متیل پارابن

فروش متیل پارابن

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

متیل پارابن چیست؟

متیل پارابن یا همان نپاژن با فرمول شیمیایی CH3 (C6H4 (OH) COO) یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. اثر فیزیولوژیکی متیل پارابن از طریق افزایش انتشار هیستامینین و ایمن‌سازی توسط سلول محسوب می‌شود.

طبقه‌بندی شیمیایی متیل پارابن آلرژن‌ها است. متیل پارابن یک استر 4-هیدروکسی بنزوات است که از ترکیب‌شدن رسوب گروه کربوکسی اسید 4-هیدروکسی بنزوئیک با متانول تشکیل شده است.

متیل‌پارابن (Methylparaben) ماده‌ای دارای خواص آنتی‌بیوتیکی و ضد قارچی بوده که برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها بکار برده می‌شود. این ماده به طور طبیعی در میوه‌های مختلف، به ویژه در زغال‌اخته، وجود دارد.

نپاژن به طور طبیعی در فرومون‌های حشرات و میوه بلوبری گیاهانی مثل ترتیزک نیز به طور طبیعی تولید می‌شود.

نپاژن متعلق به خانواده پارابن‌ها بوده و همگی به عنوان نگهدارنده‌ها در محصولات مراقبت از پوست عمل می‌کنند. این ماده همچنین به عنوان نگهدارنده غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل متیل پارابن نگهدارنده‌ای است در انواع مختلفی از محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها استفاده می‌شود.

این ماده دارای حلالیت در آب است، بنابراین خصوصیت حلالیت‌زدایی می‌تواند زمان انحلال را کاهش دهد و زمان بارگیری را کاهش می‌دهد.

این ماده بطور معمول در ترکیب با سایر پارابن‌ها مثل پروپیل پارابن و بوتیل پارابن به منظور ایجاد خاصیت نگه‌دارندگی بکار برده می‌شود. 

کاربرد متیل پارابن 2

خواص متیل پارابن

متیل پارابن یک پودر سفید بسیار خوب با بوی ضعیف است که غیر ساینده نیست و به طور کلی به عنوان یک ماده نگهدارنده در غذاها به عنوان ایمن (GRAS) شناخته می‌شود.

برای بیش از 50 سال این استر خنثی پارا هیدروکسی بنزوئیک اسید به عنوان یک عامل عالی باکتریواستاتیک و قارچ کش در غلظت کم در برابر طیف گسترده‌ای از موجودات بدن عمل کرده است.

از pH 3 تا 8 پایدار و فعال است و اغلب در رابطه با سایر مواد افزودنی (به عنوان مثال، ادتا یا نمک‌های آن، کواترنیوم 15، دیازولیدیل اوره، پروپیل پاربن) برای اثرات هم افزایی استفاده می‌شود.

در محصولات مراقبت شخصی، از متیل پارابن و پروپیل پاربن به طور معمول در ترکیب استفاده می‌شود (0.2٪ متیل پاربن و 0.1٪ پروپیل پاربن، با سطح تنظیم‌شده با شرایط خاص).

متیل پارابن از حلالیت محدودی در آب برخوردار است، بنابراین محلول‌سازی مجدد می‌تواند باعث کاهش زمان انحلال و در نتیجه زمان بارگیری شود. ترجیح پارابن‌ها به دلیل سابقه 50 ساله ایمنی و قابلیت اطمینان آن‌ها ادامه دارد.

Methylparaben

کاربرد متیل پارابن

این ماده یک پودر سفید است که دارای بوی ضعیف بوده، همچنین یک ماده‌ی غیر هیدروکسی است و به طور کلی به عنوان نگهدارنده غذایی شناخته شده است.

معمولاً از آن به عنوان قارچ‌کش در محیط‌های غذایی استفاده می‌شود و همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری‌شده و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

نپاژن در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت شخصی مانند:

  • مرطوب‌کننده‌ها
  • شامپو
  • تهویه هوا
  • سایه‌چشم
  • کرم‌های ضد آفتاب
  • و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

متیل پارابن در انواع مختلف محصولات آرایشی استفاده می‌شود که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • آرایشی
  • محصولات اصلاح
  • محصولات مراقبت از مو
  • مرطوب‌کننده‌ها

ایمنی متیل پارابن

در مورد این‌که متیل یا پروپیل پارابن در غلظت‌هایی که معمولاً در مراقبت از بدن یا مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مضر هستند، اختلاف نظر وجود دارد. این دو ماده به طور کلی به عنوان امن (GRAS) توسط USFDA به عنوان مواد غذایی و حفظ ضد باکتریایی شناخته شده است.

متیل پارابن به آسانی توسط باکتری‌های خاک معمولی متابولیزه می‌شود و آن را کاملاً تجزیه‌پذیر می‌کند.

در مرکز تجاری آرایشی و بهداشتی (CIR)، در سال 1984 ایمنی از متیل پارابن، پروپیل پاربن و بوتیل پاربن مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه گرفت که آن‌ها برای استفاده در محصولات آرایشی در سطوح تا 25٪ بی‌خطر هستند. 

به طور معمول پارابن‌ها در سطوح مختلف از 0.01 تا 0.3٪ استفاده می‌شوند.

نپاژن به آسانی از دستگاه گوارش یا از طریق پوست جذب می‌شود. این ماده به p-هیدروکسی بنزوئیک اسید هیدرولیز می‌شود و بدون تجمع در بدن به سرعت در ادرار دفع می‌شود. مطالعات مسمومیت حاد نشان داده است که متیل پاربن با تجویز خوراکی و تزریق داخل حیوانات عملاً غیر سمی است.

در جمعیتی که پوست طبیعی دارند، این ماده عملاً غیر تحریک‌کننده و غیر حساس است. با این حال، واکنش‌های آلرژیک به پارابن‌های مصرف‌شده گزارش شده است. مطالعه‌ای در سال 2008 نشان داد که هیچ‌گونه اتصال رقابتی برای گیرنده‌های استروژن و آندروژن انسانی برای آن وجود ندارد، اما سطوح مختلف اتصال رقابتی با بوتیل و ایزوبوتیل پارابن دیده می‌شود.

فروش متیل پارابن

خرید متیل پارابن

شما می‌توانید برای تهیه این محصول در درام های 25 کیلوگرمی به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، الانتوئین، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول، موم بیزوکس و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می‌شود.

متیل پارابن | خرید متیل پارابن | فروش متیل پارابن

شناسه محصول: 232

برند محصول: پیشگامان شیمی

واحد پول محصول: EUR

قیمت کالا: 23

قیمت معتبر تا: 2020-06-30

موجودی انبار: https://schema.org/InStock

امتیازدهی ویرایشگر:
4.7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید