مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

ویتامین D

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید ویتامین D

ویتامین D، هر گروه از ویتامین‌های محلول در چربی که در متابولیسم کلسیم در حیوانات مهم است. با اشعه ماوراء بنفش (نور خورشید) استرول‌های موجود در پوست تشکیل می‌شود.اصطلاح ویتامین D به خانواده‌ای از ترکیبات مربوط به کلسترول گفته می‌شود. ویتامین D به دو شکل عمده وجود دارد: ویتامین D2 در گیاهان یافت می‌شود و بیشتر به آن ارگوکالسیفرول (یا کلسیفرول) می‌گویند و ویتامین D3 که در بافت‌های حیوانات یافت می‌شود و اغلب به آن کلکالسیفرول گفته می‌شود.

فروش ویتامین D
ویتامین D

هر دوی این ترکیبات پیش سازهای غیر فعال متابولیت‌های قوی هستند و بنابراین در گروه پروفرمون‌ها قرار می‌گیرند. این امر نه تنها در مورد کلکالسیفرول و ارگوکالسیفرول به دست آمده از رژیم غذایی بلکه در مورد کلکالسیفرول که از ۷-دهیدروکلسترول در پوست هنگام قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش ایجاد می‌شود، صادق است.

این پیش‌سازها ابتدا در کبد به کلسی دیول (۲۵-هیدروکسی ویتامین D) تبدیل می‌شوند. سپس کلسی دیول به پروتئین های ویژه اتصال‌دهنده ویتامین D در خون متصل شده و به توبول‌های کلیه منتقل می‌شود و در آنجا به کلسی تری اول (۱،۲۵-دی هیدروکسی ویتامین D)، قوی‌ترین مشتق ویتامین D تبدیل می‌شود.ویتامین های D2 و D3 معادل متابولیسم انسان، اما در پرندگان ویتامین D2 بسیار کمتر از D3 است، بنابراین در فرمولاسیون مکمل‌های خوراک طیور ترجیح داده می‌شود.

فواید ویتامین‌ D

ویتامین‌ D باعث جذب کلسیم در روده می‌شود و غلظت کلسیم و فسفات سرم را برای ایجاد کانی‌سازی طبیعی استخوان و جلوگیری از تتانی قاعدگی هیپوکانسمی نگه می‌دارد. همچنین برای رشد استخوان و بازسازی استخوان توسط استئوبلاست‌ها و استئوکلاست‌ها مورد نیاز است.بدون ویتامیـن D کافی، استخوان‌ها می‌توانند نازک، شکننده و یا مضر باشند.

کافی بودن ویتامین‌ D باعث جلوگیری از راشیتیسم در کودکان و استئومالاسیا در بزرگ‌سالان می‌شود. ویتامین‌ D همراه با کلسیم نیز به محافظت از افراد مسن از پوکی استخوان کمک می‌کند.

۸ علائم و نشانه‌های کمبود ویتامین D چیست؟

 •  گرفتن اغلب بیمار یا عفونت
 • خستگی عظلات
 • استخوان و درد پشت
 • افسردگی
 • به تأخیر افتادن بهبود زخم
 • از دست دادن استخوان
 • ریزش مو
 • درد عظلات
ویتامین D
ویتامین D

مقدار ویتامین D مورد نیاز در طول روز

فقط ۲۰٪ از ویتامینD ما از طریق رژیم غذایی تأمین می‌شود و ۸۰٪ باقیمانده از طریق اشعه ماورا بنفش، با قرار گرفتن در معرض آفتاب توسط پوست تأمین می‌شود. در حال حاضر دو مجموعه دستورالعمل برای مصرف ویتامینD وجود دارد. به طور معمول، دستورالعمل‌های ویتامین توسط مؤسسه پزشکی (IOM) به صورت توصیه‌های غذایی (RDA) یا مصرف کافی (AI) تعیین می‌شوند. RDA متوسط دریافت روزانه است که برای تأمین نیازهای غذایی تقریباً همه (۹۷.۵٪) افراد سالم کافی است.

این دستورالعمل‌ها برای جلوگیری از کمبود ویتامینD بر اساس سلامت استخوان (استئومالاسی، راشیتیسم، تراکم مواد معدنی استخوان و جذب کلسیم) برای جمعیت عمومی، در یک مدل جمعیتی تنظیم شده است.انجمن غدد درون ریز گروه ویژه‌ای را برای بررسی تحقیقات تشکیل داد و مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را براساس مدل پزشکی برای افراد در معرض کمبود ارائه کرد. دو توصیه به شرح زیر است:

 

 

نوزادان ۱ تا ۱۸ سال ۱۹ تا ۷۰ سال ۷۱+ سال
انستیتوی پزشکی ۴۰۰ IU/روز ۶۰۰ IU/روز ۶۰۰ IU/رور ۸۰۰ IU/روز
انجمن غدد درون‌ریز ۴۰۰-۱,۰۰۰ IU/روز ۶۰۰-۱,۰۰۰ IU/روز ۱,۵۰۰-۲,۰۰۰ IU/روز ۱,۵۰۰-۲,۰۰۰ IU/روز

استدلال‌ها این سطوح بالا از این واقعیت ناشی می‌شود که شما در طی یک روز با قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌توانید ۱۰،۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ IU دریافت کنید.(انستیتوی پزشکی) IOM اظهار می‌کند که قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد منجر به سمیت ویتامینD نمی‌شود زیرا تصور می‌شود که گرمای مداوم بر روی پوست ویتامینD3 را در هنگام تشکیل، تخریب می‌کند.

مطالعات نشان داده است که مصرف طولانی مدت مکمل بیش از ۱۰۰۰۰ IU در روز می‌تواند باعث آسیب کلیه و بافت شود، اما این فقط در یک دوره طولانی اتفاق می‌افتد. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که برای رسیدن به سطح سمیت در خون، باید روزانه ۵۰،۰۰۰ IU مصرف کنید. مطالعه اخیر نشان داد که مکمل ویتامینD با دوز بالا (۲۰۰۰۰-۴۰،۰۰۰ IU در هفته) باعث افزایش جزئی اما قابل توجهی در هموگلوبین A1C و پروتئین واکنش‌پذیر C و کاهش HDL سرم (کلسترول “خوب”) می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز هر مشکلی، گرفتن مقادیر مناسب برای رفع کمبود یا کمبود و بررسی خون بعد از چند ماه و سپس رسیدن به سطح نگهداری پس از رسیدن به سطح صحیح است.

چگونه ویتامینD دریافت کنیم؟

ویتامین D از منابع مختلفی تأمین می‌شود:

نور خورشید: ویتامین D وقتی پوست در معرض نور خورشید قرار گیرد به طور طبیعی تشکیل می‌شود.  کشورهای شمالی، در بعضی از زمان‌های سال و در مکان‌های خاص نور خورشید کافی ندارند. همچنین، کرم‌های ضد آفتاب و لباس‌هایی که از نوزادان در برابر اثرات مضر آفتاب محافظت می‌کنند، اجازه تشکیل ویتامینD را نمی‌دهند.

غذاها: در کشورهای شمالی، ویتامینD در هنگام تولید به شیر گاو و مارگارین اضافه می‌شود. برخی از غذاها – مانند ماهی آزاد، ماهی تن و جگر – منابع خوبی از ویتامینD هستند.

خرید ویتامین D

مکمل ویتامین: برای نوزادان به صورت مایع است و روزانه با قطره چکان داده می‌شود. مهم است که برای کودک خود از مکملی استفاده کنید که مخصوص نوزادان باشد. دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید مقدار مناسبی به کودک خود می‌دهید. اگر مطمئن نیستید، با داروساز خود صحبت کنید.

منابع اصلی ویتامینD:

اکثر مردم باید بتوانند تمام ویتامین‌D مورد نیاز خود را از نور خورشید دریافت کنند. ویتامین دی در تعداد کمی از غذاها نیز وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین، شاه‌ماهی و ماهی خال‌خالی
 • گوشت‌قرمز
 • کبد
 • زرده تخم‌مرغ
 • غذاهای غنی‌شده
 • برخی غلات صبحانه

منبع دیگری از ویتامین‌D مکمل‌های غذایی است.

مزایا و کاربردهای ویتامین D:

 • ویتامین‌D برای استخوان‌های سالم
 • کاهش خطر ابتلا به آنفلوآنزا
 • کاهش خطر ابتلا به دیابت
 • نوزادان سالم
 • بارداری سالم

خرید ویتامین D

ویتامینD و نوزادان

نوزادان برای رشد و نمو سالم به ویتامین دی نیاز دارند. به آن‌ها کمک می‌کند تا استخوان‌ها و دندان‌های محکم و سالم ایجاد کنند.گفته می‌شود کودکانی که ویتامین دی کافی دریافت نمی‌کنند، کمبود دارند. اگر سطح ویتامین دی به اندازه کافی کم باشد، در معرض ابتلا به راشیتیسم (بیماری راشیتیسم) قرار می‌گیرد، بیماری که بر رشد و نمو استخوان‌ها تأثیر می‌گذارد. با دادن یک مکمل روزانه (هر روز یک قطره) می‌توانید از داشتن ویتامین دی کافی در کودک اطمینان حاصل کنید. این مکمل باید به محض تولد کودک شما شروع شود.

از کجا بفهمیم کودک  در معرض کمبود ویتامین D است؟

نوزادان در معرض کمبود ویتامینD هستند:

 • آن‌ها از شیر مادر تغذیه می‌کنند.
 • مادران آن‌ها ویتامینD کافی ندارند.
 • پوست تیره‌تری دارند.
 • آن‌ها در جوامع شمالی زندگی می‌کنند.

تمام نوزادان شیرخوار باید روزانه مکمل ویتامین D دریافت کنند.

کودک به چه مقدار ویتامین D باید دریافت کند؟

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند باید روزانه ۴۰۰ IU (واحد بین‌المللی) دریافت کنند.نوزادان در جوامع شمالی (شمال با عرض جغرافیایی ۵۵ درجه) یا دارای سایر عوامل خطر (مانند پوست تیره) هستند، باید بین ماه‌های اکتبر و آوریل که نور خورشید کمتر است، ۸۰۰ IU در روز دریافت کنند.

فروش ویتامین D

فروش ویتامین D:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ویتامین‌ D مورد نیاز صنایع دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

این محتوا رو هم بخون...
پتاسیم سیترات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید