فروش پروپیلن
 • پروپن، که به عنوان پروپیلن یا متیل اتیلن نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب آلی اشباع نشده با فرمول شیمیایی C3H6 است. اینترکیب دارای یک پیوند دوگانه مضاعف است و دومین عضو کلاس آلکن هیدروکربن‌ها است. این گاز بی‌رنگ و بوی ضعیف نفتی است.

  موارد کاربر پروپیلن:

  پروپیلن از سوخت‌های فسیلی و از زغال سنگ تولید می‌شود. پروپیلن دومین محصول مهم مورد استفاده در صنعت پتروشیمی، پس از اتن است. حدود دو سوم برای تولید پلی‌پروپیلن استفاده می‌شود. پروپیلن و بنزن از طریق فرآیند كومن به استون و فنل تبدیل می‌شوند.

  پروپیـلن همچنین برای تولید ایزوپروپانول (پروپان-2-OL)، اکریلونیتریل، پروپیلن اکسید (اپوکسی پروپان) و اپی‌کلروهیدرین استفاده می‌شود.تولید صنعتی اسید اکریلیک شامل اکسیداسیون جزئی کاتالیزوری پروپان است. پروپان همچنین یک اکسیداسیون انتخابی پروپان با یک مرحله به اسید اکریلیک واسطه است.

  در صنعت و کارگاه‌های تولیدی از پروپیلن به عنوان سوخت جایگزین استیلن در جوش‌کاری و برش، برآمدگی و گرم‌کردن فلز به منظور خمش استفاده می‌شود. این محصول در محصولات BernzOmatic و دیگران در جایگزین‌های MAPP تبدیل به یک استاندارد شده است، اکنون که گاز واقعی MAPP دیگر موجود نیست.

  ایمنی محیط زیست:

  پروپلن محصول احتراق ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی، دود سیگار و اگزوز وسیله نقلیه موتوری و هواپیما است. این ناخالصی در بعضی از گازهای گرمایش وجود دارد.غلظت مشاهده شده در دامنه 1-4.8 قسمت در هر میلیارد (ppb) در هوای روستایی، 4-10.5 ppb در هوای شهری و 7-260 ppb در نمونه‌های هوای صنعتی بوده است.

  در ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی مقدار حداقل آستانه 500 واحد در میلیون (ppm) برای قرار گرفتن در معرض شغلی (میانگین 8 ساعته وزن) قرار گرفت. این ماده آلی فرار (VOC) در نظر گرفته می‌شود و انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط بسیاری از دولت‌ها تنظیم می‌شود، اما طبق قانون هوای پاک توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) به عنوان یک آلاینده هوا خطرناک درج نشده است. دارای نیمه عمر نسبتاً کوتاه، که انتظار نمی‌رود که در محیط زیست تخلیه شود.

  پروپن از استنشاق سمیت حاد کم برخوردار است.استنشاق گاز می‌تواند باعث اثرات بی‌هوشی و در غلظت‌های بسیار زیاد، بی‌هوش شود. با این حال، میزان آسفیکساسیون برای انسان حدود 10 برابر بیشتر (23٪) از سطح قابل اشتعال است.

  منابع:https://en.wikipedia.org/wiki/Propene

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست