غذایی

کاراگینان

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید کاراگینان

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان کاراگینان فول و نیمه فول یوتا لامبدا و کاپا برند مارسل را از کشور فیلیپین را و آلمان وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت کسب اطلاعات در مورد خرید کاراگینان و دریافت آنالیز با تلفن‌های شرکت تماس حاصل فرمائید. از کاراگینان می‌توان برای ایجاد طیف وسیعی از بافت‌ها در غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده کرد. در ادامه به بررسی این محصول ارزشمند می‌پردازیم:

کاراگینان
کاربردهای کاراگینان

کاراگینان چیست؟

کاراگینان (carrageenan) عصاره‌ای از جلبک دریایی قرمز است که معمولاً به عنوان موریل ایرلندی شناخته می‌شود. این جلبک دریایی خوراکی بومی جزایر بریتانیا است، که در صدها سال در آشپزی سنتی استفاده شده است. این ماده نیز به طور گسترده‌ای در صنایع غذایی استفاده می‌شود، اغلب به عنوان یک ضخیم‌کننده و عامل ژل. شما آن را در بستنی، پنیر، شیر غیر لبنی، ژله، پودینگ و فرمول شیرینی پیدا خواهید کرد. برخلاف ژلاتین که از محصولات حیوانی ساخته شده است، کاراگیـنان برای وگان‌ها مناسب است.

کاراگینان همچنین از مواد تشکیل‌دهنده محصولات کاهش وزن است. این یک عنصر چند منظوره است و در آب و سیستم‌های شیری متفاوت عمل می‌کند. در آب، خواص هیدروکلوئید معمولی ضخیم‌شدن و ژل شدن را نشان می‌دهد، در حالی که در سیستم‌های شیر نیز ویژگی واکنش با پروتئین‌ها برای ایجاد توانایی‌های ثبات ثانویه‌ای دارد.

ژله کاراگینان
کاربردهای کاراگینان

انواع کاراگینان:

کارگین را می‌توان با توجه به ساختار و خواص شیمیایی یا طبق فرآیند تولید آن طبقه‌بندی کرد:

طبق ساختار:

 • کاپا – ژل سفت و شکننده، مقاوم در برابر حرارت، ژل‌کنندگی بالا و قوی
 • یوتا – ژل الاستیک، مقاوم در برابر حرارت
 • لامبدا – محلول در آب سرد، غیر ژلینگ، ویسکوزیته بالا

طبق فرآیند تولید:

 • نیمه تصفیه – ژل مات حاوی میزان بالای سلولز و فیبر، درجه خلوص پایین.
 • تصفیه شده – ژل شفاف و شفاف، با درجه خلوص بالا.

ساختار شیمیایی کاراگینان

خرید کاراگینان که در دیواره سلولی و ماتریس بین سلولی بافت گیاه جلبک دریایی قرار دارد. این یک پلی‌ساکارید با وزن مولکولی بالا با 15 تا 40 درصد محتوای استر سولفات است. این توسط واحدهای متناوب دی گالاتوز و 3.6 گالاکتوز آنهیدرو (3.6-AG) تشکیل شده است که توسط α-1،3 و β-1،4 -glycosidic پیوند می‌یابد.

تفاوت‌های اصلی که در خواص کاپا، یوتا و نوع لامبدا تأثیر می‌گذارد تعداد و موقعیت گروه‌های سولفات استر و همچنین محتوای 3.6-AG است. سطح بالاتر استر سولفات به معنی پایین آمدن دمای حلالیت و استحکام ژل پایین تر است. نوع کاپا دارای سولفات استر در حدود 25 تا 30 درصد و مقدار 3،6-AG حدود 28 تا 35 درصد است. نوع یوتا دارای میزان سولفات استر در حدود 28 تا 30 درصد و محتوای 3،6-AG حدود 25 تا 30 درصد است. نوع لامبدا دارای میزان سولفات استر در حدود 32 تا 39 درصد و محتوای آن 3،6-AG نیست.

کاراگینان کاپا
کاراگینان لامبدا
کاراگینان لامبدا
کاراگینان یوتا

تولید کاراگینان

ممکن است کاراگینان مطابق روند تولید، تصفیه شده یا نیمه تصفیه شده باشد. فرآیند تولید شکل نیمه تصفیه شده همیشه یکسان است. برای نوع تصفیه شده، سه روش در صنعت استفاده می‌شود: خشک کردن در درام، تقطیر الکل و ژل پرس.

جلبک کاراگینان
کاربردهای کاراگینان

این ماده از گونه‌های مختلف جلبک دریایی متعلق به کلاس Rodophyceae بدست می‌آید. جلبک دریایی تجاری، بسته به نوع جلبک دریایی و شرایط دریا مانند درخشندگی، مواد مغذی، دمای آب و اکسیژن، از 20٪ تا 40٪ از وزن خشک متفاوت است. گونه‌ها و منابع مختلف جلبک دریایی، انواع مختلف کاراگینان مانند کاپا، یوتا و لامبدا را تولید می‌کند. برخی از گونه‌های جلبک دریایی ممکن است یک کاراگینان نوع مخلوط مانند کاپا / یوتا، کاپا / لامبدا یا یوتا / لامبدا تولید کنند.

گونه‌هایی که از نوع کارپاگانن نوع کاپا تولید می‌کنند. گونه‌ای که کاراگینان نوع ایوتا تولید می‌کند Eucheuma Denticulatum است. گونه‌هایی که از نوع کاراماژین هستند نوع لامبدا تولید می‌کنند به طور کلی متعلق به گونه‌های گیگارتینا هستند. برخی از گونه‌ها مانند Chondrus Crispus و Gigartina skottsbergii از نوع مخلوط کارراژین کاپا / لامبدا یا کاپا / یوتا تولید می‌کنند.

جلبک‌های دریایی معمولاً توسط صیادان در عمق کم در جزر و مدهای کم یا غواصی با استفاده از تجهیزات مناسب به صورت دستی جمع می‌شود. پس از برداشت محصول، جلبک دریایی زیر آفتاب قرار می‌گیرد تا خشک شود تا به یک سطح رطوبت برسند که برای پردازش ایده‌آل است. جلبک دریایی (Cottonii) و (Spinosum) با موفقیت در مقیاس تجاری در فیلیپین، اندونزی و تانزانیا کشت شده‌اند. Chondrus و Gigartina skottsbergii به ترتیب از تخت‌های جلبک دریایی طبیعی در اقیانوس اطلس شمالی و شیلی بدست می‌آیند.

خواص کاراگینان

1. انحلال‌پذیری

آب گرم:
تمام انواع کاراگینان در دمای بالاتر از دمای ذوب ژل آن، در آب داغ محلول هستند. دامنه طبیعی دمای حلالیت بسته به غلظت محلول و حضور کاتیونها بین 40 تا 70 درجه سانتی‌گراد است.
آب سرد:
در آب سرد فقط نوع لامبدا و نمک‌های سدیم کاپا و یوتا کاراگینان محلول هستند. نمک های پتاسیم و کلسیم از نوع کاپا و یوتا در آب سرد قابل حل نیستند بلکه به عنوان تابعی از غلظت و نوع کاتیون‌های موجود و همچنین دمای آب و شرایط پراکندگی متورم می‌شوند.
شیر گرم:
همه انواع کاراگینان‌ها در شیر داغ محلول هستند اما برخی از آنها به دلیل حضور یون‌های کلسیم به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرند. در هنگام خنک کردن همه این محلول‌ها به ژل تمایل دارند. استحکام ژل و قوام آن به غلظت محلول و حساسیت آن به یون‌های کلسیم بستگی دارد.
شیر سرد
نوع لامبدا به دلیل عدم حساس بودن به وجود یون های پتاسیم و کلسیم در شیر سرد قابل حل است. کاپا و یوتا در شیر سرد نامحلول هستند، اما ممکن است در مواقع استفاده از فسفات مانند تترا سدیم پیرو فسفات (TSPP) برای ضخیم شدن مؤثر استفاده شود.
محلول قند
تمام انواع کاراگینان‌ها در محلول‌های شکر غلیظ در دمای اتاق نسبتاً نامحلول هستند. با این حال، کاپا و لامبدا در محلول‌های ساکارز به میزان 65 درصد و در دمای بالاتر از 70 درجه سانتی‌گراد محلول هستند. نوع یوتا فقط در محلول قند غلیظ و در هر دما به مقدار کمی محلول است.
محلول نمک (آب نمک)
نوع یوتا و لامبدا در محلول نمک غلیظ (20٪ تا 25٪ کلرید سدیم) محلول هستند. نوع کاپا نامحلول است.

2. ژل‌کنندگی

مکانیسم ژل
محلول آب گرم کاپا و یوتا کاراگینان توانایی تشکیل ژل‌های برگشت‌پذیر را با خنک شدن آن دارد. این پدیده به دلیل تشکیل یک ساختار مارپیچ مضاعف توسط پلیمرهای کاراگینان رخ می‌دهد. در دمای بالاتر از نقطه ذوب ژل، پلیمرهای کاراگینان به صورت کویل‌های تصادفی در محلول وجود دارند. در خنک کردن محلول، یک شبکه پلیمری سه‌بعدی ایجاد می‌شود که در آن مارپیچ‌های دوتایی نقاط اتصال زنجیره‌های پلیمری را تشکیل می‌دهند.
خنک‌کننده بیشتر منجر به تجمیع این نقاط اتصال برای ایجاد یک ساختار ژل سه‌بعدی می‌شود. وجود كينك در زنجير و نيز كميت، نوع و موقعيت گروه‌هاي سولفات استر اثرات مهمي بر ويژگي‌هاي ژل زني دارد. این مکانیسم ژل برای راه‌حل‌های کاپا و یوتا اساسی است. نمک‌های کلسیم یا پتاسیم برای به دست آوردن ژل آب مورد نیاز است، اما برای ژل‌های شیر لازم نیست.
بافت
نوع کاپا و یوتا تنها در حضور کاتیون‌های خاص ژل می‌شوند. نوع کاپا حساس به یون پتاسیم است و در محلول‌های آبی با نمک پتاسیم ژل‌های سفت و شکننده تولید می‌کند. نوع یوتا حساس به یون کلسیم است و در محلول‌های آبی با نمک کلسیم ژل‌های نرم و الاستیک ایجاد می‌کند. استفاده از مقدار زیاد نمک پتاسیم باعث ضعف قدرت ژل می‌شود.
ژل تشکیل شده از نظر حرارتی قابل برگشت است و بدون تغییر قابل توجه در ساختار ژل (pH خنثی) ممکن است در معرض چرخه گرمایش و سرمایش باشد. درجه حرارت ژل و / یا ذوب بستگی به غلظت کاتیون‌ها دارد. افزایش غلظت نمک پتاسیم یا کلسیم در محلول‌های آبی کاراگینان منجر به افزایش درجه حرارت ژل می‌شود.

3. ویسکوزیته

ویسکوزیته محلول های کاراگینان باید تحت شرایطی تعیین شود که هیچ‌گونه تمایل برای شروع محلول برای تشکیل ژل وجود ندارد. هنگامی که یک محلول گرم کاراگینان خنک می‌شود، ویسکوزیته به تدریج افزایش می‌یابد تا به دمای ژلینگ برسد. با شروع ژل، ویسکوزیته به طور ناگهانی و بسیار قابل توجهی افزایش می‌یابد. بنابراین، اندازه‌گیری ویسکوزیته محلول‌های کاراگینان باید در دماهای کافی بالا (75 درجه سانتی‌گراد) تعیین شود تا از اثر ژل جلوگیری شود.
غلظت کاراگینان به طور کلی 1.5٪ وزن محلول آب است. ویسکوزیته‌های تجاری به طور کلی در ویسکوزیته‌های مختلف از 5 تا 800 سی‌سی در زمان اندازه‌گیری می‌شوند که در محلول های 1.5 at در دمای 75 درجه سانتی‌گراد اندازه‌گیری می‌شوند. ویسکوزیته محلول‌های کاراگینان بستگی به غلظت، دما، حضور سایر محلول‌ها، نوع کاراگینان و وزن مولکولی آن دارد. ویسکوزیته با وزن مولکولی بالاتر و یا غلظت محلول بالاتر بصورت نمایی افزایش می‌یابد. ویسکوزیته با افزایش دما کاهش می یابد و بالعکس.
کاراگینان
کاربردهای کاراگینان

4. ثبات‌پذیری

محلول‌های کاراگینان در pH های خنثی یا قلیایی کاملاً پایدار هستند. در pH های پایین پایداری آنها بویژه در دماهای بالا کاهش می‌یابد. با کاهش pH هیدرولیز پلیمر کاراگینان رخ می‌دهد و در نتیجه ویسکوزیته و قابلیت ژل از بین می‌رود. اما، پس از تشکیل ژل، حتی در pH های پایین (3.5 تا 4.0)، هیدرولیز دیگر رخ نمی‌دهد، و ژل پایدار می‌ماند.
برای کاربردهای عملی، لازم است از محدودیت‌های این ماده در شرایط اسیدی (چه محلول و چه ژل) آگاهی داشته باشید. بنابراین، باید از پردازش محلول‌های کاراگینان در pH های پایین و درجه حرارت بالا برای مدت زمان طولانی جلوگیری کرد.

5. واکنش با پروتئین

یکی از مهم‌ترین خواصی که باعث می‌شود کاراگینان از سایر هیدروکلوئیدها متفاوت باشد، توانایی آن در تعامل با پروتئین های شیر است. واکنش‌پذیری بالای کاراگینان با شیر به دلیل تعامل الکترواستاتیک قوی بین گروه سولفات استر با بار منفی در مولکول کاراگینان، با بار مثبت مثبت میسل کازئین شیر است. شکل دیگر تعامل از طریق پیوندهای ایجاد شده بین گروه‌های استر سولفات کاراگینان با مانده‌های اسیدهای کربوکسیلیک آمینه که پروتئین را تشکیل می‌دهند وجود دارد.

واکنش‌پذیری با پروتئین به عوامل بسیاری از جمله غلظت، نوع پروتئین، دما، pH و نقطه ایزوالکتیک پروتئین بستگی دارد. توانایی کاراگـینان در کمپلکس با پروتئین‌های شیر همراه با خاصیت آبکاری آن باعث شده است که این ماده به عنوان یک ماده مؤثر برای تثبیت و ژل زدن شیر تولید شود.

6. تعامل با سایر عوامل

نوع کاپا همکاری غیرمعمول با صمغ لوکاست بین گام در سیستم‌های ژل آبی را نشان می‌دهد. اثر متقابل با افزایش قابل توجه در قدرت ژل، افزایش در ظرفیت اتصال آب، تغییر در بافت ژل از شکننده به الاستیک و کاهش درجه سینرز مشخص شده است.

نوع یوتا هم‌افزایی با نشاسته‌ها ارائه می‌دهد. سیستمی که حاوی مخلوطی از یوتا و نشاسته باشد، افزایش ویسکوزیته به اندازه 10 برابر ویسکوزیته نشاسته را به تنهایی نشان می‌دهد. بنابراین، کاراگیـنان از نوع یوتا ممکن است در تغییر خصوصیات بافتی، دهان و دندان و فرآوری سیستم‌های مبتنی بر نشاسته مفید باشد.

کاربرد کاراگینان

موارد مصرف کاراگینان در صنایع غذایی متمرکز است و در این صنایع به عنوان خرید مواد اولیه غذایی کاربردهای  متفاوتی دارند . کاراگینان به طور کلی به سیستم‌های مبتنی بر شیر، سیستم‌های مبتنی بر آب و نوشیدنی تقسیم می شوند. با این حال، بسیاری از برنامه‌های کاربردی دیگر برای کاراگینان در طیف گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی وجود دارد.

این ماده با توجه به کاربردهای مختلف عملکردهای زیادی دارد: ژل، ضخیم‌کنندگی، تثبیت امولسیون، تثبیت پروتئین، تعلیق ذرات، کنترل ویسکوزیته و احتباس آب فقط معدودی از خواص آن است.

مواد غذایی و سایر استفاده‌های خانگی دسرها، بستنی، کرم، شیرینی‌پزی، ماست، سس سالاد

سس: برای افزایش ویسکوزیته

تولید سس
کاربردهای کاراگینان

پاستا و گوشت فرآوری شده (به عنوان مثال، ژامبون): جایگزین چربی، افزایش میزان آب، افزایش حجم یا بهبود بخشیدن به برش

فرآورده های گوشتی
کاربردهای کاراگینان

خمیر دندان: تثبیت‌کننده برای جلوگیری از جداسازی اجزاء

فوم آتش‌نشانی: ضخیم‌کننده برای ایجاد فوم به چسبندگی

کرم‌های شامپو و آرایشی: ضخیم‌کننده

ژل‌های خوشبو کننده هوا

سنگ مرمر: هنر باستانی کاغذ و مرمر پارچه با استفاده از مخلوط کاراگینان که در آن به شناور رنگ و یا جوهر

کاغذ یا پارچه سپس بر روی آن قرار می‌گیرد، رنگ‌ها را جذب می‌کند.

بیوتکنولوژی: سلول‌ها و آنزیم‌ها را از بین می‌برند

داروسازی: به عنوان یک افزودنی غیر فعال در قرص‌ها استفاده می‌شود.

شیر سویا و سایر شیرهای گیاهی: برای ضخیم‌شدن

کاراگینان ژله
کاربردهای کاراگینان

رژیم غذایی: برای افزایش‌بافت و طعم معیوب

مواد غذایی حیوان خانگی

هات‌داگ گیاهی

مواد غذایی حاوی کاراگینان:

تولید کنندگان از این صمغ برای جایگزینی ژلاتین استفاده می‌کنند.

 • محصولات شیری

بستنی، شیر شکلاتی، پودینگ، خامه‌ای، ماست، دسر خامه‌ای شیرین، انواع پنیر، دسر خشک، شیر نارگیل

 • قنادی

ژله دسر، مربا، شیرینی  

 • محصولات گوشتی

ژامبون گوشتی، سوسیس، کنسرو گوشت، همبرگر، گوشت گاو، مرغ

 • نوشیدنی‌ها

تشخیص و تصفیه آب، سرکه، شیر شکلات، شربت، آب‌میوه‌های پودری

 • محصولات نانوایی

کیک بستنی، خمیر نان

 • سس و سوپ

سس سویا خشک مخلوط، پودر سوپ، خردل، سس سفید، سس‌های آماده

عوارض کاراگینان

توجه به این نکته مهم است که کاراگینان قابل هضم نیست و ارزش غذایی ندارد. این ماده اغلب به این دلیل استفاده می‌شود که محصولات را ضخیم و امولسیون می‌کند و اغلب حتی در محصولات ارگانیک و “طبیعی” نیز یافت می‌شود.

ممکن است به نظر برسد که یک محصول ساده مشتق از جلبک دریایی باید تهدیدکننده نباشد و ای کاش چنین باشد. این مقاله برخی از مشکلات احتمالی را توضیح می‌دهد:

اگرچه از یک منبع طبیعی گرفته شده است، اما به نظر می‌رسد به خصوص برای سیستم هضم مخرب است، و باعث ایجاد یک واکنش ایمنی بدن می‌شود که بدن شما در معرض حمله عوامل بیماری زا مانند سالمونلا قرار دارد.

نتیجه: “این باعث التهاب می‌شود که می‌تواند منجر به زخم و خونریزی شود”، محقق پیشکسوت جوآن توباکمن، MD، استادیار پزشکی بالینی در دانشکده پزشکی شیکاگو توضیح می‌دهد. او می‌گوید این ماده غذایی با فعال کردن یک پاسخ ایمنی که باعث التهاب می‌شود، تحریک می‌شود. کارهای قبلی او ارتباطی نگران‌کننده بین کاراگینان و سرطان دستگاه گوارش در حیوانات آزمایشگاهی را نشان می‌داد و او درگیر تحقیقات مداوم از طریق مؤسسه ملی بهداشت است که در حال بررسی تأثیر کاراگینان بر کولیت و سایر بیماری‌ها مانند دیابت است.

نگرانی در مورد این صمغ با گرید غذایی چیز جدیدی نیست. از دهه 1960، محققان ارتباط این ماده با بیماری دستگاه گوارش را در حیوانات آزمایشگاهی، از جمله کولیت اولسراتیو، ضایعات روده و سرطان روده بزرگ آغاز کردند.

دکتر توباکمن گفت که تحقیقات او نشان داده است که قرار گرفتن در معرض باعث التهاب می‌شود و هنگامی که ما غذاهای فرآوری شده حاوی آن را مصرف می‌کنیم، باعث التهاب در بدن ما شود. وی توضیح داد که همه اشکال کاراگیـنان قادر به ایجاد التهاب هستند. این خبر بدی است ما می‌دانیم که التهاب مزمن دلیل اصلی بسیاری از بیماری‌های جدی از جمله بیماری‌های قلبی، آلزایمر و پارکینسون و سرطان است.

دکتر توباکمن همچنین به هیئت مدیره گفت که در گذشته، محققان دارو در واقع از کاراگینان برای ایجاد التهاب در بافت‌ها استفاده می‌کردند تا خواص ضد التهابی داروهای جدید را آزمایش کنند. و وی همچنین گزارش داد که هنگامی که موش‌های آزمایشگاهی به مدت 18 روز در معرض غلظت کم کاراگینان قرار می‌گیرند، آنها دچار “عدم تحمل گلوکز” عمیق و اختلال در عملکرد انسولین می‌شوند، که هر دو می‌توانند منجر به دیابت شوند.

البته به این نکته بایستی توجه کرد که اثبات نشده که کاراگینان با درجه غذایی باعث ایجاد سرطان در مدل‌های حیوانی می‌شود. این لزوماً به معنای روشن بودن سرطان نیست، اما برخلاف تصور عمومی، سرطان زا شناخته شده نیست. بنابراین حتما بایستی از منابع معتبر خریداری شود.

آنالیز کاراگینان:

جهت دریافت آنالیز جدیدتر کاراگینان با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش کاراگینان یوتا

کاراگینان در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی تصفیه و نیمه تصفیه آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کاراگینان مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید پودر کاکائو، خرید سوربیک اسید، خرید کافئین، خرید پلی سوربات 80، خرید ایزوله سویا، خرید گلایسین، خرید ایزومالت، خرید آلژینات سدیم، خرید پروپیونات سدیم با ما تماس بگیرید.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

واردکننده کاراگینان

کاراگینان یکی از مواد افزودنی و مواد غذایی محبوب در اکثر کشورها است. به عنوان یک تامین کننده و وارد کننده حرفه‌ای کاراگینان، شرکت بین المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که کاراگینان را در گریدهای مختلف را از چین تهیه و وارد می‌کند، مطمئن باشید که این محصول را در سایت irchem.ir خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

کاراگینان خوراکی را از کجا بخریم؟

کاراگینان از برخی جلبک‌های دریایی جلبک قرمز، کلوئید آب دوست را برای حفظ و فرآوری محصولات آبزی خارج می‌کند، منبع انرژی پروبیوتیک‌ها است.

پیشگامان شیمی یک فروشنده، تأمین‌کننده و عمده فروش کاراگینان در ایران است. شما می‌توانید قیمت کاراگینان را از طریق تماس با کارشناسان فروش ما دریافت کنید. یا پیام خود را در وب سایت ما بگذارید. اطمینان داشته باشید که می توانید این محصول را با قیمت مناسب از ما خریداری کنید.

دیگر محصولات: سدیم ساخارین

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  وقت بخیر
  در سوسیس و کالباس از چه نوع کاراگینانی استفاده می شود؟

  1. درود بر شما
   عزیز مصرف به این شکل هست که برای پروتئین زیر 70 درصد از کاراگینان کاتری و برای بالای 70 درصد از کاراگینان تامبلر
   در واقع وقتی پروتئین بیشتر باشد شکل قوی تری از آن باید استفاده شود. تامبلر قوی تر از کاتری می باشد.
   روز بخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید