خرید ایزوبوتیل استات

خرید ایزوبوتیل استات

فروش ایزو بوتیل استات در گالن‌های ۱۸۰ کیلوگرمی محصول ایران و هند آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد. لطفاً جهت اطلاع از موجودی و قیمت، دریافت آنالیز و خرید ایزوبوتیل استات  با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

ایزوبوتیل استات چیست؟

ایزوبوتیل استات به عنوان اتانوات 2-متیل پروپیل با فرمول مولکولی C6H12O2 شناخته می‌شود و دارای وزن مولکولی 116.16 است.این ترکیب یک حلال رایج است که از استری سازی ایزوبوتانول با اسید استیک تولید می‌شود. در اتانول و اتر و استون محلول است. دارای شماره ثبت CAS 110-19-0 است.

ایزوبوتیل استات به صورت مایع بی رنگ شفاف با بوی میوه ظاهر می شود. نقطه اشتعال 64 درجه فارنهایت چگالی کمتر از آب (6.2 پوند / گالن) و نامحلول در آب. بخارات سنگین تر از هوا هستند. ایزوبوتیل استات، استات ایزوبوتانول است. به عنوان یک متابولیت ساکارومایسس سرویزیه نقش دارد. از ایزوبوتانول به دست می آید.

معمولاً به عنوان حلال در تولید پلیمرها، رزین ها، روغن ها و سلولز استفاده می شود. این محصول با نقطه اشتعال 18 درجه سانتیگراد و درجه اشتعال 3 بسیار قابل اشتعال است. با تمام حلال های آلی رایج (الکل ها، کتون ها، گلیکول ها، استرها) به شدت قابل اختلاط است اما اختلاط کمی در آب دارد.

خرید ایزوبوتیل استات
خرید ایزوبوتیل استات

ایزوبوتیل استات دارای سه ایزومر است: n- بوتیل استات، tert- بوتیل استات و sec- بوتیل استات که این ترکیبات نیز حلال‌های رایج هستند. یک روش معمول برای تهیه ایزوبوتیل استات استریفیکاسیون فیشر است، جایی که پیش ماده ایزوبوتیل الکل و اسید استیک در حضور یک اسید قوی گرم می‌شوند.

 این واکنش برگشت‌پذیر است و استات می‌تواند به صورت الکل و اسید استیک در حضور پایه‌های قوی یا اسید قوی، به خصوص در دمای بالا، هیدرولیز می‌شود. اصطلاح استات نیز برای نمک است که یک یا چند اتم هیدروژن اسید استیک با یک یا چند ترکیب کاتدی از پایه جایگزین می‌شود و منجر به تشکیل ترکیب یونی آلی منفی CH3COO می‌شود. یک حلال غیر قطبی به ضخامت قطبی aprotic که برخی از قسمت محلول در آب است.

ایزوبوتیل استات استری است که یک گروه آلی از طریق واکنش با الکل‌ها جایگزین اتم هیدروژن در گروه -OH اسید استیک می‌شود. چگالش واکنشی است که در آن دو مولکول دارای گروه‌های OH با از دست دادن یک مولکول آب از گروه‌های -OH خود به هم پیوسته‌اند.

خواص فیزیکی ایزو بوتیل استات

 • فرمول شیمیایی: C6H12O2
 • نقطه اشتعال: 62 درجه فارنهایت
 • حد انفجار پایین (: (USCG 2.4 %
 • حد بالای انفجار (: (USCG 10.5٪
 • دمای احتراق خودکار: 793 درجه فارنهایت
 • نقطه ذوب: 142.8- درجه فارنهایت
 • فشار بخار: 20.68 میلی‌متر جیوه
 • تراکم بخار (نسبت به هوا): داده در دسترس نیست
 • وزن مخصوص: 0.871 در 68 درجه فارنهایت
 • نقطه جوش: 243.1 درجه فارنهایت در 760 میلی‌متر جیوه
 • وزن مولکولی: 116.16
 • حلالیت در آب: 0.6٪ در دمای 77 درجه فارنهایت
 • پتانسیل یونیزاسیون: 9.97 eV
 • IDLH : 1300 ppm بر اساس 10٪ از حد انفجار پایین.

خواص شیمیایی

ایزوبوتیل استات به عنوان 2-متیل پروپیل اتانوات (نام IUPAC) یا β-متیل پروپیل استات نیز شناخته می شود و یک حلال رایج است. از کاتیون استریف ایزوبوتانول با اسید استیک تولید و به عنوان حلال برای لاک و نیتروسلولز استفاده می شود. مانند بسیاری از استرها، بوی میوه ای یا خوراکی در غلظت های کم دارد و به طور طبیعی در تمشک، گلابی و سایر گیاهان وجود دارد. در غلظت های بالاتر، بوی آن می تواند ناخوشایند باشد و ممکن است علائم افسردگی CNS مانند حالت تهوع، سرگیجه و سردرد را ایجاد کند.

ایزو بوتیل استات یک مایع بی رنگ با طعم میوه است. ایزوبوتیل استات حساس به رطوبت، ناسازگار با منابع احتراق، رطوبت، گرمای بیش از حد، عوامل اکسید کننده قوی و پایه های قوی است. در تجزیه، مونوکسید کربن و دی اکسید کربن آزاد می کند. برای نیتریفیکاسیون فیبر و حلال های رنگ، معرف های شیمیایی و ادویه های مدولاسیون استفاده می شود.این یک مایع سفید آب با طعم نرم استر میوه است. با انواع حلال های آلی مانند الکل ها، اترها و هیدروکربن ها قابل اختلاط است.

ویژگی های ایزو بوتیل استات

ویژگی‌های کلیدی

 • فعالیت حلال خوب
 • مقاومت الکتریکی بالا
 • بی‌اثر – استفاده غیرغذایی
 • مقدار MIR کم
 • کشش کم سطح
 • حلالیت کم در آب
 • میزان تبخیر متوسط
 • بوی ملایم
 • غیر HAP
 • به راحتی قابل تجزیه است
 • دارای گرید یورتان

این ماده یک استات استر است که یک گروه آلی جایگزین یک اتم هیدروژن در گروه -OH اسید استیک از طریق واکنش (معمولاً تراکم) با الکل است. ایزوبوتیل استات استر از ایزوبوتانول و اسید استیک تشکیل شده است. مانند بسیاری از استرها دارای بوی میوه‌ای در غلظت‌های پایین و به طور طبیعی در تمشک، گلابی و سایر گیاهان وجود دارد. این ماده دارای عطری مانند انجیر است.

دمای آن هنگام مخلوط شدن آن با آب بالاتر می‌رود. استات‌های بالاتر دارای حلالیت کم در آب هستند و به عنوان حلال استخراج برای مواد شیمیایی  به ویژه برای آنتی‌بیوتیک‌های خاص استفاده می‌شود. استات‌های ارگانیک، حلال‌های مناسب برای طیف وسیعی از رزین‌ها هستند، زیرا تقریباً همه مایعات آلی معمولی با هم مخلوط می‌شوند. استات به علت قابلیت اطمینان قوی آن‌ها، نوسان‌پذیری بالا و بوی ملایم به عنوان حلال‌های رنگ، پوشش، چسب، سلولز، پلاستیک، چربی‌ها، لکه‌های چوب استفاده می‌شود. علاوه بر این، سری اتر استات نیز به طور گسترده‌ای به عنوان حلال استفاده می‌شود.

علاوه بر این ایزوبوتیل استات (CAS NO: 110-19-0) سازگاری بین آب و تعدادی از حلال‌های آلی و قابلیت جفت شدن را برخلاف مراحل فراهم می‌کند. محصولات اصلی شامل استات اتیلن گلیکول منو اتیل اتر، استات اتیلن گلیکول مونوبوتیل اتر و استات اتیلن گلیکول مونومتیل اتر است. استات‌های آروماتیک مانند استات بنزیل نیز حلال مفیدی هستند. بنزیل استات از بوی شبیه به یاسمن برخوردار است.

ایزوبوتیل استات دارای بوی مشابهی موز و گلابی است. استات دارای بوی خاصی است. آن‌ها به عنوان بخشی از عطر و طعم‌دهنده استفاده می‌شود. آن‌ها به عنوان مواد شیمیایی برای تولید مواد دارویی، طعم‌دهنده مصنوعی، پاک‌کننده‌ها و سایر ترکیبات آلی استفاده می‌شوند.این ساختار مانند ساختار سورفاکتانت، سازگاری بین آب و تعدادی از حلال‌های آلی را فراهم می‌کند و توانایی پیوستن به فازهای متفاوت را دارد.

آستانه‌های بو

تشخیص: 0.31 ppm ؛ شناخت: 0.68 ppm

متابولیسم

تمام استات‌های بوتیل توسط ریه، دستگاه گوارش و به میزان کمتری از طریق پوست جذب می‌شوند. پس از جذب، ایزوبوتیل استات توسط استرازهای غیر خاص به اسید استیک و ایزوبوتانول هیدرولیز می‌شود و سپس به اسید ایزوبوتیریک اکسید تبدیل می‌شود.

ضریب تقسیم خون / هوا در انسان برای استات ایزوبوتیل 578 است که شبیه به ایزومر n-بوتیل استات(600) است. مقادیر کمی ایزوبوتیل استات بدون تغییر یا به صورت گلوکورونید دفع می‌شود. محققان میزان هیدرولیز هر چهار ایزومر بوتیل استات را با استفاده از استرازها از مخلوط S9 موش اندازه گیری کردند. فاکتورهای استریک در محل هیدرولیز مانند درجه انشعاب به طور واضح در سرعت واکنش نقش دارد:

 1. n-بوتیل استات:  nmol/mg 77 ± 3 پروتئین
 2. ایزوبوتیل استات: nmol/mg 67 ± 3 پروتئین
 3. ترشری بوتیل استات: nmol/mg 42 ± 2 پروتئین

برای مقایسه، ضرایب پارتیشن ایزوبوتیل استات در موش‌های مختلف برای بافت‌های مختلف (کبد: 5.06، کلیه: 4.08، مغز: 2.65، عضله: 2.12 و چربی: 21.3) و ضریب تقسیم خون / هوا (880) بود.از بین استات استر ایزوبوتیل استات، آمیل استات فعال، ایزوآمیل استات، هگزیل استات و 2- فنیل اتیل استات مهم ترین آنها هستند.

کاربردهای ایزو بوتیل استات

·        پوشش‌های آئروسل

·        پوشش‌های معماری

·        نصب شده خودکار

·        پلاستیک خودکار

·        اصلاح مجدد خودکار

·        پوشش‌های کویل

·        مواد شیمیایی الکترونیکی

·        مبلمان

·        پوشش‌های عمومی صنعتی

·        هنرهای گرافیکی

·        تعمیر و نگهداری صنعتی

·        جوهرها

·        دریایی

·        پوشش‌های فلزی

·        مواد شیمیایی دارویی

·        حلال‌های فرآیند

·        پوشش های محافظ

·        مواد بام

·        حلال‌ها / عوامل سلب کننده

·        پوشش‌های چوبی

ایزوبوتیل استات برای چه مواردی استفاده می شود؟

ایزوبوتیل استات دارای ویژگی های حلالیت عالی برای پلیمرها، رزین ها، روغن ها، سلولز است و به راحتی با هیدروکربن های آلیفاتیک رقیق می شود. این عمدتا در صنعت رنگ و پوشش برای لاک چوب، پوشش های معماری، جوهر چاپ و چسب استفاده می شود. اگر یک پوشش نیاز به خشک شدن سریعتر داشته باشد، می تواند جایگزین n-بوتیل استات شود. همچنین به طور گسترده در اسپری های آئروسل، تینرها، درزگیرها، پاک کننده ها، عطرها، لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود. اولین بازار مصرف کننده نهایی این محصول صنایع رنگ، پوشش، آرایشی و بهداشتی و نظافتی است.

ایزوبوتیل استات، همچنین به عنوان n-پروپیل استات شناخته می شود، محصول استری بین اسید استیک و 2-بوتانول است. این یک مایع سفید آب با طعم استر میوه نرم است. کمی در آب محلول است، با اتانول، اتیل اتر و همچنین بسیاری از انواع دیگر حلال‌های آلی از جمله الکل، اتر و هیدروکربن قابل اختلاط است.

می توان آن را عمدتا به عنوان رقیق کننده رنگ نیترو لاک و پرکلرواتیلن و حلال های نیتروسلولز و لاک و همچنین حلال جایگزین بوتیل استات و متیل ایزوبوتیل کتون استفاده کرد. همچنین می توان از آن به عنوان جزئی از عامل طعم دهنده استفاده کرد. همچنین می توان از آن به عنوان رقیق کننده خمیر چاپ پلاستیک و عامل استخراج در صنعت داروسازی استفاده کرد.

ثانویه بوتیل استات توانایی بسیار خوبی در حل بسیاری از مواد دارد. می توان آن را به عنوان حلال صنعتی برای ساخت رنگ نیتروسلولزی، رنگ اکریلیک، رنگ پلی اورتان و غیره استفاده کرد، همچنین می توان از این رنگ ها به عنوان رنگ بال هواپیما، پوشش های چرم مصنوعی و پوشش های خودرو استفاده کرد. قابلیت انحلال آن مشابه n-butyl acetate و isobutyl acetate است.

در فرمول پوشش، می توان آن را به طور گسترده ای برای جایگزینی n-butyl acetate و isobutyl acetate استفاده کرد. در رنگ های فلزی، افراد می توانند از بوتیل استات برای حل کردن استات سلولز بوتیرات استفاده کنند تا محلول 15 تا 20 درصد به دست آید.این ترکیب به عنوان یک حلال برای لاک و نیتروسلولز استفاده می‌شود.ترکیبی از فعالیت خوب حلال، نرخ تبخیر مطلوب و بوی دلپذیر آن را می توان در طیف گسترده‌ای از کاربردهای پوشش استفاده کرد.

مواد شیمیایی برای این محصول به عنوان مواد منع مصرف‌کننده مجاز برای استفاده در محصولات ضد آفات استفاده می‌شود که تحت قوانین حشره‌کش، قارچ‌کش و رادیواکتیو (FIFRA) استفاده می‌شود.ایزوبوتیل استات را می توان به عنوان حلال آلی، حلال نیتروسلولز و لاک، عامل استخراج، عوامل خشک کننده استفاده کرد. همچنین می توان آن را برای کلودیون، نیتروسلولز، لاک الکل، چرم، داروسازی، پلاستیک و صنعت عطر استفاده کرد.

همچنین در صنایع رنگ، رزین، چسب، چرم مصنوعی، لاک و لاک پاک‌کن و حتی صنایع داروسازی مورد مصرف قرار می‌گیرد.مواد شیمیایی این محصول به عنوان مواد بی اثر مجاز برای استفاده در محصولات آفت کش های غیرغذایی تحت قانون فدرال حشره کش، قارچ کش و جونده کش (FIFRA) فهرست شده است. 

اثرات سمی و نحوه عملکرد

ایزوبوتیل استات پس از جذب توسط ارگانیسم یا تماس با غشاهای مخاطی، احتمالاً به الکل ایزوبوتیل و اسید استیک هیدرولیز می‌شود. داده‌های کمی برای این واکنش در دسترس نیست.طبق نتایج منتشر شده، اثرات حیاتی در انسان، اثرات تحریک کننده بر روی چشم و غشاهای مخاط دستگاه تنفسی فوقانی آن ضعیف‌تر از اثرات n-بوتیل استات است.

سمیت حاد ایزوبوتیل استات پس از استنشاق، قرار گرفتن در معرض آن از طریق دهان و پوست کم است. این ماده بر پوست خرگوش تأثیر نمی‌گذارد و فقط اثرات تحریک کننده ضعیفی روی چشم خرگوش دارد. نه در انسان و نه در آزمایش با حیوانات اثرات حساس کننده اثبات نشده است.ایزوبوتیل استات در سلول‌های مختلف سالمونلا تیفی موریوم و نه گونه‌های کلاستوژنیک در سلول‌های V79 به جهش زایی یافت نشد.

ایزوبوتیل استات یک حلال با جوش متوسط ​​با بوی ملایم، میوه ای و استر است. از نظر عملکرد حلال شبیه n-butyl acetate و متیل ایزوبوتیل کتون است و می تواند به عنوان جایگزینی برای این حلال ها در بسیاری از فرمولاسیون ها استفاده شود. ترکیبی از فعالیت حلال خوب، سرعت تبخیر مطلوب و بوی مطبوع آن را قادر می سازد در طیف وسیعی از کاربردهای پوشش استفاده شود.

ایمنی

چشم: در صورت تماس این ماده شیمیایی با چشم، فوراً چشم ها را با مقدار زیادی آب بشویید و گهگاه پلک های پایین و بالایی را بلند کنید. فورا مراقبت های پزشکی را دریافت کنید. هنگام کار با این ماده شیمیایی نباید از لنزهای تماسی استفاده کرد.

پوست: اگر این ماده شیمیایی با پوست تماس پیدا کرد، پوست آلوده را فوراً با آب بشویید. اگر این ماده شیمیایی به لباس نفوذ کرد، فورا لباس را خارج کنید و پوست را به سرعت با آب بشویید. اگر سوزش بعد از شستشو ادامه داشت، به پزشک مراجعه کنید.

تنفس: اگر فردی مقادیر زیادی از این ماده شیمیایی را تنفس کرد، بلافاصله فرد در معرض هوا را به هوای تازه منتقل کنید. اگر تنفس قطع شده است، احیای دهان به دهان را انجام دهید. فرد مبتلا گرم و در حالت استراحت نگه دارید. در اسرع وقت مراقبت های پزشکی را دریافت کنید.

بلع: اگر این ماده شیمیایی بلعیده شده است، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

مکانیسم عمل

هیچ اطلاعاتی در مورد مکانیسم عملکرد ایزوبوتیل استات در دسترس نیست. اثرات تحریک کننده آن ممکن است توسط اسید استیک تولید شده در طی هیدرولیز ایجاد شود.

سموم سلولی و متابولیسم

پس از تماس با غشاهای مخاطی و جذب توسط ارگانیسم، ممکن است تصور شود که ایزوبوتیل استات در واکنش‌های کاتالیز شده توسط استرازهای مختلف به الکل بوتیل و اسید استیک مربوطه هیدرولیز می‌شود. میزان هیدرولیز با افزایش انشعاب باقی مانده بوتیل کاهش یافته و بین 42 تا 77 نانومول در میلی گرم پروتئین و دقیقه بود.

وقوع

گزارش شده در سیب، زردآلو، موز، مویز، گواوا، انگور، خربزه، گلابی، انگور فرنگی سیاه، پاپایا، سیب کاج، توت فرنگی، سرکه، نان گندم، پنیر پارمزان و گرویر، چربی گوشت گاو، آبجو، کنیاک، رام، سیب زمینی قرمز یافت می شود. ، ویسکی، شری، شراب انگور، پورت، زیتون، کاکائو، میوه شور، آلو، استار فروت، آبجو بانتو، آلو و براندی انگور، انبه، تمرهندی، براندی سیب، انجیر، شراب آلو، لیچی، ساکه، شلیل، میوه نارانجیلا، کیپ انگور فرنگی و روغن بابونه رومی.

تأثیرات ایزوبوتیل استات در انسان

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اثرات تحریک کننده ایزوبوتیل استات ضعیف تر از n-بوتیل استات است.یک آزمایش حداکثر سازی با 2٪ ایزوبوتیل استات در بنزین که برای 28 نفر اعمال شد، نتایج منفی را به همراه داشت.

روش تولید

متداول ترین روش برای تولید شیمیایی ایزو بوتیل استات از طریق استری کردن ایزوبوتیل الکل و اسید استیک است که در حضور یک اسید قوی گرم می شوند.یک توزیع کننده مواد شیمیایی فله معمولاً این حلال را در کشتی های فله یا کامیون های تانک صادر می کند.

می توان آن را از طریق استری سازی بین ایزو بوتانول و انیدرید استیک در حضور اسید سولفوریک به دست آورد. انیدرید استیک و محلول ایزوبوتانول را مخلوط کنید و سپس به قطره اسید سولفوریک اضافه کنید. برای رفلاکس 5-6 ساعت بعد از کمی خنک شدن حرارت دهید، مایع رفلاکس شده را 2-3 بار با آب بشویید. از کربنات سدیم برای خنثی سازی با کربنات سدیم استفاده کنید، با آب بشویید تا خنثی شود، روی کلرید کلسیم با تقطیر خلاء در حمام روغن خشک کنید تا محصولات نهایی به دست آید.

برای اهداف حمل و نقل، ایزوبوتیل استات به عنوان یک مایع قابل اشتعال با درجه خطر آتش سوزی 2 طبقه بندی می شود. یک صادرکننده مواد شیمیایی با حجم کامل، حلال را در سراسر مناطق مانند انگلستان، اروپا، آفریقا و آمریکا توزیع می کند. این محصول جزو گروه بسته بندی 2 می باشد.

چگونه ذخیره سازی می‌شود؟

یک عمده فروش مواد شیمیایی برای نگهداری محصول دارای یک مرکز ذخیره سازی عمده پتروشیمی است. ذخیره سازی معمولاً در یک مکان خشک، خنک و دارای تهویه مناسب و به دور از عوامل اکسید کننده انجام می‌شود.پس از خرید ایزو بوتیل استات باید از تابش مستقیم آفتاب، گرما و شعله‌های آزاد دور باشد. حلال‌هایی مانند ایزوبوتیل استات باید در ظروف درب دار مانند ایزوتانک‌های ساخته شده از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربن نگهداری شوند.

فروش ایزوبوتیل استات

فروش ایزوبوتیل استات در بشکه‌های 250 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول ایزوبوتیل استات مورد نیاز صنایع آرایشی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست