مواد اولیه شیمیاییمواد اولیه صنعتی

اسید هیدروکلریک (جوهر نمک)

اسید هیدروکلریک

اسید هیدروکلریک یک اسید معدنی قوی خورنده و خورنده بی‌رنگ با بسیاری از کاربردهای صنعتی است که در آن، هنگامی که با یک پایه ارگانیک واکنش می‌دهد، یک نمک هیدروکلراید ایجاد می‌کند. اسید هیدروکلریـک از لحاظ تاریخی از نمک سنگ و سدیم سبز تولید شده و بعد از نمک معمولی شیمیایی (NaCl) و اسید سولفوریک ساخته شده است.

اسید هیدروکلریک یک ترکیب شیمیایی است که یک محلول آبی از گاز کلرید هیدروژن است. دارای خواص قوی خوردگی، بوی قوی و مضر است و از رنگ بی رنگ تا زرد کم رنگ است. کلاس سنتز هیدروکلریک اسید توسط سنتز مستقیم عناصر تولید می‌شود. سوختن کلر در هیدروژن و سپس جذب کلرید هیدروژن به آب. کلاس مصنوعی اسید هیدروکلریک به بازار در غلظت ۳۳٪ تا ۳۵.۵٪ عرضه می‌شود.

کاربرد اسید هیدروکلریک (جوهر نمک):

اسید هیدروکلریک یک اسید قوی و خورنده است که در صنایع شیمیایی در تولید مقیاس بزرگ وینیل کلرید برای پلاستیک‌های PVC استفاده می‌شود و یکی از مواد شیمیایی است که فوم پلی‌اورتان و کلرید کلسیم تولید می‌کند. 

تولید فولاد:

اسیدهیدروکلریک در عملیات حذف زنگ زدگی و سایر ناخالصی‌ها از کربن، آلیاژ و فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود تا فولاد را برای استفاده نهایی در بدنه خودرو، پل و لوازم خانگی به طور مثال آماده کند. همچنین در اچینگ آلومینیوم و برنامه‌های تمیز کردن فلز استفاده می‌شود.

پاک‌کننده‌های خانگی:

اسیدهیدروکلریک به عنوان یک عنصر در پاک‌کننده‌های خانگی مانند:

  • پاک‌کننده توالت
  • پاک‌کننده‌های حمام کاشی
  • دیگر پاک‌کننده‌های پرسلن به علت خواص خوردگی آن است که به تمیز کردن لکه‌های سخت کمک می‌کند.

بهداشتی استخر:

اسیدهیدروکلریک به عنوان یک ماده شیمیایی برای شنا کردن به عنوان استخر استفاده می‌شود تا به حفظ pH مطلوب در آب کمک کند.

تولید غذا:

صنایع غذایی با استفاده از اسیدهای هیدروکلریک در پردازش انواع محصولات غذایی مانند:

  • شربت‌های ذرت در نوشابه‌های غیر الکلی
  • کوکی‌ها
  • کراکر
  • کچاپ
  • غلات
  • سایر محصولات غذایی

استفاده می‌کنند.اسیدهیدروکلریک به عنوان یک اسیدی‌کننده در سس‌ها، آب‌میوه‌های سبزی و محصولات کنسرو شده به منظور افزایش عطر و طعم و کاهش فساد استفاده می‌شود.

فروش اسید هیدروکلریک:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید هیدروکلریک مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید