کاربرد سیلیکا توخالی

خرید و فروش سیلیکا توخالی

ذرات لاتکس پلیمر کاندیدای مناسبی برای تولید سیلیکا توخالی هستند زیرا در سایزهای یکنواخت، موجود هستند. اندازه و خاصیت سطح آن­‌ها در طول پلیمری‌شدن به راحتی قابل تنظیم است. پس از تشکیل پوسته سیلیکا، می­‌توان آن­‌ها را با انحلال جدا کرد. بطور خاص، مهره­‌های پلی‌استایرن (PS) و مشتقات آن برای اقتصاد و استحکام آن­‌ها جذاب است. تان و همکاران کره‌­های سیلیکا توخالی را با توزیع قطر باریک از 350 نانومتر تا 450 نانومتر با استفاده از PS به عنوان قالب سنتز کرده‌­اند. هسته پلی‌استایرن از طریق پلیمریزاسیون امولسیون سنتز شده و در نهایت با تجزیه حرارتی برداشته می‌شوند.

سنتز قالب سیلیکا توخالی با استفاده از حل‌کردن هسته قالب (روش یک نقطه):

پلی وینیل پیرولیدون (PVP) که باعث تثبیت سطح پلی‌استایرن می‌­شود، رسوب سیلیکا را تسهیل می‌کند، زیرا تنها کره‌های PS با بار مثبت می‌توانند ذرات سیلیکا را روی سطح آن قرار دهند. زو و همکارانش از PVP استفاده کردند که PS را به منظور رشد پوسته سیلیکا در یک محیط آبی پایه الکل طراحی کردند. اندازه متوسط ​​سیلیکا توخالی با افزایش غلظت PVP کاهش یافته­ است. مقدار TEOS می‌تواند ضخامت پوسته سیلیس توخالی را کنترل کند.

همچنین، آن­‌ها دریافتند که هسته­‌های پلی‌استایرن می‌توانند در دمای بالا در همان محیط حل شوند و در همین حال کره‌­های سیلیکای توخالی همگن تشکیل می‌شوند. به همین ترتیب­، دنگ و همكاران اظهار داشتند كه وقتی فرآیند پوشش در غلظت بالای آمونیاك انجام می­‌شود، هسته­‌های پلی‌استایرن به طور هم‌زمان در همان محیط حل می‌شوند، هیچ محلول اضافی یا فرآیند كالسیناسیون لازم نیست. این روش “یک نقطه” که شامل مراحل دست و پا گیر نیست در تهیه آسان مواد توخالی کمک می­‌کند.

نانو پلیمرهای سیلیکا توخالی بخاطر داشتن ویژگی‌هایی مانند چگالی نسبتاً پایین و نسبت سطح به حجم بالا نسبت به سایر نانوذرات دیگر، دارای ساختارهای غیر توخالی بوده که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

wikipedia

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست