبوتیل استات استر از ایزوبوتانول و اسید استیک تشکیل شده است. مانند بسیاری از استرها دارای بوی میوه‌ای در غلظت‌های پایین و به طور طبیعی در تمشک، گلابی و سایر گیاهان وجود دارد. این ماده دارای عطری مانند انجیر است.

دمای آن هنگام مخلوط شدن آن با آب بالاتر می‌رود. استات‌های بالاتر دارای حلالیت کم در آب هستند و به عنوان حلال استخراج برای مواد شیمیایی  به ویژه برای آنتی‌بیوتیک‌های خاص استفاده می‌شود. استات‌های ارگانیک، حلال‌های مناسب برای طیف وسیعی از رزین‌ها هستند، زیرا تقریباً همه مایعات آلی معمولی با هم مخلوط می‌شوند. استات به علت قابلیت اطمینان قوی آن‌ها، نوسان‌پذیری بالا و بوی ملایم به عنوان حلال‌های رنگ، پوشش، چسب، سلولز، پلاستیک، چربی‌ها، لکه‌های چوب استفاده می‌شود. علاوه بر این، سری اتر استات نیز به طور گسترده‌ای به عنوان حلال استفاده می‌شود.

علاوه بر این ایزوبوتیل استات (CAS NO: 110-19-0) سازگاری بین آب و تعدادی از حلال‌های آلی و قابلیت جفت شدن را برخلاف مراحل فراهم می‌کند. محصولات اصلی شامل استات اتیلن گلیکول منو اتیل اتر، استات اتیلن گلیکول مونوبوتیل اتر و استات اتیلن گلیکول مونومتیل اتر است. استات‌های آروماتیک مانند استات بنزیل نیز حلال مفیدی هستند. بنزیل استات از بوی شبیه به یاسمن برخوردار است.

ایزوبوتیل استات دارای بوی مشابهی موز و گلابی است. استات دارای بوی خاصی است. آن‌ها به عنوان بخشی از عطر و طعم‌دهنده استفاده می‌شود. آن‌ها به عنوان مواد شیمیایی برای تولید مواد دارویی، طعم‌دهنده مصنوعی، پاک‌کننده‌ها و سایر ترکیبات آلی استفاده می‌شوند.

این ساختار مانند ساختار سورفاکتانت، سازگاری بین آب و تعدادی از حلال‌های آلی را فراهم می‌کند و توانایی پیوستن به فازهای متفاوت را دارد.

آستانههای بو:

تشخیص: 0.31 ppm ؛ شناخت: 0.68 ppm

متابولیسم:

تمام استات‌های بوتیل توسط ریه، دستگاه گوارش و به میزان کمتری از طریق پوست جذب می‌شوند. پس از جذب، ایزوبوتیل استات توسط استرازهای غیر خاص به اسید استیک و ایزوبوتانول هیدرولیز می‌شود و سپس به اسید ایزوبوتیریک اکسید تبدیل می‌شود.

ضریب تقسیم خون / هوا در انسان برای استات ایزوبوتیل 578 است که شبیه به ایزومر n-بوتیل استات(600) است. مقادیر کمی ایزوبوتیل استات بدون تغییر یا به صورت گلوکورونید دفع می‌شود. محققان میزان هیدرولیز هر چهار ایزومر بوتیل استات را با استفاده از استرازها از مخلوط S9 موش اندازه گیری کردند. فاکتورهای استریک در محل هیدرولیز مانند درجه انشعاب به طور واضح در سرعت واکنش نقش دارد:

n-بوتیل استات:  nmol/mg 77 ± 3 پروتئین

ایزوبوتیل استات: nmol/mg 67 ± 3 پروتئین

ترشری بوتیل استات: nmol/mg 42 ± 2 پروتئین

برای مقایسه، ضرایب پارتیشن ایزوبوتیل استات در موش‌های مختلف برای بافت‌های مختلف (کبد: 5.06، کلیه: 4.08، مغز: 2.65، عضله: 2.12 و چربی: 21.3) و ضریب تقسیم خون / هوا (880) بود.

کاربردهای ایزوبوتیل استات:

·        پوشش‌های آئروسل

·        پوشش‌های معماری

·        نصب شده خودکار

·        پلاستیک خودکار

·        اصلاح مجدد خودکار

·        پوشش‌های کویل

·        مواد شیمیایی الکترونیکی

·        مبلمان

·        پوشش‌های عمومی صنعتی

·        هنرهای گرافیکی

·        تعمیر و نگهداری صنعتی

·        جوهرها

·        دریایی

·        پوشش‌های فلزی

·        مواد شیمیایی دارویی

·        حلال‌های فرآیند

·        پوشش های محافظ

·        مواد بام

·        حلال‌ها / عوامل سلب کننده

·        پوشش‌های چوبی

این ترکیب به عنوان یک حلال برای لاک و نیتروسلولز استفاده می‌شود.

ترکیبی از فعالیت خوب حلال، نرخ تبخیر مطلوب و بوی دلپذیر آن را می توان در طیف گسترده‌ای از کاربردهای پوشش استفاده کرد. مواد شیمیایی برای این محصول به عنوان مواد منع مصرف‌کننده مجاز برای استفاده در محصولات ضد آفات استفاده می‌شود که تحت قوانین حشره‌کش، قارچ‌کش و رادیواکتیو (FIFRA) استفاده می‌شود.

خرید ایزوبوتیل استات
خرید ایزوبوتیل استات

همچنین در صنایع رنگ، رزین، چسب، چرم مصنوعی، لاک و لاک پاک‌کن و حتی صنایع داروسازی مورد مصرف قرار می‌گیرد.

اثرات سمی و نحوه عملکرد

ایزوبوتیل استات پس از جذب توسط ارگانیسم یا تماس با غشاهای مخاطی، احتمالاً به الکل ایزوبوتیل و اسید استیک هیدرولیز می‌شود. داده‌های کمی برای این واکنش در دسترس نیست.

طبق نتایج منتشر شده، اثرات حیاتی در انسان، اثرات تحریک کننده بر روی چشم و غشاهای مخاط دستگاه تنفسی فوقانی آن ضعیف‌تر از اثرات n-بوتیل استات است.

سمیت حاد ایزوبوتیل استات پس از استنشاق، قرار گرفتن در معرض آن از طریق دهان و پوست کم است. این ماده بر پوست خرگوش تأثیر نمی‌گذارد و فقط اثرات تحریک کننده ضعیفی روی چشم خرگوش دارد. نه در انسان و نه در آزمایش با حیوانات اثرات حساس کننده اثبات نشده است.

ایزوبوتیل استات در سلول‌های مختلف سالمونلا تیفی موریوم و نه گونه‌های کلاستوژنیک در سلول‌های V79 به جهش زایی یافت نشد.

مکانیسم عمل

هیچ اطلاعاتی در مورد مکانیسم عملکرد ایزوبوتیل استات در دسترس نیست. اثرات تحریک کننده آن ممکن است توسط اسید استیک تولید شده در طی هیدرولیز ایجاد شود.

سموم سلولی و متابولیسم

پس از تماس با غشاهای مخاطی و جذب توسط ارگانیسم، ممکن است تصور شود که ایزوبوتیل استات در واکنش‌های کاتالیز شده توسط استرازهای مختلف به الکل بوتیل و اسید استیک مربوطه هیدرولیز می‌شود. میزان هیدرولیز با افزایش انشعاب باقی مانده بوتیل کاهش یافته و بین 42 تا 77 نانومول در میلی گرم پروتئین و دقیقه بود.

تأثیرات ایزوبوتیل استات در انسان

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اثرات تحریک کننده ایزوبوتیل استات ضعیف تر از n-بوتیل استات است.

یک آزمایش حداکثر سازی با 2٪ ایزوبوتیل استات در بنزین که برای 28 نفر اعمال شد، نتایج منفی را به همراه داشت.

چگونه ذخیره سازی می‌شود؟

یک عمده فروش مواد شیمیایی برای نگهداری محصول دارای یک مرکز ذخیره سازی عمده پتروشیمی است. ذخیره سازی معمولاً در یک مکان خشک، خنک و دارای تهویه مناسب و به دور از عوامل اکسید کننده انجام می‌شود. ایزو بوتیل استات باید از تابش مستقیم آفتاب، گرما و شعله‌های آزاد دور باشد.

حلال‌هایی مانند ایزو بوتیل استات باید در ظروف درب دار مانند ایزوتانک‌های ساخته شده از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربن نگهداری شوند.

دیگر محصولات: ستیل پالمیتات

خرید ایزوبوتیل استات
خرید ایزوبوتیل استات

فروش ایزوبوتیل استات

فروش ایزوبوتیل استات در بشکه‌های 250 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ایزوبوتیل استات مورد نیاز صنایع آرایشی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

ایــن مــقالـه از ۰ رای ۰ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست