هیپوکلریت کلسیم

فروش هیپوکلریت کلسیم

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

فرمول شیمیایی هیپوکلریت کلسیم، Ca (OCl) 2 است. هیپوکلریت کلسیم یک جامد سفید است که به صورت دانه یا قرص به آب استخر اضافه می‌شود تا میکروب‌هایی را که می‌تواند شناگران را بیمار کند از بین ببرد.

ضد عفونی‌کننده‌های کلر آب، قهرمانان بهداشت عمومی هستند و هر کجا که مورد استفاده قرار گیرند، زندگی را طولانی‌تر و بهبود می‌بخشند. سیستم‌های بزرگ آب، آن‌هایی که روزانه ده‌ها یا صدها میلیون گالن آب تأمین می‌کنند، در ایالات متحده و کانادا عمدتاً از گاز کلر (Cl2) یا هیپوکلریت سدیم (NaOCl) برای ضدعفونی‌کردن آب آشامیدنی استفاده می‌کنند. سیستم‌های آب کوچک‌تر، آن‌هایی که کمتر از حدود پنج میلیون گالن در روز تأمین می‌کنند، اغلب از هیپوکلریت کلسیم استفاده می‌کنند. هیپوکلریت کلسیم به راحتی برای مدت زمان طولانی حمل و ذخیره می‌شود.

کلسیم هیپو کلریت یک جامد گرانول سفید (یا قرص‌هایی که از گرانول‌ها فشرده می‌شوند) با بوی کلر است. اگرچه نمونه‌های تجاری آن زرد به نظر می‌رسند. ماده‌ای سمی و تحریک‌کننده پوست است. غیرقابل احتراق، اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در برابر آتش یا گرما ممکن است منجر به تجزیه شدید مواد و پارگی ظرف نگه‌داری آن شود. برای تصفیه آب، ضد عفونی‌کننده استخرها، برای سفید کردن کاغذ و منسوجات استفاده می‌شود.

سنتز هیپوکلریت کلسیم:

هیپوکلریت کلسیم با ترکیب آهک (Ca (OH) 2) با گاز کلر به صورت صنعتی تولید می‌شود.

2 Cl2 + 2 Ca(OH)2 → Ca(ClO)2 + CaCl2 + 2 H2O

واکنش با آب:

قابل انحلال در آب است، به آرامی توسط آب تجزیه می شود که با تولید  گاز کلر و گرما همراه است. در حالی که آزمایشگاه ملی آرگون مشخص کرده است که این ماده کاملاً در آب غیر فعال است اما در حضور کاتالیزور گاز کلر تولید می­‌کند.

خطر آتش‌سوزی:

واکنش هیدراتاسیون بسیار سریع و گرما‌زا می­باشد. این ماده هنگام حضور در آتش، آتش‌سوزی را تسریع می‌کند. برخی ممکن است هنگام گرم‌شدن یا حضور در آتش‌سوزی به طور انفجاری تجزیه شوند. ممکن است در اثر گرما یا حضور آلودگی منفجر شود. برخی از آن‌ها با هیدروکربن‌ها (سوخت‌ها) به طرز انفجاری واکنش نشان می‌دهند.

ممکن است مواد قابل اشتعال:

  • چوب
  • کاغذ
  • روغن
  • پوشاک و غیره را مشتعل کند.

ظروف حاوی هیپوکلریت‌کلسیم ممکن است هنگام گرم‌شدن منفجر شوند. رواناب‌های حاوی این ترکیب ممکن است خطر آتش‌سوزی یا انفجار ایجاد کند.

خطرات سلامتی:

استنشاق، بلع یا تماس (پوست، چشم) با بخارات یا ماده ممکن است باعث صدمات شدید، سوختگی یا مرگ شود. احتراق آن ممکن است گازهای سوزش‌آور، خورنده و یا سمی تولید کند. رواناب‌ها به منظور کنترل آتش یا آب رقیق‌کننده ممکن است باعث آلودگی شود.

واکنش‌پذیری:

هیپوکلریت کلسیم یک ماده اکسید کننده قوی است، به خصوص در صورت وجود آب یا در هنگام گرم‌شدن همراه با آزاد سازی گازهای اکسیژن و کلر تجزیه می‌شود.

در واکنش با:

  • مواد آلی
  • روغن
  • هیدروکربن و الکل ممکن است به انفجار منجر شود.

واکنش هیپوکلریت کلسیم با نیترومتان، متانول، اتانول (و سایر الکل‌ها) پس از یک تاخیر می‌توانند شدید شود. با احتراق احتمالی و / یا انفجار با ترکیبات گوگرد آلی و با سولفیدها واکنش نشان می‌دهد. NCl3 بسیار منفجره را در تماس با اوره یا آمونیاک تشکیل می‌دهد. ترکیبی از هیپوکلریت کلسیم، سولفات هیدروژن‌سدیم، نشاسته و کربنات‌سدیم، هنگام فشرده‌سازی، باعث لکه‌دار شدن مواد و به دنبال آن انفجار می‌شود.

ایمنی:

هیپوکلریت کلسیم باید دور از هرگونه اسید، مواد آلی و فلزات خشک و سرد نگه‌داری شود. فرم هیدراته آن ایمن‌تر است. اگر به‌طور اتفاقی با اسید قوی مانند هیدروکلریک اسید مخلوط شود، ممکن است به صورت ناگهانی کلر عنصری سمی و خورنده‌ای ایجاد شود. انتشار کلر مضر است و می‌تواند مشکلات ریوی شدید ایجاد کند.

کلسیم هیپوکلریت2سیدی

هیپوکلریت کلسیم | فروش هیپوکلریت کلسیم | پیشگامان شیمی

شناسه محصول: 4913

برند محصول: پیشگامان شیمی

واحد پول محصول: EUR

قیمت کالا: 1

قیمت معتبر تا: 2020-05-31

موجودی انبار: https://schema.org/InStock

امتیازدهی ویرایشگر:
4.5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید