خرید آلژینات سدیم

خرید آلژینات سدیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید آلژینات سدیم خوراکی:

آبزیان بدلیل داشتن پروتئین زیاد و همچنین اسیدهای چرب غیر اشباع نسبت به فساد حساسیت بسیار بالای دارند. به‌همین خاطر از مواد نگه‌دارنده برای به تأخیر انداختن فساد در گوشت این محصولات استفاده می‌شود که آلژینات سدیم بدلیل خاصیت ضد اکسیداسیونی بهترین افزودنی برای این‌گونه محصولات می‌باشد.

آلژینات سدیم یک محصول پلی‌ساکارید طبیعی است که برای اولین‌بار در یک برنامه ثبت اختراع توسط شیمی‌دان انگلیسی ادوارد سی سی استنفورد در سال 1881 کشف شد. تا به امروز جلبک قهوه‌ای هنوز منبع اصلی مورد استفاده برای استخراج آلژینات سدیم هستند.

این گروه شامل بسیاری از جلبک دریاها، مانند گزنه دریایی است که در دریاهای سرد شمالی یافت می‌شود. علاوه بر صنایع غذایی، از خواص ژلینگ آلژینات سدیم سال‌هاست که در کاربردهای پزشکی، دندانپزشکی و آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلژینات سدیم جلبک قهوه ای

آلژینات سدیم (یک محصول غذایی حاصل از جلبک‌های قهوه‌ای یا جلبک دریایی) یک ماده ضخیم‌کننده و ژل‌کننده است که با حضور کلسیم، ژل‌های پایدار گرما را تشکیل می‌دهد. این خاصیت به آشپزها اجازه می‌دهد تا کره‌هایی را با تکنیک معروف به کروی‌سازی درست کنند.
آلژینات سدیم سال‌هاست که در صنایع غذایی برای تولید غذاهای شبیه ژل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از رشته‌های بلند تشکیل‌شده از واحدهای کربوهیدرات به‌وجود آمده است. این زنجیره‌های طولانی به آن اجازه می‌دهند تا در غلظت‌های کم به عنوان ماده ضخیم‌کننده بسیار کارآمد عمل کند (به عنوان مثال 1٪).
ژل‌های ایجاد شده از آلژینات‌ها توانایی شگفت‌آور مقاومت در برابر حرارت را تا دمای 150 درجه سانتی‌گراد بدون ذوب نگه دارند و به آن‌ها امکان استفاده در غذاهای گرم مانند آبگوشت را می‌دهند. وقتی آلژینات به مایع اضافه شود، به عنوان ضخیم‌کننده عمل می‌کند. در حضور یون‌های کلسیم، مخلوطی که حاوی آلژینات باشد، ژل تشکیل می‌دهد. یون‌های کلسیم خود را بین رشته‌های آلژینات قرار می‌دهند و به آن‌ها امکان اتصال و تشکیل ژل را می‌دهند.

آلژینات سدیم چیست؟

آلژینات سدیم (sodium alginate) یک پلی‌ساکارید است که از جلبک‌های دریایی قهوه‌ای رنگ که در سواحل شمالی آتلانتیکا، آسیا و آمریکای شمالی رشد می‌کند به‌دست می‌آید. این ماده به‌دلیل خاصیت بیو پلیمری و ارزان‌قیمت و همچنین خاصیت تجزیه‌پذیری بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین یک ماده‌ی بی‌خظر است که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز می‌باشد. این ماده به‌ عنوان یک امولسیفایر، عامل ژل‌ساز و تثبیت‌کننده در صنایع غذایی و همچنین به‌دلیل مقاومت بالای آن در برابر گرما و حرارت در طول پخت و پز به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلژینات سدیم یک محصول پلی‌ساکارید طبیعی است که برای اولین‌بار در یک برنامه ثبت اختراع توسط شیمی‌دان انگلیسی ادوارد سی سی استنفورد در سال 1881 کشف شد. تا به امروز جلبک قهوه‌ای هنوز منبع اصلی مورد استفاده برای استخراج آلژینات سدیم هستند.

کاربرد آلژینات سدیم خوراکی

روش‌های کروی‌سازی:

دو روش اصلی برای ایجاد کروی‌سازی وجود دارد که بر اساس مقدار کلسیم موجود در محصول که در حباب ژل محصور می‌شود متفاوت است. برای موادی که فاقد کلسیم هستند، یک مایع طعم‌دار با آلژینات سدیم مخلوط می‌شود و قطرات این مخلوط در محلول دمای اتاق ساخته‌شده از آب و لاکتات کلسیم یا گلوکونات کلسیم ریخته می‌شوند (هر دو نسبت به سایر اشکال کلسیم تلخ‌تر هستند).
“کروی‌سازی” معکوس، روشی برای استفاده با موادی است که سرشار از کلسیم هستند، در این حالت کلسیم اضافی (در صورت لزوم) درون یک مایع طعم‌دار ترکیب می‌شود و در حالی که آلژینات سدیم در آب مخلوط می‌شود. هر دو روش نتیجه مشابهی را ارائه می‌دهند: حوزه‌ای از مایع که توسط یک غشای ژل نازک نگه داشته می‌شود، از لحاظ بافتی شبیه به خاویار است.

کاربرد آلژینات سدیم:

1. تثبیت‌کننده:

 • جایگزین نشاسته و کاراژین
 • آلژینات سدیم در نوشیدنی‌ها
 • محصولات لبنی
 • محصولات یخ‌زده

می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

2. پرکننده و امولسیون:

به عنوان افزودنی مواد غذایی، آلژینات سدیم به‌طور عمده در:

 • طعم سالاد
 • پودینگ مربا
 • سس گوجه‌فرنگی
 • محصولات کنسرو شده

استفاده می‌شود.

3. هیدراتاسیون:

آلژینات سدیم می‌تواند رشته‌فرنگی، ورمیشیل و برنج را بیشتر سازگاری دهد.

4. خواص دارویی:

با استفاده از این ویژگی، آلژینات سدیم می‌تواند به انواع ژل تبدیل شود. همچنین می‌تواند به عنوان پوشش برای محصولات:

 • میوه
 • گوشت
 • جلبک دریایی

از هوا استفاده شود و همچنان طولانی‌تر نگه داشته شود.

به عنوان نوعی مواد افزودنی غذایی طبیعی، آلژینات سدیم کاربردهای گسترده و چشم‌انداز کاربردهای خوبی در صنایع غذایی دارد. انواع اصلی آلژینات‌های مورد استفاده در صنایع غذایی عبارت‌اند از:
 • آلژینات سدیم
 • آلژینات پتاسیم 
 • آلژینات آمونیوم
 • آلژینات پروپیلن گلیکول

پودر آلژینات سدیم1. مواد غذایی کاربردی

از عملکرد فیزیولوژیکی آلژینات سدیم می‌توان برای تولید چندین نوع مواد غذایی کاربردی مانند مواد غذایی با عملکرد رژیم غذایی، با مقاومت در برابر سه بیماری یعنی:

و با عملکرد حذف فلزات سنگین استفاده کرد. خوردن طولانی مدت مواد غذایی حاوی آلژینات سدیم مانند یک فرمول پزشکی سنتی با عملکرد به اصطلاح کاهش‌دهنده قند خون در درمان بیماری‌هایی مانند:

 • فشار خون بالا
 • بیماری عروق کرونر قلب
 • چاقی
 • دیابت
 • مشکلات روده

مفید واقع می‌شود.

2. فرآورده‌های گوشتی

آلژینات سدیم می‌تواند به طور مؤثری رطوبت محصولات گوشت را در طی فرآیند پخت و پز کاهش دهد. به خصوص هنگامی که در محصولات غذایی گرم استفاده می‌شود. مزایای غیر قابل مقایسه‌ای با کاراگینان با خاصیت برگشت‌پذیر حرارتی دارد.

پس از تشکیل ژل آلژینات سدیم، محصولات از چسبندگی مطلوب گوشت برخوردار هستند. در نتیجه، هنگامی که در محصولات گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، آلژینات سدیم نه تنها می‌تواند به افزایش عملکرد مواد غذایی کمک کند بلکه باعث بهبود خواص بافت، کاهش هزینه تولید و بهبود کیفیت محصولات می‌شود.

قیمت آلژینات سدیم خوراکی

3. نوشیدنی:

به عنوان نوعی پلی‌ساکارید محلول در آب طبیعی، نمک سدیم اسید آلژنیک یک افزودنی نوشیدنی عالی است. مقدار مشخصی از آلژینات سدیم اضافه‌شده به نوشیدنی‌ها می‌تواند در ضخیم‌شدن و امولسیون‌کردن نقش داشته باشد.

مزایای استفاده در نوشیدنی‌ها:

 • آب‌میوه و سبزیجات

این کمک می‌کند تا از چیدمان و رسوب چنین نوشیدنی‌ها در دوره تضمین کیفیت جلوگیری شود.

 • نوشیدنی‌های لبنی

این ماده به جلوگیری از تجمع و رسوب پروتئین شیر کمک کرده و از افزودن مواد دیگر مانند آب‌میوه تازه از رسوب جلوگیری می‌کند.

 • نوشیدنی‌های شیر

این به جلوگیری از رسوب چربی و پروتئین از رسوب کمک می‌کند.

 • نوشیدنی‌های معلق

از روش فیلم‌سازی آلژینات سدیم می‌توان در بسته‌بندی آب‌میوه و سبزیجات برای تشکیل ذرات معلق استفاده کرد.

 • نوشیدنی‌های پروتئینی گیاهی

به جلوگیری از انعقاد پروتئین شیر و سایر ذرات جامد کمک می‌کند.

4. بستنی و ژله
نمک سدیم اسید آلژنیک به ساخت بستنی با نسبت انبساط حجم بالا، صاف، طعم عالی و قابلیت ضد ذوب مطلوب کمک می‌کند. یک عامل تثبیت‌کننده مطلوب می‌تواند نوشیدنی‌های سرد مانند بستنی، ظاهری نرم ایجاد کند. بستنی با افزودن آلژینات سدیم نیز ذخیره خوبی نخواهد داشت و افراد به سختی می‌توانند وجود آن را هنگام غذا خوردن حس کنند در حالی که برخی از مواد تثبیت‌کننده باعث تولید کریستال‌های یخی می‌شوند.

به عنوان یک عامل تثبیت‌کننده در نوشیدنی‌های سرد مانند:
آلژینات سدیم باعث می‌شود مواد مخلوط پایدار، یکنواخت، آسان برای هم بزنید و حل شوند. حتی می‌تواند جریان را تنظیم کند و محصولات را قادر می‌سازد از ظاهر صاف و عملکرد مطلوب ایجاد کنند.
نسبت انبساط هنوز نسبتاً زیاد است و محصولات دارای طعمی خوب و یک‌دست هستند. مقدار کاهش آن نسبت به سایر عوامل تثبیت‌کننده دوز، مقدار کاهش آن 0.3٪ ~ 0.3٪ است.

چگونه با خرید آلژینات سدیم  آن را به یک مایع اضافه کنیم؟

به طور کلی، آلژینات‌سدیم به راحتی در هر درجه حرارت مایع، هیدرات و ژل را پراکنده می‌کند و بالاتر از 266 درجه فارنهایت (130 درجه سانتی‌گراد) ذوب می‌کند.

با این وجود، آسان‌تر است که پودر آلژینات‌سدیم را کم‌کم به مایع اضافه کنید، در حالی که مرتباً با مخلوط کن غوطه‌وری یا مخلوط می‌شود. اگر آلژینات به درستی پراکنده نشود، توده‌های کوچکی در محلول قابل مشاهده خواهند بود. سعی کنید از صاف‌کردن بیش از حد جلوگیری کنید، زیرا حباب‌های هوا می‌توانند در محلول ضخیم‌شده گیر بیفتند.

به منظور جلوگیری از پیچیده‌شدن این حباب‌ها در فرآیند کروی‌سازی، ممکن است بخواهید که آماده‌سازی برای چند ساعت در یخچال قرار بگیرد.

خرید آلژینات سدیم

سایر محصولات ما: اسید لاکتیک

خرید آلژینات سدیم:

شما می‌توانید برای تهیه این محصول در بسته‌های 25 کیلویی به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد.

شما مشتریان عزیز جهت خرید پودر کاکائو، خرید سوربیک اسید، خرید کافئین، خرید پلی سوربات 80، خرید ایزوله سویا، خرید گلایسین، خرید ایزومالت، خرید آلژینات سدیم، خرید پروپیونات سدیم با ما تماس بگیرید.

این شرکت واردکننده مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت می‌باشد. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید