فروش کیتوسان لاکتات

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده برتر و فعال در حوزه خرید و فروش کیتوسان لاکتات و مشتقات آن را از کشورهای مختلف وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آنالیز محصولات و قیمت خرید کیتوسان لاکتات آزمایشگاهی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

کیتوسان لاکتات چیست؟

کیتوسان بخشی از کلاس مولکول‌های بزرگ (کلان) به نام پلیمرها است. که از واحدهای سازه‌ای تکرار شده به انتهای دیگر متصل شده‌اند. اگرچه کلمه “پلیمر” در کاربردهای رایج ممکن است بیانگر پلاستیک باشد، اما این واژه در واقع به دسته‌ای از مواد طبیعی و مصنوعی با خواص متنوع اشاره دارد. از آنجا که کیتوسان از یک پلیمر موجود در طبیعت مشتق شده است، به عنوان یک پلیمر بیولوژیک شناخته می‌شود. برای خرید مواد اولیه صنایع غذایی و این محصول میتوانید با ما تماس بگیرید.

واحد تکرار شونده (یا مونومری) کیتوسان گلوکوزامین است. گلوکوزامین یک مکمل غذایی شناخته شده است که در درجه اول برای تقویت تحرک مفاصل (معمولاً زانوها و آرنج‌ها) استفاده می‌شود، زیرا در ترمیم و نگهداری غضروف‌ها نقش دارد. گلوکزآمین یک قند (یا ساکارید) است و بنابراین کیتوسان در یک گروه خاص به نام پلی‌ساکاریدها در خانواده بیوپلیمرها قرار دارد.

واحد سازنده کیتوسان دومین پلیمر فراوان روی زمین، در کنار سلولز است و به کیتین معروف است. خرید کیتوسان که یک محصول طبیعی است و از روند تخریب کیتین اتفاق می‌افتد. کیتین کاملاً در همه جا وجود دارد و در منابعی مانند: دیواره سلولی قارچ‌ها، اسکلت‌های بیرونی حشرات و برخی از صدف‌های خاص یافت می‌شود.

معرفی کیتوسان لاکتات

فروش کیتوسان لاکتات یک نمک کیتوسان با کیفیت بالا و حاوی ضد یون لاکتات است. برخلاف نمونه کیتوسان، محلول در آب است. این کار را با ترکیب اسید لاکتیک بر روی گروه‌های آمینه موجود در کیتوسان بدون کاتالیزور انجام می‌دهد.کیتوسان ژل‌هایی با آنیون‌های چند ظرفیتی و محلول‌های شفاف ایجاد می‌کند که لایه‌های خشک و محکم را خشک می‌کند. ایده‌آل آن برای داربست، سلول درمانی، دارورسانی و کاربردهای پزشکی پزشکی است.

ویژگی‌های کیتوسان لاکتات

 • بی‌بو
 • استفاده ترجیحی در کاربردهای آرایشی
 • محلول در آب

کاربردهای کیتوسان لاکتات

این یک بیوپلیمر طبیعی است که زیست سازگار، زیست تخریب‌پذیر، ضد باکتری، چسب به بافت است و می‌تواند در انواع برنامه‌ها استفاده شود، به عنوان مثال:

 • دستگاه‌های زیست پزشکی
 • تسهیل‌کننده تحویل دارو
 • التیام زخم
 • محصور سازی میکرو و نانوذرات برای رهاسازی کنترل شده در دارورسانی و سایر داروها
 • مهندسی و بازسازی بافت داربست
 • مواد افزودنی دارویی
 • لوازم آرایشی
 • ضد میکروبی، کود و رشد دهنده گیاهان
 • حفظ غذا
 • مکمل غذایی

فروش کیتوسان لاکتات ممکن است در تصفیه آب برای آلاینده‌های آلی و فلزات سنگین، دستگاه‌های زیست پزشکی، بسته‌بندی‌های زیست تخریب پذیر، اتمام پارچه برای پارچه‌های نفوذ پذیر در آب و مواد آرایشی استفاده شود.

فروش کیتوسان لاکتات برای صنایع آرایشی و بهداشتی

کیتین حلالیت کمی از خود نشان می‌دهد و کنترل آن بسیار سخت است. برعکس، کیتوسان در محلول‌های آبی اسیدی محلول است و می‌تواند به راحتی ترکیبات مختلفی از جمله ذرات میکرو، نانو و میلی، فیلم‌ها، داربست‌ها و الیاف را در بین سایر تولید کند.

الیگوساکاریدها و برخی مشتقات کیتین و کیتوسان در pH فیزیولوژیکی محلول در آب هستند و خواص بهبود یافته یا حتی جدیدی از خود نشان می‌دهند. هنگام در نظر گرفتن استفاده از کیتین، کیتوسان و مشتقات آن در محصولات آرایشی و بهداشتی باید در نظر داشت که این پلیمرها به دلیل خاصیت ویژه خود می‌توانند به عنوان مواد تشکیل‌دهنده یا به دلیل ویژگی‌های تکنولوژیکی آن‌ها به عنوان ناقل سایر مواد فعال عمل کنند.

سایر خصوصیات بیولوژیکی مورد علاقه را می‌توان در کیتین، کیتوسان و مشتقات آن مانند فعالیت‌های ضد قارچی و ترمیم زخم، چسبندگی زیستی، غیر سمی بودن و تجزیه بیولوژیکی یافت. تولید کیتوسان و همچنین مشتقات کیتوسان با طول‌های مختلف زنجیره ای و خواص متنوع برای کاربردها در لوازم آرایشی، بهداشتی و مراقبت‌های شخصی امکان پذیر است. وزن مولکولی اکثر محصولات کیتوسان به قدری زیاد است که نمی‌توانند به پوست نفوذ کنند و این یک مزیت مهم است که آن را برای مراقبت از پوست مناسب می‌کند.

این مواد شامل هیدروکلرید کیتوسان، استات کیتوسان، کیتوسان لاکتات، کربوکسی متیل کیتوسان، مشتقات کواترنیزه، الیگوساکاریدها و همچنین سولفات کیتین و کربوکسی متیل کیتین است.

خرید کیتوسان لاکتات در بهداشت دهان و دندان

استفاده از کیتوسان در همه زمینه‌های دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی پیشگیری، دندانپزشکی محافظتی، ریشه دندان، جراحی، پریودنتولوژی، پروتزهای دندانی و ارتودنسی پیشنهاد شده است. مراقبت‌ های بهداشتی دهان و دندان بر روی دندانپزشکی پیشگیری متمرکز شده است که هدف آن جلوگیری از بیماری‌های دندان و لثه است.

فروش کیتوسان لاکتات
فروش کیتوسان لاکتات

کاهش پلاک دندان

پوسیدگی‌های دندانی از طریق فرآیند تخمیر کربوهیدرات به دلیل متابولیسم باکتری‌ها، که در آن تولید اسیدهای آلی قوی مانند لاکتات، فرمات و پیروات باعث از بین بردن مواد شیمیایی سطح دندان می‌شود، شروع می‌شود.

گزارش شده است که مقدار pKa مطلوب برای مواد بافر کننده در برابر pH پلاک ممکن است در شرایط آزمایشگاهی کاهش یابد. این مقدار در محدوده pKa کیتوسان قرار دارد که بسته به Mw کیتوسان و درجه استیلاسیون (DA) در حدود 5.1 و 6.5 یافت می‌شود. توصیف شده است که pKa با کاهش Mw کیتوسان کاهش می یابد در حالی که با افزایش درجه استیلاسیون کاهش می‌یابد.

کیتوسان لاکتات در بهبود مواد غذایی

کیتوسان و مشتقات آن در ساخت فیلم‌ها و پوشش‌های خوراکی با خواص ضد میکروبی برای بهبود مواد غذایی استفاده می‌شود. کیتوسان ظرفیت فیلم‌سازی بسیار خوبی را ارائه می‌دهد، که استفاده از آن در ساخت فیلم‌ها و پوشش‌های خوراکی با خواص ضد میکروبی برای بهبود ایمنی و ماندگاری مواد غذایی برجسته شده است.

برای فعالیت ضد میکروبی کیتوسان، سه مکانیسم عمل مختلف پیشنهاد شده است:

 1. نشت سلول به دلیل فعل و انفعال الکترواستاتیک بین غشاء سلول‌های میکروبی با بار مثبت و بار منفی؛
 2. نفوذ کیتوسان به هسته میکروارگانیسم‌های القاء کننده مهار mRNA و سنتز پروتئین.
 3. تشکیل یک مانع خارجی، فلزات کلاته و سرکوب مواد مغذی ضروری برای رشد میکروبی

کیتوسان یک باز ضعیف است و در آب خالص و حلال‌های آلی نامحلول است، اما می‌تواند در محلول‌های آبی اسیدی رقیق، زیر pH 6.0 حل شود. این ویژگی به دلیل وجود گروه‌های آمینه است که مقدار pKa آن‌ها تقریباً 6.5 است و بنابراین انتقال محلول در محلول بین pH 6.5 و 6.0 رخ می‌دهد. در pH زیر این مقدار، آمین‌ها پروتونه می‌شوند و کیتوسان به دلیل افزایش آنتروپی ضد یون، به یک پلیمر محلول تبدیل می‌شود. از طرف دیگر، بالاتر از این محدوده به دلیل آمین‌های دپروتون شده نامحلول است.

چندین اسید آلی و غیر آلی گزارش شده است که به طور مؤثر کیتوسان را حل می‌کند، از جمله اسید استیک، اسید فرمیک، ال-گلوتامیک، اسید لاکتیک، هیدروکلریک اسید و اسید مالیک. اسیدهای آلی مواد طبیعی هستند که در میوه های مختلف و محصولات تخمیر یافته وجود دارد که علاوه بر اینکه در حل کیتوسان مؤثر است، برخی از آن‌ها فعالیت ضد میکروبی را در برابر عوامل بیماری‌زای ناشی از مواد غذایی نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست