کلروفروم

Chloroform-CFP-CHCl3-Trichloromethane.jpg_350x350

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

کلروفـروم چیست؟

کلروفروم یک نام دیگر برای ترکیبات شیمیایی رنگی، متراکم، مایع و ترشکلرمتین است. این ماده غیر قابل اشتعال و دارای بوی دلپذیر و طعمی شاداب و شیرین و همچنین حدود 40 بار شیرین‌تر از شکر است. کلروفروم تقریباً غیر قابل حل در آب هست و به راحتی در الکل، اتر، استون، بنزین و سایر حلال‌های آلی حل می‌شود. این ماده می‌تواند توسط chlorination از الکل یا متان آماده شود. پس از ساخت استون و سفید کردن پودر آن، کلروفروم توسط واکنش فتوشیمیایی متان با کلر تهیه می‌شود.

کلروفروم (CHCl3)، همچنین به نام تری‌کلرومتان نامیده می‌شود، مایع غیر قابل اشتعال، روشن و بی‌رنگ است که از آب بسیار متراکم‌تر است و دارای بوی اتریکی خوشایند است. این نخستین‌بار در سال 1831 آماده شد. پزشک سرت جیمز سیمپسون از دانشگاه ادینبورگ اولین کسی بود که در سال 1847 به عنوان بی‌هوشی استفاده می‌کرد.

تاریخچه کلروفروم:

در رابطه با این ترکیب در سال 1831 توسط دانشمندان در سه کشور به طور همزمان کار می‌شد: ساموئل گوتری (1748-1848) ایالات متحده، یوجین سوئیران (1797-1858) فرانسه و یوستوس فون لیبیگ از آلمان. گوتری، یک شیمی‌دان آمریکایی و پزشک بود و همچنین روش واکسیناسیون ادوارد جنر را به ایالات متحده معرفی کرد.

MJ Dumas در پاریس ترکیبی از مایع جدید را توصیف کرد و در سال 1834 یا 1835 نام “کلروفروم” نامید. در فرانسه ماری ژان در سال 1847، استفاده به عنوان ماده‌ی بی‌هوشی را بیان کرد، اما اثرات سمی کلروفروم را در حیوانات یادآور شد. 
سر جی یام یانگ سیمپسون، یکی از مأمورهای مهم اسکاتلندی، در نوامبر سال 1847، استفاده پزشکی از کلروفروم را به‌عنوان یک بی‌هوشی در ادینبورگ، اسکاتلند معرفی کرد. اوایل همان سال، سیمپسون برای استفاده از اتر برای کاهش درد زایمان شروع کرد، اما برخی از آن ناراضی بودن به دلایلی مانند بوی ناخوشایند، مقادیر زیاد مورد نیاز و تحریک ریه. اتر نیز مواد منفجره بود، که برای پزشکانی که اغلب با نور شمع در اتاق‌های گرم شده شومینه کار میکرد، مشکل بود. شیمی‌دان لیورپول، دیوید والد، پیشنهاد کرد سیمپسون کلروفروم را امتحان کند. 

فروش کلروفروم

ویژگی‌ها و کاربردهای کلروفروم:

سطوح پایین کـلروفروم در هوا و آب‌های ساحلی، رودخانه‌های داخلی، دریاچه‌ها و آب‌های زیرزمینی یافت می‌شود. سطوح می‌تواند در مناطق صنعتی و همچنین در هوا بیش از استخرهای حاوی کلر بالاتر باشد. کلروفروم به عنوان یک حلال استفاده می‌شود که ماده‌ای است که در دیگر مواد حل می‌شود. همچنین، آن را مورد استفاده قرار می‌دهند در ساختمان، صنایع کاغذ و در تولید آفت‌کش‌ها.

این ماده به عنوان یک حلال برای لاک، بلورهای کف، رزین‌ها، چسب‌ها، آلکالوئیدها، چربی‌ها، روغن‌ها و لاستیک‌ها. کلروفروم در ساخت Fluorocarbon22، استفاده می‌شود. تا اواسط دهه 1900، کلروفـروم به عنوان یک بی‌هوشی برای کاهش درد در طی مراحل پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. امروز، به دلیل اثرات مضر آن به این شیوه استفاده نمی‌شود.

در تولید پلاستیک (به خصوص وینیل کلرید) و در تولید مواد شیمیایی دیگر. کلروفـروم به عنوان یک حلال استخراج برای:

 • چربی‌ها
 • روغن‌ها
 • گریس‌ها
 • لاستیک
 • واکس‌ها
 • گوتاپرکا
 • رزین‌ها
 • لاک‌ها
 • کف‌پوش‌های کف
 • تولید ابریشم مصنوعی
 • چسب‌ها

استفاده می‌شود.

به عنوان یک حلال صنعتی در:

 • استخراج و تصفیه برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها
 • آلکالوئیدها
 • ویتامین‌ها و طعم‌دهنده‌ها استفاده می‌شود.

این ماده به عنوان یک حلال در شیمی آلی، در عکاسی و ساخت رنگ‌ها، داروها و سموم دفع آفات استفاده می‌شود. استفاده‌های دیگر به عنوان یک ماده تمیز کننده خشک برای حذف لکه‌ها، به عنوان یک فومیگان و در آتش خاموش کننده‌ها برای کاهش دمای انجماد تتراکلرید کربن است.

دیگر محصولات: آمونیوم استات

فروش کلروفروم:

کلروفروم در بشکه‌های 250 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلروفروم مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید