مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

گلوتار آلدئید (Glutaraldehyde)

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید گلوتار آلدئید

خرید گلوتار آلدئید که برای بیش از ۵۰ سال ضدعفونی‌کننده سطح بالا بوده است. به عنوان یک ضدعفونی‌کننده، برای از بین بردن میکروارگانیسم‌های مضر در ابزار جراحی استفاده می‌شود و در سایر قسمت‌های یک مرکز مراقبت‌های بهداشتی به عنوان ثابت‌کننده یا نگهدارنده کاربردهای دیگری دارد.تولید گلوتار آلدئید، با نام تجاری سایدکس و گلوترال در میان دیگر ترکیبات، ضدعفونی‌کننده، دارویی، نگه‌دارنده و تثبیت‌کننده فروخته می‌شود. گلوتار آلدئید به صورت مایع استفاده می‌شود.

خرید گلوتارآلدئید دارویی در دهه ۱۹۶۰ وارد عرصه پزشکی شد. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی (مؤثرترین و بی‌خطرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی) است.

فروش گلوتار آلدئید

به انگلیسی Glutaraldehyde
فرمول شیمیایی C5h8o2
شناسه محصول ۲۰۳-۸۵۶-۵
شکل ظاهری مایع بی رنگ
بو میوه ای
pH  ۳.۱ – ۴.۵
نقطه انجماد  -۱۸ درجه سانتیگراد (-۰ درجه فارنهایت)
خلوص ۵۰%
گرید صنعتی ، دارویی
بسته بندی بشکه ۲۲۰ کیلویی
قیمت  تماس بگیرید ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

کاربردهای گلوتار آلدئید

فروش گلوتارآلدئید تقلبی: در طول دهه گذشته، جعل‌کنندگان به طور فزآینده‌ای محصولاتی را تولید کرده و به فروش رسانده‌اند که ادعا می‌کنند بر پایه گلوتارآلدئید است، اما در واقع حاوی مواد دیگری هستند.فروش گلوتارآلدئید برای اولین‌بار در سال ۱۹۵۱ به صورت تجاری تولید شد و دارای اثربخشی گسترده‌ای است، به راحتی قابل تجزیه و تجزیه بی زیست و فرمالدئید است و همچنین غیر سرطان‌زا، پایدار و غیر زیست تجمعی است، که آن را از بسیاری دیگر از مواد دیگر متمایز می‌کند.

این میکروبیوسید همه کاره مزایای زیادی در کنترل میکروب‌های موجود در محیط‌های تجاری و صنعتی دارد و کاربردهای آن برای تولیدکننده‌های جهانی، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نهایی در صنایع چسب و درزگیر استفاده می‌شود. پایدار و غیر زیست تجمعی، که آن را از بسیاری دیگر از بیوسیدها متمایز می‌کند. این میکروبیوسید همه‌کاره مزایای زیادی در کنترل میکروب‌های موجود در محیط های تجاری و صنعتی دارد و کاربردهای آن برای تولیدکننده‌های جهانی، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نهایی در صنایع چسب و درزگیر استفاده می‌شود.

خرید گلوتار آلدئید
Glutaraldehyde قیمت

ضد عفونی:

ضد عفونی کننده گلوتارآلدهید معمولاً به صورت محلول برای استریل‌کردن ابزار جراحی و سایر سطوح بیمارستانی استفاده می‌­شود.

تثبیت‌کننده:

قیمت گلوتار آلدئید (Glutaraldehyde) در کاربردهای بیوشیمی به عنوان:

 • یک آمین واکنش‌پذیر دو عامله تثبیت‌کننده قبل از انجام SDS-PAGE (الکتروفورز پروتئین)
 • رنگ‌آمیزی یا تست میکروسکوپ الکترونی استفاده می‌شود.
 • گلوتار آلدئیـد سلول‌ها را با اتصال متقابل پروتئین‌هایشان به سرعت می‌کشد.

معمولاً از این ماده به تنهایی یا با فرمالدئید به عنوان اولین روش از دو روش تثبیت‌کردن برای تثبیت نمونه‌هایی از قبیل باکتری‌ها، مواد گیاهی و سلول‌های انسانی استفاده می‌شود.

در روش تثبیت‌کننده دوم از تترا اکسید اسمیم برای اتصال متقابل و تثبیت لیپیدهای غشایی سلول و اندامک­‌ها استفاده می­‌شود. تثبیت معمولاً با کم‌آبی بافت در اتانول یا استون و به دنبال آن تعبیه در رزین اپوکسی یا رزین اکریلیک انجام می‌شود. کاربرد دیگر برای تثبیت پروتئین‌ها با گلوتار آلدئید، غیرفعال‌کردن سموم باکتری‌ها برای تولید واکسن‌های توکسوئیدی است.

به عنوان مثال:

در تولید واکسن Boostrix Tdap تولید شده توسط شرکت دارو سازی GlaxoSmithKline از گلوتار آلدئید استفاده شده است.در یک کاربرد مرتبط، این ماده در دباغی چرم و مومیایی کردن به‌کار می‌رود.

درمان زگیل:

به عنوان دارو از آن برای درمان زگیل در کف پا استفاده می‌شود. برای این منظور از محلول ۱۰٪ w / w آن استفاده می‌شود. گلوتار آلدئید پوست را خشک می‌­کند و از بین‌بردن فیزیکی زگیل را تسهیل می‌کند.

نام‌های تجاری آن شامل:

 • Diswart Solution
 • Glutarol

ایمنی:

عوارض جانبی قرار گرفتن در معرض این ماده، شامل:

 • تحریک پوست
 • در صورت مواجهه با مقادیر زیاد، ممکن است حالت تهوع، سردرد و تنگی نفس رخ دهد.

هنگام استفاده از آن، بخصوص در غلظت‌های زیاد تجهیزات حفاظتی توصیه می‌شود. این ماده در برابر طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌ها از جمله اسپور­ها مؤثر است. توسط تعدادی مکانیسم مختلف کار می‌کند.

گلوتار آلدئید به عنوان یک استریل قوی، سمی است و یک ماده تحریک‌کننده قوی است. هیچ مدرک محکمی درباره فعالیت سرطان‌زا بودن آن وجود ندارد. خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها در برخی مشاغل که با این ماده شیمیایی کار می‌­کنند را افزایش می‌دهد.با این حال، می‌تواند از طریق استفاده از آن به عنوان ضد عفونی کننده وارد هوا شود و کارمندان و بیماران در معرض این ماده شیمیایی قرار بگیرند. مواجهه طولانی مدت با کارمندان می تواند به یک مشکل تبدیل شود.

مکانیسم عمل:

تعدادی مکانیسم برای توضیح خواص بیوشیمیایی گلوتار آلدئید استفاده شده است. مانند بسیاری از آلدهیدهای دیگر، گروه‌های تیول و آمین واکنش می‌دهد، که گروه‌های عاملی متداول در پروتئین‌ها هستند. دو عاملی‌بودن آن امکان اتصال متقابل بین دو رشته پلیمری را ایجاد می­‌کند.گلوتارآلدئید در برابر طیف وسیعی از میکروب‌ها، از جمله باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی، لژیونلا، باکتری‌های کاهنده سولفات، مخمرها و کپک‌ها، ویروس‌ها و اسپورها مؤثر است.

گلوتارآلدئید یک مولکول ۵ کربن است که دارای دو گروه عملکردی آلدهید است ( به عنوان HC = O نشان داده می‌شود، که در برابر آمین‌ها بسیار واکنش‌پذیر هستند. آمین‌ها (به صورت –NH2 یا –NH3 + نشان داده می‌شوند) معمولاً در سطح سلول‌های میکروبی و پروتئین‌ها یافت می‌شوند. وقتی گلوتارآلدئید با این موجودات بیولوژیکی تماس پیدا می‌کند، آن‌ها را از نظر شیمیایی اصلاح یا از حالت پیوندی عبور می‌دهد. این پروتئین‌ها را غیرفعال کرده و سلول‌ها را بی‌حرکت می‌کند و در نتیجه میکروب از بین می‌رود.

تولید گلوتار آلدئید

این ماده با اکسیداسیون سیکلوپنتان به صورت صنعتی تولید می‌شود. از طرف دیگر می‌توان از طریق واکنش دیزل-آلدر آکرولین و وینیل اترها و پس از آن هیدرولیز ساخته شود.

خرید گلوتار آلدهید مانند بسیاری از دی­آلدئیدهای دیگر، (مانند گلی­‌اکسال) و آلدهیدهای ساده (به عنوان مثال فرمالدئید) در محلول آبی هیدرات‌های مختلف تولید می‌کند که به نوبه خود به سایر گونه‌های متعادل‌کننده تبدیل می‌شود.

گلوتار آلدئید (Glutaraldehyde)

گلوتارآلدئید در محصولات بهداشتی چگونه استفاده می شود؟

فروش گلوتارآلدئید به عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده سرما برای ضد عفونی انواع وسایل حساس به گرما مانند آندوسکوپ، تجهیزات دیالیز و غیره استفاده می‌شود. این به عنوان یک ضد عفونی‌کننده سطح بالا برای آن دسته از ابزارهای جراحی استفاده می شود که نمی‌توان آن‌ها را با حرارت عقیم کرد.

گلوتارآلدئید برای چندین کاربرد در مراکز درمانی استفاده می‌شود:

 • ضد عفونی‌کننده سطوح و تجهیزات
 • ثابت‌کننده بافت در آزمایشگاه‌های آسیب‌شناسی
 • عامل سخت‌کننده‌ای که برای تولید اشعه ایکس استفاده می‌شود
 • برای تهیه گرافت (منبع: NIOSH)

خطرات مرتبط با قرار گرفتن در معرض گلوتارآلدئید وجود دارد.

خطرات شغلی در مراکز بهداشتی درمانی

خرید گلوتار آلدئید با اثرات مختلف سلامتی – از خفیف تا شدید – از جمله آسم، مشکلات تنفسی، تحریک تنفسی و بثورات پوستی مرتبط است (Pryor ،۱۹۸۴؛ Crandall ،۱۹۸۷) NIOSH گزارش داده است که کارگرانی که از این ماده شیمیایی استفاده می‌کنند می‌توانند از طریق استنشاق یا تماس پوستی در معرض آن قرار بگیرند. اثرات سلامتی همچنین می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تحریک بینی، گلو و ریه
 • درماتیت تماسی
 • عطسه کردن
 • ورم ملتحمه

راه‌حل‌های عملی کار با ضدعفونی‌کننده‌های سطح بالا

پروتکل‌های ایمنی برای مراکز بهداشتی درمانی ضروری است. کنترل‌های مهندسی و الزامات حفاظت شخصی در انستیتوی استاندارد ملی آمریکا (ANSI) استانداردهای مراکز درمانی هستند.به عنوان یک مدیر تأسیسات، شما می‌خواهید از کارگران خود محافظت کنید و قرار گرفتن در معرض بیش از حد آن‌ها در برابر مواد شیمیایی سخت را کاهش دهید. نگهداری و استفاده مناسب در اتاق‌هایی با تهویه مناسب، تجهیزات محافظتی شخصی و آموزش کارمندان روش‌هایی برای کاهش مواجهه است.

فروش گلوتار آلدئید

انواع محصولات بر پایه گلوتارآلدئید در بازار موجود است. Dow Chemical Co. و BASF Corp عمده تولید کنندگان گلوتار آلدئید هستند که معمولاً به عنوان محلول ۵۰٪ در آب هستند و همچنین ثبت‌نام‌های EPA ایالات متحده را برای این ماده شیمیایی انجام می‌دهند. شرکت‌های خدماتی و توزیع‌کنندگان ممکن است ثبت‌نام‌های فرعی (به عنوان مثال، برای فروش محصولات Dow یا BASF با نام تجاری دیگر) انجام دهند یا فرمول‌بندی‌های ثبت شده بر اساس محصولات اصلی گلوتارآلدئید داشته باشند. جهت استعلام قیمت فروش گلوتارآلدئید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آنالیز گلوتارآلدئید:

جهت دریافت آنالیز گلوتارآلدئید بار جدید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

گلوتار آلدئید (Glutaraldehyde)
قیمت محلول گلوتارآلدئید

مصارف تجاری و صنعتی بیوسیت گلوتارآلدئید متنوع است، از جمله میکروب‌های آزار دهنده و خطرناک موجود در سیستم‌های میدان نفتی، مایعات فلزکاری، کاغذسازی، امنیت زیستی حیوانات و بهداشت تجهیزات پزشکی. علاوه بر این، گلوتارآلدئید را می‌توان به عنوان یک نگهدارنده برای محصولات مختلف مصرفی / صنعتی مبتنی بر آب مانند چسب‌ها و مواد درزگیر استفاده کرد تا از آن‌ها در برابر باکتری‌ها و قارچ‌های فساد رایج محافظت شود، در نتیجه ماندگاری محصول تولیدی افزایش می‌یابد.

انعطاف‌پذیری مولکول گلوتارآلدئید بیشتر نشان داده شده است که این شیمی خاص زیست کش را می توان به عنوان یک میکروب‌کش سریع برای تولید تجهیزات، منابع آب و مواد اولیه مورد استفاده در تاسیسات تولید استفاده کرد تا آلودگی میکروبی را به حداقل برساند و در محصول نهایی فرموله شده پخش کند.

خرید گلوتار آلدئید اصلی

همانطور که قبلاً گفته شد، تولید کنندگان عمده گلوتار آلدئید، Dow و BASF هستند. هر دو شرکت سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه تولید محصولات معتبر و با کیفیت دارند. با این حال، یافتن محصولات بی‌کیفیت که به عنوان گلوتار آلدئید تبلیغ و فروخته می‌شوند، در برخی از بازارها به طور فزاینده ای رایج شده است. هم چنین در صورت تمایل به خرید گلوتارآلدئید آزمایشگاهی می توانید با بخش فروش محصولات آزمایشگاهی ما تماس برقرار کنید.

این روند به دلایلی نگران‌کننده است. متداول ترین جایگزین گلوتارآلدئید در این فرمول‌های تقلبی، فرمالدئید (FA) است. این جایگزینی باعث تغییر مشخصات و محیط زیست محصول می‌شود. این همچنین بدان معنی است که تولیدکنندگان این محصول تقلبی از گلوتار آلدئید برای خریداران هزینه می‌گیرند ، اما کالای بسیار ارزان تری را می فروشند. بدون قابلیت‌های شیمی تحلیلی پیچیده، تشخیص بین گلوتارآلدئید اصلی و یک محصول مخلوط با FA یا آلدئیدهای دیگر دشوار است.

جهت خرید گلوتار آلدئید ۵۰% با آنالیز رسمی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

محصولات تقلبی دارای مشخصات ایمنی تغییر یافته هستند

نسخه ۲۰۱۱ گزارش مربوط به سرطان‌زا، منتشر شده توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بیان می کند که فرمالدئید آزاد “به عنوان یک ماده سرطان‌زا برای انسان شناخته می‌شود”. بنابراین، افزودن فرمالدئید آزاد به فرمولاسیون‌ها می‌تواند منجر به دستورالعمل های سختگیرانه‌تری برای استفاده شود. عدم اطلاع از اینکه یک فرمولاسیون حاوی FA آزاد است می‌تواند منجر به جابجایی نامناسب شود و می‌تواند برای ایمنی کارگر مضر باشد.

محصولات تقلبی از عنوان‌بندی عبور می‌کنند

کیفیت گلوتارآلدئید به راحتی با یک روش ساده تیتراسیون ارزیابی می‌شود. این آزمایش تعداد گروه‌های آلدهید موجود را کمی می‌کند و فرض می‌کند که گلوتار آلدئید تنها ترکیب حاوی آلدهید در نمونه است. متأسفانه، از آنجا که فرمالدئید و ترکیباتی مانند گلیوکسال نیز حاوی گروه های آلدهید هستند، در این آزمایش نیز تیتراسیون می‌شوند.

محصولی حاوی ۵۰٪ گلوتارآلدئید با تیتراسیون از محصولی حاوی ۳۶٪ گلوتارآلدئید و ۱۰٪ فرمالدئید قابل تشخیص نیست. خوشبختانه، انواع دقیق‌تری از تجزیه و تحلیل‌ها می‌توانند گلوتارآلدئید واقعی و جعلی را تشخیص دهند.

شناسایی گلوتارآلدئید اصلی

از نظر شیمیایی و تحلیلی، افزودنی‌های گلوتارآلدئید و غیر گلوتارآلدئید را می‌توان در آزمایشگاه با استفاده از کروماتوگرافی مایع فشار بالا (HPLC) شناسایی کرد. این روش به تفاوت در ساختارهای کلی ترکیبات شیمیایی برای جدا کردن آن‌ها از یکدیگر متکی است (شکل ۲ را ببینید) .۶ از نقطه نظر عملی و تجاری، بهترین راه برای اطمینان از اینکه گلوتارآلدئید محصول اصلی در انبار شماست، خرید آن از Dow ،BASF است. یک واردکننده مطمئن گلوتارآلدئید تولید شده توسط Dow یا BASF، یا از یک شرکت خدمات معتبر.

شرکت پیشگامان شیمی نماینده BASF در ایران بوده، و می‌توانید با اطمینان از ما خرید خود را انجام دهید. قیمت فروش گلوتارآلدئید ایرانی را نیز می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت ما دریافت کنید.

قیمت گلوتار آلدئید صنعتی

قیمت محلول گلوتار آلدئید که یک داروی ضد میکروبی بسیار طیف گسترده برای کاربردهای مختلف درمانی تجاری و صنعتی است را می توانید از طریق تماس با ما دریافت کنید. این سابقه طولانی در کاربردهای موفقیت‌آمیز صنعتی دارد و با کارآیی قوی و داده‌های محیطی و ایمنی پشتیبانی می‌شود. با این حال، در بازار امروز، کاربران گلوتارآلدئید باید هوشیار باشند تا مطمئن شوند که قیمت گلوتار آلدئید ۵۰ درصد اصلی را دریافت می‌کنند و یک محصول تقلبی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید