روغن سیلیکون گرید غذایی

روغن سیلیکون گرید غذایی یک روغن پلی دی متیل سیلوکسان شفاف مصنوعی است که در طیف وسیعی از ویسکوزیته موجود است و با اکثر کاربردهای روغن استاندارد سازگار است.

خواص روغن سیلیکون گرید غذایی

 • کشش سطحی بسیار پایین و خواص ضد کف برای کاربرد بهتر
 • خاصیت دافع آب برای استفاده در محیط مرطوب و نمناک
 • خواص عایق الکتریکی بالا و هدایت حرارتی مناسب برای طیف گسترده ای از استفاده
 • سازگاری شیمیایی خوب در استفاده با لاستیک
 • مقاومت در برابر درجه حرارت بالا تا 250 درجه سانتی‌گراد
 • تغییرات کم ویسکوزیته در برابر دما

جهت استعلام قیمت روغن سیلیکون فودگرید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

برنامه‌های کاربردی روغن سیلیکون گرید غذایی

 • صنایع غذایی
 • صنعت نوشیدنی
 • محیط‌های دارویی و تمیز
 • روکش نچسب
 • قالب‌های پلاستیکی/لاستیکی
 • روان‌کننده سبک مکانیزم‌های پلاستیکی
 • سیال انتقال حرارت

این محصولات در برنامه‌های زیر استفاده می‌شود:

 • عوامل ضد کف در سیستم‌های لیپوفیلیک برای پردازش روغن گیاهی (مانند روغن سرخ‌کردنی عمیق)، گوشت و طیور (مانند چربی‌سوزی).
 • افزودنی‌های غذایی مستقیم در مربا، سوپ، نوشیدنی…
 • بهبود سطوح، فیلم ضد زنگ، روان‌کننده در تولید مواد بسته‌بندی مواد غذایی و چسب‌ها، در تجهیزات بطری‌سازی و کنسرو سازی که ممکن است تماس تصادفی با غذا ایجاد شود.
 • مواد اولیه در تولید ترکیبات یا امولسیون‌های ضد کف ضد مواد غذایی
 • پردازش مواد افزودنی در برنامه‌های دیگر که در آن محصول با گرید غذایی مورد نیاز است.

کاربرد روغن سیلیکون گرید غذایی در بسته‌بندی مواد غذایی

تجهیزات پردازش و بسته‌بندی مواد غذایی مانند سایر تجهیزات باید روغن‌کاری شوند. از آنجا که این تجهیزات با محصولاتی که قرار است مصرف شوند تماس پیدا می‌کند، استفاده از روان‌کننده‌هایی که برای مصرف انسان ایمن هستند بسیار مهم است. شما همچنین به محصولی نیاز دارید که بو، طعم یا رنگی نداشته باشد که بو، ظاهر یا طعم غذای شما را تغییر دهد.

این همان جایی است که روغن سیلیکون گرید غذایی وارد می شود. این روغن سیلیکون غیر سمی است و برای استفاده در اطراف غذا ایمن است، بنابراین برای روغن کاری تجهیزات پردازش و بسته‌بندی مواد غذایی و جلوگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی ضروری است. همچنین می‌تواند با جلوگیری از چسبیدن غذا به تجهیزات، روند پاک‌سازی را آسان کند.

روغن سیلیکون 350 به طور معمول در محصولات غذایی به عنوان روان‌کننده برای برنامه‌های تماس تصادفی استفاده می‌شود، از جمله در سرخ‌کن و فریزر مارپیچی که توسط سازندگان تجهیزات نصب شده مشخص شده است. درمان سطحی، مواد رهاسازی، روان‌کننده و کمک پردازش در پردازش و بسته‌بندی مواد غذایی.

کاربرد روغن سیلیکون 350

اسپری روغن سیلیکون گرید غذایی

روغن سیلیکون گرید غذایی می‌تواند به صورت یک روان‌کننده اسپری بدون بو، بی‌رنگ و بی‌مزه که برای مصرف بی‌خطر تایید شده است، استفاده شود. این اسپری کاربردهای متعددی دارد، اما بیشتر در فرآوری مواد غذایی برای روان‌کاری سطوح فلز به غیر فلز استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند در هنگام ذخیره‌سازی تجهیزات برای جلوگیری از خوردگی استفاده شود. روغن سیلیکون گرید غذایی همچنین مانع از چسبیدن و تجمع غذا به دستگاه‌های پردازش مانند آسیاب و اره می‌شود.

اسپری خشک به سرعت تبخیر می‌شود و یک فیلم خشک باقی می‌گذارد که از تجهیزات محافظت می‌کند. محصولات اسپری مرطوب روکش چربی مانند بر جای می‌گذارد. هر دو نوع برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از چسبیدن غذا به سطوح به خوبی عمل می‌کنند. اسپری سیلیکون درجه غذا را می‌توان در انواع مختلفی از سطوح از جمله فلز، پلاستیک، لاستیک و اورینگ استفاده کرد.

موارد استفاده از اسپری روغن سیلیکون گرید غذایی

همانطور که قبلاً ذکر شد، این نوع اسپری بیشتر برای روان‌کاری قطعات ماشین‌آلات مورد استفاده برای پردازش و بسته‌بندی کالا استفاده می‌شود. قصاب‌ها و شکارچیان معمولاً از این محصول برای جلوگیری از زنگ زدن ماشین‌های برش و چرخ گوشت خود استفاده می‌کنند، زیرا برخلاف سایر روان‌کننده‌ها، برای مصرف انسان بی‌خطر است.

روغن سیلیکون گرید غذایی نیز گاهی به عنوان روان‌کننده برای بسته‌بندی مواد غذایی و محافظت از غذا در برابر قرار گرفتن در معرض شرایط ناخالص یا سمی استفاده می‌شود. می‌توان از آن به عنوان عامل رهاسازی در صنایع قالب‌سازی و قالب‌گیری استفاده کرد.

می‌توان از آن به عنوان عامل رهاسازی روی مهر و موم‌ها و بسته‌های مخزن استفاده کرد. همچنین سطوح را ضد آب می‌کند، صدای جیر جیر را متوقف می‌کند و عمر مواد لاستیکی در تجهیزات پردازش و بسته‌بندی مواد غذایی را طولانی می‌کند.

فواید اسپری روغن سیلیکون گرید غذایی

دو نوع مختلف اسپری روغن سیلیکون گرید غذایی وجود دارد. یک نسخه مرطوب وجود دارد که روکش گریس مانند دارد، و همچنین یک نسخه خشک که یک فیلم خشک ایجاد می‌کند. نسخه خشک گرد و غبار یا بقایای محصول را جذب نمی‌کند، که برای بسته‌بندی مناسب است.

هر دو نوع به خوبی در محل خود باقی می‌مانند و برای برنامه‌های عمودی و سربار کار می کنند. اسپری سیلیکونی مواد غذایی تنوع فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد و می‌تواند در طیف وسیعی از سطوح استفاده شود. همچنین در برابر رطوبت مقاومت می‌کند، بنابراین حتی در محیط های مرطوب در جای خود باقی می‌ماند. این ماده بی‌رنگ، بی‌بو و بی‌مزه است، بنابراین طعم، عطر یا ظاهر هیچ محصول غذایی را تغییر نمی‌دهد.

از آنجا که کاملاً غیر سمی است، می‌توان از آن برای سطوح و تجهیزاتی که در تماس مستقیم با غذا هستن ایمن باشد. در دمای بین 40- تا 200+ درجه سانتی‌گراد مؤثر است.

موارد احتیاط  در مصرف روغن سیلیکون گرید غذایی

اسپری روغن سیلیکون گرید غذایی معمولاً در یک ظرف آئروسل بسته‌بندی می شود. در این شکل، هنگامی که در معرض شعله مستقیم قرار می‌گیرد، بسیار قابل اشتعال است. قبل از تماس با غذا، باید زمان دهید تا محصول خشک شود. اگر از اسپری روغن سیلیکون گرید غذایی استفاده می کنید، همیشه توصیه می شود قبل از استفاده از محصول دستورالعمل‌ها را به دقت مطالعه کنید.

نتیجه‌گیری

اگر به روان‌کننده‌ای احتیاج دارید که استفاده از آن در اطراف غذا ایمن باشد، اسپری روغن سیلیکونی گرید غذا یک انتخاب عالی است. این محصول غیر سمی بی‌رنگ، بی‌طعم و بی‌بو است و به اندازه کافی متنوع است که می‌تواند برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها استفاده شود.

چه شما یک شکارچی هستید که به دنبال راهی برای محافظت از چرخ گوشت خود در برابر خوردگی در بین فصل‌های شکار هستید، چه یک قصابی که نیاز به روغن‌کاری ماشین تراش شما دارد، چه حتی فردی که از چیزهایی مانند دستگاه‌های ذرت بو داده و سازندگان آب‌نبات پنبه استفاده می‌کند و می‌خواهد پاک‌سازی را کمی ساده‌تر کند.

منبع:

 • all you need to know ab out food grade silicone spray
 • Food Grade Silicone Oil

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست