فنول

فروش فنول

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

فنول چیست؟

فنول‌ها شبیه به الکل‌ها دارای گروه‌های هیدروکسیل هستند که می‌توانند در اتصال هیدروژنی بین مولکولی شرکت کنند. در حقیقت، فنل‌ها پیوند هیدروژنی قوی‌تر نسبت به الکل دارند. فنـول‌ها شبیه به الکل هستند، اما هارمونیک‌های قوی‌تر را تشکیل می‌دهند. بنابراین، آن‌ها در آب بیشتر محلول هستند از الکل‌ها و نقاط جوش بالاتر است. فنول‌ها به صورت مایعات بی‌رنگ یا جامدات سفید در دمای اتاق حضور دارند و ممکن است بسیار سمی و سوزان باشند.

کاربرد فنول در صنایع مختلف:

  • فنـول‌ها به طور گسترده‌ای در محصولات خانگی و به عنوان واسطه برای سنتز صنعتی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، خود فنـول (در غلظت کم) به عنوان یک ضدعفونی‌کننده در پاک‌کننده خانگی و در دهانشویه استفاده می‌شود. فنـول ممکن است اولین آنتی‌سپتیک جراحی باشد.
  • در صنعت، فنول به عنوان یک ماده اولیه برای تولید پلاستیک، مواد منفجره مانند اسید پریکریک و داروهایی مانند آسپرین استفاده می‌شود. فنـول هیدروکینون معمولی جزء توسعه‌دهنده عکاسی است که بلورهای برمید رنگی در معرض نقره‌های فلزی سیاه را کاهش می‌دهد. دیگر فنـول‌های جایگزین در صنعت رنگ برای رنگ‌آمیزی رنگ‌های آستو استفاده می‌شود. مخلوط فنـل (به ویژه کروزول) به عنوان اجزای نگه‌دارنده‌های چوب مانند کریوزوت استفاده می‌شود.
  • فنـل در بعضی از اسپری‌های گلو استفاده می‌شود که می‌تواند باعث نگرانی از گلو و کاهش علائم ناشی از گلو درد شود، یا تحریک در دهان ناشی از زخم‌های دهلیزی است.

سایر محصولات ما: هیدرازین

فروش فنول:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول فنول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید