خرید آسکلوفناک
 • خرید آسکلوفناک

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی آسکلوفناک هیدروژن تارتارات را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

  آسکلوفناک چیست؟

  این ترکیب یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است. برای درمان درد و التهاب در آرتروز، آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت آنکیلوزان استفاده می‌شود.

  این دارو با جلوگیری از اثر آنزیم های سیکلواکسیژناز (COX) که پروستاگلاندین های شیمیایی را در محل آسیب یا آسیب ناشی از درد، تورم و التهاب ایجاد می‌کنند، کار می‌کند.

  از عوارض جانبی این دارو می‌توان به حالت تهوع، استفراغ، اسهال، نفخ شکم، یبوست، سوء هاضمه، خواب‌آلودگی، گیجی و… اشاره کرد.

  این دارو با داروهایی مانند لیتیوم، دیگوکسین، کورتیکواستروئیدها، داروهای ضد فشار خون بالا و غیره و برخی بیماری ها مانند آسم، سمیت دستگاه گوارش تداخل می‌کند. این دارو را می‌توان همراه با غذا یا بعد از غذا مصرف کرد.

  نوشیدن مقدار کافی آب احتمال سوء هاضمه و تحریکات معده را به حداقل می‌رساند. مدت و مقدار دارو باید طبق تجویز پزشک دنبال شود.

  خرید آسکلوفناک
  خرید آسکلوفناک

  برسی عملکرد 

  آسکلوفناک (C16H13Cl2NO4)، از نظر شیمیایی [(2- {2، 6-دی كلروفنیل) آمینو} اسید فنیل استواكسی استیک اسید]، یك پودر بلوری با وزن مولكولی 19/354 است. عملاً در آب با نفوذ پذیری خوب محلول نیست. این ماده در سلول‌های کبدی و میکروزوم های انسان متابولیزه می‌شود.

  طبق سیستم طبقه‌بندی زیست دارو (BCS) مواد دارویی بر اساس محلول و نفوذ پذیری در چهار کلاس طبقه بندی می‌شوند. ،آسکلوفناک در  BCS Class II قرار دارد كه داروی دارای انحلال‌پذیری ضعیف و بسیار نفوذ پذیر است.

  آسکلوفناک با مهار عملکرد سیکلواکسیژناز (COX) که در تولید پروستاگلاندین ها (PG) نقش دارد، که از نظر درد، تورم، التهاب و تب قابل پاسخ است، عمل می‌کند.

  گزارش شده است که میزان بروز زخم معده، آسکلوفناک به طور قابل توجهی کمتر از سایر NSAID های تجویز شده است، به عنوان مثال، 2 برابر کمتر از ناپروکسن، 4 برابر کمتر از دیکلوفناک و 7 برابر کمتر از ایندومتاسین.

  آیا آسکلوفناک مسکن خوبی است؟

  این ترکیب در تسکین درد و التهاب مؤثر است. این دارو برای تسکین انواع مختلف درد مانند پیچ‌​​خوردگی، کشیدگی و سایر آسیب‌ها استفاده می‌شود. همچنین در انواع مختلف آرتروز، نقرس، درد و التهاب پس از جراحی مفید است.

  خرید آسکلوفناک
  خرید آسکلوفناک

  ایمنی 

  اگر در دوز و مدت زمان توصیه شده توسط پزشک استفاده شود، این ترکیب بی خطر است. آن را دقیقاً مطابق دستور مصرف کنید و از هیچ دوزی صرف نظر نکنید. دستورالعمل های پزشک خود را به دقت دنبال کنید و در صورت آزار دهنده هر یک از عوارض جانبی را به پزشک اطلاع دهید.

  آیا این ترکیب می‌تواند به کلیه های شما آسیب برساند؟

  استفاده طولانی مدت و دوزهای زیاد آسکلوفناک ممکن است باعث مشکلات کلیوی مانند پروتئین یا خون در ادرار و درد هنگام ادرار شود. بیمارانی که نارسایی قلبی، اختلال در عملکرد کلیه و فشار خون بالا داشته یا دارند، در معرض مشکلات کلیوی هستند.

  خطر ابتلا به مشکلات کلیوی در بیمارانی که از داروهایی استفاده می‌کنند که باعث ادرار بیش از حد (ادرار آورها) می‌شوند یا داروهایی که تأثیر قابل توجهی بر عملکرد کلیه دارند نیز زیاد است. همراه با آن، این ترکیب می‌تواند کلیه های بیمارانی را که بالای 65 سال دارند یا کم آب هستند تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، نظارت بر عملکرد کلیه برای چنین بیمارانی توصیه می‌شود.

  آیا آسکلوفناک باعث خواب آلودگی شما می‌شود؟

  این ترکیب می‌تواند باعث خواب آلودگی و همچنین سرگیجه، خستگی (خستگی) و اختلالات بینایی شود. با این حال، این بسیار رایج نیست و ممکن است همه را تحت تأثیر قرار دهد. در صورت بروز این علائم از رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین خودداری کنید.

  مهمترین اطلاعاتی که باید در مورد این ترکیب دراویی بدانم چیست؟

  دانستن این نکته ضروری است که این ترکیب احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی شما را افزایش می دهد. اگر دوزهای بیشتری مصرف کنید و مدت طولانی تری از دارو استفاده کرده باشید، خطر بیشتر است. همچنین، استفاده از آسکلوفناک ممکن است باعث ایجاد زخم، خونریزی یا سوراخ در معده و روده شود.

  این مشکلات ممکن است بدون علائم هشدار دهنده در هر زمان از درمان اتفاق بیفتد و حتی ممکن است منجر به مرگ شود. بنابراین، اگر با چنین مشکلی روبرو شدید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید.

  آیا می توان از آسکلوفناک در دوران بارداری استفاده کرد؟

  شما نباید در 3 ماه آخر بارداری آسکلوفناک مصرف کنید زیرا ممکن است اثرات مضر روی کودک شما ایجاد کند. استفاده از این ترکیب همچنین می‌تواند منجر به زایمان زودرس شود. از این رو توصیه می‌شود در 6 ماه اول بارداری نیز از استعمال آن خودداری کنید. در برخی موارد، درصورتی که مزایای آن بیشتر از خطرات ناشی از مصرف آن در زنان باردار باشد، ممکن است از این ترکیب در زنان باردار تجویز شود.

  خرید آسکلوفناک
  خرید آسکلوفناک

  آیا ،آسکلوفناک می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند؟

  همراه با اثرات مفید آن ها، اکثر داروها می‌توانند عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کنند، هرچند همه آن ها را تجربه نمی‌کنند. موارد زیر شامل متداول ترین موارد مرتبط با ،آسکلوفناک است. بهترین مکان برای یافتن لیست کاملی از عوارض جانبی مرتبط با داروی شما، از بروشور اطلاعات چاپ شده تولید کننده است که به همراه دارو ارائه شده است.

  عوارض جانبی شایع (این موارد از هر 10 نفر کمتر از 1 نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد) اگر این را تجربه کنم چه کاری می‌توانم انجام دهم؟
  سوء هاضمه، سوزش معده (ریفلاکس)، درد معده به یاد داشته باشید که قرص ها را همراه با غذایی بخورید. در صورت ادامه ناراحتی، با پزشک خود صحبت کنید.
  احساس بیماری (حالت تهوع) به وعده های غذایی ساده پایبند باشید – از غذاهای چرب یا پرادویه پرهیز کنید.
  اسهال برای جایگزینی مایعات از دست رفته، مقدار زیادی آب بنوشید
  احساس سرگیجه داشتن رانندگی نکنید و در حالی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اید از ابزار یا ماشین استفاده نکنید.
  افزایش آنزیم‌های کبدی اگر این مسئله نگران‌کننده باشد، پزشک ممکن است از شما بخواهد آزمایش خون انجام دهید تا این مسئله را بررسی کنید.
  خرید آسکلوفناک
  خرید آسکلوفناک

  موارد احتیاط:

  آلرژی: اگر حساسیت شناخته شده‌ای به، آسکلوفناک یا سایر داروهای ضد انسداد (ANSID) دارید، از مصرف آن خودداری کنید.

  آسم: در صورت تشخیص آسم، استیلوفناك توصیه نمی‌شود.

  خونریزی: درصورت داشتن هرگونه اختلال خونریزی، آسکلوفناک توصیه نمی‌شود. ممکن است باعث تورم شدید و خونریزی در معده، روده بزرگ و مقعد شود.

  بارداری: این دارو در زنان باردار توصیه نمی‌شود.

  تغذیه با شیر مادر: این دارو برای زنان شیرده توصیه نمی‌شود.

  خونریزی از دستگاه گوارش: استعمال، آسکلوفناک در صورت مصرف طولانی مدت ممکن است باعث خونریزی شدید شود. جمعیت سالمندان با سابقه بیماری دستگاه گوارش در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

  جراحی قلب: نباید از، از این ترکیب برای تسكین درد قبل یا بعد از CABG (جراحی بای پس عروق كرونر) استفاده كرد.

  آسم: اگر در خانواده خود آسم یا سابقه آسم دارید، ،آسکلوفناک توصیه نمی‌شود.

  اختلال در عملکرد کلیه: اگر اختلال در عملکرد کلیه داشته باشید، آسکلوفناک توصیه نمی‌شود.

  اختلال در عملکرد کبد: با احتیاط با دوز اولیه 100 میلی‌گرم یک بار در روز برای نارسایی خفیف کبد استفاده کنید. منع مصرف در نارسایی شدید کبد.

  خرید آسکلوفناک
  خرید آسکلوفناک

  اطلاعات مهم

  • برای تسكین درد و التهاب، آسکلوفناک تجویز شده است.
  • این دارو را فقط برای جلوگیری از ناراحتی معده همراه با غذا یا شیر مصرف کنید.
  • آن را طبق دوز تجویز شده توسط پزشک مصرف کنید و مدت زمان آن را اصلاح کنید. استفاده طولانی مدت ممکن است برخی از عوارض جدی مانند خونریزی معده و مشکلات کلیوی را ایجاد کند.
  • ممکن است باعث سرگیجه، خواب‌آلودگی یا اختلالات بینایی شود. هنگام رانندگی یا هر کاری که نیاز به تمرکز باشد، احتیاط کنید.
  • هنگام مصرف، آسکلوفناک از نوشیدن الکل خودداری کنید زیرا این امر باعث خواب آلودگی بیش از حد می‌شود و خطر مشکلات معده را افزایش می‌دهد.
  • اگر سابقه بیماری قلبی یا سکته مغزی دارید به پزشک خود بگویید.
  • در صورت استفاده از این دارو برای درمان طولانی مدت، پزشک ممکن است عملکرد کلیه، عملکرد کبد و سطح اجزای خون شما را به طور منظم کنترل کند.

  سایر مطالب: ریواستیگمین هیدروژن تارتارات

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست