خرید و فروش کالیفون

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده کالیفون در بشکه های 225 کیلویی از کشورهای هند و چین می‌باشد. این شرکت با بیش از 15 سال سابقه در واردات مواد اولیه رنگ این ماده شیمیایی را با بهترین قیمت و کیفیت وارد می‌کند.

کلیفون چیست؟

کلیفون (colophony) رزینی است که از گونه‌های مختلف درختان سوزنی برگ یا خانواده کاج Pinaceae به دست می‌آید. بسته به روش بازیابی سه نوع کلیفون وجود دارد: کلیفون صمغی، کلیفون چوبی و کلیفون روغن بلند. صمغ کلیفون از گونه‌های مختلف درختان کاج زنده به دست می‌آید. درختان برای استخراج اولئورسین استفاده می‌شوند، که سپس تقطیر می‌شوند تا سقز به‌عنوان مقطر و صمغ رزین به‌عنوان پسماند تقطیر به دست آید. کلیفون چوبی از کنده‌های قدیمی کاج تولید می‌شود. رزین روغن بلند به‌عنوان یک محصول جانبی در خمیر سولفات چوب مخروطیان به دست می‌آید.

عرضه کنده کاج برای تولید کلیفون چوبی رو به کاهش است و امروزه عمده‌ترین انواع تولیدی آن صمغ کلیفون و روغن بلند است. در ادبیات فنی، اصطلاح “colophony” مربوط به صمغ رزین است. در ادبیات پوست، کلیفون روغن بلند و کلیفون چوبی نیز در اصطلاح “colophony” گنجانده‌شده‌اند؛ زیرا رزین‌ها حاوی همان اجزای شیمیایی اصلی و آلرژن هستند و بدون توجه به منبع در محصولات فنی مختلف استفاده می‌شوند. البته در ادبیات آمریکایی، اصطلاح (رزین) بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کالیفون رزین

کالیفون رزین

همان‌طور که پیش از این ذکر شد رزین که با نام کلیفون نیز شناخته می‌شود، شیره یا ماده چسبنده‌ای است که از درختان کاج و صنوبر به دست می‌آید. چسبندگی آن باعث می‌شود در طیف وسیعی از محصولات استفاده شود.

نام‌های جایگزین برای رزین یا کالیفون

رزین با نام‌های متعدد دیگری نیز شناخته می‌شود. این نام‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • کلیفونيوم  Colophonium
 • کلیفونی  Colophony
 • رزین تربینتینا  Resin terebinthinae
 • روغن بلند  Tall oil
 • اسید ابیتیک Abietic acid
 • الکل متیل ابیتات  Methyl abietate alcohol
 • الکل ابیتیک  Abietic alcohol
 • ابیتیل الکل  Abietyl alcohol

توجه: از تماس با مواد حاوی رزین اجتناب کنید.

واکنش‌ آلرژی به رزین چیست؟

واکنش‌های تماس با رزین در یک فرد آلرژیک شامل درماتیت تماسی، آلرژیک حاد و مشکل در تنفس است. در درماتیت تماسی آلرژیک، درماتیت 1 الی 3 روز پس از تماس با رزین ایجاد می‌شود، اگرچه گاهی اوقات واکنش‌ها می‌توانند در عرض 24 ساعت یا حتی بیش از یک هفته پس از قرار گرفتن در معرض آن ظاهر شوند. درماتیت معمولاً به محل تماس با رزین محدود می‌شود (مانند دست‌ها و ساعد، پس از حمل چوب کاج، در صورتی که ممکن است صورت نیز درگیر شود).

در ابتدا، پوست قرمز و ملتهب می‌شود و به‌طور کلی خارش دارد. با پیشرفت واکنش ممکن است تاول بزند و حتی خارش شدیدتری داشته باشد. اگر قرار گرفتن در معرض آن ادامه یابد، درماتیت ممکن است در نهایت مزمن شود و پوست ضخیم و لیکن دار شود.

آیا من به رزین حساسیت دارم؟

آلرژی به رزین از روی تاریخچه بالینی و با انجام تست‌های آلرژی خاص که به آن تست پچ می‌گویند، تشخیص داده می‌شود.اگر می‌خواهید محصولی را خودآزمایی کنید برای رزین، می‌توانید ناحیه کوچکی از پوست خود را با استفاده از تکرار تست برنامه باز  (ROAT) آزمایش کنید. با این حال، خیلی از مواد شیمیایی بسیار تحریک‌کننده هستند، بنابراین باید مراقب باشید. ابتدا این موضوع را با متخصص پوست خود در میان بگذارید.

مقدار بسیار کمی از محصول مورد نظر را دو بار در روز به مدت هفت روز روی ناحیه کوچکی از پوست مانند خم بازو بمالید. اگر پس از استفاده از محصول به مدت هفت روز متوالی، هیچ واکنشی مشاهده نشد، بعید است که به محصول حساسیت داشته باشید. با این حال، همچنان ممکن است واکنش تحریک‌کننده یا عدم تحمل نسبت به محصول داشته باشید.

واکنش‌های متقابل رزین‌ها

 • بلسان پرو
 • دی هیدروآبیتیل الکل
 • تارهای چوبی
 • رزین کاج
 • رزین صنوبر
 • روغن سقز

ظاهر: رزین زرد. 90٪ اسیدهای رزینی (بیشتر اسید آبئیتیک)، 10٪ ماده خنثی
حساس کننده: حساس کننده‌های اصلی ابیتیک اسید و آبیتول هستند.
پچ تست: 20 درصد در نفت خام

کلیفون چگونه تهیه می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد، شیره کاج عنصر کلیدی در کلیفون است و معمولاً از درختانی که برای خمیر کاغذ پرورش داده می‌شوند استخراج می‌شود. هنگام تولید کلیفون، اولین قدم حرارت دادن درختان و مایعات پودر شده در هاضم‌های غول پیکر است که چوب و سایر الیاف را از محصولات جانبی که سرشار از ترکیبات معطر هستند جدا می‌کند. از آنجا، مواد خام با استفاده از یک روش کاملاً ساده شامل قالب‌ها، موم زنبور عسل و سایر مواد به رزین آماده تبدیل می‌شوند.

بدون اینکه این فرآیند عمق پیدا کند، محصولات جانبی جدا شده و موم زنبور عسل قبل از ریختن در قالب در یک قابلمه گرم و سرد می‌شود. با سرد شدن و سفت شدن کلیفون، از قالب خارج می‌شود و انتهای آن به شکل صاف در می‌آید. نتیجه نهایی یک کیک از کلیفون است که آماده استفاده است.

چگونه باید از رزین یا صمغ رزین استفاده کرد؟

بسته به نوع صمغ رزینی که خریداری می‌کنید، روش‌های استفاده ممکن است کمی متفاوت باشد. صرف نظر از این، باید مطمئن شوید که کمان را با یک کت یکنواخت پوشانده‌اید، اگر بیش از حد آن را بپوشانید، در نهایت گردوغبار کلیفون را در همه جا مشاهده خواهید کرد، و اگر کم استفاده کنید ممکن است چسبندگی کافی نداشته باشد. برای اعمال، کمان را سفت کنید، کلیفون را در دست چپ خود بگیرید و کمان خود را بین 5 الی 10 بار روی کلیفون بکشید.

در بیشتر موارد، شما فقط باید برای هر 3 تا 5 ساعت بازی، کمان را رزین کنید. اکثر نوازندگان مبتدی یا دانشجو فقط باید 2 تا 3 بار در هفته از رزین استفاده کنند. بدیهی است که این استاندارد بسته به اینکه چقدر ساز خود را تمرین می‌کنید ممکن است افزایش یا کاهش یابد.

کاربرد کالیفون در صنایع مختلف

 • در صنایع لاستیک، گل رز به عنوان یک عامل نرم‌کننده برای ایجاد لاستیک نرم و آسان برای سایش، باعث می‌شود عامل پرکننده به راحتی پراکنده شود.
 • چسب بر اساس لاستیک، چسب و سبزی گیاهی مبتنی بر رزین مصنوعی، به عنوان یکی از مواد تشکیل‌دهنده آن، رزین است. مواد بر پایه رزین به طور کلی برای چسب‌های داغ مایع، چسب حساس به فشار و چسب بر اساس لاستیک استفاده می‌شود.
 • عامل اندازه‌گیری از رزین می‌تواند جوهر را از پراکندگی جلوگیری کند، باعث افزایش قدرت و صافی و افزایش مقاومت در برابر سایش کاغذ می‌شود. همچنین می‌تواند از جذب زیاد آب از کاغذ جلوگیری کند و از چاپ موهای خود جلوگیری کند.
 • در صنایع چاپ جوهر، گل رز به طور عمده به عنوان حامل رنگ جوهر و افزایش چسبندگی آن به کاغذ استفاده می‌شود. بدون کاسنی در جوهر، فشرده‌سازی صورت خواهد گرفت. در چین، جوهر چاپ معمولا شامل حدود 7 درصد از گل رز است.
 • در صنعت صابون‌سازی به عنوان بخشی از اسید آلیفاتیک استفاده می‌شود.
 • رزین آکیل گلیسرول هیدروژنه با چای طبیعی و موم، اتان استات می‌تواند با افزودن طعم، قند و رنگ‌دانه و جوشاندن با هم به آدامس تبدیل شود.
 • رزین، با کلیت و دیگر رزین‌های مصنوعی می‌توانند برای غوطه‌دادن حلقه الکتریکی برای عایق‌سازی ترکیب شوند.
 •  می‌تواند برای جلبک‌ها، باکتری‌ها، کپک‌ها، قارچ‌ها و سایر آفات استفاده شود.

فروش کالیفون

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کالیفون مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

wikipedia

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست