اسید اگزالیک

خرید اسید اگزالیک

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

خرید اسید اگزالیک

این محصول در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی (کیسه طوسی و کیسه سفید) با خلوص: 99.6% و محلول درآب در گریدهای صنعتی و خوراکی آماده عرضه به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

اسید اگزالیک یک ماده شیمیایی اساسی خانگی است که مانند بسیاری از اسیدها به عنوان پاک‌کننده‌ای برای چیزهای مختلف قابل استفاده است. به عنوان مثال، به عنوان یک پاک‌کننده زنگ‌زدگی، یک ماده تمیزکننده، روی کار با چوب به عنوان یک لکه‌بردار، به عنوان یک ماده سفید کننده و موارد دیگر.

این اسید جزء طبیعی گیاهان و سبزیجات مانند گندم سیاه و ریواس است و برای تهیه به صورت پودر در انبار شما تهیه می‌شود. پودر اگزالیک سپس با آب مخلوط می شود تا به محلول اسید اگزالیک تبدیل شود. در دوزهای زیاد، اسید اگزالیک بسیار خطرناک است، اما در دوزهای متوسط برای عملکردهای مفید مختلف بی‌خطر است.

اسید اگزالیک چیست

اسید اگزالیک چیست؟

اگزالیک اسید نوعی ترکیب شیمیایی آلی محسوب می‌شود با فرمول شیمیایی C2H2o4 که به صورت کریستال‌های جامد بی‌رنگ است و در آب و اتانول به سهولت حل می‌شود، محلول به دست آمده کاملاً بی‌رنگ است.

اسید اگزالیک از نظر قدرت اسیدی، قوی‌تر از استیک اسید می‌باشد، که در صورت تماس با پوست باید سریعاً پاک شود چرا که تماس مستقیم این محصول با پوست و یا خوردن آن بسیار خطرناک می‌باشد. اسید اگزالیک عامل کیلیت‌ساز برای کاتیون‌های فلزی نیز محسوب می‌شود.

اسید اگزالیک، اسید اتاندیوئیک نیز نامیده می‌شود، یک ترکیب آلی بی‌رنگ، کریستالی و سمی است که متعلق به خانواده اسیدهای کربوکسیلیک است.

اسید اگزالیک به طور گسترده‌ای به عنوان یک شستشوی اسیدی در لباس‌های شسته شده مورد استفاده قرار می‌گیرد، که در از بین بردن لکه‌های زنگ‌زدگی و جوهر مؤثر است زیرا بیشتر ترکیبات آهن نامحلول را به یون پیچیده محلول تبدیل می‌کند.

به همین دلیل، این ماده اصلی سازنده بسیاری از آماده سازی های تجاری است که برای از بین بردن مقیاس از رادیاتورهای اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

نام: اسید اگزالیک، Oxalic acid

نام‌های دیگر: اسید اکسالیک، اسید ترشک

فرمول مولکولی: C2H2o4

شکل ظاهری: کریستال‌های سفید

بسته‌بندی: کیسه‌های 25 کیلوگرمی

کاربرد اگزالیک اسید چیست

تولید اسید اگزالیک

فرمول اسید اگزالیک (C2H2O4) است. شکل معمول آن هیدرات کریستالی است، (COOH) 2 · 2H2O. اسید اگزالیک که به عنوان ماده سازنده ترشک چوب شناخته شده است، برای اولین‌بار در سال 1776 بصورت مصنوعی تهیه شد.

این ماده با گرم کردن فرمت سدیم در حضور کاتالیزور قلیایی، با اکسیداسیون کربوهیدرات‌ها با اسید نیتریک، با گرم کردن خاک اره با سوز آور تولید می‌شود. قلیاها، یا با تخمیر محلول‌های شکر در حضور قالب‌های خاص.

از مشکلات رایجی که همیشه زنبورداران با آن مواجه هستند، از بین بردن کنه‌های ایجاد شده در کندوهای عسل است. نوعی کنه بنام واروا از معروف‌ترین آنهاست. جهت از بین بردن این کنه‌ها از انواع اسیدها مثل اسید فرمیک، اسید سیتریک، اسید استیک، اسید لاکتیک و اگزالیک اسید استفاده می‌شود.

در کشورهای اروپایی که سابقه زیادی در برخورد با این کنه‌ها دارند، استفاده از این ماده شیمیایی امری معمول است.

سیکل زمانی استفاده از این محصول در زنبورداری:

طبق بررسی‌ها استفاده از این ماده سالی دوبار انجام می‌شود، یک بار در اواخر تابستان و بار دوم با شروع زمستان، دلیل این امر نیز مقارن شدن این فصول با زمان تولید مثل زنبورها می‌باشد.

انواع کاربرد اگزالیک اسید:

  • برای از بین‌بردن نوعی آفت در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • استفاده در صنعت برای برطرف‌کردن لکه‌های رنگ و جوهر (برای از بین‌بردن این لکه‌ها باید از محلول 5% آن استفاده کرد)
  • این محصول برای پاک‌کردن چرخ خودروها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • مورد استفاده در رنگ‌رزی به عنوان ماده ثابت‌کننده.
  • برای زنگ‌زدایی در مکانیکی‌ها و مغازه‌های ترمیم ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • برای از بین بردن مهم‌ترین آفت که در زنبور داری باعث خسارات زیادی می‌شود (کنه واروآ) از اسید اوگزالیک استفاده می‌شود، که باید از  اسید بخار شده آن با محلول اکسالیک اسید 5 درصد استفاده کرد.
  • اسید اگزالیک به دلیل خاصیت اسیدی فوق‌العاده بالایی که دارد به عنوان عامل کاهنده در رنگ‌ها و صنعت دارویی مورد استفاده واقع می‌شود.
  • مورد استفاده برای ضد عفونی‌کردن تجهیزات پزشکی.
  • مورد استفاده به عنوان کاتالیزور در واکنش با رزین اپوکسین.

کاربرد به عنوان سفید کننده

اسید اگزالیک می تواند به عنوان ماده سفید کننده هم از چوب و هم از سنگ استفاده شود. چوب، در هنگام قرار گرفتن در معرض عناصر، می‌تواند خاکستری شود. هنگامی که اسید اگزالیک در کف چوبی قدیمی و خاکستری استفاده می‌شود، رنگ طبیعی کف چوب را بر می‌گرداند.

در واقع، این اسید اغلب هنگام آماده‌سازی برای لکه دار کردن کف های چوبی قدیمی استفاده می شود. همچنین توسط سازندگان مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد تا قسمت های رنگ آمیزی شده از مبلمان چوبی را در آماده‌سازی برای پالایش روشن کند.

از بین بردن لکه‌ها

اسید اگزالیک به طور مؤثری جوهر، لکه‌های مواد غذایی و بسیاری از انواع دیگر لکه‌ها را از بین می‌برد. این لکه‌بردار ملایم است که لکه را می‌خورد اما سطوح پایه مانند چوب را دست نخورده می‌گذارد.

برای از بین بردن بیشتر لکه‌های موجود در سطوح سنگی، آجری، مشمع کف اتاق، چوب و وینیل می‌توانید از اسید اگزالیک استفاده کنید. با این حال، اگر کفپوش خود را آب‌بندی نکردید از اسید اگزالیک استفاده نکنید.

اگرچه می‌توانید از اسید اگزالیک نیز برای از بین بردن لکه‌ها از پارچه‌هایی مانند کتان و پنبه استفاده کنید، اما زمان زیادی طول خواهد کشید، بنابراین بهتر است به جای آن، پارچه‌های خود را خشک کنید.

اسید اگزالیک همچنین برای از بین بردن زنگ‌زدگی‌هایی که معمولاً در لوله‌های لوله‌کشی و میزهای آشپزخانه وجود دارد، استفاده می‌شود و ماده اصلی موجود در پاک‌کننده‌های زنگ‌زدگی تجاری برای سینک‌ها، وان‌ها و لکه‌های فلزی است.

علاوه بر سفید کننده، از بین بردن زنگ زدگی و از بین بردن لکه‌ها، اسید اگزالیک نیز به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده در ساخت فیلم عکاسی استفاده می‌شود.

همچنین می‌توانید از آن در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب نیز استفاده کنید، زیرا اسید اگزالیک می‌تواند کلسیم را از پساب خارج کند. و در آخر، اسید اگزالیک نیز هنگام پولیش سنگ مرمر به عنوان ماده آسیاب‌کننده استفاده می‌شود.

فروش اسید اگزالیک

فروش اسید اگزالیک:

اسید اگزالیک در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید اگزالیک مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. 

در صورت اتمام ساعت کاری فرم زیر را  پر کرده، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر محصولات ما: پروپیلن کربنات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید