امولسیون کننده های طبیعی

در هر صنعتی که باشید باید به خوبی با امولسیون کننده های طبیعی آشنا باشید. چرا که این مواد در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی دارند. اما برای اینکه بدانید چطور از این مواد استفاده کنید، باید بدانید که این مواد چیستند. اگر با امولسیون کننده‌هایی که طبیعی هستند محصول خود را تولید کنید، مسلم است که محصولی طبیعی‌تر در اختیار خواهید داشت.

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های وارد کننده مواد اولیه صنایع مختلف در ایران می‌باشد. این شرکت به فروش مواد اولیه شیمیایی در گریدهای مواد غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی و صنعتی می‌پردازد.این شرکت با توجه به تجربه بیش از ۲۰ سالی که دارد، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد. چرا که برای سفارش از ما تنها کافی است با شماره تلفن‌ها تماس بگیرید.

امولسیون کننده های طبیعی چیست؟

امولسیون کننده به طور کلی به موادی گفته می‌شود که نقش واسط ارائه صلح میان مواد امولسیونی را دارد. مواد اموسیون به موادی گفته می‌شود که دو ماده کاملاً متفاوت از نوع آب و چربی با یکدیگر مخلوط می‌شوند. شما عزیزان به این سادگی‌ها نمی‌توانید آب و چربی‌ها را با یکدیگر مخلوط کنید. برای این کار نیاز به یک ماده واسط است که بتواند آن‌ها را به یکدیگر متصل کند.

امولسیفایرها این مواد هستند که می‌توانند ارتباط میان سر آب دوست و سر آب‌گریز یک ماده را برقرار کنند. کافی است این مواد را که به صورت طبیعی و یا شیمیایی یافت می‌شوند به محصول خود اضافه کنید. مواد امولسیون کننده‌ های طبیعی ویژگی‌های بسیاری دارند که باعث شده استفاده از آن‌ها به صورت خانگی رواجچ بیشتری داشته باشد. با این حال در بسیاری از محصولات بهتر است از اموسیفایرهای شیمیایی استفاده کنید.

تعدادی از امولسیون کننده های طبیعی

موم زنبور عسل

موم زنبور عسل یکی از موادی است که می‌تواند به خوبی نقش امولسیون کننده را بر عهده بگیرد. از سوی دیگر این ماده آن قدر مزایا دارد که می‌توان مسئولیت چیزهای دیگری را نیز به آن واگذار کرد. این محصول به لایه اولیه پوست کمک بسیاری می‌کند. به این صورت که از تبخیر بیش از اندازه آب پوست جلوگیری می‌کند. همچنین می‌تواند یک سد محافظتی عالی روی پوست ایجاد کند.

اگر کرم یا محصولی که تولید کرده‌‌اید یک نوع لایه‌بردار است، انتخاب موم زنبور عسل بسیار منطقی است. چرا که این ماده نوعی لایه‌بردار طبیعی و ملایم است. موم زنبور عسل دارای فواید بسیاری برای پوست است. همچنین می‌تواند یک لایه کامل و سالم روی پوست ایجاد کند. از این ماده می‌توان برای تولید انواع لوازم آرایشی استفاده کرد.

موم کاندالیلا

موم کاندالیلا نیز یکی از امولسیون کننده های طبیعی است که در صنایع آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول بیشتر در کرم‌ها و لوسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از موم کاندالیلا به نام‌های موم شمعدانی و موم قاصدک نیز یاد شده است. این ماده گیاهی بوده و یک جایگزین عالی برای افرادی است که نمی‌خواهند از محصولات حیوانی استفاده کنند.

این محصول نیز می‌تواند خواص بسیاری را به پوست شما هدیه کند. از جمله این خواص می‌توان به کاهش چین و چروک و خطوط ریز اشاره کرد. از سوی دیگر این محصول خود دارای مواد مغذی بسیاری است که می‌تواند پوست شما را بهبود دهد. همچنین اگر محصولات مناسب بانوان باردار و یا شیرده تولید می‌کنید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید.

موم کارناباو

کارنوباوکس یکی از انواع امولسیون کننده های طبیعی است که نقطه ذوب بالایی دارد. همین مورد باعث شده در طیف گسترده‌‌ای از محصولات آرایشی بهداشتی بتوان از این مواد استفاده کرد. این محصول به دلیل عطری که دارد بیشتر در محصولات از بین برنده بوی بد بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر این محصول ضد حساسیت است. بنابراین برای طیف گسترده‌‌ای از مردم مناسب می‌باشد.

موم سبوس برنج

این موم یکی از انواع عالی امولسیون کننده‌ های طبیعی است. با این حال در نظر داشته باشید که ممکن است برای بسیاری از دستور‌های شما پاسخگو نباشد.این محصول بیشتر برای ترکیب کره‌ها و روغن‌ها در کنار اسانس‌ها مناسب است. اما نمی‌تواند به این مواد آب اضافه کند. بنابراین برای بسیاری از دستورها نمی‌توان از این محصول استفاده کرد. از موم سبوس برنج بیشتر برای تولید انواع ژل استفاده می‌شود. چرا که می‌تواند به زخیم و چسبنده شدن ژل کمک کند. همه این‌ها در عین این است که محصول نهایی شما را تغییر نمی‌دهد.

از این نوع از امولسیون کننده‌ های طبیعی می‌توانید برای کاهش چین و چروک، بهبود رنگ پوست و از بین بردن خطوط ریز پوست استفاده کنید. همچنین موم سبوس برنج از جمله محصولاتی است که به عنوان آب رسان از آن‌ها استفاده می‌شود.

انتخاب یک امولسیفایر عالی

همانطور که می‌دانید هر چیزی را نمی‌توان در ترکیب محصول استفاده کرد. برای امولسیفایرها نیز محدودیت‌هایی وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید محصولی عالی داشته باشید.

امولسیفایر مناسب اسانس‌ها

اگر در محصول خود از انواع اسانس‌ها استفاده می‌کنید باید امولسیفایر مناسب اسانس را انتخاب کنید. چرا که اسانس‌ها نیز نوعی روغن محسوب می‌شوند.ترکیب روغن با آب نیز ممکن نیست. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایشی از الکل‌ها به عنوان امولسیفایر استفاده می‌کنند.

این کار معایب بسیاری دارد که در این مقاله مجال بیان آن را نداریم. از جمله انواع امولسیون کننده های طبیعی که می‌توانید با اسانس‌ها از آن‌ها استفاده کنید می‌توان به جوش شیرین، ژل الوئه ورا، ژلاتین و عسل اشاره کرد. البته در برخی دستور‌ها موم عسل نیز گزینه خوبی محسوب می‌شود.

امولسیون کننده‌ های طبیعی مناسب در صنایع غذایی

از بسیاری از امولسیون کننده‌ها نمی‌توان در صنایع غذایی استفاده کرد. چرا که این محصولات می‌توانند روی روده خراش‌هایی را ایجاد کنند. با این حال بسیاری از غذاهای فرآوری شده نیاز دارند از این مواد در خود استفاده کنند. بنابراین بهتر است امولسیون کننده‌هایی را انتخاب کنند که کمترین میزان آسیب را داشته باشد.

با این حال مصرف بیش از اندازه امولسیون کننده‌ها در صنایع غذایی توصیه نمی‌شود. چرا که مشکلات گوارشی و روده‌‌ای را در پی دارد. در گذشته نیز از امولسیون کننده‌ های طبیعی در غذاها استفاده می‌شده است. اما در همان زمان نیز استفاده از این مواد محدود شده و در ترکیب‌های خاص مجاز بوده است.

منشاء امولسیفایرها را بشناسید!

یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب اموسیون کننده طبیعی باید مدنظر قرار گیرد، شناخت منشاء امولسیفایر است. بسیاری از مواد هستند که از طبیعت استخراج شده و در ترکیب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد نیز در دسته مواد طبیعی دسته بندی می‌شوند.

از جمله این محصولات می‌توان بهالکل ستئاریل گلیکوزید اشاره کرد. این ماده از چربی‌های درون روغن نارگیل به دست می‌آید. این محصول فاقد گلوتن است. اما برای استفاده از آن لازم است با کارشناسان پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

یکی دیگر از محصولات این دسته گلوکوزید سیتاریل در ترکیب با الکل می‌باشد. این ماده نیز یکی از محصولاتی است که از روغن کلزا و روغن پالم گرفته می‌شود. این محصول تا زمانی که با شربت کاه مخلوط نشده باشد نمی‌تواند انتخاب خوبی باشد. به یاد داشته باشید که این ماده به نام زیلاس شناخته می‌شود.

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده امولسیون کننده های طبیعی در ایران است. برای تماس با این شرکت و استفاده از خدمات مشاوره و سفارش محصولات آن‌ها می‌توانید از شماره تلفن‌های درج شده در سایت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست