خرید پودر ملاتونین

خرید ملاتونین

ملاتونین یک پودر کریستالی سفید یا کم رنگ است، این ترکیب در الکل و به مقدار کمی در آب محلول است. می‌توان از آن به عنوان کمک خواب استفاده کرد و می‌تواند در طیف وسیعی از فرمولاسیون‌ها گنجانده شود. شرکت پیشگامان شیمی در زمینه تامین مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف فعالیت دارد و دارای سال ها تجربه در زمینه فروش مواد اولیه شیمیایی به صورت عمده فروشی است.

تمام محصولات ارائه شده توسط پیشگامان شیمی از بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت برخوردار هستند. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت استعلام قیمت و خرید پودر ملاتونین با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ضمن دریافت قیمت روز ملاتونین، در صورت نیاز آنالیز ملاتونین را در اختیار شما قرار دهند.

شماره‌های تماس : ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ – ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷

 

ملاتونین در دهه 1950 به عنوان یک هورمون عصبی (N-استیل-5 متوکسی تریپتامین) در مغز توسط غده صنوبری از اسید آمینه تریپتوفان تولید می‌شد، کشف شد، پودر ملاتونین به عنوان یک مکمل غذایی در سال 1994 در دسترس قرار گرفت.پیش ساز ملاتونین، تریپتوفان (L-تریپتوفان)، یک اسید آمینه ضروری است که از پروتئین‌ها در طول هضم از طریق عمل آنزیم‌های پروتئولیتیک سنتز می‌شود.

در طول روز، قبل از اینکه به ملاتونین تبدیل شود، به سروتونین (یک ماده شیمیایی مغز درگیر با خلق و خو) تبدیل می‌شود. همچنین ثابت شده است که پودر ملاتونین دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است و از سلول‌ها در برابر آسیب‌های ناشی از مولکول‌های رادیکال آزاد محافظت می‌کند. برای آشنای بیشتر با پودر ملاتونین و خرید پودر ملاتونین تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

خواص ملاتونین
نام انگلیسی Melatonin
سایر نام‌ها Melovine
شکل ظاهری پودر کریستالی سفید یا مایل به سفید
CAS شماره 73-31-4
فرمول مولکولی C13H16N2O2
وزن مولکولی 232.28

ملاتونین چیست؟

ملاتونین هورمون تنظیم کننده چرخه خواب طبیعی است که در شب توسط بدن شما تولید می‌شود. همانطور که نور خورشید شروع به کم شدن می‌کند و ساعت داخلی بدن نزدیک شدن به خواب را احساس می‌کند، بخش کوچکی از مغز به نام غده صنوبری شروع به ترشح ملاتونین می‌کند. بسیاری از مردم دوست دارند پودر ملاتونین را برای خواب راحت‌تر مصرف کنند و پودر ملاتونین گزینه بسیار موثری برای بهبود کیفیت خواب است.

عوامل زیادی می‌توانند در عدم احساس خواب آلودگی در شب نقش داشته باشند. اگر ساعت داخلی بدن خاموش باشد یا نور آبی زیادی در محیط وجود داشته باشد، غده صنوبری ممکن است با نزدیک شدن به شب ملاتونین ترشح نکند. پودر ملاتونین می‌تواند به درمان این موقعیت‌های بی قرار کمک کند.

خرید پودر ملاتونین

چه غذاهایی ملاتونین دارند

ملاتونین به طور طبیعی در تعدادی از غذاها وجود دارد. این شامل:

  • گیلاس تارت
  • موز
  • آناناس
  • گوجی بری
  • گوجه فرنگی‌ها
  • جو دوسر

در حالی که نباید بلافاصله قبل از خواب غذا بخورید، می‌توانید این غذاها را در طول روز مصرف کنید تا به طور طبیعی تولید ملاتونین بدن خود را افزایش دهید.

فواید ملاتونین برای بدن

1-ضد پیری

ویژگی اصلی پیری بدتر شدن تدریجی عملکردهای فیزیولوژیکی و فرآیندهای متابولیک است. پیری بدن انسان ارتباط نزدیکی با پراکسیداسیون لیپیدی و آسیب رادیکال‌های آزاد دارد. دو راه برای از بین بردن رادیکال‌های آزاد وجود دارد. یکی از عوامل کاهش دهنده قوی مانند ویتامین C، ویتامین E، آنتوسیانین‌ها و غیره است. کاهش می‌تواند رادیکال‌های آزاد را از بین ببرد. دیگری یک اکسیدان قوی است که باعث می‌شود رادیکال‌های آزاد الکترون‌های آزاد را از طریق اکسیداسیون از دست بدهند تا به اثر از بین بردن رادیکال‌های آزاد دست یابند. 

فروش پودر ملاتونین

ملاتونین یک اکسیدان قوی است که از بدن در برابر مواد مضر محافظت می‌کند و ملاتونین با افزایش سن کاهش می‌یابد، بنابراین بسیاری از مردم حدس می‌زنند که ملاتونین با پیری بدن انسان مرتبط است. ملاتونین می‌تواند گروه‌های هیدروکسیل، کربنات‌ها، گروه‌های آلی مختلف را از بین ببرد و همچنین می‌تواند سنتز آنزیم‌های آنتی اکسیدانی مانند سوپراکسید دیسموتاز، گلوتاتیون ترانسفراز، گلوتاتیون ردوکتاز و غیره را افزایش دهد. خواص آنتی اکسیدانی سلولی، ملاتونین همچنین می‌تواند هموستاز میتوکندریایی را حفظ کرده و سنتز رادیکال‌های آزاد را کاهش دهد. خواص آنتی اکسیدانی ملاتونین در درمان ناباروری در زنان مبتلا به آرتریت روماتوئید و در بیماران مسن مبتلا به فشار خون ضروری نشان داده شده است.

2-تنظیم ایمنی

ملاتونین می‌تواند عملکردهای تعدیل کننده ایمنی را از طرق مختلف اعمال کند، مانند افزایش وزن اندام‌های ایمنی، افزایش درصد لنفوسیت‌ها در خون محیطی، ترویج تشکیل آنتی بادی و تکثیر لنفوسیت‌های T و B، تحریک تولید سیتوکین و شرکت در کمپلکس عصبی غدد درون ریز – تنظیم شبکه ایمنی.

برخی از دانشمندان تأثیر ملاتونین را بر عملکرد غیراختصاصی ایمنی بدن با اندازه‌گیری میزان فاگوسیتوز فاگوسیت‌ها در حفره صفاقی موش بررسی کردند و دریافتند که ملاتونین اثر تقویت‌کننده ایمنی بر روی عملکردهای خاص و غیراختصاصی در موش‌های دارای ضعف ایمنی یا نقص ایمنی دارد. اما در موش‌های معمولی، ملاتونین تنها می‌تواند عملکرد ایمنی سلولی خاص موش‌ها را بهبود بخشد.

نتیجه گیری: ملاتونین دارای اثرات بیولوژیکی مختلفی از جمله بهبود خواب، ضد پیری، تنظیم کننده ایمنی و ضد تومور است و به عنوان ترکیبی با چشم انداز کاربرد گسترده به شمار می‌رود. پودر ملاتونین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان یک مکمل غذایی تایید شده است، وزارت بهداشت کشور ایران نیز استفاده از پودر ملاتونین را در محصولات بهداشتی تایید کرده است.

با این حال، بیشتر مطالعات در مورد اثرات بیولوژیکی ملاتونین بر اساس آزمایشات حیوانی انجام شده است و آزمایشات بالینی در مورد عوارض جانبی ملاتونین وجود ندارد. علاوه بر این، مکانیسم بیولوژیکی ملاتونین نیز به تحقیقات عمیق تری نیاز دارد. ملاتونین در واقع می‌تواند اثر کمکی خاصی بر اختلال ساعت بیولوژیکی و اختلالات خواب حساس به ملاتونین داشته باشد. با این حال، ملاتونین به عنوان یک هورمون نیز از قوانین عمل هورمون‌ها در بدن انسان پیروی می‌کند، مانند استفاده طولانی مدت باعث افزایش دوز می‌شود. باعث تنظیم هماهنگ سایر هورمون‌های غدد درون ریز و غیره می‌شود.

فروش عمده ملاتونین

فواید ملاتونین برای پوست

ملاتونین به پوست نفوذ می‌کند و سنتز آنزیم‌های آنتی اکسیدانی را فعال می‌کند. این آنزیم‌های آنتی اکسیدانی برای جلوگیری از رادیکال‌های آزاد عمل می‌کنند و در نتیجه آسیب اکسیداتیو پوست را ترمیم می‌کنند. این بدان معنی است که ملاتونین از پاکسازی رادیکال‌های آزاد تا ترمیم آسیب DNA به عنوان یک محافظ اصلی پوست عمل می‌کند.

آیا ملاتونین عوارض دارد

ملاتونین نقش مهمی در چرخه خواب و بیداری دارد. ملاتونین معمولاً در حدود ساعت 10 تا 11 شب به اوج خود می‌رسد. مصرف ملاتونین می‌تواند به برخی از اختلالات خواب مانند تاخیر در مراحل خواب کمک کند و همچنین درد ناشی از بی خوابی و جت لگ (Jet lag) را تسکین دهد.

ملاتونین به طور کلی برای استفاده کوتاه مدت در دوزهای کوچک بی‌خطر است. شایع ترین عوارض جانبی استفاده طولانی مدت از ملاتونین عبارتند از:

-خواب آلود

-سردرد

-حالت تهوع

-سرگیجه

عوارض جانبی کمتر شایع ملاتونین شامل رویاهای غیرعادی، خلق و خوی افسردگی گذرا، لرزش خفیف، اضطراب خفیف، تحریک پذیری، کاهش هوشیاری، گیجی یا سردرگمی و فشار خون پایین است، همچنین در افراد مسن کاهش جریان خون و هیپوترمی. برای زنان باردار یا شیرده توصیه نمی‌شود. همچنین برای افراد مبتلا به اختلال عملکرد کبد توصیه نمی‌شود.(برای مطالعه بیشتر در مورد فواید پودر ملاتونین به این لینک مراجعه کنید.)

خرید عمده ملاتونین

قیمت پودر ملاتونین ؟

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان حرفه ای پودر ملاتونین، آمادگی دارد تا ملاتونین مورد نیاز مشتریان را به صورت عمده تامین کند. شما می‌توانید جهت استعلام قیمت پودر ملاتونین با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید تا ضمن دریافت قیمت ملاتونین، در صورت نیاز آنالیز ملاتونین و اطلاعات مورد نیاز در مورد محصول را در اختیار شما قرار دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست