سدیم استات

خرید سدیم استات

خرید سدیم استات خشک را با بهترین قیمت از مجموعه ما داشته باشید. شرکت پیشگامان شیمی محصول استات سدیم خشک گرید خوراکی را از کشورهای چین و آلمان وارد می‌کند. سدیم استات در محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. جهت خرید و کسب اطلاع از قیمت فروش استات سدیم با ما تماس بگیرید. در ادامه به بررسی این ماده و خواص آن می‌پردازیم:

سدیم استات چیست؟

سدیم استات (Sodium acetate) بدون آب یک منبع سدیم کریستالی و یک پودر هیدروسکوپی بسیار محلول در آب است که در حرارت دادن به اکسید سدیم تجزیه می‌شود. استات سدیم دارای فرمول شیمیایی CH3COONa است. نمک استات سدیم و یا به زبان ساده‌تر استات سدیم، دارای بسیاری از کاربردهای عملی است.

این پایه کنسانتره یک اسید ضعیف است. به این معنی که آن را تنها هنگامی که در آب حل می‌شود، یونیزه می‌کند. استات‌سدیم خواص بافری را فراهم می‌کند، یعنی توانایی حفظ محلول‌ها در pH نسبتاً ثابت با وجود چالش‌های اساسی و پایه. این ویژگی به سمیت کم آن کمک می‌کند تا توضیح دهد که چرا استات سدیم در صنایع مختلف از جمله تولید نفت و غذا یافت می‌شود.

استات‌سدیم شامل یک اتم سدیم و دو اتم کربن یا C، دو اتم اکسیژن و 3 اتم هیدروژن یا هتروم برای هر مولکول استات است. از لحاظ فنی می‌توان فرمول را به عنوان C2H3NaO2 معرفی کرد. از نظر فیزیکی، استات‌سدیم به عنوان یک پودر کریستالی جذب‌کننده‌ی هیگواریوم یا آب جذب می‌شود.

ماده خالص آن دارای نقطه ذوب 58 درجه سانتی‌گراد یا 136 درجه فارنهایت است و به طور کامل در نقطه جوش 120 درجه سانتی‌گراد یا 248 درجه فارنهایت تجزیه می‌شود. استات سدیم به راحتی در آب حل می‌شود و محلولیت 500 گرم در لیتر در 20 درجه C. کریستال‌ها pH پایه حدود 7.5 تا 9.0 دارند.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سدیم استات

فرمول مولکولی: C2H3NaO2 · nH2O (n = 0 یا 3) یا C4H7NaO4 · nH2O (n = 0 یا 3) یا C2H3NaO2 یا CH3COONa
مترادف: استات سدیم 127-09-3 اسید استیک، نمک سدیم استات سدیم بی‌آب است نمک سدیم اسید استیک
وزن مولکولی: 82.03 گرم در مول
استات سدیم (CH3COONa) نمکی است که در حالت جامد قرار دارد و بدون آب یا در حالت مذاب به عنوان یک اسید یا پایه در نظر گرفته نمی‌شود. اکنون، از آنجا که NaOH یک پایه قوی است و CH3COOH یک اسید ضعیف است، محلول حاصل از آن در طبیعت اساسی است. 

در انسان استنشاق استات سدیم ممکن است باعث سرفه و گلو درد شود. تماس مستقیم پوست یا چشم ممکن است باعث قرمزی و سوزش شود. با این حال، به طور کلی، سمی بودن آن در انسان حداقل است.

تاریخچه سدیم استات

در سال 1995، مقامات میشیگان آزمایش سدیم استات تری هیدرات را به عنوان نمکی برای باند فرودگاه‌ها آزمایش کردند. با این حال آزمایش‌ها نشان داد که نمک بدون آب برای این منظور بهتر از تری هیدرات کار می‌کند. استات سدیم همچنین به عنوان آبگیر در گاراژهای پارکینگ استفاده شده است.

این ترکیب به کلرید سدیم ترجیح داده می‌شود، که به طور گسترده به عنوان یک ترکیب در حال استفاده است زیرا کلرید سدیم میله‌های استیل را که در بتن دفن شده دچار خوردگی نمی‌کند. بسته‌های حرارتی گاهی حاوی محلول اسید سدیم تری هیدرات خنک شده در زیر نقطه انجماد آن هستند.

هنگامی که بسته فعال می‌شود، این ترکیب خیلی سریع منجمد می‌شود و گرمی را که در مرحله سوپرکل خود ذخیره شده بود، آزاد می‌کند. صنعت آرایشی از استات سدیم به عنوان یک عامل بافر در انواع محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌کند. ماده بافر ماده‌ای است که اسیدیته یک محصول را در یک محدوده مطلوب خاص حفظ می‌کند.

استات سدیم به همین دلیل توسط تولید کنندگان مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و اطمینان می‌دهد که انواع غذاها دارای اسیدیته کافی برای محافظت از پوسیدگی مواد غذایی هستند اما آنقدر اسیدی نیست که طعم ناخوشایندی داشته باشد.

کاربردهای استات سدیم

استات سدیم در صنایع بسیار متنوعی استفاده می‌شود.

  • در صنایع نساجی، استات سدیم، سنتز سولفوریک اسید را خنثی می‌کند و کیفیت پارچه‌های نهایی را بهبود می‌بخشد.
  • در عکاسی، استات‌سدیم بخشی از محلول‌های توسعه‌دهنده است و به عنوان یک عامل مقاوم در برابر عکس عمل می‌کند.
  • در تولید لاستیک، استات‌سدیم باعث کاهش ولکانیزاسیون می‌شود که باعث کنترل روند کلی می‌شود. استات‌سدیم اضافه‌شده به مواد غذایی به عنوان یک نگه‌دارنده و یک عامل طعم‌دهنده عمل می‌کند.
  • به طور خاص، چیپس سیب زمینی با استات سدیم، دارای طعم ممتاز “نمک و سرکه” است.
  • استات‌سدیم و محلول‌های اسید استیک به عنوان نگه‌دارنده برای حفظ نسبتاً ثابت pH، برای واکنش‌های بیوشیمیایی تحقیقات، صنعت نفت و صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی مفید است.
  • در زمینه پزشکی، استات‌سدیم، بیماران با سطوح بالای اسید خون و یا میزان سدیم کم را درمان می‌کنند.

استات‌سدیم در صنایع نساجی برای خنثی‌سازی جریان‌های سدیم اسید سولفوریک استفاده می‌شود و همچنین در صورت استفاده از رنگ‌های آنیلین به عنوان فتوسنتز استفاده می‌شود. این همچنین یک عامل ترشی در برنزه‌کردن کروم است و به جلوگیری از جوش برداشتن کلرپرون در تولید لاستیک مصنوعی کمک می‌کند.

در پردازش پنبه برای پد پنبه یکبار مصرف کاربرد دارد. استات‌سدیم برای از بین بردن برق استاتیک استفاده می‌شود. استات‌سدیم برای کاهش آلودگی آب به بتن به عنوان یک سیلانت بتن استفاده می‌شود. در حالی که از نظر زیست محیطی ارزان‌تر از جایگزین اپوکسی معمولی برای مهر و موم کردن بتن در برابر نفوذ آب است.

فروش استات سدیم

استات سدیم در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول استات سدیم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. 

سدیم استات از کجا بخریم

سدیم استات سالیان سال است که یکی از محصولات اصلی موردنیاز بسیاری از تولیدکنندگان در کشور می‌باشد. پیشگامان شیمی مشکل نیاز به این ماده را حل کرده است. این شرکت آماده است تا سدیم استات را با بهترین قیمت و بیشترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. کافی است با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست