فروش متیل اتیل کتون پراکسید(MEKP)

خرید متیل اتیل کتون پراکسید

متیل اتیل کتون پراکسید یا MEKP یک مایع بی‌رنگ روغنی است و بوی کمی مانند استون (گاهاً نعنا) کمی در آب محلول است اما با حلال‌های آلی مختلف قابل پخش است. متیل اتیل کتون پراکسید (MEKP) یک پراکسید آلی است، مواد منفجره‌ای مشابه استون پراکسید.

MEKP  یک مایع روغنی بی‌رنگ است در حالی که استون پراکسید یک پودر سفید در STP است. این ماده نسبت به شوک و دما کمی حساس‌تر است و در ذخیره‌سازی پایدارتر است. بسته به شرایط آزمایشی، چندین ترکیب مختلفی از متیل اتیل کتون و پراکسید هیدروژن شناخته شده است. اولین نوع شناخته شده‌ی آن یک دیمر حلقه‌‌ای‌، C8H16O4، در سال 1906 بود.

متیل اتیل کتون پراکسید

مطالعات نشان می‌دهد که یک دیمر خطی بیشترین میزان در مخلوطی از محصولاتی است که به‌طور معمول به‌دست آمده است. محلول‌های رقیق 30 تا 60٪ MEKP  در صنعت و توسط علاقه‌مندان به عنوان كاتالیزوری استفاده می‌شود كه آغاز اتصال متقاطع رزین‌های پلی‌استر اشباع نشده در پلاستیک تقویت‌شده با شیشه و ریخته‌گری را انجام می‌دهد.

فروش mek

تهیه

متیل اتیل کتون پراکسید را می‌توان با واکنش متیل اتیل کتون با آب اکسیژنه در شرایط کنترل شده تهیه کرد.

کاربردها و ویژگی های متیل اتیل کتون پراکسید:

متیل‌اتیل‌کتون‌پراکسید (MEKP) یک مایع شفاف بسیار سمی است. این ماده به عنوان حلال استفاده می‌شود و اکسید کننده قوی و مواد شیمیایی خورنده است. همچنین به عنوان سخت‌کننده در ساخت رزین، لاستیک مصنوعی و سایر پلاستیک‌های پتروشیمی استفاده می‌شود.

جالب است بدانید از جمله مواد اصلی رنگ‌ها، لاک‌ها و مواد پاک‌کننده رنگ است.

MEKP  همچنین در صنعت شیشه و پلاستیک به عنوان یک عامل پخت‌کننده استفاده می‌شود. این یک پراکسید آلی است که در شکل خالص به صورت انفجاری است. از این رو به عنوان یک محلول 40-60 با مواد تثبیت‌کننده مانند دی متیل فتالات استفاده می‌شود. سیکلوهگزانون پراکسید یا دی اتیل فتالات به صورت تجاری در دسترس است.

متیل اتیل کتون پراکسید

خصوصیات شیمیایی متیل اتیل کتون پراکسید (MEKP):

می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور در رزین‌های مختلف پلی‌استر مورد استفاده قرار گیرد. انفجاری پراکسید متیل اتیل کتون یک ماده منفجره اولیه است، نسبت به شوک و اصطکاک حساس است. دسترسی MEKP فقط به عنوان کاتالیزور پلیمر در محلول در دسترس است. اکثر محلول‌ها شامل 55-60٪ دی‌متیل‌فتالات، 30-35 متیل متیل اتیل کتون پراکسید و <5٪ پراکسید هیدروژن هستند. یک ماده اکسید کننده قوی است.

ممکن است در اثر گرما، جرقه یا شعله آتش گرفته شود و تجزیه خود را تسریع کند. تجزیه مواد منفجره در 230 درجه فارنهایت رخ می‌دهد. حساس به نور خورشید. احتراق و یا انفجار ممکن است در صورت مخلوط کردن با مواد اکسید کننده به آسانی رخ دهد.

با مواد قابل احتراق مانند:

  • چوب
  • پارچه یا مواد آلی
  • کلر
  • با فلزات (آهن، مس و آلیاژهای آن‌ها و آلومینیوم و آلیاژهای آن) واکنش نشان می‌دهد.

با مواد اکسید کننده قوی، مواد کاهنده قوی، لاستیک طبیعی، لاستیک مصنوعی و شتاب‌دهنده‌های شیمیایی ناسازگار است. ناسازگار با فلزات سنگین، اسید‌ها و باز‌ها.

متیل اتیل کتون پراکسید

خطرات MEKP

MEKP به عنوان ماده‌ای بسیار سمی ذکر شده است که در کلاس 5.2 UN دسته بندی می‌شود. طبیعت بی رنگ و بوی حداقلی آن منجر به بلعیدن تصادفی هم در بزرگسالان و هم در کودکان شده است. چندین مورد بلع عمدی برای خودزنی یا خودکشی با متیل اتیل کتون پراکسید گزارش شده است.

علاوه بر این، مسمومیت ناشی از استنشاق و تماس با چشم منجر به آسیب ناشی از خوردگی آن نیز گزارش شده است. کارگرانی که به صورت محافظت نشده در معرض مزمن آن قرار گرفتن قربانی می‌شوند. آماده سازی تجاری MEKP از مواد اکسید کننده قوی هستند. نشان داده شده است که آن‌ها در اثر تماس با یون‌های فلزی، رادیکال‌های آلکیل پروکسیل تولید می‌کنند، این فرآیند با حضور آهن در مولکول، در سیستم‌های بیولوژیکی تسریع می‌شود.

اعتقاد بر این است که آسیب بافت توسط این رادیکال‌های آزاد ایجاد می‌شود، از جمله پراکسیداسیون لیپیدها غیرقابل انکار است که مولکول‌های آلی را تغییر می‌دهد. سمیت بیشتر توسط اسیدیته مواد شیمیایی تولید شده، ایجاد می‌شود.

متیل اتیل کتون پراکسید

در گزارش موردی و مروری بر منابع علمی توسط محققان، کل ویژگی‌های بالینی مسمومیت حاد را می‌توان در چهار دسته توصیف کرد. این موارد شامل التهاب و زخم شدن دستگاه گوارش در معرض متیل اتیل کتون پراکسید، آسیب حاد اکسیداتیو کبدی، عوارض تشکیل اسیدهای آلی از جمله اسیدوز متابولیک و عوارض حاد ثانویه است.

عوارض ثانویه شامل نارسایی حاد کلیوی ثانویه به رابدومیولیز، ﭘﻨﻮﻣﻮﻧﻲ واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ وﻧﺘﻴﻼﺗﻮر، میوکاردیت و سندرم زجر تنفسی حاد است. آسیب حاد دستگاه گوارش (GI) در تمام گزارشات مورد مستند مشاهده شده است. این می‌تواند منجر به خونریزی یا سوراخ شدن دستگاه GI شود که بالقوه کشنده است. درد شدید ناشی از سوختگی شیمیایی، سریعا پس از مصرف ایجاد می‌شود.

میزان صدمات قابل مشاهده در دهان و حلق به عنوان پیش بینی صدمات ضعیف دیستال شناخته شده است. وجود استریدور، درد هنگام بلع، محافظت از شکم و سفتی، وجود آسیب‌های دستگاه گوارش دیستال را نشان می‌دهد.

مشکلات طولانی مدت مانند تنگی‌های مری که نیاز به اتساع اندوسکوپیک متعدد دارند گزارش شده است. نارسایی کبدی به دلیل آسیب کبدی اکسیداتیو مهمترین علت منفی در گزارش‌های مورد قبلی است.

آسیب دیدگی حاد کلیه برگشت پذیر (AKI) تقریباً در یک سوم مطالعات موردی منتشر شده گزارش شده است. این امر عمدتاً به رابدومیولیز و میوگلوبینوریا نسبت داده می‌شود. متیل اتیل کتون پراکسید می‌تواند آسپیرات شود و منجر به تورم و انسداد مجاری تنفسی پروگزیمال، پنومونیت یا سندرم زجر تنفسی حاد شود. عوارض تنفسی به طور مكرر دیده شده است (38٪) و همچنین به عنوان یک علت مستقیم برای مرگ و میر ثبت شده است.

نتیجه‌گیری

متیل اتیل کتون پراکسید یک ماده شیمیایی صنعتی بالقوه کشنده است. مسمومیت حاد می‌تواند به دلیل بلعیدن تصادفی یا عمدی رخ دهد. بلع می‌تواند چندین سیستم ارگان را تحت تأثیر قرار داده و منجر به عوارض کوتاه مدت و بلند مدت شود. این‌ها شامل آسیب‌های سوختگی گوارشی همراه با تشکیل تنگی، نارسایی حاد کبدی، رابدومیولیز، نارسایی کلیه و اسیدوز متابولیک است.

نظارت دقیق بر این عوارض با مداخله سریع در صورت بروز می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد. استفاده کنندگان از این مواد شیمیایی ممکن است از خطرات احتمالی بی‌اطلاع باشند. نیاز به افزایش آگاهی در مورد مسمومیت احتمالی و اقدامات ایمنی در بین حمل کنندگان این مواد سمی غیر معمول است.

ایمنی

متیل اتیل کتون پراکسید در صورت بلعیدن تحریک کننده‌ای قوی و بسیار مضر است. این ماده همچنین یک ماده منفجره حساس است.

ذخیره‌سازی

محلول‌های رقیق شده باید در بطری‌های بسته و دور از نور نگهداری شوند.

در حالیکه پایدارتر از سایر پراکسیدهای آلی است، متیل اتیل کتون پراکسید غلیظ نباید برای مدت طولانی ذخیره شود.

یک مصرف کننده این ترکیب، کشف کرده است که متیل اتیل کتون پراکسید می‌تواند در دماهای پایین و ثابت (مانند زیر زمین) بدون تجزیه حداقل 13 سال ذخیره شود.

دفع

متیل اتیل کتون پراکسید را می‌توان با یک عامل کاهنده مانند سولفیت سدیم خنثی کرد. اگر در محصول خنثی سازی هیچ پروکسید دیگری وجود نداشته باشد، می‌توان با خیال راحت آن را سوزاند و یا به درستی دفع کرد.

متیل اتیل کتون پراکسید

آنالیز متیل اتیل کتون پراکسید:

متیل اتیل کتون پراکسید

جهت دریافت آنالیز جدیدتر متیل اتیل کتون پراکسید با کارشناسان فروش مواد شیمیایی ما تماس بگیرید.

فروش متیل اتیل کتون پراکسید:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست