اسید آلژنیک

فروش اسید آلژنیک

این اسید بصورت آنلاین از ما در مقادیر کم و عمده از یک کیلوگرم تا 25 کیلوگرم خریداری کنید. روند خرید اسید آلژنیک در فروشگاه مواد شیمیایی پیشگامان شیمی آرام و مشابه سفارش از هر وب‌سایت تجارت الکترونیکی دیگر است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت اسید آلژنیک با کاشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

جهت استعلام قیمت اسید آلژنیک

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید اسید آلژنیک

فروش اسید آلژنیک، به عنوان یک پلی‌ساکارید طبیعی بسیار پرکاربرد، که به طور کلی از جلبک‌های دریایی قهوه‌ای مانند کلپ مشتق شده است. همچنین می‌تواند با تخمیر میکروبی با استفاده از باکتری‌های تخصصی تولید شود.

اسید آلژنیک که جر مواد اولیه صنایع غذایی است، به طور طبیعی در سیتوپلاسم وجود دارد و نقش مهمی در تقویت دیواره سلولی دارد. مطالعات نشان داده است که اسید آلژنیک در سلول‌ها عمدتاً به شکل آلژینات کلسیم است، اما همچنین تا حدی نیز به صورت آلژینات منیزیم، آلژینات پتاسیم و آلژینات سدیم است. عصاره حاصل از جلبک دریایی معمولاً سدیم آلژینات است.

از زمان کشف آلژینات سدیم در کلپ در سال 1883، بسیاری از محققان تحقیقات طولانی مدت درباره ارزش عملی آن انجام داده‌اند. تولید صنعتی در مقیاس بزرگ در ایالات متحده از سال 1929 آغاز شد و در سال 1944 در صنایع غذایی مورد استفاده قرار گرفت، اما برای مدت 30 سال در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار گرفت.

در سال 1983، سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده مستقیم از سدیم آلژینات را به عنوان یک جزئی از مواد غذایی تأیید کرد.

اسید آلژنیک
خرید اسید آلژنیک

آلژینات سدیم یک پودر سفید یا زرد روشن است که یک محلول آبی بسیار چسبناک تشکیل می‌دهد، که دارای ویژگی‌های ضخیم شدن، تعلیق، امولسیون، تشکیل ژل، تشکیل یک فیلم و الیاف چرخشی است و دارای ساه طولانی و استفاده گسترده در صنایع غذایی، کاغذ و لوازم آرایشی است.

مطالعات دارویی مدرن نشان داده‌اند که اسید آلژنیک دارای اثر ضد آنافیلاکسی است، فعالیت‌های تنظیم کننده سیستم ایمنی، فعالیت آنتی‌اکسیدانی و اثرات ضد التهابی دارد.همچنین گزارش شده است که اسید آلژنیک استخراج شده از جلبک‌های قهوه‌ای دارای اثرات هیپوکلسترولمیک بوده و از پتانسیل فشار خون بالا استفاده می‌کنند.

بررسی منابع علمی نشان می‌دهد که طیف گسترده‌ای از کاربردها برای اسید آلژنیک در زمینه‌های مختلف مانند کاتالیزورها، بهداشت، تصفیه آب، بسته‌بندی صنایع غذایی، تثبیت سلول وجود دارد.

مشخصات شیمیایی و ساختاری اسید آلژنیک

ساختار شیمیایی اسید آلژنیک پیچیده است، استخراج شده از گونه‌های مختلف دارای ساختارهای مختلف است. تصور می‌شود که این اختلافات به دلیل تغییر طول زنجیره پلی‌ساکارید باشد. ساختار شیمیایی پلی‌ساکاریدها، به طور کلی، با ترکیب مونوساکارید، توالی مونوساکارید، پیکربندی پیوندهای گلیکوزیدی، موقعیت پیوندهای گلیکوزیدی، حلالیت و خصوصیات رئولوژیکی آن تعریف می‌شود.

مقدار کمی از مطالعات قبلی ساختار شیمیایی اسید آلژنیک را مشخص کرده است. تکنیک‌های اصلی اسید آلژنیک عمدتاً شامل رزونانس مغناطیسی هسته‌ای یک و دو بعدی، تجزیه و تحلیل متیلاسیون، طیف‌سنجی مادون قرمز (IR)، تعیین ویسکوزیته، طیف FT-IR استفاده شد.

کاربرد اسید آلژنیک

این ماده دارای خواص بسیاری می‌باشد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

کاربرد اسید آلژنیک در صنایع غذایی

آلژینات سدیم یک ماده مغذی ضروری برای فیبرهای خوراکی بدن انسان است. این ترکی یک اثر درمانی کمکی در پیشگیری از سرطان روده بزرگ، بیماری‌های قلبی عروقی، چاقی و تجمع سرب و کادمیوم در بدن دارد. آلژینات سدیم در ژاپن به عنوان “غذای سالم و طول عمر” شناخته می‌شود و در ایالات متحده در بین خرید مواد اولیه غذایی طبقه بندی می‌شود.

به عنوان یک نوع صمغ جلبک دریایی، می‌تواند با خواص فیزیکی و شیمیایی ذاتی خواص و ساختار غذا را بهبود ببخشد. آلژینات سدیم دارای ویژگی‌های گرمای کم، عدم سمیت، انبساط آسان و انعطاف‌پذیری زیاد است و می‌تواند به غذا اضافه شود تا عملکردهای امولسیون، تعلیق، تثبیت و جلوگیری از خشک شدن غذا را داشته باشد.

نقش اصلی آلژینات سدیم ژل شدن است، یعنی تشکیل یک ژل خوراکی، که برای حفظ شکل تقریباً جامد است. بنابراین، این یک افزودنی خوراکی عالی است. این نه تنها می‌تواند محتوای تغذیه ای مواد غذایی را افزایش دهد، کیفیت محصول را افزایش دهد، تنوع رنگ را افزایش دهد، بلکه باعث کاهش هزینه ها و بهبود بهره‌وری اقتصادی شرکت نیز می‌شود.

به عنوان مثال، افزودن 1/0٪ تا 1٪ سدیم آلژینات در تولید ماکارونی و شیرینی، مانند نان، می‌تواند از پیری و خشک شدن محصول نهایی جلوگیری کند، خرد شدن را کاهش دهد و طعم و مزه زیادی داشته باشد. افزودن 0.25٪ تا 2٪ آلژینات سدیم در ماست می‌تواند شکل کشک آن را حفظ و بهبود بخشد، از افت ویسکوزیته در هنگام عقیم‌سازی در دمای بالا جلوگیری کند و همچنین می‌تواند زمان نگهداری را افزایش دهد و طعم خاص آن تغییر نمی‌کند.

همچنین می‌توان از آلژینات سدیم به عنوان غلیظ‌کننده و امولسیون‌کننده مارگارین استفاده کرد. افزودن مقدار کمی آلژینات سدیم به آبجو می‌تواند کف را تثبیت کند.

کاربرد اسید آلژنیک به عنوان کاتالیست

بسیاری از مطالعات گزارش شده است که اسید آلژنیک می‌تواند به عنوان کاتالیزور استفاده شود، این ماده به عنوان مواد اولیه تجدید پذیر برای جایگزینی بسترهای سنتی استفاده می‌شود، کاتالیزور اسید آلژنیک از دیدگاه جدیدی در شیمی آلی استفاده شد.

اسید یک ارگان – کاتالیزور ناهمگن است، این می‌تواند ترکیبات الکتروفیلی را نه تنها توسط اسید برونستد بلکه با مقدار زیادی پیوند هیدروژنی در معرض آن فعال کند. در واکنش‌های فریدل-کرافتس ایندول‌ها در موقعیت های C3 و C2 با ایزوکینولین -1، 3 ، 4-تریونها و مشتقات هیدروکسی اندولیل در آب، آن‌ها دریافتند که اسید آلژنیک می‌تواند برای واکنش آلکیلاسیون FC بین ایندول‌ها و مشتقات هیدروکسی اندولیل کاتالیز کند، ارائه 4، 4 – دی ایندولیز اوکینولین -1 ، 3-دیون.

برای جلوگیری از هدر رفتن اسید آلژنیک، آن ها شرایط را برای بازیافت کارآمد کاتالیزوری اسید آلژنیک بهینه کردند. در نتیجه، اسید آلژنیک می‌تواند پنج بار بدون از دست دادن قابل توجهی در فعالیت مورد استفاده قرار گیرد. اسیدهای کربوکسیلیک، در زنجیره اصلی اسید آلژنیک قرار دارند، این اسیدها می‌توانند گروه‌های کربونیل اجزای واکنش را فعال کرده و پلی هیدروکینولین‌های مربوطه (PHQ) را تأمین کنند.

اسید آلژنیک
اسید آلژنیک فروش

کاربرد اسید آلژنیک در محصولات بهداشتی

مزیت آلژینات سدیم به عنوان ماده داربست این است که انعطاف‌پذیری آن می‌تواند به طور کامل با نقص بافت سازگار شود، و می‌تواند به طور همزمان مولکول‌های فعال زیستی را بارگیری کند.

ساختار ژل سه‌بعدی منحصر به فرد فضای رشدی راحت برای سلول های بذر فراهم می‌کند و شکل منظم و سطح صاف آن می‌تواند از آسیب ثانویه ناشی از پیوند با شکل نامنظم به محل آسیب دیده جلوگیری کند.

تزریق تهیه شده از سدیم آلژینات اثرات افزایش حجم خون و حفظ فشار خون را دارد و می‌تواند ثبات گردش خون را قبل و بعد از عمل حفظ کند. صنعت داروسازی از آلژینات سدیم برای ساخت قرص استفاده می‌کند، حتی اگر مقدار آن به بیش از 1% یا فشار افزایش یابد، زمان تجزیه افزایش نمی‌یابد. این خاصیت از ژلاتین و نشاسته بهتر است.

خرید اسید آلژنیک که یک چسب اتصال ایده‌آل است و همچنین می‌تواند برای تهیه کپسول روده استفاده شود. اسید آلژنیک یک داروی رایج در صنعت داروسازی است.

کاربرد اسید آلژنیک درتصفیه آب

در سال‌های اخیر، به دلیل پیشرفت سریع و توسعه صنعت، تخلیه تعداد زیادی از آلاینده‌ها تأثیرات و آسیب‌های زیادی به بقا و توسعه انسان وارد کرده است. توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست به یکی از موضوعات مهمی که جهان در حال حاضر با آن روبرو است تبدیل شده است.

فاضلاب تخلیه شده از فعالیت‌های مختلف صنعتی، به دلیل تصفیه نامناسب یا درمان نامناسب، در بسیاری از جنبه‌ها مانند سلامت انسان و اکوسیستم های آبی باعث ایجاد مشکل شده است.آلژینات یک پلی‌ساکارید طبیعی است که می‌تواند ژل ایجاد کند و دارای شرایط آماده‌سازی و فرآیند ساده‌ای است.

این ویژگی‌های ایمنی زیستی، سازگاری زیستی، بازسازی و جذب را دارد و به طور گسترده‌ای در سال‌های اخیر مورد استفاده و بررسی قرار گرفته است، با این وجود، دسترسی به آن به دلیل معایبی از جمله مقاومت مکانیکی ضعیف و خواص مکانیکی آلژینات محدود است.

به منظور بهبود پایداری و خواص مکانیکی آلژینات، می‌توان آن را با مواد دیگر ترکیب کرد تا خواص جامع آلژینات را بهبود بخشد.

کاربرد اسید آلژنیک در زمینه بسته‌بندی

با افزایش آگاهی از حفاظت از محیط زیست و توجه بیشتر به ایمنی مواد غذایی، انتخاب مواد طبیعی برای تهیه فیلم بسته بندی تجزیه پذیر به یکی از نقاط تحقیقاتی در زمینه بسته‌بندی، به ویژه در صنایع غذایی تبدیل شده است. علاوه بر تأمین نیازهای کلی بسته‌بندی، فیلم‌های تجزیه‌پذیر از مزایای حفظ، مقاومت در برابر اکسیژن، تراکم بخار آب و ضد آب بودن نیز برخوردار هستند که می‌تواند ماندگاری مواد غذایی را طولانی کند.

انتظار می‌رود تهیه غشای قابل تجزیه با استفاده از منابع طبیعی از طیف گسترده‌ای از منابع و منابع تجدید پذیر جایگزین یا تا حدی جایگزین پلاستیک‌های مصنوعی مبتنی بر صنعت نفت شود تا از افزایش آلودگی سفید جلوگیری کند.

کاربرد اسید آلژنیک
کاربرد اسید آلژنیک

آلژینات از مزایای طیف گسترده‌ای از منابع و خواص خوب تشکیل دهنده فیلم برخوردار است و به طور گسترده‌ای برای تهیه مواد مختلف غشایی استفاده شده است. اما فیلم آلژینات دارای کاستی‌هایی از جمله ویژگی‌های مکانیکی ناکافی و مقاومت ضعیف در برابر آب است که کاربرد آن را محدود می‌کند. اصلاح پیوند عرضی یکی از راه‌های غلبه بر این کاستی‌ها است.

کاربرد اسید آلژنیک در زمینه سلول‌های تثبیت شده

سلول بی‌حرکت معمولاً به سلول‌های حیوانی و گیاهی یا میکروبی گفته می‌شود که با استفاده از روش‌های فیزیکی و شیمیایی می‌توانند در یک فضای حامل خاص بازسازی و متابولیزه شوند. روش های بی‌حرکتی عمدتا شامل جذب، تعبیه، کووالانسی و پیوند عرضی است.

حامل‌های سلول بی‌حرکت را می‌توان تقریباً به سه دسته تقسیم کرد: (1) حامل‌های غیر آلی. (2) حامل‌های آلی؛ (3) حامل‌های کامپوزیت. در حال حاضر، فناوری سلول‌های بی‌حرکت به طور گسترده‌ای در زمینه‌های حاکمیت محیطی، تخمیر غذا، توسعه انرژی و تهیه دارو مورد استفاده قرار گرفته است.

خرید آلژینات سدیم یک پلی ساکارید کلوئیدی آب دوست است، زیست تخریب‌پذیری و زیست سازگاری خوبی دارد، پایدار و غیر سمی است و یکی از متداول ترین حامل‌های بی‌حرکت است.

به عنوان مثال در یکی از تحقیقات انجام شده از پلی وینیل الکل مخلوط و سدیم آلژینات به عنوان حامل بی حرکت برای بی‌حرکت سازی باکتری‌های تجزیه‌کننده کینولین با بازده بالا (آکروموباکتر سیمپلکس) با استفاده از روش انجماد و ذوب استفاده کردند و عملکرد حامل سلول بی‌حرکت و توانایی تخریب کینولین را بررسی کردند.

نتایج تجربی نشان می‌دهد که پس از 24 ساعت هم زدن با سرعت بالا، میزان احتباس حامل سلول بی‌حرکت کامل بالاتر از 98٪ است و میزان جذب متیلن بلو در دمای اتاق 62٪ است، که نشان می‌دهد ماده حامل بی‌حرکت است و مقاومت مکانیکی پایدار و یک سطح خاص بزرگ دارد.

شرکت پیشگامان شیمی از مراکز فروش مواد شیمیایی و فروش اسید آلژنیک میباشد که شما تولید کننده محترم برای خرید اسید آلژنیک میتوانید با کارشناس ما تماس حاصل نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست