فروش آلژینات آمونیوم

خرید آلژینات آمونیوم

آلژینات آمونیوم نمک آمونیوم اسید آلژینیک به شکل پودر سفید یا دانه های زرد تا قهوه ای است که از جلبک های قهوه ای به دست می آید. آلژینات آمونیوم در اتانول و اتر نامحلول است، اما به آرامی در آب حل می شود و یک محلول چسبناک تشکیل می دهد. آلژینات آمونیوم با کلرید کلسیم و سولفات آمونیوم واکنش داده و رسوب تشکیل می دهد. خرید آلژینات آمونیوم به عنوان یک نمک آمونیوم از اسید آلژنیک است که دارای کاربردهای مختلفی می‌باشد. استفاده از آلژینات آمونیوم و کاربردها شامل موارد زیر است:

  • امولسیون‌کننده
  • غلیظ‌کننده
  • تثبیت‌کننده
  • مرطوب‌کننده
  • رقیق‌کننده رنگ در مواد غذایی و دارویی
  • تثبیت‌کننده در کاغذ، منسوجات، لاتکس

کاربردهای آلژینات آمونیوم

به عنوان تثبیت کننده، غلیظ کننده، ژل و امولسیفایر در نوشیدنی ها، سس ها، لبنیات و فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و کالباس استفاده می شود. همچنین در پوشش های کاغذی، منسوجات، چسب ها، خوشبو کننده های هوا، سرامیک، رنگرزی و چاپ، کاغذ سازی و ماسک های صورت استفاده می شود. آنها از خواص درمانی آلزینات ها برای التیام زخم ها و درمان عفونت ها و سایر بیماری ها استفاده می کنند.

اسید آلژنیک ترکیبی است که به وفور در دیواره‌های سلولی جلبک‌های قهوه‌ای و انواع خاصی از جلبک دریایی وجود دارد.آلژین و نمک‌های همراه (آلژینات سدیم، آلژینات کلسیم، آلژینات آمونیوم و آلژینات پتاسیم) در مجموع به عنوان آلژینات نامیده می‌شوند. آن‌ها به گروهی از مواد شیمیایی به نام پلی‌ساکارید تعلق دارند. از دیگر پلی‌ساکاریدها می‌توان به صمغ عربی، صمغ استرکولیا، صمغ لوبیای خرنوب، گوارگام، صمغ گاتی، کتیرای صمغی، کاراگینان، متیل سلولز و آگار آگار اشاره کرد.

آن‌ها به عنوان غلیظ‌کننده برای رنگ در چاپ منسوجات، کاغذ لعاب و اندازه، جوهر چاپگرهای خاص، رنگ‌ها، مواد آرایشی، حشره‌کش‌ها و محصولات دارویی استفاده می‌شوند. آن‌ها همچنین در ساخت قالب، ریخته‌گری و در برداشت از دندان استفاده می‌شوند.یک استفاده منحصر به فرد به عنوان سفت‌کننده و ضخیم‌کننده اتصال نخ‌ها در بافت است. پس از تشکیل پارچه، ممکن است آلژینات‌ها حل شده و جلوه‌های ویژه‌ای به ماده بدهند.

فروش آلژینات آمونیوم
فروش آلژینات آمونیوم

موارد استفاده متداول از آلژینات‌ها:

از آلژینات‌ها معمولاً در مربا، ژله و مارمالاد استفاده می‌شود.آن‌ها بعنوان تثبیت‌کننده در خامه فرم گرفته آماده (خامه زده شده تحت فشار) استفاده می‌شوند در جایی که به ایجاد یک بافت خامه‌ای کمک می‌کنند و از تشکیل بلورهای یخ جلوگیری می‌کنند.

از آن‌ها در تهیه بستنی‌ها استفاده می‌شود كه با اطمینان از توزیع عطر و طعم میوه به طور مساوی در بلورهای یخ در هنگام یخ زدن، به ایجاد بافت نرم‌تری كمك می‌كنند.آلژینات آمونیوم معمولاً در پر کردن پای و سس گوجه‌فرنگی یافت می‌شود.از آلژینات کلسیم در مایه بستنی استفاده می‌شود.از آلژینات سدیم در دسرها (بستنی)، پودینگ‌ها، سس‌ها، مواد روکش‌دار و فیلم‌های خوراکی استفاده می‌شود.

آلژینات آمونیوم
فروش آلژینات آمونیوم

خواص آمونیوم آلژینات:

فروش آمونیوم آلژینات پودر درشت یا الیافی به رنگ سفید یا زرد روشن است. دارای فرمول مولکولی:

(C6H7O6NH4) n

این ترکیب بی‌بو و بی‌مزه است و می تواند به آرامی در آب حل شود و محلول کلوئیدی غلیظی تشکیل دهد. آلژینات آمونیوم را نمی‌توان با کلروفرم، دی اتیل اتر و مایع اسیدی با مقدار pH کمتر از 3 حل کرد.

فهرست مطالب موارد
پودر زرد یا قهوه‌ای مایل به زرد ظاهر
≤0.002% فلزات سنگین
≤4.0% خاکستر
98.5٪ از mesh  40 عبور می‌کند یا مطابق با شرایط قرارداد است mesh
500~1000 چسبندگی (mpa.s)
≤15% از دست دادن وزن هنگام خشک کردن

اسید اورونیک که قند تشکیل‌دهنده اسید آلژنیک است، دارای یک گروه کربوکسیل در واحد سازنده با خاصیت تبادل یونی بالا است.اتصال با کاتیون‌های مختلف نمک‌های آلژینات منحصر به فردی تولید می‌کند.تبادل یونی اسید آلژنیک نه تنها با کاتیون‌های فلزی مانند +K بلکه با یون‌های آمونیوم (+NH4) مبادله می‌شود تا نمک‌های آلژینات تولید شود.آلژینات آمونیوم مانند آلژینات سدیم در آب سرد و گرم حل می‌شود و محلول آبی چسبناک تشکیل می‌شود و در تماس با کاتیون‌های چند ظرفیتی مانند +Ca2  ژل می‌شود.از ویژگی‌های این ماده این است که فاقد یون‌های فلزی مانند سدیم است بنابراین محتوای خاکستر کمی دارد.

خاصیت محلول

آلژینات آمونیوم، به عنوان یک کلوئید آب دوست، به راحتی در آب حل می‌شود و یک محلول چسبناک تشکیل می‌دهد.

فروش آلژینات آمونیوم
فروش آلژینات آمونیوم

خاصیت ژل

آلژینات آمونیوم در صورت برخورد با یون های کلسیم می‌تواند یون‌ها را سریعاً مبادله کند و ژلی را ایجاد کند که ژل آن خاصیت حرارتی غیرقابل برگشتی دارد. ژل تشکیل شده توسط آلژینات‌های با G بالا سخت اما شکننده است. در مقابل، ژل تشکیل شده توسط آلژینات‌های با M بالا انعطاف‌پذیری خوب اما سختی است. با تنظیم دو جیره می‌توان ژل با استحکام‌های متفاوت تولید کرد.

فروش آلژینات آمونیوم
فروش آلژینات آمونیوم

ویژگی‌های کاربردی

  1. برای آب‌بندی و پوشش درب بطری محصولات کنسرو شده استفاده می‌شود.
  2. بدون بازدارنده شعله، برای پوشاندن کاغذ بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود و برای سوزاندن کاغذهای زائد مناسب است.
  3. عامل غلیظ‌کننده لاستیک، پایه آدامس‌ها

کاربرد آلژینات آمونیم در صنایع مختلف

در بخش صنعت، به عنوان ماده اتصال‌دهنده‌ای بکار می‌رود که پس از احتراق در هنگام پردازش مواد در صنایع سرامیک و فولاد، پس مانده‌ای باقی نمی‌گذارد.در برنامه‌های غذایی با استفاده از آلژینات آمونیوم، در حالی که دارای اثرات ضخیم و ژل‌کننده آلژینات سدیم است، انتظار می‌رود که نمک‌های فلزی محصول جانبی پس از واکنش ژل‌سازی تولید نشوند.

کاربرد آلژینات آمونیم در صنایع غذایی

Ammonium Alginate به دلیل خواص شیمیایی بهتر در تولید مواد بسته‌بندی برای صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود. علاوه بر این، عمدتاً به عنوان ماده امولسیون‌کننده، تثبیت‌کننده، غلیظ‌کننده و ژل‌کننده در صنایع غذایی و آشامیدنی کاربرد دارد. پیش‌بینی می‌شود که افزایش تقاضا برای مواد بسته‌بندی و مواد افزودنی در صنایع غذایی و آشامیدنی از عوامل اصلی تحریک بازار آلژینات آمونیوم با نرخ قابل توجهی در طول دوره پیش‌بینی است.

علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود  که مصرف مواد غذایی و نوشیدنی در حال رشد در اقتصادهای نوظهور،  تقاضا برای آلژینات آمونیوم را افزایش دهد. پیش‌بینی می‌شود صنعت رو به رشد دارویی به دلیل افزایش تولید و مصرف داروها در رشد بازار آلژینات آمونیوم طی دوره پیش‌بینی شده نقش داشته باشد.

خطرات سلامتی در مصرف آلژینات آمونیوم

با این حال، Ammonium Alginate در مقایسه با سایر مشتقات اسید آلژنیک ماده شیمیایی دارای پایداری کمتری است. همچنین برخی از خطرات بهداشتی مربوط به آلژینات آمونیوم مانند قرار گرفتن در معرض غلظت بالای آلژینات آمونیوم ممکن است باعث نفخ، حالت تهوع و اسهال شود که می‌تواند بر دستگاه گوارش، غدد مخاط و سیستم تنفسی تأثیر بگذارد.

اثرات مضری که ممکن است توسط آمونیوم آلژینات ایجاد شود

غلظت زیاد Ammonium Alginate ممکن است منجر به اختلال در جذب آهن شود. از دیگر عوارض جانبی می‌توان به نفخ، اسهال و حالت تهوع اشاره کرد. مصرف زیاد آلژینات آمونیوم ممکن است منجر به مرگ مادر شود. همچنین دارای مقدار زیادی سدیم است، با یک دوز حاوی بیش از یک گرم سدیم – ممکن است فشار خون فرد را افزایش دهد.

افرادی که به صدف ماهی حساسیت دارند، ممکن است هنگام مواجهه یا بلعیدن مواد غذایی حاوی آلژینات آمونیوم، واکنش‌های آلرژیک را نیز تجربه کنند. تحریک مخاط یا آسیب مخاطی ممکن است از دوزهای بالای آلژینات آمونیوم و همچنین تحریک دستگاه گوارش ناشی شود.

سیستم‌های بدن تحت تأثیر آلژینات آمونیوم

Ammonium Alginate غدد مخاط، دستگاه گوارش و سیستم تنفسی را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد (انسداد).با این حال، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) این ماده را به طور کلی ایمن شناخته می‌شود (GRAS).در حالی که هیچ تقاضای فعلی برای تحقیقات بیشتر و آزمایش روی آلژینات آمونیوم وجود ندارد، کمبود اطلاعات در مورد سمیت آن ممکن است مطالعه بیشتر را الزامی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست