نیتریت آمونیوم

فروش نیتریت آمونیوم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

نیتریت آمونیوم چیست؟

نیتریت آمونیوم یک ترکیب شیمیایی غیر آلی با فرمول شیمیایی NH4NO2 است. این ماده در شکل خالص منفرد استفاده نمی‌شود، زیرا بسیار پایدار است و در حوضه‌های آب و نیتروژن در دمای اتاق تجزیه می‌شود.

خواص شیمیایی:

این ترکیب در صورت گرم‌شدن بیش از حد قوی منفجر می‌شود و در دمای اتاق تجزیه‌شده تا گاز نیتروژن آزاد شود و فرآیند شیمیایی آن به صورت زیر است:

NH4NO2 → N2 + 2 H2O

خواص فیزیکی:

نیتریت آمونیوم جامد زرد بسیار کم رنگ و محلول در آب است. نیتریت آمونیوم در صورت گرم شدن بیش از 60-70 درجه سانتی‌گراد منفجر می‌شود و زمانی که در یک محلول متمرکز آب حل می‌شود سریع‌تر تجزیه می‌شود، از جمله به صورت یک کریستال خشک.

در آزمایشی جالب واکنش نیتریت آمونیوم در یخ مورد بررسی قرار گرفت. پس از انجماد، برخی از نیترات اکسید شده توسط اکسیژن حل‌شده و برخی از نیترات‌ها با آمونیاک واکنش می‌دهند تا واکنش نیتروژن و دنتیزاسیون آب را تولید کنند.

نیترات آمونیوم به عنوان یک ماده معدنی طبیعی یافت می‌شود در صحرای شیلی، اغلب به صورت پوسته و یا در رابطه با دیگر مواد معدنی نیترات، یودات و هالید. نیترات آمونیوم در گذشته استخراج شده است.

عکس نیتریت آمونیوم

ویژگی‌ها و کاربردهای نیتریت آمونیوم:

نیتریت آمونیوم به طور طبیعی در آب تشکیل می‌شود و می‌تواند توسط جذب قطعات مساوی از نیتروژن و اکسید نیتریک در آمونیاک آبی تهیه شود.

نیترات آمونیوم در ابتدا به عنوان کود نیتروژنی مورد استفاده قرار گرفت.

دیگر استفاده‌های عمده آن در  معادن و ساخت و ساز های مدنی استفاده می‌شود. بخش عمده‌ای از ANFO؛ فرمول‌های مشابه در دستگاه‌های انفجاری دست‌ساز استفاده شده است. اتر و دیگر مواد معدنی نیتر مانند نیترات سدیم به عنوان نیترات در مناطق کویر آتاکاما در شیلی که اغلب در ارتباط با مواد معدنی دیگر نیترات، یودات و هالید موجود است. نیترات آمونیوم در گذشته استخراج شده است، اما اکنون از مواد شیمیایی مصنوعی استفاده شده است.

نیترات آمونیوم در برخی از بسته‌های فوری سرد استفاده می‌شود، زیرا انحلال آن در آب بسیار اندوترمیک است. همچنین در ترکیبی از سوخت‌ها به طور مستقل به عنوان نیترات گوانیدین مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده در فضاپیماها به عنوان یک جایگزین پر انرژی برای هیدرازین مونو پروپانلال، بود. تعدادی آزمایش در شصت سال انجام شد اما ناسا آن را نپذیرفت.

نیترات آمونیوم به تنهایی مواد منفجره نیست، اما در ترکیب با مواد منفجره اولیه مانند آسید یا سوخت مانند پودر آلومینیوم یا روغن سوخت، مخلوط انفجاری با خواص متفاوت می‌سازد.

دیگر محصولات: هیپوکلریت سدیم

فروش نیتریت آمونیوم:

نیتریت آمونیوم به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول نیتریت آمونیوم مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید